Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Gość Abecia
Dziewczyny, miałam wczoraj wizytę - wszystko dobrze, lekarz jeszcze raz potwierdził, że to chłopiec:) Przy okazji zapytałam o te konsultacje innych specjalistów np. stomatologa czy internisty. Powiedział, że to relikt poprzedniego ustroju i wymóg sprzed 40 lat kiedy ludzie rzadko chodzili do lekarzy, nie robili badań, nie dbali tak o uzebienie jak teraz. Nie ma obecnie wymogu wpisywania do kart ciąży takich konsultacji. Jestem bardzo zadowolona z opieki mojego gina i wierzę, ze tp co mówi nie jest oderwane od rzeczywistości. Pozdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim lipcówkom świeżo po wizytach gratuluję zdrowych maleństw. Ja też dzisiaj byłam, dzidzia zdrowa i chyba jest dziewczynką. Ja żadnych przeczuć nie miałam, ale, co tu kryć, liczyłam na chłopczyka. No więc trawię tę informację :) Wiadomo, najważniejsze żeby zdrowe było! :) Rozum przyjmuje, serce jeszcze trawi. Dostałam 1,5 tygodnia zwolnienia, ale będę spała... Miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowana - widzialam ten wozek w realu...piekny! Wyjatkowo! Oczy same za nim wodzily... Trzesie mnie ,zimno.. Amelke oddalam babci na noc.Musze odespac poprzednia noc kompletnie nieprzespana. Czulam ktoregos dnia cos na wzor bulgotania w brzuchu... Sam brzuch wczoraj ogromny ,dzis mniejszy... wczoraj sie napracowalam,nachodzilam,nasprzatalam...moze to stad? Dziewczyny - kiedy robicie 3D ,jesli wogole robicie? W ktorym tyg.? W pierwszej ciazy robilam w 24tc.,ale to ponoc ost.dzwonek na takie badanie. Bole brzucha sie pokazuja,plecy chwilami obled! Lezenie pomaga. O spaniu na brzuchu moge zapomniec...a to moja ukochana pozycja do snu. Atena02 - tez nie czuje ruchow,a niby powinnam,bo to 2 ciaza i niby w 2 szybciej...te bulgotanie to tez 100procent pewnosci nie mam,ze dziecko. anik82 - z tego co wiem,wstecz l4 moze Ci wystawic.Do przodu nie powinien. ja mam teraz taka syt.konczy mi sie 13.02 -niedziele,wiec nie ide w piatek tylko w pon.14.02. Ja jakas bez humoru...czekam na wizyte gina.,czekam na ruchy...ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
hej... powiedzcie mi: trzeba się zalogowac, żeby miec stały suwaczek przy każdym wpisie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też druga ciaża i wydaje mi sie że jednak troszkę wcześniej czuje ale nie jestem pewna bo w ostatniej 3 lata temu byłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA 5lat temu :P hiihhi Daria - hm..nie tak daleko mamy do siebie jesli Ty z Poznania. Legnica,Jawor - kojarzysz? Mieszkam pod Jaworem - 2 km ...w Paszowicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivian - ja go nie widziałam na żywo ale już same zdjęcia mnie zachwyciły. Początkowo byłam za Tako ale widzę że lepiej będzie dołożyć i kupić właśnie coś lżejszego tym bardziej że u mnie schodki ;-) Ja umówiłam się na połówkowe badanie (będzie wykonywane w 2d,3d i 4d) na 21 tydzień. Do 22 tygodnia jest taki optymalny czas na to badanie, później dzidzia jest już zbyt duża i niektórych parametrów ponoć nie da się sprawdzić. Moja dzidzia teraz normalnie szaleje... a już zaczełam się martwić bo od 2 dni nic nie czułam ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Kasiu trzeba sie zalogować i ustawią sobie stopkę jaką tylko chcesz rubina jednej matki nierówne dziatki, widać to maleństwo obrało inną taktykę ;) Opti ja też mam nadzieję że to zwolnienie będzie moim ostatnim bo nie lubię bezczynności kasztaanka jeśli data z usg i data z om mieszczą się w granicach jednego tygodnia to przyjmuje się tą z om Atena02 ja dostałam zwolnienie dokładnie z tego samego powodu co ty. Abecia ja dzis byłam u stomatologa sama dla siebie, zrobiłam przegląd i mam się zgłosić na kolejny za 3 miesiące bo na razie nie mam nic do leczenia, jedyne zalecenia to stosowanie miekkiej szczoteczki i pasty lacanut i płynu do płukania meridol o ile dobrze pamiętam. Pastę na razie mam sensodyne a płyn listerine Vivian2006 może jakieś przeziębienie Cię bierze skoro zimno trzesie? nie daj się kochana żadnym zarazom! To bulgotanie to może być włąśnie to na co czekasz. Pytałam gin o 3d i powiedziała ze około 20 tygodnia. Ty masz ciążę tydzień starszą od mojej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dalej czytam te opowieści z porodówki, boję się że ze śmiechu dostanę skurczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z samego ranka :) Mnie ten wózeczek też zachwycił. Nie widziałam go na żywo ale pokazywałam wczoraj mężowi na allegro i też mu się podoba :) Musimy poszukać sklepu w okolicy gdzie on może być i jechać zobaczyć. Dziś mam wizytę u lekarza ale raczej bez usg. USG mam 14.02, nie mogę się już doczekać żeby zobaczyć moją kruszynkę ❤️ Ja już też po wizycie u stomatologa. Wszystko ok i mam nadzieję, że do końca ciąży nic mnie nie zaskoczy w tej kwestii. Badanie połówkowe w 3 d mam 21.02 i to będzie u mnie 20 tc. Podobno to jest ok, bo dzidzia nie jest jeszcze za duża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello. Nadal chora a raczej zawalona wydzieliną- jakbym mogła to już bym brała coś aby się szybciej pozbyć jej z dróg oddechowych, a tak będę się męczyć. Mąż ma mi kupić olejek eukaliptusowy- zrobię inhalację. Czytałam, że inhalacja pomoże mi w oczyszczaniu dróg z wydzieliny. Jednak moje dziecię daje znać o sobie. Wczoraj byłam na zebraniu rodziców w szkole, cupnęłam na małym krzesełku i wtedy poczułam jak mi się rozpycha w brzuszku. W tej pozycji miałam troszkę ściśnięty brzuch i na bank nie były to jelita :-). Poza tym wczoraj odkryłam, że moja macica wędruje szybciej do góry niż jest to przyjęte- przeglądałam kartę ciąży. Już w 13 tyg (dokładnie 12hbd+3) miałam dno macicy na dwa palce nad spojeniem łonowym, w takiej pozycji jest ok 16 tyg. To moja 3 ciąża więc tak może być.Być może z tego powodu czuję bardziej moje dziecko Tu można sobie zobaczyć: http://www.ebrzuszek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=308&Itemid=103 Wózek o którym mówicie ma już dwoje moich znajomych. Też uważam, że jest bardzo ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny ;-) Rubinka - ja czuje najbardziej dzidziusia właśnie jak siedzę, pewnie przez to, że wtedy ma troszkę mniej miejsca. Dziewczyny widziałam kiedyś program w telewizji gdzie pokazywali pieluszki ekologiczne, czy któraś z mam tutaj obecnych już je kiedyś próbowała i może się wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Mam pytanko, czy któraś z Was ma wymiary swojego dziecka z 16 tygodnia? Mój lekarz nic nie mówił, ale spojrzałam na zdjęcie i małe ma 9,4 cm a według tabel w internecie powinno mieć już z 1,5 cm więcej. Trochę się zaniepokoiłam, mam nadzieję, że dorośnie :) Jakaś taka zdołowana i zakręcona jestem po tej wizycie, zdałam sobie sprawę z tego, że to jeszcze kawał czasu i się przestraszyłam, ze coś moze być nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowana dowiedziałam się o istnieniu takowych pieluszek latem. Ciocia męża zakupiła jedną dla wnusia. Nie zainteresowałam się wtedy nimi. Teraz przy okazji ciąży rozglądam się gdzie tylko mogę za nowościami. Zwróciła uwagę na te pieluszki i powiem ,że zastanawiam się nad ich zakupem. Pampersy są drogie a te pieluszki nie wymagają wysokiej temperatury przy praniu, można je prać z ubrankami. Podobno naprawdę dobrze się je pierze.Dzieci których mamy je używają nie mają problemów z odparzeniami.Fajną sprawą jest to, że rosną z dzieckiem. I są naprawdę ładne. Zarówno przy córci jak i przy synku gdy nauczyli się wołać kupkę przerzucałam się na pieluchy tetrowe wkładane do takich matek siateczkowych z ceratką - wcześniej nie zakładałam bo po kupce ciężko było doprać.Obecnie nawet do takich zwykłych można zakupić specjalne bibułki zabezpieczające pieluszkę wielorazową przed zabrudzeniem kupką . Znalazłam już kilka opinii bardzo pozytywnych- fakt, że na dzień dobry byłby spory wydatek ale za to później więcej się zaoszczędzi. A pranie przy małym dziecku i tak się robi często. Ja wymyśliłam nawet aby podpowiedzieć osobą które przyjdą w odwiedziny do dzidziusia by zamiast ubranek zakupili po jednej sztuce tej pieluszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zebra moja mala ma 108mm i chyba tam mamy 3 dni roznicy,a wg usg to z tydzien to mysle ze jest wszystko w porzadku u Ciebie,A pewnie jakby cos lekarza niepokoilo to by cos powiedzial wiec sie nie matw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a zastanawia mnie jedna rzecz.Zebra ale mi wbilas teraz klina:)No bo z naszych usg dzidzia jest mierzona od glowki do pupci.A zatanawiam sie czy na te wszystkie inf.tygodni ciazy i dlugosci dziecka sa tez podawane tak jak na usg,czy dlugosc dziecka z nozkami.Wydaje ni sie ze z nozkami bo ost.czytalam ze w 17 tyg.dzidzia mierzy od 11-17 cm.wydaje mi sie ze sugeruja sie cala dlugoscia w artykulach bo u mnie jest wg usg juz 18 a dzidzia ma 108mm. wiec jak to rozumiec inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zebra1807 spokojnie. CRL (długość ciemieniowo-siedzeniowa płodu - od głowy do siedzenia), mierzona od 7 do 13 tygodnia, później niedokładna ze względu na nabytą przez dziecko umiejętność zginania i prostowania kręgosłupa. I stąd ten dziwny pomiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morelka, dzięki, właśnie czytam w necie żeby sie za bardzo nie sugerować normami bo dzieciaki rosną każde w swoim tempie :) Ale kobiecie w ciąży niewiele trzeba, żeby się wkręcić :) Masz już imię dla swojej córci? Ja zostałam tak zaskoczona tą płcią, że się uparłam, ze do następnego usg nie kupuję nic dla dziewczyny jeszcze, a o imieniu dopiero zaczyna myśleć. I okazuje się, że wszystkie które mi się podobają są teraz popularne wśród noworodków - a a bym chciała żeby co drugie dziecko w klasie potem nie nazywało się tak samo :) Ja w liceum mialam w klasie 5 Ań i 4 Kasie, dramat ;) Wyczytałam dziś w gazecie, że w 2010 roku imiona nadawane najczęściej chłopcom to: Michał, Franciszek, Antoni, Jakub, Filip, Bartosz, Kacper, Wojciech i Mateusz. Jeżeli chodzi o dziewczynki to: Julia, Maja, Lena, Amelia, Oliwia i Zuzanna. A mnie się tak Lena podoba :) Pomyslimy, może jednak będzie chłopak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiek dziecka określa się później nie na podstawie długości tylko średnicy główki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do pomiarów, chyba faktycznie nie będę się wkręcać, w końcu gdyby coś było nie tak, lekarz by powiedział. Sorrki za zjadanie liter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Daria Poznań , oooo ja też Daria i też z Poznania :) mogę zapytać gdzie chodzisz do lekarza i czy masz już szpital wybrany? Pozdrawiam i przepraszam,że tak wtargnęłam do Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena02 Oczarowana -ja już kiedyś pisałam ,że planuje na Galla albo w Siemiradzkim , napisałam tam trochę o Żeromskim, w którym wcześniej rodziłam .w mojej sytuacji kieruje się dodatkowo bliskością tych szpitali , bo nie chciałabym żeby mąż tracił godziny na dojazdy do innych , a oczywiście i inne względy biorę też pod uwagę na galla to ,że jest to mały oddział jakieś 20 łóżek a podobno tłumów tam nigdy nie ma , a w Siemiradzkim "wygoda" po porodzie można wynająć sale 2 lub 1 osobową i podobnie też nie jest to za duży oddział .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zebra1807 powiem ci tak szczerze ze nie wiem,zawsze mi sie marzyla Nadia,ale maz jest na nie...puzniej myslalam o Oliwce Emilce Karolina mi przez mysl przeszla ale mojemu chlopu dalej nie pasuja te imiona.Ale czsu jeszcze troche jest to sie moze wkoncu dogadamy:)Mi to w zasadzie bylo obojetne co bedzie wazne zeby zdrowe bylo,ale jakos tak od poczatku przeczucie takie mialam ze to wlasnie dziewczynka.Teraz tak mowie ale przy drugim dziecku to juz pewnie takie obojetne mi nie bedzie:)aha a jedno imie ktore nam sie obojgu podoba to Nikola ale sama nie wiem,wolala bym jakies bardziej takie normalne imie bo fakt ze Zuzi Oliwek Emilek jest masa ale jeszcze zobaczymy a u chlopcow to mi sie podoba Kubus,Kacper i Filipek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do imion, jeśli będzie dziewczynka, to zawsze nam się podobało imię Paulina, ale na 100% byłaby to Julka:) a co do chłopca (ktróra odczuwa, że będzie) to cały czas debatujemy i nie wiem co wyjdzie z tego:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×