Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziewczyneczka

termin marzec 2011

Polecane posty

Gabulec ty to szalejesz ;). Pewnie ze pamietamy o tobie ale wiemy ze jestes zajeta jako przewodnik po Londynie. Dobrze ze jestes aktywna, mozliwe ze bedziesz miec lzejszy porod :). Rozyczka czy to twoje pierwsze dziecko ? Jak twoje nastawienie do porodu? Ja tez chcialam chlopczyka a maz coreczke ale teraz gdy wiem ze bedzie dziewczynka to sie bardzo ciesze, najwazniejsze zeby bylo zdrowe dzieciatko. Milego weekendu zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! ja jestem po nieprzespanej nocy (imprezka!), ale ogólnie (odpukać) bardzo dobrze się czuję :) mały cały czas się rozpycha i super się z tym czuję, co prawda po obejrzeniu różnych zdjęć i filmików noworodków, jestem przerażona, że dzieci rodzą się takie duże ;) jak on tam się mieści, chyba jest zwinięty w kłębek :) u nas piękna pogoda dziś, może pójdziemy na spacer. Cukier rano miałam podwyższony, bo wczoraj pozwoliłam sobie na parę ciastek na imprezie, a mam zabronione... sama jestem sobie winna :o z kroków milowych przygotowań - wreszcie zdecydowaliśmy się na wózek - roan marita, ale wczoraj chciałam kupić używany na allegro w kolorze jaki mi się podobał i nie zdążyłam zalicytować... łajza ze mnie. Pewnie kupimy nowy, nie są bardzo drogie. No i licytuję jakieś ubranka na allegro, może wreszcie coś będę miała dla małego :) Cały czas nie mamy wybranego imienia - może coś pomożecie? :):):) Bagdad - super piosenka, bardzo ich lubię :D ja na szczęście nie mam ciążowych zachcianek, bo pewnie tej cukrzycy dostałabym wcześniej. A na końcu skeczu się normalnie wzruszyłam... pozdrawiam was wszystkie i życzę miłej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryjka, dobrze ze sie super czujesz, beda nam potrzebne sily na koncowke :). Pomysl na imie to Antoni lub Henryk, to sa imiona ktore ja bym wybrala gdybym miala chlopca. Wozek wyglada super, ogolnie mi sie bardzo podobaja te polskie wozki. Gdybym miala okazje to bym kupila z Polski ale nie chce sie bawic z przesylkami. My mamy od znajomej i jest w bardzo dobrym stanie, wypralismy i wyglada moze nie jak nowy ale gotowy dla naszego baby :). W tym tygodniu pakuje juz torbe dla mnie i rzeczy dla Amelii. Dziewczyny to moze byc w kazdym momencie teraz i trzeba byc gotowym. Moja bratowa urodzila pare dni temu w 38 tygodniu, moja znajomna urodzila w 37 tygodniu tez pare dni temu. To mnie mobilizuje zeby sie juz spakowac. Tez lozeczko chce miec gotowe, narazie materac sie wietrzy bo troche czuc go nowoscia. Dzis po kosciele jedziemy kupic takie lozeczko gdzie dziecko moze spac w ciagu dnia, jest tam tez przewijak, a gdy bedzie starsza to bedzie sie mogla bawic( nie wiem jak sie to nazywa po polsku) http://www.toysrus.com/product/prodpop.jsp?LargeImageURL=http%3A//TRUS.imageg.net/graphics/product_images/pTRU1-8239582dt.jpg&displayTab=enh&productId=4328891&totCount=0 Trzymajcie sie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janiczka ja tez muszę pomyslec o pakowaniu torby bo dzis w nocy mało brakowało a pojechałabym do szpitala. Miałam taki dziwny bardzo silny ból w dole brzucha, chyba spowodowany kopniakami małego. Jutro ide do lekarza dowiem się co i jak... Na dodatek nie za dobrze się czuję, boje się że cos mnie rozbiera....echhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryjka moze Konrad - piękne imię, albo Władysław (ostatnio poznałam Władka na ok.29 lat i bardzo pasowało to imię do niego) Z ciekawości weszłam na topic marcówek (ten wiekszy) i zauwazyłam Twój wpis. Napisz mi proszę gdzie znajdę tę wypowiedz, że my psujemy im temat. Jestem bardzo ciekawa, dziwna sprawa. Kochane ja cały czas tłumaczę swojej Kalinie, że ma wyjsc o czasie (20 marzec), bo teraz jest za zimno, w brzuszku bedzie miala o wiele lepiej, przynajmniej do marca. Janiczka jutro robię jabłecznik od Ciebie, ale planuję wierzch posypac platki migdałów (slinka mi juz cieknie) Rozyczka witam Cie, w koncu ktoś, kto ma termin po mnie :-) a co do zgagi, to nie narzekam, bo miałam przez dluzszy czas straszne mdłosci i wymioty. Zgaga przy tym to buleczka z maslem :-) Co do zachcianek to za chiny Wam się nie przyznam, bo będziecie sie ze mnie smiać :-) Całuje Was gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
hey Lasencje ja juz wracam do Was czuje sie bardzo dobrze chociaz powiem WAM ze musze zwolnic bo mala tak kopie jak by chciala wyjsc przez skore na dodatek dzisiaj cos chluslo ze mnie ze mialam bielizne mokra wystraszylam sie ale nie przyznalam mezowi bo pozniej nic sie nie dzialo umylam podloge na kolanach i panika przeszla ale jutro pakuje torbe!!! JANICZKA super lozeczko bardzo mi sie podoba ja kupilam takie do rodzicow do Polski a narazie mamy kolyske bo bardzo bym chciala karmic piersia i dziecko bede miala na wyciagniecie reki :)) Maryjka co do imienia to mial byc u nas Oliwierek uniwersalne imie w kazdym kraju znane podoba mi sie jeszcze Wojtus i Kamilek buziolki dziewczynki odezwe sie rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za propozycje imion :) musimy chyba zrobić ranking :D :D :D Bagdad, ja mam termin po Tobie - 22.03... choć z usg ostatnio wyszło wcześniej, no ale to podobno przez cukrzycę mały tak urósł :( co do tamtego forum marcówek, to zainteresowałam się jak ilosiaaa u nas napisała że tam się coś podziało i przejrzałam pobieżnie i tak na str. 730, 731 znalazłam, że skoro u nas jest miło to znaczy, że z zawiści im tam psujemy pisanie :o Kafeteria niestety schodzi na psy, wypowiadałam się na jednym temacie o wózkach i mnóstwo pomarańczy bluzgało na prawo i lewo nie wnosząc nic do tematu. Czy to są matki albo przyszłe matki? przeraża mnie jaki przykład dają swoim dzieciom... Dziś krok milowy wykonany - wygrałam licytację na allegro z dużą paką ubrań dla małego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janiczka,tak to mój pierwszy bobas :),marzyłam o córeczce a tu chłopiec.. widać tak mi było pisane ;),nie zawsze mamy to co chcemy. Jutro rusze w miasto pokupić kolejne rzeczy dla dzieciny,czas sie skraca i nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie mi urodzić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagdad Cafe :) a ja nie wymiotowałam w ciąży ani razu,mdłości owszem ale tylko na początku,od tamtej pory czuje sie ok.Tylko niestety wystarczy,ze pójde troche na nogach i brzuch mi kamienieje,i bola pachwiny :O niedobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janiczka,tak to mój pierwszy bobas :),marzyłam o córeczce a tu chłopiec.. widać tak mi było pisane ;),nie zawsze mamy to co chcemy. Jutro rusze w miasto pokupić kolejne rzeczy dla dzieciny,czas sie skraca i nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie mi urodzić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryjka ja tez poluje na ubranka, ciezko jest cos znalezc ladnego dla dziewczynki nierożowego :-P Co do obecnej sytuacji na forum dla matek, to śmiać mi się chce. Kobiety wychowyjące dzieci wyzywają się tutaj od szmat i kurew, a swoje dzieci od bękartów. No głowa mała, ale cóż widocznie kafe to dla nich miejsce upustu frustracji. Gabulec, jak co ? Duzo tej wody bylo? W którym jestes tyg? Dzwonilas do lekarza? I tak spokojnie o tym piszesz? Chyba dawno w tylek nie dostalas od ciotki bagdad. Jezeli jestes jeszcze w domu to napisz cos, bo cos mi sie wydaje, ze moze juz sie cos zaczelo. No i wzywam Musiaka, żeby sie odezwala! Rozyczka my z męzem chcielismy pierwszego synka, a tu sie nam dziewczynka szykuje :-) Janiczka ja tez chciałam łóżeczko "turystyczne" do domu, ale mąż się uparł na klasyczne drewniane. I co zrobić jak te samce takie uparte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) byłam dzis u lekarza, mały póki co nie wybiera sie poza brzuch. 23 lutego bedę miec cc, jesli oczywiscie Wojtuś nie postanowi zmienic pozycji. Widzę, że może Wojtusiów bedzie wiecej:) Gabulec odezwij się, ja bym zaczeła panikować jakby mi coś chlusneło. Nas kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulec
hey Babeczki falszywy alarm wszytko jest ok. przeforsowalam sie przez dlugi weekend ale tak mi mala opadla ze polozna mowi ze w kazdej chwili moge rodzic wiec caly dzien pakuje torbe i placze ze szczescia powiem WAM ze pierwszy raz poczulam zmeczenie znajomi z Polski byli z 3 letnim synkiem dal nam popalic i to bardzo wiem ze teraz potrzebuje duzo spokoju jutro ide ostatni dzien do pracy :) napiszcie mi czy Wy tez macie taki twardy brzuch i czy co chwile chodzicie do toalety bo ja mam tak od 2 dni ?? Bagdad jestem w 36 tc termin mam na 2-3 marzec wiec Moja Lilunia mogla by jeszcze poczekac byla bym spokojniejsza buziolki dla WAS i do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec to juz sie zaczyna powoli, moze to ty bedziesz pierwsza, nie dziwie ci sie ze placzesz tez bym plakala ze szczescia wiedzac ze to juz lada moment. Dobrze ze juz konczysz prace. Moj brzuch nie jest twardy jeszcze, tylko czasem jak gazy sie zatrzymaja :) Dziewczyneczka to juz masz termin wyznaczony, jak sie czujesz? Rozyczka i Bagdad mam nadzieje, ze zakupy sie wam udaly. Ja dzis bylam u dentysty na czyszczeniu zebow i bylo to w pozycji lezacej, czulam sie bardzo niewygodnie, nie moglam sie doczekac kiedy sie skonczy. Lezec na plecach w ciazy to koszmar. Dziewczyny moje nogi zaczely mi strasznie puchnac od paru dni, czy wy tez to macie? Dzis np. obudzilam sie z takimi balonami ze az niemilo bylo patrzec, jutro mam wizyte u lekarza wiec maz pojedzie ze mna bo zbliza sie sniezyca i ja nie chce sama jechac. Zapytam sie doc. czy to normalne miec takie opuchniete nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec wiec bedziesz pierwszą mamusią:) jak tak dalej pójdzie. Nie dziwie sie twoim emocjom, ja tez już nie moge się doczekać ale prócz radości towarzyszy mi lęk. Jak wczoraj uzmyslowiłam sobie że zostaly 3 tyg to aż nie mogę w to uwierzyć;przecież dopiero wczoraj dowiedziałam się, że jestem w ciazy:):) Ja czuje się dobrze, troche mi ciezko ale przeżyję. Wojtuś kopie, ale nie boli mnie to tak jak ostatnio, wiec w sobote w nocy mialam skurcze i powiem , że bolalo jak diabli..Pozdrawiam i piszcie, bo milo się was czyta. Co do przygotowań do przyjscia malucha to musimy rozłozyc lózeczko, uprac posciel i gruntownie posprzatac pokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulec
Hey laseczki. Powiem Wam że troche do mnie to nie dociera nawet jak mnie moja Lilunia kopnie pod żeberko z tymi porzadkami to cos o tym wiem bo wczoraj sprzatalam po gosciach caly dzien bo balam sie ze zlapie mnie w nocy a w domu balagan wiecie co potrafi narobic 3 latek w cztery dni powiem Wam ze dopiero po wizycie znajomych uswiadomilam sobie ile trudu I siły trzeba wlozyc w wychowanie dziecka po czterech dniach z 3 latkiem wiem ze teorie mam w malym paluszku ale praktycznie to bym wyla dzien I noc tylko w glowie mialam że moje dziecko takie nie bedzie hehe a jak bedzie jeszcze gorsze a ma po kim bo ja nie nalezalam do grzecznej dziewczynki wszedzie bylo mnie pelno zreszta jak do tej pory nie usiedze na miejscu musze cos robic!!! A teraz z innej beczki czy pralyscie wszystkie nowe ubranka bo ja tylko te co sie ubiera na gołe ciałko JANICZKA mi nogi nie puchna tylko nie moge nosic obrączki bo potem nie mogę jej sciagnac DZIEWCZYNECZKA ty to masz najlepiej bo wiesz kiedy bedziesz miała dziecko a ja juz w nocy mam paranoje bo ciągle sprawdzam czy nic mi sie nie leje to jest masakra jakas to czekanie jest najgorsze a jeszcze mam lęki że jak się zacznie to mój mąż gdzies utknie w korku bo pracuje w cantrum Londynu I ostatnio o 18 stalismy 3 godziny w korku uroki duzego miasta Chciała bym urodzic 14 lutego :) najpiękniejszy prezent na swiecie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, trochę mnie nastraszyłyście, że to już TAK BLISKO. Ja też się głupia wzruszam jak myślę, że niebawem szkrabek będzie z nami. Nadal nie mam skończonych zakupów, może w sobotę wreszcie kupimy łóżeczko i fotelik. Na wózek chyba bedę na allegro nadal polować. Uciekam na szkołę rodzenia, mam nadzieję zdążę z zajęciami przed porodem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec ja tez mam takie schizy jak Ty; w nocy sprawdzam co chwila przescieradło. jak mnie cos zakuje w brzuchu to od razu wydaje mi sie że rodzę...itp:)) Przed chwilą dowiedziałam sie że znajoma majaca termin na 22 lutego urodziła tydz temu, totez się podkrecam nieźle....Spokojnego wieczoru moje drogie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No po dzisiejszej wizycie u gina jestem przeszczęsliwa. Zacznijmy od tego, że mam w końcu super wyniki, a to oznacza KONIEC Z ANEMIĄ !! Z bobasem ogólnie też wszystko w porządku, ulożona jest już główką w dół , więc też dobrze :-) Poza małym przeziębieniem jest super. Byłam dzisiaj z mężem na bobasowych zakupach. Dobrze, że zastrzegłam sobie prawo do wyboru spacerówki. Jak zobaczyłam wózek, który jemu się podoba załamałam się - wyglądał jakby był zrobiony ze spadochronu wojskowego. Pozdrawiam Was .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagdad super ze masz dobre wyniki i co za tym idzie dobre samopoczucie :) Gabulec ja tez mam nadzieje, ze moja Amelia bedzie spokojna bo czasem przyznam ze nie mam cierpliwosci do innych malych dzieci, szczegolnie tych rozrabiakow. Najbardziej nie lubie gdy dziecko rozrabia a rodzice nie reaguja na to. Mamy znajomych z dwojka dzieci rozrabiakow, nie lubie jak do nas przychodza bo nam dom roznosza, poki co nasz dom nie jest dostosowany do dzieci. Jak juz wiem ze przychodza to chowam rzeczy, ktore wiem ze zaraz zepsuja. Dzis bylam tez u lekarza, jest ok, dziecko glowka ulozone w dol i doc. wyczula juz glowke dziecka pod palcami ale jeszcze nie ma rozwarcia. Na opuchniete nogi kazala zero soli i sodium. Dziewczynki u mnie juz dom gotowy dla dziecka, Amelki pokoj ma przygotowane lozeczko z posciela. Ja wszystko piore dla baby w specjalnym plynie do prania dla noworodkow. Wiem ze to sa nowe rzeczy ale chce je przeprac zeby byly swieze, miekkie i pachnace. Tak sie zastanawialm ze to wczesnie ubierac posciel na lozeczko ale mysle jednak ze szkoda zostawiac na potem bo nie wiemy kiedy sie urodzi. Ja nie mam strachu przed porodem, moze to wszystko przyjdzie dopiero, nie pozwalam sie straszyc i slucham tylko jesli ktos mial latwy porod. Trzymajcie sie cieplutko i dbajcie o siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam wózek! :) I wczoraj w szkole rodzenia wreszcie do mnie dotarło, że poród już niedługo... Powiedzcie dziewczyny, w jakiej temperaturze pierzecie ubranka? Mam taką opcję w pralce (nigdy nie używaną hihi) "baby care" i tam są dwie możliwe do wybrania temperatury - 60 i 95 stopni. Niby słyszałam, że dziecięce ubranka się gotuje, ale przecież na większości z nich jest napisane 40 stopni. Nie zniszczę ich? Życzę miłego dnia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki wózek? Z tego co pamietam interesował Cie raczej "terenowy". Jeszcze nie prałam rzeczy dla młodej, bo pokój nie jest gotowy, dlatego nie wiem. Ale chętnie się dowiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roan Marita - najbardziej terenowy z tych co oglądałam :) Używany, więc nie będzie mi szkoda, że w gondoli się tak krótko jeździ. Mam nadzieję, że przeżyję jakoś brak skrętnych kółek. Jeszcze łóżeczko, komoda... ufff, trochę nabrałam w wigoru do dzieckowych zakupów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulec
Hey laseczki zaraz mi sie telefon rozladuje ale może zdaze cos napisac wracam z pracy z pudlem ciuszkow I ryczec mi sie chce siedze w pociagu I ogladam te wszystkie cuda z mamas & papas zawsze tylko ogladalam w sklepie te ciuszki bo są cholernie drogie a tu moja niunia dostala sukienke za 250zl piekną I pierwszą lalkę taka szmaciana w kolorze tej sukieneczki I juz sobie wyobrazam tą moja gwiazdeczke pisze do Was bo pewnie tez przezywacie te male ciuszki :)tylko szkoda że wszystko jest rózowe w każdym sklepie!!! Jak juz jestem przy ciuszkach to ja tylko płukalam w płynie dla dzieci I prasowalam wedlug wszystkich zalecen bo wszystkie bakterie giną pod wpływem gorąca ja pralam tylko te rzeczy które się ubiera na gołe ciałko chyba juz to pisałam. kupilam dzisiaj jeszcze kapelusik i opaski szaleje dziewczynki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec ja też załuje, że najfajniejsze ubranka dla dziewczynek, są różowe. Chociaż sama ostatnio byłam zmuszona kupić sobie różowy stanik (jedyny dobry rozmiar na mnie) Mój biust wygląda w nim jak dwie landryny. Maryjka fajny ten wózek, będzie małemu wygodnie w tej gondoli, bo wydaje się być duża. Wiesz ostatnio obserwuję na ulicach wózki dziecięce i w sumie już jestem zadowolona z tego, że mam duże pompowane koła. Widziałam ostatnio w te mrozy faceta na spacerze z wózeczkiem, koła plastikowe, przednie skrętne. Zero amortyzacji, Tak twardojezdził ten wózek, az myslałam, ze za chwile się rozleci. Do tego ten dzwięk, uderzania plastiku o lód brrr. Buziaki dziewczyny. A i bardzo podobają mi się te przyborniki do łóżeczek, przydałoby mi sie to, bo jestem bałaganiarą i wszystko mi ginie. Tylko, że te w sklepach są takie małe ... I zastanawiam się czy sama będę potrafiła taki uszyć. Najpierw kupic materiał czy pogodzic się z maszyną do szycia? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
hey laski ja dzisiaj wzielam sie za generalne porzadki dzisiaj wypralam posciel do kolyski i zastanawiem sie jak jeszcze upiekszyc pokoik malutkiej jutro jade jeszcze do ikei moze tam cos wynajde fajnego wczoraj kupilam taka lampke do pokoiku ktora dziala na dotyk nie bede musiala w nocy szukac przyciskow dziewczyny ja zwariowalam kompletnie moj maz tylko przytakuje abym tylko sie mniej denerwowala. BAGDAD TY czytasz w moich myslach tez chcialam zrobic taki przybornik na sciane z roznymi kieszonkami z serduszkiem z misiem i rozne kolory mam artystyczna dusze wiec mysle ze to moze lepiej wyjsc niz ze sklepu zaczelam tez robic literki na dzzwi w takim samym kolorze jak mam tapete moi znajomi mowia ze pokoik wyglada jak z reklamy kupilam juz wczesniej z ikei na sciane super tam trzymam pampersy http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/40139302 http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/40139302 fajnie to wyglada na scianie polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi dziewczynki, przyszle mamuski :). Widze goraczke zakupow i pakowanie do szpitala. Ja tez juz gotowa jestem. Dziecko ma chyba wszytko co jest potrzebne. Dziewczyny czy bedziecie ogrzewac dodatkowo pokoj dla dziecka, bo my ogolnie z mezem nie lubimy wysokiej temperatury w domu ale moze malenstwu bedzie za zimno. Na wszelki wypadek mamy taki grzejnik extra wiec gdy bedzie potrzeba to podgrzejemy. Nastepne pytanie mam jakie rzeczy zabieracie zeby wybrac dziecko ze szpitala? Ja mysle o normalnych spioszkach, wezme dwa rozne rozmiary bo nie wiem jakie duze bedzie baby, mysle tez zeby zabrac taki kombinezon bo to bedzie zimno jeszcze i kocyc. I jeszcze pytanko, czy macie kupione juz monitory dla dziecka, jesli tak to jakie sa dobre?? Jesli chodzi o pranie to ja piore w normalnym cyklu ale dla baby plyn do prania i ja nie prasuje ciuchow tylko posciel dla dziecka. Trzymajcie sie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec ,IKEas ma super rzeczy dla dzieci, bardzo lubie ten sklep. Dobrze ze jest taki international i sa wszedzie. Ten przybornik jest super i praktyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×