Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziewczyneczka

termin marzec 2011

Polecane posty

Witajcie:)) Czy wasze maluchy tez tak bardzo mocno kopią? Ja miałam koszmarną noc, mały tak bardzo się rozpychał, że aż bolało. Bałam sie, że zaraz wyskoczy. Mam juz skompletowaną wyprawke, jeszcze tylko łóżeczko. Ja się dziś czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulec:)
Hey dziewczyneczka wszystkie kobitki są chyba tak zajete ze zostałysmy tylko dwie ja czuje sie bardzo dobrze czasami dopadają mnie mysli czy bede dobrą mamą jak sobie poradzę itd. Czy Ciebie też nachodzą takie myśli?? Bardzo bym chciala mieć wszystko za sobą te ostatnie tygodnie są najgorsze!! Niestety pojawiły się u mnie roztępy I smaruje sie 3 a jak jestem w domu to nawet 4 razy dziennie skóra jest ciągle nawilżona I niestety nic to nie dało jak jest u Ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi dziewczyny, nie bylo mnie pare dni bo mialam gosci caly weekend. Baby shower bylo super, dostalismy juz prawie cala wyprawke dla baby, pare osob nie moglo przyjsc w sobote wiec w niedziele mielismy dla nich impreze w domu. Dzis pospalam sobie prawie do 11 :). Ja nie widze u siebie rozstepow, ja zawsze przy kapieli stosuje oliwke do ciala wiec moze to tez pomaga. Trzymajcie sie cieplkutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec ja właśnie wrociłam ze szkoły rodzenia i mam niezłego stracha:( Teraz juz na prawde obawiam sie , czy przezyje te rzez porodu... Póki co nie mam rozstepów, smaruje sie zwykłym balsamem, kupiłam specjalna oliwke na rozstępy ale nie zdała u mnie egzaminu; wszystko brudziła, źle sie aplikowala i zapach mi tez nie odpowiadał. Brzuch mam spory więc pewnie za niedługo coś wyskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec :)
dziewczyneczka wiem cos o tym bo nie myslalam o porodzie dopoki nie bylam na porodowce i nie widzialam tych wszystkich spanikowanych kobiet ja mam jeszcze 4 tygodnie szkoly rodzenia i nie bardzo chce isc ale moj maz chce bo bylismy i kobity siedzialy cicho a faceci zadawali pytania bylo to bardzo zabawne! wiec zrobie to dla niego jak ma sie czuc bezpiecznie ja sie zdecydowalam na porod naturalny w wodzie jezeli nie dam rady to poprosze o epidural Janiczka fajnie ze spedzilas milo weekend w anglii tez jest bardzo modny baby shower znajomi nam proponowali ale ja nie chcialam odbierac sobie najwiekszej przyjemnosci ZAKUPOW zawsze marzylam o coreczce i nie moglam sie powstrzymac od tych wszystkich sukieneczek!!! dziewczyny co do rozstepow to ja uzywam i polecam nawet po porodzie olejek na blizny uzywam go od dwoch tygodni i widze poprawe kondycji mojej skory gybym go uzywala wczesniej to pewnie uniknelabym rozstepow http://allegro.pl/bio-oil-olejek-rozstepy-blizny-przebarwienia-200ml-i1405802840.html a to uzywam od poczatku ciazy http://allegro.pl/palmers-maslo-kakaowe-400ml-rozstepy-gratis-i1394855516.html pozdrawiam WAS serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie widzialam porodówki, zobaczę jak przyjadę do porodu.... We czwartek idę na ostatnie usg i dowiem sie jak sobie mały rosnie. Póki co nudzę się w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi dziewczyny, tez pewnie zaczne myslec wiecej o porodzie po pierwszej klasie rodzenia, idziemy w czwartek. Jutro mam wizyte u lekarza i poprosze o USG i czestsze wizyty bo do tej pory mam tylko co miesiac. Bede sie czuc bezpieczniej gdy bedzie mnie widziec czesciej. Gabulec, super, ze bedziesz rodzic w wodzie, zawsze bylam ciekawa jak to wyglada, bo brzmi to badzo naturalnie. Jesli chodzi o baby shower, to sama wybieralam sobie rzeczy a goscie kupili mi to co mialam zajerestrowane na liscie. Wiec roznica jest tylko taka, ze to nie ty za to placisz ale twoi goscie, dostalam dokladnie to co wybralam sama. Zawsze tez mozna to oddac lub wymienic na inne jesli chcesz. Ale ja bede wymieniac tylko jesli bedzie chlopczyc zamiast dziewczynki :). Nadal nie zdecydowalismy sie na wozek, to jest ciezki wybor. Ja juz zaczelam spac na fotelu, jak pisalam mam zespol ciesni nadgarstka i to jest okropny bol. Na fotelu jest mi wygodnie i bol nie dokucza wreszcie, jak to dobrze spac w nocy. Ok, dzis mam dzien na ogladanie filmow, czasem dobrze, ze nie pracuje i mam czas na leniuchowanie. Trzymajcie sie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musiak
hej dziewczyny. dwno mnie nie było a to dlatego, że przeprowadziliśmy się do nowego domku i nie mam tu jeszcze internetu. do piątku powinien już być:) nie dość, że szyjka mi sie skraca i musze leżeć to znów jestem chora. już nie licze które to przeziębienie. pozdrawiam i ściskam wszystkie mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Musiak dobrze, że dałaś znak życia. Byłam dzisiaj na wizycie. Lekarz zapowiedział, że dzieciątko jest dość dorodne. Janiczka ja mam teraz wizyty co 2 tygodnie i jak sobie pomysle, ze w sumie do porodu zostały ok 3 to mi sie słabo robi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi, Musiak jak nowy domek, jak sie mieszka? Bagdad, racja czas leci jak szalony. Fajnie, ze szybciutko bedzie wiosna i bedziemy mogly biegac sobie z babikami na specerki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
hey dziewczyny fajnie ze kazda znalazla chwilke aby cos napisac ja niestety cala noc nie spalam mialam taki bol glowy ze nawet nie moge tego opisac a jak juz troche usnelam to mala mila taka czkawke ze kolejne godziny bezsenne pierwszy raz miala czkawke to cos niesamowitego !!! DZIEWCZYNECZKA fajnie ze masz jeszcze usg w anglii tylko jest 2 ja i tak mialam 4 ale jeszcze chetnie bym zobaczyla moje szczescie ale to juz chyba za kilka tygodni!! JANICZKA ja tez juz mam wizyty co dwa tygodnie chociaz sa one 15 min sprawdzaja mi mocz i echo serca i cisnienie to wszystko a co do fotela to tez tatuje mi zycie nie ma wygodniejszego miejsca na odpoczynek przynajmniej moge swobodnie sie z niego podniesc!! MUSIAK widze ze Ty dobiero to masz zmiany w zyciu nowy domek zachwile najwazniejsza nowa rola w zyciu tylko uwazaj na siebie bo z przeziebieniem nie ma zartow ja mialam szczepionke na grype wiec nic naszczescie mnie przez zime nie wzielo !! BAGDAD ja jestem troche do tylu na kiedy masz termin??? glowa do gory damy rade czasami lekarze przesadzaja moze nie bedzie tak zle i waga maluszka bedzie w normie :) DZIEWCZYNY NAWET PO NIE PRZESPANEJ NOCY JESTEM TAKA SZCZESLIWA !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec to musialo byc ciekawe gdy twoje malenstwo mialo czkawke, ja nie moge sobie tego wyobrazic bo jeszcze nigdy nie doswiadczylam :) Mam nadzieje, ze twoj bol glowy nie bedzie sie powtarzal, moze to wysokie cisnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta 37
Cześć Przyszłym Mamuśkom ! Witam Wads serdecznie. Widzę, że dokuczają Wam rózne dolegliwosci, co do bólu głowy i podwyższonego ciśnienia - lepiej proszę w takiej sytuacji - o ile możesz - wykonaj telefon do swojego lekarza prowadzącego, bo może okazać się, iż Twoja Dzidzia wcześniej chciałaby zobaczyc świat. O ile masz możliwość podejdź nawet do najbliżeszej apteki - i sprawdzaj ciśnienie do 3 razy dziennie. Ale lepsza byłaby w tej sytuacji konsultacja z lekarzem . Ja w nocy nie śpię, bo albo Filip ma czkwakę i podskakuje cały brzusio, albo mam zatkany nos. Rano natomiast - kiedy czas wstać do pracy - Mnie właśnie przychodzi pora na spanie. Jeszcze do 27 stycznia wytrzymam, potem biorę już leniwe chorobowe. Odpocznę, poczytam zaległe lektury, pooglądam moze jakieś filmy, i nabiorę sił na poród. Szukam pościeli łóżeczkowych w kolorze lekkiego fioletu - może gdzieś widziałyście fajowe... Życzę miłego popołudnia. W Lesznie dość pogoda dzisiaj - spacer wskazany ! Czego i Wam życzę... Z pozdrowieniem, Edyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja miałam dzis meczacy dzień, załatwialismy kredyt na wykonczenie domu i powiem Wam, że biurokracja jest masakryczna, pewnie czekają nas jeszcze ze 2 wizyty zanim załatwimy. Musiak az zazdrowszczę, że masz juz swój domek ja jeszcze bedę potrzebowała na przeprowadzke około roku. Współczuję, że tak Cie meczą chorobska, ja odpukać nie mialam nawet kataru w ciazy, ale męczy mnie zgaga ostatnio. Dziś kurier przywiozł nam lózeczko dla maluszka, rany jeszcze miesiac zostal.....nie mogw sobie wyobrazić małego i się doczekac. Pozdrawiam słonecznie bo u mnie pogoda fatalna, pod psem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec, to mnie nie martwi, termin mam na 21 marca, jestem w 31 tc. Martwi mnie natomiast, że mam III stopień dojrzałości łożyska . Mam nadzieje, ze bedzie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi dziewczynki, dzis wczesnie wstalam bo ide do lekarza na 10:45 a lubie sie dobrze rozbudzic przed wyjsciem z domu :). Edyta dobrze, ze idziesz na zwolnienie bo odpoczynek sie przyda przed porodem, tak jak piszesz. Dziewczyneczka, rozumie cie ze ta biurokracja moze wykonczyc czlowieka a szczegolnie kobiete w ciazy :). Bagdad nie martw sie, badz tylko w kontakcie z twoim lekarzem caly czas zebys byla spokojniejsza. W ostatnich tygodniach mamy troche wiecej stresu niestety. Ogolnie to ja sie nie moge doczekac kiedy moja Amelia sie urodzi i bede mogla sobie jakies ciuszki kupic bo teraz w ciazy to wiecie jak sie wyglada. Znaczy ja lubie siebie w ciazy ale denerwuje mnei caly czas nosic te spodnie, mam tylko 3 pary spodni w ciazy :(. Daw wam potem znac co bylo u lekarza, trzymajcie sie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janiczka ja też marzę o tym żeby załozyc normalne ubrania. Zaraz po porodzie ide na zakupy, jeansy obowiazkowo kupuję:))) najbardziej obcisłe i szpilki, bo w ciazy musiałam zrezygnowac z moich ulubionych butów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi, wrocilam od lekarza, wszystko jest ok. Nie moge miec drugiego USG bo ubezpieczenie nie pokryje. Pokrywa tylko jesli jest jakis problem i USG jest konieczne. U mnie nie ma problemu, chcialam sie tylko upewnic ze to bedzie dziewczynka :). Ale moja dokrorka polecila mi pediatre, jest filiphinka, a ja lubie lekarzy azjatow. Nastepne badanie mam za dwa tygodnie. Aha, kazalam mi kazdego dnia pilnowac, zeby czuc baby ruszanie sie w brzuszku, jesli sie nie rusza, mam zjesc cos slodkiego, lub napic sie soku, polozyc sie i czekac na ruchy. Powinno byc 10 ruchow w ciagy 2 godzin, jesli nie ma to mam sie z nia skontaktowac. Jeszcze jedno, gdy umawilalam sie na nastepna wizyte, pielegniarka przekazywala doctorce, ze dzwonila jedna pacjentka ktora jest w 5 mieciacu ciazy i poslizgnela sie na schodach mocno. Doctorka sie wystraszyla i kazala tej kobiecie natychmiast przyjechac. Mam nadzieje, ze bedzie wszytko ok. Musimy uwazac dziewczyny szczegolnie teraz gdy jest zima i slisko. Dziewczyneczka, szpilki to moje marzenie od paru miesiecy :). Ah bedziemy sie stroic i nasze babaski tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) ja dziś dzień zaczęłam o 7, bo musiałam pojechać na badanie krwi, jutro wizyta u ginekologa :) Na usg genetycznym wyszło, że z małym wszystko ok, ale jest bardzo duży! (nie mieści się w normach). Ale lekarka powiedziała, że raczej trzeba się martwić jeśli dziecko jest za małe niż za duże i że ewentualnie jeśli tempo wzrostu zachowa to czeka mnie cesarka. Już sama nie wiem czy cieszyć się czy martwić. Niestety od niedzieli jestem chora (pierwszy raz poważnie odkąd jestem w ciąży), więc niestety musiałam wziąć bioparox, a jak mi nie pomoże to będę musiała wziąć nawet jakiś mocniejszy antybiotyk. Gardło mi już przeszło, ale niestety zatoki nadal fatalne :( Ponadto od tygodnia wertuję oferty wózków - w sobotę bylismy oglądać w sklepie i szczerze mówiąc tylko jeden zwrócił moją uwagę, reszta wydaje mi się jakaś zbyt wymyślna. Może doradzicie mi coś w tej materii? Początkowo odrzuciłam myśl o używce, ale jak wszędzie czytam, że gondola tylko na kilka miesięcy, a spacerówke i tak potem się kupuje lżejszą, to już sama nie wiem co wybrać. jak myślicie, do kiedy będziemy jeździć gondolą? Może nie warto wydawać ponad tysiąc zł, na coś co posłuży krótko? Inna sprawa, że ogłoszeń o fajnych używanych wózkach nie widziałam, a nie mam nikogo, kto by chciał mi oddać swój stary. Czy moze kupić coś lepszego (podobają mi się emmaljungi) z myślą o następnym dziecku? ech... Z dolegliwości ciążowych to na maxa mnie bolą plecy i jak mąż mnie masuje starcza na chwilkę tylko :( Życzę wszystkim miłego dnia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez byłam na usg; mały jest źle ułozony ma glowke w górze i prawdopodobnie czeka mnie cc. Mały wazy w 34 tyg 2020 g, musze sie zorientowac czy to duzo czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
hey dziewczynki ja mam jutro wizyte u lekarza ale jak juz pisalam wyzej to standard mocz,cisnienie,i echo serduszka dziecka wiecej nic ostatnio jak pytalam jak jest ustawione dzieciatko to powiedzial ze glowkowo ,ale czy on moze to stwierdzic macajac brzuch i to nawet nie ginekolog tylko normalny internista jakie mieliscie jeszcze badania bo ja jestem troszke przerazona jak czytam o lozysku 3 stopnia albo o skracajacej sie szyjce czy przy tych problemach mialyscie jakies dolegliwosci bo ja sie czuje swietnie ale moze nie wiem ze cos takiego mam prosze odpiszcie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi dziewczynki:) Maryjka skoro doctor mowi zeby sie nie martwic to sie nie martw. Wiem ze my sobie lubimy czasem panikowac w obawie o nasze baby ale wyglada, ze wszysko jest pod kontrola. Jesli chodzi o wozek to nie moge ci pomoc bo sama jestem w tym samym problemie, to bardzo ciezko wybrac wozek, co wybierzemy jakis to zaraz cos tam wynajde nie tak. Ostatnio podoba mi sie nowy graco 3 in 1 http://www.youtube.com/watch?v=Fr3t99o0Ht4 Sprawdzalam te emmaljungi i wygladaja super, moze to dobry pomysl zainwestowac i miec dla przyszlego dziecka. Dziewczyneczka, waga twojego baby wyglada dobrze na ten czas. Wiem ze pozycja dziecka moze sie jeszcze zmienic. Gabulec ja tez sie dobrze czuje i gdy czytam o problemach tez sie zastanawiam czy ja ich nie mam ale moja doctorka mowi ze jak nie mam objawow to zeby sie nie martwic. Ja mialam tylko jedno USG w 5 miesiacu ciazy i juz nie bede miec bo nie ma potrzeby. Dzis ide na szkole rodzenia, Lamaze. Jutro napisze jak bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janiczka, fajny ten graco (wygląda na lekki), ale nie spełnia mojego podstawowego założenia - musi być terenowy, bo mieszkamy na wsi i żeby do ogródka nawet wyjechać będzie walka, nie mówiąc o spacerkach w plenerze. A więc pompowane koła i przednie raczej nie obracane 360 stopni. W ogóle chciałabym dwuślad - żeby przednie nie były węższe niż tylne, ale najwyraźniej takich wózkow niemalże nie produkują... ech. Dziewczyneczka waga małego jest ok, mój ważył 2004 g i komputer wyliczył, że to odpowiednie dla 33 tyg. A jak wiadomo, wahania mogą być :) Gabulec co kraj to obyczaj, w Polsce bardzo się trzęsiemy nad naszymi ciążami, mam zrobione mnóstwo badań na wirusy, bakterie, ale były robione na samym początku ciąży lub nawet przed ciążą, teraz to głównie mocz, krew, ewentualnie cukier. Z egzotycznych badań robiłam sobie wczoraj test na HIV bo w jednym szpitalu który rozważam taki wymagają :) Plusem tego jest, że mam dużą kontrolę nad tym, co się dzieje i mam nadzieję, że w razie czego lekarze będą umieli zareagować (z poprzednią moją ciążą było coś nie tak i zakończyła się nim się dobrze zaczęła). Minus - koszty, refundowane są tylko 3 usg w trakcie ciąży i podstawowe badania i trzeba by chodzić do państwowego lekarza, co jest z reguły fatalną sprawą - przekonałam się przy poprzedniej ciąży - więc nie chodzę. Np. za ostatnie usg genetyczne zapłaciłam 150 zł, co nie jest jakimś super wydatkiem jeśli rozmawiamy o wózkach za 1000 zl i więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryjka możecie mi nie uwierzyć, ale u mnie badanie genetyczne kosztuje 280zł . A co do wózka, to produkują takie dwuślady. Ja postanowiłam nie inwestować w gondolę, dlatego przyjełam używaną od koleżanki, i to właśnie jest taki wózek o jakim piszesz. Na wieś idealny, ale ja już wiem, że będę z tym wózkiem uwiązana, dopóki nie kupię fajnej spacerówy :-) W porównaniu do tych 3w1 jest ogromny:-) Niemalże jak czołg. Trochę mi się nie podoba, ale zadecydowałam już, że nową kupię spacerówę. Gabulec wiesz, z tym moim łożyskiem lekarz nie wszczynał paniki, sprawdził mi wody płodowe, jest ok, ruchy też okej. Zaznaczył, że to jest jego ocena,a nie pomiary sprzętu. Przed ciążą paliłam papierosy, więc to też może mieć jakiś związek. Zresztą powiedział mi, że kiedyś w ogole kobiety nie wiedziały przed porodem jakie miały łożyska i wszystko było okej. Ale ja jak to ja, musze sie pomartwić na zapas :-) Na wszelki wypadek spakuje torbe do szpitala. Może się jeszcze okazać, że źle policzylismy tą ciąże, bo dzieciaczek jest troche większy niż powinien. Czuję się swietnie ogólnie, czasami mnie zemdli - powtórka z rozrywki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Bagdad :) taki właśnie masz? usg 280? a gdzie mieszkasz? bo ja myslałam, ze kraków ma już ceny wyśrubowane na maxa. Ale za to usg w II trymestrze więcej płaciłam (200 lub 250, nie pamietam dokładnie). Trzymam kciuki, żeby mała się nie spieszyła na świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne te wasze wózeczki,mój mały dostanie " w spadku" wózek po kuzynce wiec odpadl nam ten wydatek; i całe szczescie bo nie wiedziałabym na jaki sie zdecydować...Juz i tak było cięzko z wyborem łóżeczka. janiczka ja nastepna szkołe rodzenia mam w poniedziałek, ale prawdopodobnie jak pisałam rodzic naturalnie nie bede. Jak tam u Was z pogoda u mnie znów sypie :( a juz myslałam że wiosna idzie... U mnie szykuje sie goracy okres w zyciu. Mały ma sie urodzić na poczatku marca, w połowie lutego montujemy okna w domu, potem robimy instalacje elektryczna, centralne ogrzewanie, tynki , wylewki....mozna powiedziec , że wszystko naraz....Juz sie nie moge doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×