Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziewczyneczka

termin marzec 2011

Polecane posty

DZIEWCZYNECZKA ,JANICZKA !!!!!! POWODZENIA JUTRO 3MAM KCIUKI ZA WASZE PORODY ABY BYLY MAŁOBOLESNE I SZYBCIUTKIE,A WASZE DZIDZIULKI ZDROWE JAK RYBKI.... :) POWODZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wlasnie wrocilam od lekarza termin mam na 17 ale szyjka przygotowana juz do porodu wiec moze byc w kazdej chwili najgorsze ze zalapalam jakiegos wirusa i mam kaszel i katar dr powiedziala ze na 100% urodze do piatku wiec mam kilka dni na wychorowanie sie chciala mnie juz klasc do szpitala ale odmowilam wole sie wychorowac w domku domowymi sposobami i w razie boli jechac niz w szpitalu taka zakatarzona i zasmarkana lezec ,czulam juz od dwoch dni ze cos sie zemna dzieje odnosnie porodu cala ciaze nie wymiotowalam od dwoch dni co rano i tak strasznie mnie glowa bolala bylam spuchnieta i czerowana na twarzy jak to moj maz sie smail jak po walce i te bole w dole plecow brzucha i ud identyko jak na okres oprocz tego ciagle bym spala dlatego poszlam do lekarki choc nie mialam dzis wizyty i wyszlo na to ze bardzo dobrze zrobilam .tak bardzo chcialabym wyzdrowiec zeby mnie nie zlapalo w nocy antos musi miec zdrowa mamusie a nie taka chora pozdrawoienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcówka
a mój mąż jak co pon wrócił z trasy i pojechał na trening...miałam jakiś czas temu krótkie skórcze z 3 i nic...nie mogę się zmobilizować aby pójść do łazienki i wziąść tą kąpiel...było by świetnie jakby maż wrócił i byśmy jechali do szpitala...ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunnia
dziewczyny powiedzcie mi jak to jest jeśli ma sie infekcje pochwy (no grzybka) czy bakterie paciorkowca i odejdą wody płodowe, a do szpitala dallllleko to jest to duze zagrozenie dla dziecka?przeczytalam ze podaje sie antybiotyk jak najszybciej ale czy np 3 godz od odejscia wód to jest w miarę "szybko? zastanawia mnie to jak to jest.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość htrbvfdsvbggggg
ja mam bakterie i mi learz powedzial ze antybiotyk podaje sie ok godz przed porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Dziewczyneczka i Janiczka ja też trzymam kciuki :-) Słuchajcie jakie jaja. Leżałam w szpitalu, a w ostatnim dniu mojego pobytu przywieźli moją siostrę do porodu. Miała termin na 28 marca, urodziła przez cesarke. A ja znowu spakowałam torbę i czekam :-) Chociaż lekarka dzisiaj powiedziała, że szyjka zamknięta hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagdad, aleście sobie wyliczyły ;) teraz Kalina musi się pospieszyć :) ja czuję delikatne skurcze od piątku chyba, ale nie jestem pewna czy to to... jutro KTG więc się pewnie okaże. Dziewczyny, trzymam kciuki za jutro, mam nadzieję, że my jak najszybciej do was dołączymy. Mój maluch dziś coś się bardziej wierci (cały zeszły tydzień był bardzo spokojny) i zastanawiam się czy przypadkiem znów sie nie odwrócił z powrotem... wtedy miałabym cesarkę. Oczywiście nie mogę się doczekać DNIA ZERO - mimo że prasowanie jeszcze nie skończone i nie do końca wszystko przygotowane - chciałabym, żeby jak najszybciej być po. moja koleżanka miała termin na 15.03 i urodziła w zeszły czwartek, więc mam nadzieję, że mój młody nie będzie tak bardzo zwlekał :) miłego wieczorka i spokojnej nocy... jednej z ostatnich przespanych dla nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi dziewczynki ,jeszcze jestem nie zostawili mnie w szpitalu. Rozwarcie mam na 2 cm nadal. Jutro raniutko o 7 mojego czasu ide na wywolanie :). Jeszcze sie nie denerwuje bo jestem caly czas zajeta, wizyta u lekarza, lunch z mezem i kuzynka....Teraz musze jeszcze zadzwonic do paru znajomych z ta wiadomoscia i wtedy zaczne sie myslec o jutrze, chyba ze moze jakis film zobaczymy z mezem :). Moja doc mowi, ze jutro wieczorem dziecko powinno juz byc z nami, ona rano przyjdzei do szpitala zeby przebic wody a potem przyjdzie do porodu. Dostaje epidural wiec nie powinno byc bolesne. Moze wezme komputer ze mna i jesli bede w dobrej kondycji to sie z wami skontaktuje by przyznam, ze wy jestescie mi bardzo bliskie :). Jesli nie dam rady jutro to dopiero z domciu. Trzymajcie kciuki jutro za nas, do tej pory ja i dziewczyneczka wiemy na pewno o jutrze ale mysle, ze moze byc nas wiecej i tego wam kobietki zycze z okazji DNIA KOBIET :) XOXO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulec
Janiczka pamietaj mysl tylko o sobie kochana i o Amelce zycze Wam dużo zdrówka bedziesz miala najpiękniejszy prezent na dzien kobiet czekamy tu na Was I jutro jestem cały dzien myslami z Tobą i Dziewczyneczką tak bardzo Wam zazdroszcze ja juz mam dosc I powiem Wam ze jestem jeszcze bardziej nerwowa jak są rodzice Mama daje z siebie az za dużo juz mam dosc dzisiaj nawet zaproponowala ze wyciagnie mnie z wanny a ja jestem dalej bardzo aktywna jak zrobilam sobie French pedicures to znaczy ze nie jest tak zle dziewczyny dajcie przepis na więcej cierpliwosci bo kogos wykończę !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba się u mnie zaczęlo. Przed 40 min obudził mnie skurcz. Od tamtej pory miałam regularne co 6 min. Nawet nie są na razie takie bolesne. Nie wiem czy już stawiać dom na nogi czy jeszcze upewnić się paroma skurczami. Mam nadzieję, że to nie fałszywy alarm. Trochę się boję. Jednak mój mąż nie bedzie ze mną rodzić bo lekarz powiedział że mimo iż mu lepiej to mógłby stanowić zagrożenie dla innych. O i znów skurcz , dalej po 6 min. Dziewczynki mam nadzieje że dużo z nas dostanie dziś prezent z okazji Dnia kobiet w postaci maluszka. Poczekam jeszcze ze dwa, trzy skurcze i ide budzić męża. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulec
Lila jak masz regularne to obudz meza ale odczekaj jeszcze troszke w domu albo zadzwon najpierw do szpitala Fajnie masz ja sie wsluchuje w moj organizm I nic niestety !! 3 mam kochana kciuki powodzenia mysle ze to nie fałszywka jak są regularne kochana myslami jestem z Toba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunnia
dzien dobry czytam wasze nocne zapiski i az mi adrenalina podskoczyla! w koncu sie zaczelo::)))) janiczka opisz pozniej dzialanie epiduralu tez mam miec. LILa mam nadzieje ze jestes w trakcie porodu i nie boli tak bardzo:) POWODZENIA mamuski lece zbadac mocz:) milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_marzec 2011
Kobietki, wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet :-))))))) przede wszystkim dobrych, szybkich, jak najmniej bolesnych porodów :-))))) Lila83, mam nadzieję, że jesteś już po i trzymasz maluszka w ramionach :-)))))) U mnie narazie nic!!!!!!!!! Wczoraj byłam w przychodni przyszpitalnej jako przeterminowana i okazało się, że wg tamtejszego lekarza jestem tydzień po terminie i 3 tygodnie przed terminem. Mam rozbieżność miesiąca wg jego ustaleń a dat porodu 6: na 28 lutego, 1 marca, 6, 8, 12 i 27 marca i nikt nic już nie wie!!!! Jutro powie mi co dalej. Bo choć jestem w 41 tygodniu to też w 37. Porodu nie powinno się wywoływać za wcześnie, zbyt późno też niedobrze dla dziecka. Wyjdzie na to, że będę jak słonica chodzić 10 mies w ciąży i urodzę ostatnia, więc nie martwcie się dziewczyny z końca marca. Wczoraj byłam przejęta, dziś już chce mi się śmiać z bezsilności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM CIĄŻÓWKI :) ZYCZE WAM DZIEWCZYNY POWODZENIA NA PORODÓWKACH I SZCZESLIWYCH PORODÓW !!!! U MNIE TEZ SIE ZACZYNA :D WCZORAJ WZIELAM GORĄCĄ KĄPIEL,A PRZED 5-MA MINUTAMI ODSZEDŁ MI CZOP ALE BRAK SKURCZY:) TAK WIEC MOZE SIE ZACZĄC ZARAZ ALBO ZA KILKA DNI.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też dreszcze przeszly jak czytalam wasze nocne zapiski:) Jesteście już tak blisko upragnionej chwili:) Janiczka, Lilka,dziewczyneczka życze Wam z calego serca abyście dzisaij tulily swoje maleństwa :) wkoncu to Wasz dzień!!!!! aga nie zazdroszczę tej niepewnośći co do terminu ale fajnie że spokojnie do tego podchodzisz:) wkoncu maluszek wie kiedy opuścić brzusio mamusi:) A nam kobietki dalej pozostaje czekać ale co tam,przynajmniej w doborowym towarzystwie:) WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU KOBIET:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nadal w domu. Mąż był już obudzony, zaczęłam się zbierać do szpitala i naglde skurcze wydłużyły się do 8 min, tak było przez 2 godz, potem zostalo samo napinanie brzucha i w koncu zasnęłam. Bóle ustąpiły. Dzwoniłam rano zapytać lekarza czy to normalne. Mówił ze nad ranem lubią słabnąć skurcze z powodu hormonów. Kazał mi sie przespać, zjeść lekkie sniadanie, dobrze nawodnić i przygotować bo koło południa powinny powrócić. Wtedy mam zacząć stymulować brodawki. Jeszcze sie odezwe, narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinat
dziewczyny trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulecl
Dla wszystkich kobitek z forum dla tych duzych I tych malutkich!!!:) :) :) :) :) :) Przyjm życzenia Babo kochana od drugiej baby z samego rana. Niech dzień cały będzie radosny, bądź zdrowa Babo - aby do wiosny! Szczęścia życzę Tobie, sobie i kobietom na całym globie! By marzenia się spełniły, a Nas chłopy wyręczyli! My dziś SOCZKI i kaweczki, Nasze święto dziś Babeczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszanka
Gabulec super wierszyk! wogóle dzis jak by weselej u nas:) coś się ruszyło, to dobry znak. Ciekawe jak tam Dziewczyneczka i Janiczka? chociaż Janiczka to pewnie sobie jeszcze śpi? bo u niej noc- chyba:) Kurcze najgorsze to te fałszywe alarmy. Lila miejmy nadzieje ze u ciebie juz pójdzie:) Dziewczyny, co do przyspieszania, to mój lekarz powiedział że lewatywa przyspiesza poród bo stymuluje skurcze macicy:) Pytałam też o znieczulenie zo czy niesie ze soba jakies ryzyko. Powiedział żebym sie nie martwiła, jest bezpieczne i poleca każdej kobiecie, bo przynosi ulgę, a nie otępia czy nie zakłóca porodu. jedyną jego wadą to cena( u mnie w szpitalu 600zł) Kurcze ale dowiedziałam się ze mogę sobie wybrać rodzaj porodu- i niezależnie co wybiorę nie dopłacam:)- zastanawiam się więc nad porodem w wodzie. Tyle że koleżanka jak wybrała taki poród- to tak sie w wannie zrelaksowała że cała akcja porodowa się zatrzymała i musieli ją do łóżka przenosić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzę w marcu8888
wszystkiego dobrego dla wszystkich kobitek!!! :-) dłudo mnie nie było myślałam że już któraś pochwali się bobaskiem a tu...nic , ja juz się fatalnie czuję jutro mam lekarza bo strasznie spuchłam,kostki,twarz ogólnie to balonik się zemnie zrobił i przez oststnie parę dnie przybyło mi na wadze 8kg! masakra boję się żeby to jakieś zatrucie nie było,bo ostatnio mam biegunki cały czas i bardzo napięty i wrażliwy brzuch:-( jutro moja ostatnia wizyta u ginek. już oststnio stwierdził że mała jest tak nisko że się raczej nie spotkamy a jednak..na poród mi się nie zbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ciężarówkeczki ! Z uwagi na dzisiejsze Nasze święto życzę wszystkim Kobietkom dużo słoneczka, zdróweczka, radości z mężów i dzieciaczków. Ale zanim te małe Pociechy się pojawią - bezproblemowych porodów. Ja już jestem po ... i mam wspaniałego synka Filipa i chciałam się Wam pochwalić, iż w nocy z 2 na 3 marca 2011r. po bardzo pracowitym, domowym dniu - oraz po małym seksiku - wzięły Mnie skurcze. Ale.. już opowiadam, od początku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabeleczka
NICK.............WIEK.......MIASTO.......TP ..DZIECKO....PŁEĆ.....IMIĘ.....Data urodzenia DZIEWCZYNECZKA....25.....MAŁOPOLSKA....01.03......1..... .SYN ......WOJTUŚ AGA_MARZEC11........32......WARSZAWA.....01.03......2.... .CÓRKA.....PATRYCJA GABULEC................27......LONDYN........03.03......1 .....CÓRKA.....LILIANA NATALIA.................20........LUBLIN........04.03.... .1......CÓRKA ....OLA JANICZKA................35........USA............05.03... ...1.....CÓRKA.....AMELIA Edyta .....................37..... Leszno .......07.03.......2.....SYN ........FILIP PURPELINKA.............30....MANCHESTER....13.03......1.. ...SYN.........KUBUŚ Lila83....................28....Podkpacie........13.03... ...2.....Syn.....Aleksander MISZANKA7..............30.....WARSZAWA......15.O3.....1.. ...SYN.........NIKUS MAZIAA...................33........PODHAL......17.03..... .1.....SYN.........ADAŚ BAGDAD CAFE ..........23......ŚLĄSK...........20.03.......1.....CÓRKA ......KALINA MARYJKA.................33......KRAKÓW.......22.03...... .1.....SYN..........? GUNNIA..................29........................22.03.. .....1.....CÓRKA.......? RODZĘ W MARCU8888.27.......ŚLĄSK......... 23.03.......1.....CÓRKA.....HANIA MALWKA7................25.......ŚLĄSK......... 23.03.......1.....SYN........DAREK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We wtorek wieczorem mój ośmio letni synek miał stan podgorączkowy. Poza tym żadnych innych dolegliwości, więc nurofen poszedł w ruch, i luzik. Mały zasnął, gorączka przeszła. Wieczorem w Naszej dzielnicy poprzez awarię zabrakło prądu, a co za tym idzie - piec co przestał działać. Poczekaliśmy na męża, który wieczorkiem wrócił do domu, i bez większego zastanowienia, pojechaliśmy spaćku do Mojej przyjaciółki. Tam odczułam dziwne powiększenie piśki, tak jakby napuchła... Myślałam,że może jakieś zapalenie się robi lub coś w tym stylu, ...a rano okazało się ,że brzuszek zniżył się jeszcze bardziej. Wróciliśmy do domu, Mężczyźni poszli do szkół ( jeden uczeń, drugi nauczyciel) , a Mnie wzięło na porządki....oczywiście okna tarasowe, jak i schody zewnętrzne. Ale się tymi porządkami zmęczyłam.... Koło północy położyłam się spać, ale stwierdziłam.. iż trochę przyjemności tak na zakończenie dnia.... i poszliśmy po bandzie..... a o 1-22 pierwszy skurcz. Był tak mocny, iż wiedziałam od razu,że akcja poród - właśnie się rozpoczyna. Nie budziałam na ten moment męża, zaczęłam odliczać minuty. Wyszło,że co dwie... Koło 2-00 poruszyłam domem.... Syna w kołdrze przenieśliśmy do sąsiadów obok, a sami torba,2 l wody mineralnej pod pachę, i do szpitala. Bardzo szybko zajęła się Mną p. położna przy asyście Mojego męża. Oni urządzili sobie pogadankę, a Ja cierpiałam z powodu skurczy. Rozwarcie większe każdego cm co 45 minut. Najgorsze oczywiście były bóle krzyżowe przy skurczach, ale mimo, iż zwijałam się z bólu - przeżyłam... uffffff Mój mąż pomógł Mi bardzo w tych bolesnych momentach, trzymał za kolana, i na zmianę masował kręgi. A miałam dzikie myśli na temat wspólnego porodu, a jednak jest to wspaniałe, kiedy jest obok bliska, kochana osóbka. O 7-15 rozwarcie 10 cm.... i pierwsze bóle parte. Niedługo potem główka zaczęła schodzić do szyjki.... Ból był tępy, zero znieczulenia, bo poród naturalny - siłami własnymi tak oto wygląda. Kiedy położna i p. dr powiedzieli ,że widać główkę .... z włosami... wiedziałam,że to ostatnie - poważne chwile,że trzeba nabrać powietrza i co sił przeć. I kiedy już była blisko wyjścia główka - nie dałam rady - -- siły Mnie opóściły. Niby to minuta... zaraz po tym - dałam z siebie wszystko... i wyszedł na świat o 8-25 Filip. Na początku był siny - wiem, to Moja wina... ale szybko doszedł do siebie. Dostał 9,9 pkt. Apgar . Rozpłakałam się , kiedy położyli Mi Maluszka. To cudowne uczucie, kiedy taki niewinny człowieczek połączony jeszcze pępowiną leży na Twoim brzusiu. Mąż przeciął pępowinę, wszystkim ... dokończę póxniej, bo Flipi woła Mamusiu - obudziłem się.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunnia
GRATULUJE!!! szybko poszlo:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GARTULUJE !!! MASZ JUŻ FILIPKA W DOMCIU.CZYTAJĄC KOŃCÓWKĘ AŻ SIĘ ROZPŁAKAŁAM :) Czy byłaś nacinana ? bolało ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodze w marcu8888
GRATULACJE!!! ja już też tak chcę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszanka
Gratulacje! ja też sie wzruszam w takich chwilach. Nie napisałaś mamo Filipka jak się obecnie czujesz:) Daj nam znać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCÓWKI
Tabeleczka NICK.............WIEK.......MIASTO.......TP ..DZIECKO....PŁEĆ.....IMIĘ.....Data urodzenia DZIEWCZYNECZKA....25.....MAŁOPOLSKA....01.03......1..... .SYN ......WOJTUŚ AGA_MARZEC11........32......WARSZAWA.....01.03......2.... .CÓRKA.....PATRYCJA GABULEC................27......LONDYN........03.03......1 .....CÓRKA.....LILIANA NATALIA.................20........LUBLIN........04.03.... .1......CÓRKA ....OLA JANICZKA................35........USA............05.03... ...1.....CÓRKA.....AMELIA Edyta .....................37..... Leszno .......07.03.......2.....SYN ........FILIP....03.03 PURPELINKA.............30....MANCHESTER....13.03......1.. ...SYN.........KUBUŚ Lila83....................28....Podkpacie........13.03... ...2.....Syn.....Aleksander MISZANKA7..............30.....WARSZAWA......15.O3.....1.. ...SYN.........NIKUS MAZIAA...................33........PODHAL......17.03..... .1.....SYN.........ADAŚ BAGDAD CAFE ..........23......ŚLĄSK...........20.03.......1.....CÓRKA ......KALINA MARYJKA.................33......KRAKÓW.......22.03...... .1.....SYN..........? GUNNIA..................29........................22.03.. .....1.....CÓRKA.......? RODZĘ W MARCU8888.27.......ŚLĄSK......... 23.03.......1.....CÓRKA.....HANIA MALWKA7................25.......ŚLĄSK......... 23.03.......1.....SYN........DAREK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×