Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Agabi2011, dałaś mi nadzieję :) Bo mnie pani dr sugerowała (ale nie na 100%) chłopca, a ja chciałabym bardzo dziewczynkę :) Mąż z kolei woli chłopca ;) Co do długości szyjki to ja mam2,5 cm ale to jst tylko ta część co można zmierzyć w bad. ginekologicznym. A w USG ok. 4 cm tylko jest skręcona. Na USG byłam u innego lekarza - nie u prowadzącego, więc będę czekać jeszcze na potwierdzenie z jego strony. A Ty ile masz? Leż dużo i nie forsuj się. Zakłądają też pessar, ale z tego co się orientowałam jest mniej skuteczny od szwu i częściej przyczyną infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam szyjke ok,ale moja kolezanka jak chodzila w ciazy to jej sie zaczela skracac, zalozyli jej szew i zalecili odpoczynek, a latala wszedzie i nic sie nie dzialo, no ale nie wszyscy maja takie szczescie :( wspolczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka, ja mam S i po praniu są idealne, ale się trochę potem rozbijają. Nie jest to sztywny dżins. A z tymi "ciucholandami" to pomyślałam, ze dobry pomysł. Za nieduże pieniądze zasem naprawdę coś fajnego i w ogóle niezniszczonego można dostać. Co prawda ja nie umiem tam szukać, ale pora się nauczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, czy za kurs dla ciezarnych z partnerem trzeba cos placic? tzn za partnera? jesli tak to ile? bo nie wiem jak to w Polsce wyglada. tu jak wczoraj dzwonilam sie zdziwilam,bo kurs jest i dla samych kobiet i dla par, ale juz w parze trzeba placic za partnera 90euro, a spotkania pewnie sa tylko przez jeden miesiac, nie wiem ile sztuk. czy to duzo daje jak jest partner obok? czy spokojnie mozna pojsc samej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy ktoras z was jest z UK bylam wczoraj na tym badaniu polowkowym i zrobili mi tylko usg ? robili wam moze jakies badania jeszcze krew mocz bo to takie troche dziwne dla mnie. Co do spodni ciazowych to ja sobie kupilam leginsy wydaja mi sie o wiele wygodniejsze od jeansow tylko nie wiem czy pozniej gumnka nie bedzie mnie uwierac ale to sie okaze. A co do oglnych zakupow to robicie juz moj twierdzi ze to wciaz za wczesnie (niby nie wierzy w przesady :) ) ale ja juz nie moge wytrzymac poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska88 Krew mocz, robia tylko przy badaniu na przeziernosc ( do 14 tyg ) Przy polowkowym jest tylko usg . Polozna na kazdej wizycie bada mocz papierkiem i tetno plodu, a krew pobieraja tylko 2 ray. Ja mialam wlasnie w 13 tyg a nastepne badanie krwi mam dopiero 6 czerwca. Chocioaz ostatnio cos polozna wspomniala ze na nastepnej wizycie jeszcze skieruje mnie na poziom cukru ponownie zeby calkowicie wykluczyc cukrzyce ciazowa ... No i po 27 tyg zaczynaja mierzyc brzuch czy jest stosowny do tyg ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania pewnie zależą od kraju i lekarza. Ja (w Polsce) mam się stawić na kolejną wiyzytę z badaniami krwi i moczu. Nie są to takie pełne badania jak przed 12 tyg. (tylko morfologia, mocz, glukoza i IgM Toxo). Ale w ciąży mam już robione po raz drugi. A co pomiar brzucha to nie wiem jak to tutaj wygląda. Aż sama jestem ciekawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leżaczek jest do leżenia nie do przewijania, ja szukam na allegro używanego w dobrym stanie.Może trafi się jakaś okazja.Kupiłam tak już fotelik i jest naprawdę w idealnym stanie a dużo tańszy od nowego.A przewijak dla mnie poprostu jest zbędny,wystarczy mi podkład do przewijania,przynajmniej nie zajmuje miejsca i też się sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina29 no wlasnie jesli chodzi o krew i mocz to pobierala mi z poczatku tylko chodzilo mi czy teraz tez powinna no i mocz przy wizytach sprawdza. teraz mam 13 kwietnia dopiero spotkanie z polozna takze zobacze jakie badania mi zrobi i czy zwazy chociaz bo tylko raz to zrobila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Gratuluję kolejnym mamusiom poznania płci! :) Ja na poznanie tej tajemnicy poczekam do 15 kwietnia. Nie wiem jak was ale mnie bardzo często boli głowa... Być może na te ciągłe zmiany pogody (chociaż przed ciążą tak nie miałam). Ruchów jeszcze nie czuję ale jest na to jeszcze czas. Byłam z mężem w dużym sklepie z akcesoriami dziecięcymi. Oglądałam wózki i muszę napisać, że zawiodłam się na wózku MUTSY transporter. Jakoś ani poszycie ani kolory ani wykończenie szczególnie mnie się nie spodobały. Do tego sprzedawca powiedział że wózek nadaje się tylko na równie niedziurawe drogi tzn chodniki/ścieżki bo nie ma amortyzacji i trzęsie się w czasie jazdy. Teraz szukam sklepu z wózkami polskiej firmy IMPLAST bo w necie wyglądają fajnie ale co z tego skoro te mutsy transportery też (a na żywo to co innego). Nie chcielibyśmy wydać na wózek więcej niż 2tys (uważam, że to i tak dużo). Oglądaliśmy też mebelki dziecięce i pościele. Jest duży wybór. Pościele firmy AMY są super - dotykałam, widziałam i stwierdzam, że kupię kilka kompletów. Łóżeczko najchętniej kupiłabym na kółkach tak abym mogła bez trudu przemieszczać je z pokoiku dziecięcego do naszej sypialni czy do dużego pokoju. Przewijak kupię na komódkę (pamiętam jak mama przewijała moją najmłodszą siostrę w łazience na specjalnie przygotowanym stole i wszystko miała pod ręką - super sprawa), a wanienkę i tu jest problem bo my mamy malusią łazienkę z prysznicem tylko... chyba dziecko będę w pokoiku dziecięcym albo na stole w jadalni lub na podłodze w łazience... W tym sklepie były też rzeczy potrzebne mamie czyli laktatory(ale tylko elektryczne), wkładki laktacyjne, ochraniacze na sutki i majtki poporodowe, poduszki dla ciężarnych (w kosmicznych cenach - ja kupię z netu) i do karmienia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A leżaczek to fajna sprawa szczególnie taki z wibracjami i jeszcze polecam zakup maty edukacyjnej. Teraz idę na dwór bo głowa boli może na świeżym powietrzu mi przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zakupów ja zamierzam z nimi ruszyć w czerwcu :) a jeśli chodzi o badania to chyba zależy od lekarza, ja morfologie i mocz ogólny robię co miesiąc, a na samym początku miałam cały komplet, a toxo też już dwa razy, więc chyba każdy inaczej kieruje, bo teraz np zmieniłam gina i ta pani doktor nowa powiedziała mi, że ona w ogóle nie daje np skierowania na badanie afp, na które skierował mnie poprzedni gin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama8327-my tez mamy ten problem z miejscem, a lazienke tez mala z prysznicem tylko.. wiec bedziemy musieli mala myc chyba w dostawianej wanience obok lozeczka,bo nie wyobrazam sobie miec ograniczonych ruchow w lazience przy dziecku! totalna beznadzieja z tym miejscem.. z drugiej strony, woda sie pewnie nachlapie,wiec trzeba by cos podlozyc pod wanienke lub stojak.. albo zostaje wlasnie podloga w lazience.. eh :) skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malp@ - ciesze się, że coś zaczyna się układać. Dobrze, że wymagasz. Co do pracy to nie wiem co doradzić bo każdy ma inny charakter i trudno powiedzieć co zadziała wczoraj zastanawiałam się nad kwestią znaków zodiaku -coś w tych opisach charakterów jest i teraz jak dziecko rodzi się wtedy, kiedy uzna, że to jego czas to ok ale jesli jest cesarka i to planowana na dany dzień w dużym wyprzedzeniem to jak to wtedy jest z tymi znakami? takie głupoty mi chodzą po głowie :) Lenka ładne ale jeśli będzie dziewczynka to u mnie Zuzanna :) co do do wakacji - ja też nie zdecydowałam bym się bez dziecka - tym bardziej pierwszego na pierwszych wakacjach. To nowe doświadczenia i to jak przyjemne - pokazać maluchowi morze, piasek itd. obserwować jego reakcje no i wspomnienia na całe życie mama 8328 - zerknij na polski wózek firmy tako w wersji warrior - zestaw głęboki+spacerówka+fotelik do auta - 1450 zł aj będę takiego szukać tylko używanego, bo stwierdziliśmy, że po co nam nowy a kasa się przyda przyłączam sie do problemów z miejscem - ja i mały pokój i mała łazienka ale damy radę :) dziś sprawdziłam zęby - na szczęście wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! mam pytanie do tych co juz są mamami:) - chodzi mi o ubranka. W jakich ilościach i jakie typy ubranek sa najbardziej potrzebne? chodzi mi tez o przedzialy wiekowe 0-3 m-ce, 3-6, i 6-12. ile pajacow, ile koszulek, body itp kazdego rozmiaru. No i w czym prac najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, widze, że już niektóre z Was kupiły wózek. Jakie modele kupiłyście? O jakich myślicie? Ja pewnie odłożę zakup na czerwiec, ale już powoli się rozgladam za najlepszym. Mieszkam w bloku na 3 piętrze, więc musi być lekki -to dla mnie priorytet. No i żeby łatwo mieścił się do samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierpniowa mama 2011, ja też mieszkam wysoko (4 piętro) w bloku bez windy. Dlatego też będziemy szukać wózka lekkiego i też ważne jest dla nas, żeby mieścił się w bagażniku bez przeszkód. Znajoma mówiła, że w dużych sklepach można przymierzyć wózek do samochodu, złożyć, zobaczyć czy się mieści. My mamy plan najpierw pojeździć, pooglądać, zastanowić się, a jak wybierzemy to porównać ceny z internetem. Mimo wszystko jest tam naprawdę taniej niż w sklepach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
villa - my też mamy taki zamiar. Kolezanka mówiła, że można zaoszczędzic ok 200-300 zł zamawiając przez internet wózek. Taki sam jak w sklepie, nowy i jeszcze dorzucają często matę edukacyjną albo bujak dla niemowlaka. Tak, że zdecydowani jesteśmy na zakup wózka przez net. Tyle, że nie wiem od czego zaczać. Też nie chce wydać fortuny na wózek. Dla mnie kupowanie wózka za 3000 to juz o wiele za duzo. Ale każdy kupuje według zasobności portfela:) Ja tam tę różnice wole wydac potem na pieluchy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam na 2 piętrze bez windy i szukam wózka 3w1 polecam zobaczcie wózki: MUTSY TRANSPORTER (najlżejszy na ryku), IMPLAST BOLDER SD (waży 2 kg więcej niż pierwszy), najtańszy i lekki BABY ACTIVE JET. linki: http://dino.sklep.pl/nowy/mutsy-transporter-2010-stelgondspace-citi-kurier-gratis-p-7572.html http://allegro.pl/wozek-bolder-sd-ecoline-implast-fotelik-akcesor-i1482662994.html http://allegro.pl/jet-alu-babyactive-2011-hit-fotelik-3w1-i1444987984.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zrobimy listę wózków i cen i będziemy ją przeklejać jak tę z naszymi terminami? Kto znajdzie fajny model -niech się dokleja. póki co: 1. Tako Jumper (nowy ok.1200 na Allegro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki mama8327. Doklejam Twoje: 1. Tako Jumper (nowy ok. 1200 na Allegro) 2. MUTSY TRANSPORTER (najlżejszy na ryku), http://dino.sklep.pl/nowy/mutsy-transporter-2 010-stelgondspace-citi-kurier-gratis-p-7572.html 3. IMPLAST BOLDER SD (waży 2 kg więcej niż pierwszy), http://allegro.pl/wozek-bolder-sd-ecoline-imp last-fotelik-akcesor-i1482662994.html 4. BABY ACTIVE JET.najtańszy i lekki http://allegro.pl/jet-alu-babyactive-2011-hit -fotelik-3w1-i1444987984.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeklejam, bo linki nie działały 1. Tako Jumper (nowy ok. 1200 na Allegro) 2. MUTSY TRANSPORTER (najlżejszy na ryku), http://dino.sklep.pl/nowy/mutsy-transporter-2010-stelgondspace-citi-kurier-gratis-p-7572.html 3. IMPLAST BOLDER SD (waży 2 kg więcej Mutsy), http://allegro.pl/wozek-bolder-sd-ecoline-implast-fotelik-akcesor-i1482662994.html 4. BABY ACTIVE JET.b. lekki http://allegro.pl/jet-alu-babyactive-2011-hit-fotelik-3w1-i1444987984.html 5. polski wózek firmy tako w wersji warrior - zestaw głęboki+spacerówka+fotelik do auta - 1450 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) Lezę od 2 dni zupełnie bóle brzucha były, ale juz minęły. Poczytam wpisy wczesniejsze, zobaczyłam tylko pierwszy Agabi z pytaniem do mnie i juz odpowiadam Agabi szew jest jedyną skuteczna metodą przy niewydolnosci cieniowo szyjkowej i utrzymuje az 80% ciąża, nie doprowadza ani do zgładzenia ani rozwarcia, przy zakładaniu szwu szyjkę sie wyciaga, takze gdy w poprzednich ciążach miałam zgładzoną z rozwarciem wewnętrznym na 2 cm, po założeniu szwu, rozwarcie zostało zamknięte a szyjka miała 2 cm, leki przeciwskurczowe mało daja same jesli jest niewydolnośc, lecz jesli masz szew jest on metalowy, nie utnie szyjki lecz ją natnie ale powtrzyma jej zgładzenie. W kazdej ciązy miałam zakładany, w uk zakładają tylko szew już od 14 tyg. Obie ciąże dzieki temu donosiłam do 40 tyg, a drugą nawet przenosiłam, Twój ginekolog nie ma racji, to jedyna szansa by uniknąc porodu przedwczesnego. Jesli masz możliwośc założenia zrób to, bez założonego szwu musiałabym zupełnie lezeć i nic nie robic, natomiast przy szwie mam sie tylko oszczedzać, teraz mam nisko łozysko wiec dlatego leżę. W kazdej publikacji masz więcej pozytywów niż negatywów na ten temat , i nikt nie zaprzeczy ze nie ratuje ciązy. Miłam skurcze dośc silne w drugiej ciązy, szew szyjkę naciął ale wciąż trzymał, szyjka sie zagoiła, a ja urodziłam dziecko w terminie, to co mówi ginekolog...ile było takich przypadków, 1 czy 2 na setek tysiecy kobiet, które miały załozony szew. Jesli bez szwu na 100 kobiet z niewydolnością w teminie rodzi tylko 40 kobiet a ze szwem az 80 to jest to powód by się nie zastanawiac. Mały ryzykiem jest to obarczone, większe jest ryzyko urodzenia przedwczesnie, a na stan zapalny powinnas wziąc antybiotyk. Stan zapalny pochwy, to moliwość stanu zapalnego wod płodowych a tu już peknięcie pęcherza płodowego jest powikłaniem. Dlaczego ginekolog nie dał ci antybiotyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć widzę że dyskutujecie nad przewijakami- ja planuję taki nakładany na łóżeczko nie mam za wiele miejsca żeby stojący gdzieś wcisnąć. z łazienką też mam problem bo co prawda jest duża ale jak wiadomo dostęp do wanny jest tylko z jednej strony poza tym jak sobie jak trzeba się naschylac do wanienki to mój kregosłup aż piszczy.mnie najwygodniej bedzie stawiac wanienkę po prostu na stole w kuchni, a akcesoria do kąpania trzymać w jakimś koszyku?pudełku wiklinowym i zabierac wszystko za jednym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyjki miałam 3,67 po miesiacu zupełnego lezenia i tak skróciła sie do 2 i tak pozałozeniu szwu na 2 cm została

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come chcemy jechac maj/czerwiec wiec mam nadzieje ze nie bedzie za goraco :) a pamietasz moze w jakim regionie byli? Hurghada czy moze Sharm ? troche czytalam na forach i w Egipcie mozna naciac sie strasznie na hotele. Jakies mrowki itd. A jezeli pojedziemy z dziecmi to bylby problem. zemsty faraona nie obawiamy sie bo czytalam ze ponoc w ich aptece kupuje sie srodek cud zaraz po przyjezdzi zazywa sie go i ponoc jest super. Moze ktoras z was juz byla w egipcie i moze polecic czysty hotel ? Ewelina29 a gdzie byliscie w grecji? czy tam nie ma problemu z hotelami tak jak w egipcie ? czy sa jakies fajne parki rozrywki tam gdzie byliscie ? dzisiaj bede starala sie namowic mojego meza na urlop z dziecmi :) no i czy siedem dni wystarczy. Znajomi jak byli ostatnio na takim urlopie siedmio dniowym to stwierdzili ze ledwo co przyjechali to musieli wyjezdzac i starszny niedosyt mieli. chcialabym tego uniknac. Jeszcze raz dziekuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agabi- moja szyjka ma długość 3,1 . W pierwszej ciąży miałam zakładany szew i donosiłam dzidzie do 40 tygodnia. Teraz mam inny problem bo łożysko jest za nisko ale na szczęście szyjka się nie skraca. Wraz z wzrostem macicy łożysko być może "podejdzie " wyżej. Jeżeli chodzi o przewijak to fajna sprawa. Za wózkiem nadal sie rozglądam i ciągle nie jestem zdecydowana. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka to bardzo ładne imię. Dla naszej córci wybraliśmy Imię Alicja a gdyby się jednak okazało że będzie synek nazwiemy do Piotruś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays, u mnie w 15/16 tyg. ciąży szyjka miała 2,76 w badaniu usg. Mój gin nie bada zewnętrznie, żeby nie prowokować skurczy. Miałam zalecone ścisłe leżenie. Po tygodniu ścisłego łóżka, szyjka wydłużyła się do 3,2 cm. Teraz mam prawie skończony 20 tydzień i szyjka ma też ok. 3 cm. Gin pozwolił mi już trochę chodzić, ale boję się, że znowu może się skrócić. Tak jak pisałam, on jest przeciwnikiem zakładania szwów o pessarach nie wspomnę. Na stan zapalny dostałam glibulki macmiror i już czuję, że pomagają. Do tego stosuję glibulki z kwasem mlekowym sprowadzane z Niemiec. Wcześniej - od ok. 15 tyg. ciąży zaczęły mi się skurcze i bóle brzucha, twardnienie macicy. Teraz od 2 tygodni się skończyło. Nie mam żadnych pobolewań, skurczy, macica już się nie stawia i nie twardnieje. Nospę mam brać już tylko doraźnie a duphaston już powoli mam odstawiać więc zostanie mi już tylko magnez i witaminy. Następną wizytę mam za 3 tyg. Trochę się już uspokoiłam, ale dalej sprzeczność informacji nie daje mi spokoju. Wiesz..co lekarz - inna opinia i nie wiadomo komu wierzyć. Mój ma duże doświadczenie. Mam tylko nadzieję, że skoro skończyły mi się bóle i skurcze, to wszystko będzie dobrze. Grays, trzymam kciuki za Ciebie. Będę na bierząco informować co u mnie, bo być może w któymś momencie przyjdzie mi podjąć decyzję, czy zmienić lekarza i założyć szew - mam nadzieję, że do tego nie dojdzie... Następną wizytę mam 12 kwietnia. Ściskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×