Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Ja jestem coloholikiem ;) Z racji ciąży bardzo rzadko sobie pozwalam. Może raz na miesiąc kupię puszkę, a u mamy czasem wypiję szklaneczkę takiej biedronkowej ;) Ja mam termin na 12 sierpnia i spodziewam się, że mnie jeszcze przez 3 wizyty przeciągnie :o Dzisiaj i pewnie potem co tydzień...a za każdą 100 zł :o Mój gin jest straszny pod względem kasy. Cholerka nastawiłam pranie, bo jako takie słonko było a tu chmuracze wrrrrr. Butelki Tomme Tipee miałam przy Lidce, tylko z takiej chciała pić, nie akceptowała Aventu, Canpolu, kupiłam TP i było super. Dlatego teraz też ww kupiłam TP. Potem kupowałam jej bidony, smoczki tej firmy :) Polecam :) Tylko przez Allegro, bo w sklepach bardzo zawyżają ich ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butekla tommee
hjk33 ja uzywalam takiej butelki, wlasnie z ta rurka w srodku, nic tam sie nie demontuje wszystko musi byc tak jak masz teraz. Butelki sa rewelacyjne i tym razem tez takie kupilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Jestem zdołowana, obrzęki narastają ->mam już ich 10kg, wyglądam potwornie, cała napompowana jak balon. Najciężej jest schodzić po schodach bo nie ma możliwości żebym zgięła stopę czy w palcach czy kostce. Jak się budzę po nocy to łzy same do oczu napływają tak mnie cała skóra już boli a to dopiero 34 i 1 dzień ciąży za mną... Jeśli miałbym dotrwać do końca to w takim tempie będę mieć z 30kg tych obrzęków... bo te 10 to załapałam w 3 tygodnie... W życiu nie ważyłam tyle co teraz, jedyne co mnie podtrzymuje na duchu to to że z Malutką jest wszystko ok i że regularnie sobie radośnie bryka w brzuszku. Witam nowe dziewczyny!!! Kurcze ja nie wiem gdzie te upały????? W gda na jeden słoneczny dzień przypadają 4 zimne i deszczowe. Ja tam od początku ciąży jeszcze ani jednej nocy w całości nie przespałam. Misiaczkowa 3mam kciuki za pomyślą wizytę. Dziadek Jacek z twoją charyzmą, energią i zawzięciem na bank wywalczysz CC!!! pozdrawiam was wszystkie, moje kochane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Coli to ja też często mam na nią ochotę. Szczególnie na Coca-Colę Cherry :D Albo Coca-Cola Vanilia :) Mniam, mniam... Przed ciążą aż tak mnie nie ciągnęło, a teraz owszem :) No i czasem sobie pozwalam na szklaneczkę - niech się maluch przyzwyczaja, żeby potem różnych alergii nie miał ;) Oczywiście bez przesady. Hjk33, ja też ostatnie badania krwi i moczu w piątek robiłam i "pozbyłam się" 60 zł. Ale na szczęście to ostatnie. Za tydzień wizyta (130 zł) apotem kolejna (jak zdążymy) w sierpniu. Dobrze, że to już końcówka, bo człowiek by zbankrutował :o DziadekJacek, ja Ci oddam chętnie moje skierowanie na CC :) Gdyby tak można było się zamienić, wzięłabym Twój poród SN. Trzymam kciuki, żebyś jednak zdobyła to skierowanie :) Switezianka, temat wagi u mnie drażliwy ;) Już 16 kg na plusie (waga z rana przed największymi obrzękami. A rozstępów jeszcze się nie nabawiłam. Może tak zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama, współczuję Ci tych obrzęków... Ja narzekam na moje, a widzę, ze to "pikuś"... Choć też już widać po mnie, zę puchnę. Widziałam się z koleżanką chwilę dziś rano i stwierdziła, że widać, że opuchnięta jestem. A co dopiero wieczorem.... Mama, przetrwasz to - dla dobra sprawy. Już nam niewiele zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj sporo napisałam i ... komputer mi się wyłączył. Dziś spróbuję od nowa. Colę piję, szczególnie po jakimś " cięższym" jedzonku. Staram się ograniczać, ale przed ciąża to był mój główny nałóg. Cola podobnie jak kawa wypłukuje z organizmu magnez a ja z moimi rękoma powinnam tego unikać. Ale odkąd biorę żelazo znikł mi problem niespokojnych nóg w nocy. czytałam gdzieś że jego przyczyną może być brak tego elementu i chyba u mnie to się sprawdziło. Mama pomyśl że jeśli to są obrzęki a nie tłuszczyk to po porodzie szybko wrócisz do wagi. A co do pogody, to ja nawet nie narzekam za bardzo. Nie wiem jakbym wytrzymała upały. Choć zbliża się oblężenie Malborka, więc przydałoby się kilka słonecznych dni z rzędu. A upał równa się więcej obrzęków. Ja wieczorami czasami nie wiem gdzie mam kostki u nóg, a ręce masakra. Co do snu to u mnie ostatnio rewelacja, tylko podczas przewracania się czuję ból - wiązadła nie dają rady już z takim wielkim brzucholem. Potrafię spać całą noc bez wstawania do WC. Myślę ze mój malec przesunął się i już nie naciska na pęcherz. Ale za to daje popalić w innym miejscu. Od dwóch dni mam takie straszne kłucia w pochwie, że się zwijam z bólu. Akcja zaczyna się wieczorem. Pierwszego nawet myślałam że pojadę na pogotowie, ale się uspokoiło. Wczoraj również tak miałam. Wcześniej zdarzało się że coś mnie zakuło, ale nie aż tak. Dziś spróbuję posiedzieć w domku i nigdzie się nie ruszać, może wieczorkiem będzie spokój. W piątek wizyta u gina, mam nadzieję, że to nie skracająca się szyjka. Ktoś pytał o maść Maltan. Ja zaczęłam stosować, ale jakiś tydzień temu. Mam nadzieję, że zahartuje brodawki zgodnie z zapewnieniami producenta. Tymkowa, ja też często używam komórki, żeby podczytywać Kafe, czasami coś krótkiego z niej napiszę. Nie wiem w jakiej masz sieci, ale jeśli Plus to od razu kup sobie pakiet internet. Ja mam taki za 10 zł. i gdy M zajmie komputer, to nawet na allegro przeglądam aukcje. Bo tak normalnie, bez tego pakietu nie wchodź, bo mają takie astronomiczne ceny, ze można zbankrutować. Dziś pojawił mi się kolejny negatywny objaw: ukucnęłam żeby zmieść śmieci na zmiotkę i myślałam że mi kolana eksplodują. Nie wytrzymują już ciężaru mojego wielkiego brzucha. Co do humorów, też miewam... Witam nowe mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ale napierdzialacie te posty, czytam co dzien, ale zanim zdaze odpisac to juz sa nowe. Masakra. ja juz dwie nocre nawet przespałam, owszem, wstaje na siusiu ale nawet potem zasypiam. Nie mam pojęcia jak wyglądają skurcze ale kłucia i bóle coraz dziwniejsze mam w brzuchu i pochwie,nie wiem, co to. Mialam tez kupic te wkłady ale w koncu wzielam z hartmana ale chyba tego samego sprzedawcy, jutro mi wyślą. Ja wczoraj wypiłam 1,5 litra pepsi tak mnie napadło:-) I jem i piję to na co mam ochotę, bo uważam, że organizm wie,czego potrzebuje (oczywiście nie mówie o alkoholu czy hamburgerach bo to minimalnie,łyczek piwa, czasem jakas pizza). Muszę się pochwalić, że uprałam dziś i juz prawie wyschły ciuszkii pieluszki tetrowe, teraz bedzie wielkie prasowanie. Wisi to takie malenkie, az sie cos robi jak na to patrze:-). Proszek lovela- w takim uprałam, nie ma jakiegos zapachu, po prostu swieze, nie pachnie dzidziusiem:-). Ale dzidziusiem bedzie pachniał dzidzius no nie:-) Słuchajcie, mam wade kregosłupa i te wielkie bólepleców (choc dwa dni w maire spokój). Myslicie, ze trzeba skonsultowac z ortopeda czy mozna rodzic naturalnie? Co się może stac jak się okaze ze nie powinnam a urodze? Kolezanka na studiach po porodzie wyladowała nieciekawie, bo musiala chodzic długo o kulach, nie chcialabym, aby i mnie to spotkało a chce sprobowac chociaz rodzic naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadu Jacku, babo moja, żyję żyję ale co to za życie:) wczoraj zafundowaliśmy dzieciom wycieczkę do Rodzinnego Parku Atrakcji, upał jak nie wiem i wymiękałam, potem jeszcze kuzyna odwiedziliśmy, w domu wylądowaliśmy wieczorem i miałąm tylko moc na prysznic i potem game over. A w nocy spać nie idzie, przerwacanie z boku na bok tożto prawdziwe akrobacje i wyczyn, siku 5 razy!!!!!!!!!!!!!!! i ciągle myślę o tym porodzie, jutro mam wizytę i może już mi coś pewnego powie moja,że sie uda lub nie. Boję się jak cholera. A tak baj de łej, to ja odtsawię Fenoterol i na drugi dzień pewnie urodzę - 2 tak było i teraz pewnie też.Jeśli juz bede miała rodzić sn to będę płacić za zzo, na żywioł nie idę, noł łej! doczytam was później i popiszę wieczorkiem a teraz muszę na życzenie mojej ekipy robić naleśniki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOTECZKOWA - ja również nie wiem jak "te" skurcze wyglądają i mam tak jak Ty - dziwne bóle brzucha i pochwy, czasami mam nadzieję, że to już, ale po paru min przechodzi i nic sie nie dzieje... :):) Jednej nocy taki ból po lewej stronie brzucha i kręgosłupa mnie obudził i trzymał tak chyba z 30 min, że się ruszyć nie mogłam... ale nigdy nie zapomne mojego męża... cały spocony, wyrwany ze snu torbę zaczoł szukać że to juz jedziemy hehehe mowie mu ze poczekamy chwile no i po tych 30 min minelo... ale teraz jak coś mnie zaboli to On na rowne nogi i jechać odrazu chce hehhe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki ja to już zapomniałam co to znaczy wyspać się... kolejna nocka nieprzespana, wierciłam się, rzucałam, męża wgniotłam w kaloryfer (chyba musimy się naprawdę rozstać jeśli chodzi o wspólne spanie), synek też na pewno spać nie mógł, teraz odsypia chyba bo mało aktywny jest... właśnie zrobiłam zamówienie w aptece internetowej same duperele niby a 200 zł wyszło, kupiłam to tantum rosa na okłady, oscenisept do pępuszka, podkłady dla siebie, smoczek dla dzidzi, bepanthen na brodawki, linomag, sól fizjologiczna, gaziki i kilka rzeczy jeszcze, niby pierdółki a strasznie dużo pieniędzy wyszło, a jeszcze muszę koszule nocne zamówić. Kupujecie laktator i sterylizator? Mi laktator radziło kilka koleżanek natomiast co do sterylizatorów zdania są podzielone... drogie są i chyba się póki co wstrzymam...będziemy wyparzać. Ahh u mnie też 35 tc wskoczył...jeszcze troszkę... No i znów smutne wydarzenie, już drugi raz będę miała pogrzeb w czasie mojej ciąży... w sobotę zmarł mój dziadek :-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do gołych brzuszków , ja raczej się obawiałam szkodliwych promieni ,dlatego raczej byłam zdziwiona tamtej kobiecie że była odkryta jak na tak wielki brzusio :) , ja nie mówię tu o wyglądzie tylko o bezpieczeństwie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny tez sie nie wysypiam pociesze was ;) spanie po 1h,2h to zaadne spanie ;) wlasnie wrocilam od dentysty, zrobil mi 2 zeby, proponuje 2 korony (!!) a jutro 3 zrobi. masakra. strasznie mi zeby polecialy po ciazy, skora i wlosy w ogole nie ucierpialy. nawet rozsptepow nie ma. ehhh uwazajcie na siebie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tych kłuć w pochwie...ja juz mam takie od ok miesiąca i dziś spytałam lekarza, powiedział, ze to całkiem normalne i nie ma sie co przejmować, po prostu dziecko uciska główką. a szyjke mam taką samą jak i miesiąc temu. i tez czuje bóle w brzuchu podczas przewracania sie z boku na bok, dzidzius juz spory prawie 3 kg a zaczęłam 37 tydzień. i dziś okazało się, ze mam lekką anemię, juz wiem czemu czuję sie tak słabo i nie mam na nic siły:( może cos polecacie jeść aby zwalczyc to cholerstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mowa o włosach też mi wypadały po dzieciach .A teraz mam tak grube i gęste że ułożyć nie mogę . Mogę wam polecić super wosk do włosów używałam go ,i mama i kuzynka no super pośle stronkę . http://www.fabrykazdrowia.pl/info/henna_treatment_wax_odzywcza_maseczka_do_wlosow_ciemnych_240_g-11092.html Do włosów szampony polecam ziaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come- Za szybko przeczytałam napisałaś że włosy tobie nie ucierpiały a ja napisałam o problemach z włosami sorry . Ale mamy które mają problemy naprawdę polecam ten wosk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_jabi, ja też nie kupiłam sterylizatora. Nabyłam z "cięższych" sprzętów tylko laktator, a butelki będziemy (jeśli będzie potrzeba) wyparzać. Może nie będzie potrzeby kupować. mum to come, zastanawiam się jak tam moje zęby będą wyglądały po porodzie. Mam nadzieję, że nie będzie za dużo ubytków. Pewnie na początku września będę musiała się wybrać do stomatologa. kleopatra2011, ja też miałam niską hemoglobinę i zaczęłam pić codziennie herbatę z pokrzywy i jeść dużo zielonych warzyw (zielona fasolka, szpinak, brokuły) i poziom Hb podskoczył utrzymuje mi się jak na razie na poziomie 13,5-13,7, czyli wg mnie super :) Jutro albo w środę odbiorę wyniki badań z ub. tygodniato zobaczymy jak teraz wygląda. Spróbuj pić tą pokrzywę i zjadać warzywka zielone, jak lubisz buraczki to też przegryzaj. Ja teraz w sezonie letnim jem też dużo owoców - truskawki, czereśnie, wiśnie - one też zawierają żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo rany!Co mnie sie przytrafiło ;/ .... nie spałam jakies 30h jak był ranek. Żle sie czułam, myślałam ze zemdleje. Pojechałam do szpitala, spedziłam nawet nie duzo czasu bo byłam pierwsza. Potem jak zwykle kongo. Wrocilam i odsypialam po relanium, i dalej jestem senna. Lek cudo. Dobrze ze pojechałam bo chciałam wziac doraznie hydroxizonum ale lekarz odradzil i kazał sie pofatygowac, i relanium tylko mozna. Mam rozszarpane nerwy nie wiem czemu, dorwał mnie jakis atak paniki albo przemeczenie ze sie prawie udusilam. BLEE nie fajne to było bałam sie ze mały przeze mnie niedotlenoiony moglby byc . Przy okazji poprosilam lekarke o zbadanie mojego rozwarcia... i szyjka jest króka i rozwarta zewetrznie tylko na palec, wewnetrzne rozwacie zamkniete jest. Takze nie musiała mnie zatrzymywac w szpitalu. a no i dowiedziałąm sie ze moj dzidziek z pomiru usg jest młodszy o tydzien.... czyli skoro z miesiaczki dzis leci 35 to faktycznie 34.... no coz musze sie nastawic na inne liczenie. Na poczatku inny lekaarz tez to stwierdzil ale dzidziek ponoc nadrobił...a teraz znowu młodszy... Wogole przy moim badaniu były dwie praktykantki ;) Bardzo młodziutkie i miłę dziewuszki,nie wstydzilam sie bo musze sie nauczyc byc dobrymi lekarzami. :) Ide spac dalej bo jestem senna bo tylu godz bezsenosci... Buziola dla Was, Grays. ja mam pakiet internetowy z playa, jakas ilosc kilobajtow, ale za to facebook za darmo ;)) Ale nie lubie tego komorkowego fcb bo malo tam sie dzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama8327 - oj współczuje tych obrzęków, jeszcze troszkę i będzie lżej. misiaczkowa 0 chyba kupie buteleczkę TT skoro tak sobie chwalisz. Rybka1705 -0 to dobrze, że twój M taki gotowy. Mój M jak coś mnie zaboli to od razu dzwoniłby do ginki, ale go uspokajam. aga_jabi 0 ja laktator kupiłam, ale sterylizatora nie. Kupiłam też nianie elektroniczną bo dom duży i nie wyobrażam sobie życia bez niej. Kleopatra - to uspokoiłaś mnie z tymi kłuciami w pochwie, bo ja również je miewam. O anemii nic nie wiem. Mi włosy nie wypadają tylko strasznie od dwóch tyg się przetłuszczają, jak umyje w poniedziałek rano to w środę rano muszę znowu myć. Tymkowa - odpocznij kochana, bo wrażeń miałaś aż za dużo. Dobrze, że trafiłaś na takich sumiennych lekarzy. buziole dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie dopadają jakieś dziwne bóle między nogą a brzuchem to chyba pachwiny aż mnie zgieło w pół taki prąd ,albo mnie tak kopie ,albo coś jest nie ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem nerwuskiem, leczyłam juz sie na nerwice pare lat temu, ale sie wyciszylo. A wydaje mi sie ze to ta presja tego remontowanego mieszkania, zeby zdazyc, zebyv ładnie było, zeby fachowcy na czas... myśle zeponiekad to siecskumulowało, no i to przemeczenie nie spaniem w nocy. Teraz leżakować bede caaały tydzien. Ide polezec. mysle ze jutroo sie odezwe. ciao belle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwka1987, tez mam tez świdrujący prąd jakby od pachwyny do uda. Taki prąd czy cos... mnie to łąpie czasem jak sie poruszaam właśnie. Myśle ze to ucisk dzidzi na nerw jakis po prostu? ;) takze ulzylo mi ze nie jestem z tym sama;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamusie...czy macie jakiś dobry sklep internetowy, w którym można kupić kosmetyki i akcesoria dla dzidziusów? Gdzie jest tanio i można gratisy dostać? Czekam na propozycje :) Ja czuję się już tak ciężko, nie mam siły chodzić z synkiem na długie spacery, a on ciągle coś cche robić. Do tego zamiast wczoraj odpoczywać musiałam...pracować. SIedziałąm cały dzień w papierach, a pogoda taka cudna była :( I ogólnie depresja mnie jakaś łapie, nie mam na nic ochoty-poza lodami...i jem ich ogromne ilości... Będzie ze mnie grubasek..bo jeszcze 5 tygodni przede mną. Buziaki dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymkowa- U mnie tak samo remont ;( . Te bóle to takie jakby prąd przeszedł ,już się niepokoiłam . U mnie to już 3 ciąża ,ale takich bólów nie miałam widocznie każdą się przechodzi inaczej . Są mamusie co mają 3 ciąże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi niania niepotrzebna poki co bo M tylko 36 metrów... co do tego bólu w pachwinie też go ostatnio miewam, więc to chyba normalne przy końcówce, aż mnie zgina w pół czasami no to i ja sobie narazie sterylizator daruję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwka1987 ja akurat też jestem w ciąży po raz 3,ale moje dzieci Alan ma już 10 lat a Martyna 8.Myślę że pomogą mi przy malutkiej. Ja już po remoncie a miałam sporo niby mieszkanie a 76m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aco myslicie na temat monitorów oddechu? Kazdy krok bezpieczenstwa dla dzidzi wskazany ale nie chce popasc w paranoje w sumie. tutaj maja dobre ponoc http://www.apneal-bezdech.com/apneal.html Przy wczesniakCH owszem sie stosuje ale przy donoszonym? ...Wiadomo ze nie warto tego kupowac tylko wypozyczac gdyz ten sprzed powinien byc co pol roku serwisowany. Zastanawialam sie nad tym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania1982 - Ja 5 latke i 3,5 latka zobacze jak będą reagować na niemowlę . Córka taka bardziej rozumna ale synek pyta ciągle ; dzidza jest w środku to ją wyciągnij :) a dzidza będzie pić mleczko ;) , a to mój brat :) ,a rusza się ;). Ty masz już starsze dzieci napewno pomogą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, mam taki problem, jestem w 37 tygodniu ciąży i moja mała ułożona jest pośladkowo, byłam dzisiaj w szpitalu na kontrolnej wizycie i lekarz zaproponował mi próbę obrócenia dziecka, musze do środy się zdecydować, strasznie się boje bo czytałam że to może być niebezpieczne. może któraś z Was ma jakieś informacje na ten temat, nie wiem co robić... Dodam, że ja mieszkam w Irlandii i nie mam za bardzo zaufania do tutejszej służby zdrowia ale jednocześnie przeraża mnie cesarka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×