Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

No cóż...ile porodów, tyle historii, bo każda z nas jest inna. A ja mając w pamięci mój pierwszy poród rękami i nagami, kopiąc i gryząc będę walczyła o cesarkę!!! I to nie dlatego, że boję się bólu... mój syn męczył się 18 godzin, ja wyłam z bólu i te gnojki czekały tak długo, że na cc było za póżno i wyciągali go ze mnie próżnociągiem!!! Jedna z najbardziej urazogennych metod! nie chę tego przechodzić jeszcze raz. I Grays bardzo mądrze mówi...dlaczego ktoś za mnie decyduje jak mam rodzić? Tak...nasze babcie rodziły naturalnie... ich babcie też, ale tematu umieralności noworodków i rodzących to już nikt nie porusza... A prawda i tak jest jedna...tańszy jest poród naturalny niż godzina pracy chirurga:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skończyłam 5 letni medyk, zanim poszłam na pielęgniartwo, zrobiłam studium płoznictwa, i pierwsze lata studiów, to były odziały połoznicze i naczyniowe, ale to nie ma nic wspólnego z zawodem, bo wiele mam koleżanek połoznych, którym bym sie pod opieke nie oddała, a prowadzą szkoły rodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm co do krocza to mnie pocieto bo dizecku spadaly parametry i trzeba bylo lekko naciac. teraz ejstem 2tyg po porodzie i musze powiedziec ze zadnego bolu,rwania nie czuje, mysle,ze goi sie dobrze wszystko, polozna i leakrka patrzyly i jest ponoc ok. szwy bio i maja sie wchlonac. gdyby mi nie powiezdiano ze nacieto krocze to bym nawet na to sama nie wpadla! tak mnie bolalo przy porodzie wszystko.. a dolargan tez dostalam heh ale nawet nie poczulam roznicy :( tez sie balam ciecia krocza a jednak goi sie super i poki co nie mam zadncyh problemow, ciekawe jak bedzie z seksem,bo jeszcze mi za wczesnie,ale dam znac ;) lekkie krwawienie jeszcze jest,ale juz koncowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widać każda kobieta inaczej patrzy na poród. Jedne są za sn, drugie za cc. Jestem zdania, że jeżeli nie ma przeciwwskazań to najlepiej siłami natury. Ale nie upieram się przy tym. W końcu co ja mogę wiedzieć kiedy to ma być mój pierwszy poród. Ale np w sytuacji kiedy kobieta ma traumatyczne doświadczenia po poprzednich porodach, duże dziecko, nadciśnienie, operacje kręgosłupa, wady wzroku, złe ułożenie dziecka, wcześniejsze cesarki itd to są moim zdaniem oczywiste wskazania do cesarki. Nie będę się upierać na silę że chce rodzić sn bo nie wiem co wyjdzie w trakcie. Chcę tylko żeby i mi i dziecku nic nie było. Nie rozumiem pomarańczówek, po co krytykujecie Grays77? - sprawia Wam przyjemność denerwowanie kobiety w ciąży? Grays77 ma wiedzę i doświadczenie więc wypowiada się w końcu po to jest to forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już piszemy o nacięciu krocza, to czym dziewczyny je pielęgnować. Słyszałam że dobrze do szpitala zaopatrzyć się w Tantum Rosa, mieć go w butelce i po każdej wizycie w toalecie przemywać nim ranę. Moja bratowa 17 lat temu stosowała kalie-fioletowe tabletki rozpuszczane w wodzie. Miała pęknięcie 3 stopnia i podobno ładnie wszystko jej się goiło, lepiej od tych rodzących z mniejszymi pęknięciami, które tego specyfiku nie stosowały. A jakie są Wasze doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat o Tantum rosa słyszałam że pomaga więc już się w ten specyfik zapatrzyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady Ania___🌻 właśnie:classic_cool: Grays__🌻 wiedziałam;);) żeś fachowiec z dyplomem:D:D:D Pomarańczowa__nie wysilaj się, bo i tak nas z Grays nie skłócisz, w imieniu rzekomo obrażanych dziewczyn z tego forum też nie występuj, bo jesteś ostatnią osobą, która ma do tego prawo, sama siejesz zamęt, obrażasz i wyzywasz...więc z laski swojej weź spadaj🖐️ lub zostań, ale siedź cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez słyszałam że tantum rosa jest dobre na gojenie sie krocza, ale to chyba w ciepłej wodzie trzeba rozpuścić? Mi położna polecała zwykłe szare mydło, podobno też jest bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja TR rozpuszczałam w chlodnej...któraś dziewczyna miała super pomysł, że przygotować sobie porcyjkę do szpitala w butelce z "dziubkiem"... A sam specyfik....boski i przynosi niesamowitą ulgę:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jedna saszetka TR na 1 litr? ile tego sobie zakupić? i czym że tak powiem podmywać, na jakieś wacikiki, chusteczki, reka pod prysznicem czy co? sory ale ja zupełnie nie w temacie a chciałabym sie dobrze przygotować. dziewczyny, macie takie kłucia w pochwie? ja juz je mam od jakis 2 tyg, w pn ide do gina i sie dowiem co i jak, ale juz zaczynam sie martwic bo czasem jak sie mały rusza to własnie tak mnie strasznie zakłuje ale tylko przez chwilę, moze na cos uciska, moze cos sie rozciaga, rozszerza hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak pisała Dziadek jacek, że sn rodziły matki, babki i prababki to nie znaczy, że my tak musimy. Dawniej ludzie żyli w jaskiniach i polowali na mamuty więc my też tak mamy robić? Przecież to było naturalne WTEDY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jak już było napisane nikt nas z Grays nie skłóci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podłączam się do pytania Kleopatry o stosowanie Tantum Rosa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez podłaczam sie do pytania o stosowanie TR... jak tego uzywac? Na raczke i chlapac czy jak?;) I który? Bo widzialam juz dwa rodzaje, jakis płyn do stosowania przy zakażeniach i jakis płyn do codziennej pielegnacji... i który stosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam kilka saszetek, podobno trzeba w butelce 0,5 l rozpuścić z wodą:) i polewać się przy każdej wizycie w toalecie:) lub jak kto ma ochotę:) hehehe Słyszałam też o jakieś maści na ranę? Co przyspiesza gojenie ale nie pamiętam nazwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaa greys z dyplomem
W wieku 20 lat urodziła dziecko, potem drugie wyjechala do angli co najwyzej skonczyła jakies liceum medyczne ale madrala na całego... juz sie kiedys ciebie pytałam to czemu w polsce kariery nie robisz? no ewentualnie w uk mieliby tak wszechwiedzaca połozną? aaa spełniasz się w domu a mbicje na forum. no , fajnie, tak też można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaa greys z dyplomem
no i tylko zdanie greys w sprawie porodu jest najlepsze. masakra. zgadzam się w poprzednią pomaranczką:) masz wkurwiający charakter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie urodziłam w wieku 20 lat ale zaszłam w ciąże na 1 roku studiów to się zgadza, nie wstydze sie tego a w tym roku 14 rocznica slubu i najpiękniejszy czas w moim zyciu i skąd wiesz, ze tu kariery nie robie? nie siedze w domu, masz jakiegos złego informatora, o przepraszam teraz jestem w domku bo mam szew wiec chodzic nie wolno, jeszcze cos mądrego wymyslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukończylam Uniwesytet Medyczny im Marcinkowskiego w Poznaniu, musisz się bardziej postarac w obrażaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Jestem w 36tyg ciazy,i mam do was pytanie czy boli was brzuch pod mostkiem?w prawym dolnym boku z przodu i z tyłu i tak jakby podbrzusze? bylam dzisiaj na badaniach i wszystko git ale i tak sie martwie.. i mam pytanko czy szyjka macicy 33mm to dobra dlugosc(?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj daj spokoj, Grays, nie ma co sie unosic bo wiadomo ze komus o to chodzi. Zajmijcie sie swoim zyciem dzizas......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Polsce tez pracowałam, się uczepiła jak rzep psiego ogona:) teraz licze, że to moje dzieci zrobią kariere, ich sukces jest dla mnie najwazniejszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×