Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

a właśnie-dzięuję za wszystkie gratulacje:D Oliwier zdrowy, wszystko ok,tylko nadal nie pije z piersi. nie chce załąpać.ściągam mleko.męczy mnie to bo wolałąbym karmic piersią:/ jutro mam sciagniecie szwow a we wtorek wizyte poloznej. bede z polozna walczyla ztym karmieniem. baardzo chce a on mi sie tak nerwowo wierci zawsze, główka macha i odpycha rączkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusia- nosek zostaw w spokoju jeśli nie ma kataru, zresztą możesz zapytać położną jak niedługo będzie. Smarujesz brodawkę mleczkiem zanim mu ją podasz? Pamiętaj, że to dziecko ma być przystawione do cyca, a nie cyc do dziecka. Powodzenia i nie zrażaj się w walce o karmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrześnióweczka
witajcie :) wielkie gratulacje dla rozpakowanych mamuś !!!! a dla mam w dwupaku szybkiego i jak najmniej bolesnego porodu !!! ja jestem wrześnióweczka ale czasem Was podczytuje :) mam pytanko do Tusa24 otóż jestem ciekawa jak to się stało,że taka miła pomyłeczka się Wam tafiła ?? czy lekarz nie poznał się na badaniu usg,czy maleństwo było źle ułożone ? życzę Wszystkim dużo zdróweczka !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nosek zostawiłam w spokoju, Oliwier dzis coś marudny i nawet obiadu nie da mi zrobić.:) nie mamy pojecia dlaczego taka pomyłka, miala byc dziewczynka wg usg a wyszedl chlopczyk podczas cc:) co daje podawanie glukozy takiemu noworodkowi? w szpitalu mu podali z dwa razy. na co to? smaruje przed kameriniem brodawke mlekiem, nawet ladnie z niej wydusze troszke tego melka zeby poczul ale to nic nie daje. macha glowka strasznie , ja jedna reka chwytam piers druga jego i nie mam juz trzeciej zeby przytrzymac mu glowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusia- moje pierworodne było strasznie żarte i właściwie wisiał mi na cycku, tak że nawet mój organizm nie nadążał robić mleka więc położne w szpitalu, a potem w domu (pediatra też), kazały mi przepajać glukozą Młodego żeby zrobić cycom przerwę(nie mogły się też zagoić bo ociekały krwią). Glukoza to cukier więc jest słodka i sycąc, jak się ożłopał to zasypiał, a następnie mogłam mu już dać cyca. Też się denerwował jak najpierw z butli dostawał pić a potem z cyca, bo z cyca nie tak łatwo się najeść, jak przez smoka. Myślę, że faktycznie ktoś fachowym okiem musi poobserwować Twoje dzieciątko jak je, żeby doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusia- wypróbuj pozycję spod pachy do karmienia wtedy dłonią będziesz trzymała jego główkę, tylko włóż Małego rożek albo becik, to będzie Ci wygodniej go trzymać na przedramieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa przyszła mamo- gratulacje, jak po porodzie się czujecie. I oczywiście dla Was tabelka: NICK*......................*WIEK** DATA PORODU*..*PŁEĆ*..*IMIĘ* meeg24......................25.........01.08.11 CÓRKA...Lena(02.07) agneskaa.....................38........ 01.08.11 happy.........................20........01.08.11 SYNEK ...(16.07) katekiss.......................32........02.08.11 mum to come................28.........02.08.11 CÓRKA .Julia(01.07) PurPur27.....................27.........02.08.11 SYNEK...ALANEK(27.07) Erisss..........................26........02.08.11 CÓRKA...Alicja (21.07) Szczęśliwa przyszła mama!..30.....04.08.11 CÓRKA ...Klaudusia ( 28.07) mikusiaaa.....................22.........04.08.11 CÓRKA......Nela waneska................... .. 26.........04.08.11 CÓRKA 024sylwia.....................27.........04.08.11 Żabuleńka....................23.........04.08.11 CÓRKA BIANKA.. sabinka87.....................23.........06.08.11 Córka Oliwia (27.07) ninka.29......................29.........07.08.11 SYNEK Miłosz 28.07 Mania1982....................28.........07.08.11 CÓRKA..28.07...Karolinka Sylwka1987...................23.........08.08.11 Syn mamuska88 ..................23.........09.08.11 CÓRKA Lena (29.06) Lady_Ania109................26.........09.08.11 CÓRECZKA Małgosia Majka!........................29.........09.08.11 córka Ewelina29....................29.........10.08.11 SYNEK ryba510.......................31.........11.08.11 CÓRKA crazy_green_eye............24.........11.08.11 misiaczkowa..................28........12.08.11 CÓRKA Peska44.......................28........12.08.11 OlesiaZ........................27........12.08.11 CÓRKA BASIA gosia84........................26........13. 08.11 kleopatra2011................31........13.08.11 SYNEK Agabi 2011....................28........13.08.11 CORCIA rosica86.......................25........13.08.11 Bożi...........................22.........14.08.11 SYNEK....KEVIN Leeila.........................24.........14.08.11 SYNEK hjk33..........................36.........14.08.11 SYNEK Agulekk25.....................25.........14.08.11 SYNEK Myszaa29.....................28.........15.08.11 Pandzia_1.....................27.........15.08.11 bombastyczna................25.........15.08.11 Córcia Angie S........................27.........16.08.11 osti ............................28.........16.08.11 ewikos29......................29....16.08.11 2 SYNÓW.IGOR i KUBA (22.07) Becik-83...................... 28.........16.08.11 Pocahontas-1984.............27.........16.08.11 SYNEK Rybka1705.....................24........17.08.11 Anitajakubek..................29........17.08.11 SYNUŚ Antoś mama_dzidka..................33........18.08.11 CÓRKA vilia.............................27........18.08.1 1 SYNEK sierpniowa mama 2011......28.........18.08.11 SYNEK Ninka ..........................27........18.08.11 małp @..........................32.......18.08.11 SYNEK Dawena.....................23..........18.08.11 corcia Nina Magdalena as-80...........................31........19.08.11 CÓRCIA Martynka Mama Miłoszka................31........19.08.11 CORCIA aga15510 ......................32........19.08.11 SYNEK Antoni Mateusz Dziadek Jacek.................33........19.08.11 SYNEK ..Franek! łazanka.........................33........20.08.11 SYNEK..Kamil Aleksander nelka872.......................24.........20.08.11 jagódka1.......................28.........21.08.11 CÓRKA..Natalia Patrycja1989..................22.........21.08.11 syn Franek Beti2905........................30........mama Aniołka.... Izabelka_.......................24.........22.08.11 Grays77.........................34.........22.08.11 SYNEK..Alexander koteczkowa 1984.............27........22.08.11 CÓRUNIA Żanecia monisiacz3k....................25........23.08.11 SYNEK Michał **TOSIA**.......................23.........23.08.11 aga_jabi........................28.........23.08.11 SYNEK,chyba Piotruś Wikula-33......................33.........24.08.11 CÓRKA ciotka julia.....................31.........25.08.11 SYNEK anitia...........................29..........26.08.11 olin_ka .........................31.........26.08.11 SYNEK mama8327......................28.........28.08.11 CÓRECZKA OLIWIA (04.08) szczurkowa ...................34 .........28.08.11-chłopczyk tymkowa .......................27 ........28.08.11 synek TYMON annika1983.....................27.........29.08.11 badeve..........................29.........29.08.11 synuś Juliusz Mot .............................29 ........29.08.11 SYNEK Jan Kazimierz kotkowa.......................28..........30.08.11 _Aga_.........................26.........30.08.11 CÓRECZKA Anastazja Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje szczęśliwa przyszła mamo :) A jaka duża ta Twoja dziecina? Napisz coś o porodzie, odczuciach i samopoczuciu, jak malutka :) łazanka, normalnie taka cisza tu nastała, ze chyba można zacząć się martwić ;) Ja jutro idę do lekarza i poznam już dzień cięcia :) I mogę wtedy zacząć odliczać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagódka, jeszcze tylko kilka-kilkanaście dni i maleństwa będą z nami :) Chociaż wiem, ze ta końcówka już się dłuży (przynajmniej mnie). Ale to już niedługo :) Ja już nie mogę doczekać się jutrzejszej wizyty :D Do popołudnia będę siedzieć jak na szpilkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia, powodzenia jutro :) ja czekam na KTG we wtorek :) moze sie cos ruszy :) no i gratulacje dla szczesliwej przyszlej mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heyaa ;) Ale duchota dzis, deszcze cos kiepsko popadał i wiatrakiem sie chłodze. Dzisiaj byłam w szpitalu w odwiedzinach u kolezanki bo na patologii lezy ze wzgledu na białko w moczu i wysokie cisnienie. Przy okazji pozwiedzałam moj przyszły oddział i Pani położna nawet pokazała sale porodową i opisała wszystko . Czuje sie jakos bezpieczniej przez to ;) Jeszcze tyle gosci na nowym mieszkanku mnie musi odwiedzic czyli porod jeszcze nie bardzo mile widziany ;) ale moje samopoczucie niezbyt znosi tego malucha w srodku. Boli mnie zbyt duzo czesci ciała. Skurcze mam bolesne ale..w ogole nieregularne...takze sie nie przejmuje. Jak cos to w 8 min dojade do szpitala. Cudownie sie czuje na nowhym lokum, ciesze sie jak gwizdek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ja chyba mam zastój czekam i czekam . Mam jeszcze 2 dni do terminu a mojemu małemu się nie spieszy przyjście na świat ;). Co tam u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombastyczna- ty też tak czekasz ;) jak ja to takie męczące tak ,tak idzie się wykończyć tym czekaniem . Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny gratulacje dla nowych mam :-) wiecie co u mnie masakra w nocy, pocę się jak głupia, duszno mi nie mogę spać, z resztą w dzień też mi strasznie gorąco, zastanawiam się może temperatura ciała się podwyższa przed porodem he? dziś rano miałam taką wydzielinę budyniowatą białą (sorry, że tak dosłownie) czy to może być początek odchodzenia czopu? tak bym chciała żeby szyjka zaczęła się skracać... ja nie mam chyba skurczy jeszcze czasem czuję kłucie w dole brzucha, ale to chyba jeszcze nie to... w sumie dopiero u mnie 38 tc sie zacznie jutro, ale ja już bym chciała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam dodać, ze strasznie puchnę, moje nogi wyglądają jak dwa balerony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga jabi ja tez jutro 38 zaczynam. i TA moja wydzielina tochyba nie czop...jest tez zoltawa albo moze to od moczu... jedyne co czuje to twardnienie non stop brzucha...ciagniecie odd dolu w szyjce no i taki bol z lewej strony plecow w dole...to mnie polozna oswiecila ze to skurcz....a myslalam ze przesilenie miesni od chodzenia czy co..... a ile ja litrow dziennie wypacam to masakra noo.... w nocy najbsardziej... nie przypominam sobie aby ktorejs mamusi tutaj towarzyszylo to mega pocenie sie za dwoje.... to jak to.. z moich objawow wyglada....ze kiedy urodze? ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymkowa no to jest nas dwie z tym poceniem, masakra, nigdy tak nie miałam raczej należę do tych co im ciągle zimno a tu taka odmiana twardnienia brzucha nie zaobserwowałam, za to bóle krzyża-kręgosłupa masakryczne też bym chciala wiedzieć kiedy... eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, co do pocenia, to ja też się pocę bardziej (stopy i dłonie) :o Mam wrażenie, ze ta woda co się zatrzymuje wychodzi ze mnie. Koleżanka mówiła, że ona po porodzie dopiero się pociła - schodziła z niej cała woda - miała wrażenie, że jakby ktoś oblewał ją kubłem wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołączam się do pocących się dziewczyn. Biorę prysznic kilka razy dziennie, a za chwilę czuje nieprzyjemny zapaszek spod pachy. Śpię przykryta tylko prześcieradłem. A zawsze należałam do zmarźlaków, M musiał zamykać okna bo mi zimno. Teraz jest odwrotnie. Pozdrawiam w słoneczny poranek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwka to mozemy sobie reke podac bo ja termin na jutro a tu nic !!!! nosi mnie juz przeokropnie !!! Jeszcze 2 dni temu obudzilam sie o 2 w nocy bole okresowe nie do zniesienia i lewostronne krzyzowe... mysle sobie no wreszcie... i co i dupa... godz sie pomeczylam i cisza 😠 skrcze czuje ze sa ale to juz od dawna... czop ??? naleze do tych ktorej chyba w dniu porodu odejdzie ... klucia w szyjcie oj 2 tyg temu to mala mnie tak gryzla tam a teraz cisza... jutro wizyta u gin... gdzis jeszcze wycieczke samochodem sobie zrobie to moze w nocy sie zlituje i wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o poceniu juz nie wspomne... ja duzo pije okolo 3 litry dziennie wiec gdzies to musi wychodzic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! A ja znowu mam nie przespaną nockę. wszystko mnie boli, czuję się jakbym spała na kamieniu. Tak jak ni które dziewczyny również borykam się z ogromną potliwością. W piątek miałam ściągany pessar i odrazu zrobiło się rozwarcie na 1 palec a szyjka ma długość 1cm. Ginka stwierdziła ze w tym tygodniu powinnam urodzić ( 38 tydz. ciąży ). Czekamy więc na rozwój wydarzeń. Dziś w nocy pojawiły się bolesne skurcze ale były tylko 3 i co 15 min wieć to fałszywy alarm ale już widziałam siebie na porodówce. Malutka jakaś spokojniejsza się zrobiła i już nie szaleje tak w brzuchu. Ja oczywiście jestem strasznie spanikowana porodem pomimo że chce skorzystać ze znieczulenia. Gin odradza mi tego znieczulenia bo uważa że 2 poród jest zazwyczaj szybszy ale intensywniejszy. Ale ja z natury jestem panikarą :) Zobaczymy czy ginka ma rację i faktycznie urodze niebawem bo czytałam że z 1 cm rozwarciem można jeszcze troszkę pochodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki :) Widzę, że dolegliwości ciążowe ostatniego trymestru ma już praktycznie każda. Ja też pocę się okropnie, puchną mi dłonie i stopy, że o twarzy nie wspomnę. Ale jutro czekam mnie cesarka !!!!!!!!!! :) JUTRO PRZYWITAM NA ŚWIECIE MOJĄ KRUSZYNKĘ!!!!!!!!!Jestem bardzo podekscytowana. Boję się cesarki. Chciałabym od razu móc zająć się swoją dzidzią, a po cesarce trzeba leżeć plackiem przez 12 godzin i tylko na lekach przeciwbólowych...brrrrr..... Dzisiaj czeka mnie masa porządków. Muszę ostatecznie wszystko przygotować na mój przyjazd ze szpitala, więc pewnie zajrzę do Was dopiero wieczorem. Buziaki i uściski. I trzymajcie za nas jutro kciuki. :))) TO JUŻ!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agabi, super, że jutro już z dzidzią będziesz :) A to masz się zgłosić do szpitala w dniu cięcia? Fajnie :) Ja obawiam się, że ja będę musiała pójść dzień wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w nowym i pełnym oczekiwań tygodniu :P jakby nie było, to już drugi tydzień sierpnia :P wszystko coraz bliżej :):):):):) Ja też bardzo ale to bardzo się pocę, nawet jak są chłodniejsze dni, zwłaszcza w nocy w łóżku - cała mokra się budze... :( Brzuszek pobolewa, mój Mały strasznie się wierci ale to chyba dobrze, bałam się że nie będzie miał miejsca i wogóle go nie będę czuć a tymczasem.... :D Dziś wizyta u Pani Gin :D ciekawe co mi powie.... a termin tuz tuż na 17 sierpnia :D tak bym chciała już urodzić.... Buziaki dla wszystkich :* Gratulacje dla rozpakowanych mam i powodzenia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _NuLa_
Cześć dziewczyny:) Jestem tu nowa czytam Was od kilku dni i dzięki Wam wiem ze nie zwariuje przed porodem.Już myślałam że sobie wymyślam te wszystkie bóle itp. a widzę dużo osób ma podobnie.Ja mam termin na koniec sierpnia tzn. koło 28 ale mam jakieś takie przeczucie że może być to szybciej.Zazdroszczę większości z Was że wiecie czy w Waszych brzuszkach siedzi córeczka czy synek,ja będę miała kinder niespodzianke,bo przy każdym USG dzidzia nie chce pokazać:P Tak czytam Was ale jakoś nie zauważyłam czy któraś z Was rodzi w szpitalu w Gdańsku na Zaspie???może wiecie jak tam jest itp.??? Gratuluje wszystkim które już mają maleństwa obok siebie!!! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×