Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Gość malkatunka
lemi nie martw sie ta mala waga dzieciatka. Moja kolezanka ostatnio urodzila i zamiast 2700 okazalo sie corcia miala 3300:) A poza tym ja np mialam przy urodzeniu 2500, moja siostra 2650 kg, obie bylysmy urodzone w 39 tc, obie dostalysmy 9 punktow i wszystko bylo oki, wiec nei ma sie co marwic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALKATUNKA-baaardzo Ci dziękuję takie wpisy bardzo podniosły mnie na duchu :):) och mnie zostały do terminu 4 dni brzuszek wysoko, rozwarcie na opuszek więc czekam:) ale synek chyba się nie spieszy i też mam wrażenie jak niektóre z was że już zostanę w tej ciąży na zawsze:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulekk25
Lemi - mnie też zostały 4 dni do terminu, brzuszek wysoko ale w przeciwieństwie do Ciebie nie mam nawet żadnego rozwarcia ! Kompletna klapa nic sie nie dzieje. Skurcze (twardnienie brzusia może z 10 razy na dzięń, baaardzo nieregularnie) :( Jestem podłamana bo myślałam, że 4 dni przed terminem to już coś może zacząć się dziać .... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malkatunka
a ja mam normalnie jakis kryzys dzisiaj. Mimo, ze porodu boje sie strasznie to juz bym TAK BARDZO CHCIALA. A tu nic. Niby termin dopiero na 17, ale nie mam kompletnie zadnych symptomow tego porodu, ani razu w ciazy nie mialam zadnych skurczy przepowiadajacych, zadnych twardnien brzucha, brzuch mam nisko cala ciaze, zaden czop nie odchodzi, normalnie nic sie nie dzieje i juz zaczyna mnie to denerwowac. Tak sie zastanawiam, czy wszsytko sie po prostu nagle zacznie, czy bede jeszcze czekac i czekac w nieskonczonosc. Do tego wszystkiego malo ze sama panikuje przed porodem (kiedys tam wczesniej pisalam o moich problemach z pochwica), to jeszcze moj maz, mimo ze to ukrywa jak moze ma takie nerwy ze masakra, w dodatku ma byc przy porodzie. Ja sie z tego bardzo ciesze, tyle ze boje sie, bo wiem, ze on wcale by tam nie chcial byc, ale uwaza ze powinien, zeby mnie wesprzec, normalnei chlop nie spi po nocach, chodzi blady, juz nie wiem czy nie denerwuje sie bardziej ode mnie. Od poczatku mowil ze bedzie przy porodze i koniec (no chyba ze na koniec wyjdzie jak nei bedzei mogl juz:), a ja wiem ze on tak naprawde nie chce tam byc, w sensie ze nie czuje sie na silach. Nie chce zeby ten porod jakies negatywne wrazenai pozostawil na naszym wspolnym pozyciu. Tyle razy z nim rozmawialam i ofichalnie mowi ze nie czuje sie na silach ale bedzie i koniec i ze nie boi sie widoku, o tym w ogole nie mysli, tylko tego ze bedziesz patrzal jak ja cierpie, ze nie bezie mogl pomoc itp. A jest normalnie taki tym stresem wykonczony ze az sie boje zeby mi tam nie zjechala na tej porodowce:) No zobaczymy jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) ja tez jestem spocona non stop :) moj M sie ze mnie nabija ciagle, bo ja sie poce przy wycieraniu sie reczniiem oo kapieli :D:D:D:D zdolna nie :)? Mialam wczoraj dwa skurcze - szal! Dzisiaj jeden! Chyba sie nie zapowiada, zebym urodzila wczesniej, ech.... _NuLa_ ja rodze na Zaspie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lemi
Lemi a czy Twoje maleństwo od początku było mniejsze na usg niż wg miesiączki, czy wszystko się zgadzało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój szkrab od początku był jakieś 1.5 tygodnia mniejszy niż powinien i to mnie tak martwiło ale lekarz zapewniał mnie że nie mam się martwić miałam badania 3d i mówił z ewszystko jest ok tyle że z om miałam termin na 13 sierpnia a z usg na 23 i ak zostało do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lemi
Lemi nie martw się. Ja mam identycznie, ale mój lekarz też powiedział, że nie ma się czym martwić, bo ani ja ani mój M do wielkoludów nie należymy, więc po kim ma być duże?. Usg jest ustawione na średnią wielkość płodu, który znajduje się na 50 centylu siatki, a przecież dzieci to nie marchewki i każde jest inne:) Głowa do góry. Wszystko będzie dobrze i tak jak pisały dziewczyny usg to tylko maszyna i też może sie mylić. 22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemi, skoro z USG ciągle wychodzi termin 23 sierpnia to ja myślę, ze powinnaś się tego terminu trzymać. Może owulację miałaś później i do zapłodnienia doszło później i termin z OM jest przekłamany. A którego terminu trzyma się lekarz? Jaki masz wpisany w kartę ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpisał 13 sierpnia ostatnią miesiączkę miałam 06.11 2010 a do zapłodnienia doszło 20 .11 i tego jestem pewna na 100%:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lemi
Pewna to możesz być tylko tego, ze jutro wtorek. A to, że kochałaś się z mężem 20.11 nie oznacza, że wtedy doszło do zapłodnienia bo domniemam, że po tym jesteś tak pewna, że do zapłodnienia doszło wtedy. Także sex to jedno, owulacja drugie a zapłodnienie = połaczenie się gamety żenskiej z męską to trzecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz rację źle to ujęłam. poczekamy zobaczymy nie zostało dużo czasu : ):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lemi
Autorko powyższego posta piszesz pod takim samym nickiem co bywa mylące. I nie wiesz dlaczego LEMI jest pewna więc się tu nie wymądrzaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ciekawa jestem skoro w czwartek miałam szyjkę skróconą do połowy i rozwarcie na opuszek kiedy się zacznie no ale niestety tego nie da się przewidzieć:) a myślę sobie że łatwiej było by mi czekać,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) już jakiś czas się nie odzywałam ale czytam codziennie;) także gratulacje kolejnym rozpakowanym:)(zazdroszczę) u mnie termin na 23.08 ale jak na razie prawie żadnych znaków porodu,najgorzej to jest u mnie ze spaniem ale widzę że to norma. Dziewczyny u mnie jednak po konsultacji z drugim ortopedą jednak wskazanie na cesarskie cięcie w sumie jak już mówiłam jest mi to obojętne chciałabym mieć to już za sobą.Dzisiaj miałam wizytę u gin i jestem taka troszkę zawiedziona bo nie robił mi żadnego usg ani nic nawet już od dwóch miesięcy nie wiem ile mój malutek waży:/ no i jak mu powiedziałam że mam wskazanie na cesarkę to on powiedział że teraz tylko czekać aż mały będzie chciał wyjść i wtedy mi go wyciągną .A jak tak was czytam to większość ma już z góry umówiony termin cesarskiego cięcia więc jak to jest z tym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEMI :) nie martw się :) Powiem Ci, że mi lekarz powiedział, że najbardziej prawdopodobną i najbliższą prawdy datą porodu jest data z USG prenatalnego (tego między 11 a 14tc) - może to Ci jakoś pomoże ? :) co do zapłodnienia, jeżeli jesteś pewna że to było 20 listopada, to znaczy, że wtedy miałaś owulację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wtedy miałam owulację kontrolowaną bo staraliśmy się o maluszka ponad rok jak pisałam u mnie już zaczyna się coś dziać więc myślę że do 23 to raczej nie będzie mi dane doczekać ale zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej oczekujące !!! I nie tylko!!! Ja mam dziś paskudny dzień. Noc jednak była chyba gorsza. Niby była burza ale duszno jak cholera. zdrzemnęłam się ok. 2 na kanapie w salonie przy otwartym tarasie. Przynajmniej tyle...Taki mam ciężki brzuch że mnie już przeważa. Nawet o cm nie opadł. Dobrze, że mnie w końcu coś zaczyna pokłuwać, co prawda nieśmiało i od wczoraj, z długimi przerwami, ale zawsze to jakiś sygnał z III trymestru. Niby to początek 38 tyg. ale mogło by się coś ruszyć. Pytanie do mamuś, które już urodziły: i co dziewczyny u Was w pracy na temat tych dwóch dodatkowych tygodni urlopu z2012r. Wystarczy urodzić w sierpniu czy po dopiero po 14-ym? Misiaczkowa!!!Czy Wy już razem? Grays- Wy pewnie już po cięciu? A CO Z RESZTĄ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny Gratuluję kolejnym mamusiom i zdrówka życzę. Lemi nie martw się wszytko będzie dobrze. Jestem mamą takiego małego szkraba bo ponad 2500 kg urodzonej w 38 tyg i wszystko jest oki. Malutka bardzo szybciutko przybiera na maminym mleku, około 50 g na dobę. Najważniejsze żeby było zdrowe dzieciątko. Teraz Ala śpi koło mnie. I mam nadzieję że trochę pośpi. Mała jest słodka, fajnie się uśmiecha ale charakterek czasem musi pokazać:-) Coraz częściej chce się bawić i uwielbia kąpiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łazanka szczerze mówiąc jeszcze nie wiem do końca jak jest z tym urlopem. Ogólnie wydawało mi się że jeżeli urodzi się w 2011 to przysługują dodatkowe 2 tyg urlopu. A jeżeli te dodatkowe 2 tyg zaczepią o 2012 to należą się kolejne 2. Musze jeszcze poczytać. Narazie mam urlop ten podstawowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ERISS- DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ, JA TEŻ POSZUKAM CZEGOŚ NA TEN TEMAT. JAKIEŚ OFICJALNE STANOWISKO BY SIĘ PRZYDAŁO , MOŻE ZADZWONIĘ DO PIP'U.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie :) Lekarka chciała położyć mnie już w tą środę, ale jak zobaczyła moje oczy to stwierdziła, ze może być po weekendzie :) Czyli 16.08 kładę się do szpitala (o ile nic wcześniej się nie zadzieje) :) Mały wg USG ma 3600 g, ale lekarka obmacała mi brzuch i stwierdziła, że dla niej jest ciut większy. No to ładny z niego pulpet będzie :D Wstawiony jest już nisko w kanał, ale szyjka jeszcze się nie rozwiera - może dotrwam zatem do tego 16ego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie mi przysługują normalnie 2 tyg a Wam już dodatkowe 4 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
COŚ ZNALAZŁAM: Dodatkowy urlop macierzyński będzie udzielany jednorazowo, w wymiarze tygodnia albo jego wielokrotności, bezpośrednio po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego. Urlop taki będzie udzielany na pisemny wniosek pracownicy - składany w terminie nie krótszym niż siedem dni przed rozpoczęciem korzystania przez nią z tego dodatkowego urlopu (pracodawca będzie obowiązany uwzględnić taki wniosek). W okresie przejściowym, wymiar dodatkowego urlopu macierzyńskiego - w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie - będzie wynosić: w 2010 r. i 2011 r. - do 2 tygodni, w 2012 r. i 2013 r. - do 4 tygodni. A w przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka przy jednym porodzie: w 2010 r. i 2011 r. - do 3 tygodni, w 2012 r. i 2013 r. - do 6 tygodni. Pracownicy korzystający w dniu 1 stycznia 2012 r. z dodatkowego urlopu macierzyńskiego w wymiarze przewidzianym do końca 2011 roku będą mieli prawo do części dodatkowego urlopu - w wymiarze odpowiadającym różnicy między podwyższonym (od 2012 roku) a dotychczasowym wymiarem dodatkowego urlopu. Podobnie pracownicy korzystający w dniu 1 stycznia 2014 r. z dodatkowego urlopu macierzyńskiego w wymiarze przewidzianym do końca 2013 r. będą mieli prawo do części dodatkowego urlopu - w wymiarze odpowiadającym różnicy między podwyższonym (od 2014 roku) a dotychczasowym wymiarem dodatkowego urlopu. Części dodatkowego urlopu, o których mowa powyżej, będą udzielane jednorazowo w wymiarze tygodnia albo jego wielokrotności, bezpośrednio po wykorzystaniu dodatkowego urlopu macierzyńskiego - na pisemny wniosek składany w terminie nie krótszym niż trzy dni przed rozpoczęciem korzystania z takiej części urlopu. Podstawa prawna Art. 1821 ustawy z 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 z późn. zm.). Art. 12-13 ustawy z 6 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 237, poz. 1654).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny właśnie szykuję łóżeczko dla małego, powiedzcie mi czy dajecie od razu pościel? chodzi mi o poduszeczkę i kołderkę, poduszeczka owszem jest mała, ale ta kołdra jest ogromna i mi sama nie wiem czy na początku jej używać czy tylko kocyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urlop
To co napisałyście się zgadza. Chodzi o to, że jeśli urodzicie do 14.08.2011, to przysługuje Wam 2 tygodnie dodatkowe, a jeśli 15.08.2011 i później to już 4 tygodnie, ponieważ urlop podstawowy (20 tygodni) kończy się już w 2012. Pamiętajcie też, że Waszym M przysługuje urlop ojcowski (nie mylić z tacierzyńskim) - 2 tygodnie. Wasz M może skorzystać z ojcowskiego do ukończenia przez dziecko 12 m-cy, na pisemny wniosek złożony u pracodawcy 7 dni przed rozpoczęciem tegoż urlopu. Pracodawca ma obowiązek udzielenia takiego urlopu pracownikowi. Może go wykorzystać gdy Wy jesteście na macierzyńskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO URLOP- zgadzam się z Eriss, wyraźnie jest napisane, że jeżeli w dniu 01.01.2012r. będziemy korzystać z dodatkowego urlopu w wymiarze 2 tygodni za 2011 r. to przysługuje nam również połowa wymiaru za rok 2012 czyli dodatkowe 2 tygodnie, łącznie 4 tygodnie dodatkowego bo dwa za 2011 i dwa za 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, dziewczyny, pamiętajcie, że mamy też prawo do dwóch dni urlopu okolicznościowego z tytułu urodzenia dziecka, nie tylko nasi mężowie. My te dwa dni będziemy mogły odebrać po macierzyńskim, tym dodatkowym, choć pewnie w zależności od zakładu pracy będą robić problemy, bo każda kadrowa ma na ten temat inne zdanie. Do urlop- w ustawie nie ma mowy o dacie 14. czy 15.sierpnia, tylko o dniu 01.01.2012r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do urlop
A dziewczyny jak to jest z tymi 2tyg. dla naszych męzów? Mój M. zostal poinformowany przez swoje kadrowe (od siedmi boleści), że jeżeli chce dostać 2 tyg. to musi je wykorzystać w 2012. Czy wiecie jak to wyglada? Czyli w tym roku gdyby chciał wziać to tylko tydzień i ten drugi mu przepadnie? Co wiecie w tym temacie? Przyłaczam się do pytania o kolderkę? Narazie bedziecie przykrywac tylko kocykiem ewentualnie bedzie malenstwo spalo w rożku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urlop
Urlop ojcowski Ojciec dziecka może także skorzystać z jednego tygodnia urlopu ojcowskiego. Można go wykorzystać do ukończenia przez dziecko 12 miesiąca życia. Uwaga ! Od 1 stycznia 2012 r. ojcowie będą mogli korzystać z dwutygodniowego urlopu ojcowskiego. Będzie go trzeba wykorzystać w całości, bo nie będzie można go dzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×