Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Pytałam dziś o rozszerzenie diety pediatry i mówi że jak starcza pierś to do końca 6 miesiąca sama pierś. Gluten tylko w ilości płaskiej łyżeczki, aby przyzwyczajać dziecko. Podobno powoduje to zapobieganie chorobie zwanej Celakia. Z innymi pokarmami też nie mam się spieszyć, w każdym razie nie mają one zastępować posiłku z piersi. Ogólnie odniosłam wrażenie że mam tylko podawać pierś, ale chcę Antosia przyzwyczaić do innych smaków żeby później nie mieć problemu. A mleczko jeśli nie chce pić z butelki to podawać łyżeczką. Kupiłam dziś laktator i butelkę z Aventu i jutro robię ostatnie podejście do karmienia z butli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick:.............wiek(tyg):.....waga:....długość:.. płeć:...waga urodz: miejsce zam. mum to come...........18.......6500........68cm?.....Dz........2390 Mania1982..............5 m.......8900........68cm......Dz. ... ....3670 Dolnośląskie Mama8327...............23......7200.......65cm.......Dz.. ... ...2200 Gdańsk mikusiaaa...............21.......6800.......71cm.......Dz ... .....3200 Malkatunka... ...5m/22 tyg...7500........68cm......Dz. ... ....3220 hjk33....................16.......6500........67cm......C h.. .......3450 lady_Ania109...........15........5500.......64cm......Dz. ... ....2450 Lublin Mot ......................15 ......5700........64cm .... Ch.........3200 Pocahontas1984.......19.......7600.......XXcm......Ch.... ...3700 Gorzów Wlk, lubuskie Dziadek Jacek.........15.......6700.........62cm......CH........3450 - woj..śląskie łazanka .................15.......7600.........74........Ch........4 7 90 Bożi......................14.......7000.......66cm...... .Ch ........3840 waneska ................19 ......7100 .......65cm......Dz.........3480 woj.mazowieckie Bombastyczna.........14.......6500........XXcm......Dz... ... ..3700 vilia......................21.......8500.........70cm.... ..C h.......3890 woj.łódzkie As-80....................18 ......6150.........65,5cm ......Dz........3180 woj. Łódzkie grays 77................14.......7300.........66cm......Ch........ .34 00 koteczkowa 1984.....21.......6800........68 cm......Dz.........3000 szymka..................14 ......7280........63cm......Ch.........4050 Monisiacz3k............14.......6490..........65cm......C h......3200 Misiaczkowa...........14.......6700..........66cm......Dz ........3580 wikula-33...............14......7200.........64cm.......D z..........3900 Gdańsk ciotka julia.............13.......6000........64cm.......Ch........ 2700 smallgirl.................20.......8120.........67cm..... .Dz ... .....3890 woj.łódzkie MT-78...................21.......7200.........XXcm....... Dz. ......2860 Aga_Jabi................19 ......7600........64cm.......Ch.........3600 - woj. mazowieckie TNKS.....................20 ......6700.........68cm..... .Dz........3650 -woj śląskie __aga__................20.......7500.........67cm.......D z........3640 -woj. mazowieckie Aga15510..............19 ......7250..........64cm.......Ch........3780 - woj. pomorskie tymkowa...............20 ......8000.........XXcm.......Ch........4080 - woj.. Pomorskie sierpniowa mama 2011...19....6600........XXcm.......Ch.......3350 Lila1976................11.......5985.........62cm....... Ch. .......3200 Olinka...................XX.......6760..........XXcm..... .Ch ........4070 Erisss....................24........7200.........70cm.... ...Dz.........2535

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja! Ale sie rozpisałyście dzisiaj:) misiaczkowa pobiła rekord :D Ciotka- przyjmij i ode mnie wyrazy współczucia. Moi dziadkowie tez starzy i czasami mysle jak to bedzie jak ktores z nich umrze ale nie moge soboe tego nawet wyobrazić. To musi byc cos strasznego. TNKS- mam identyczne spostrzezenia odnośnie mieszkania na wsi w domku i w mieście. Czuje ze rozumiemy sie pod tym wzgledem w 100% Co do wieku i budowy to ja tez sie raczej nie wychylam, czesto staram sie narzekac tak dla zasady jak to ciezko teraz sie buduje, ze wszystko takie drogie no i ogolnie lepiej nie zwracac na siebie uwagi roznych zazdrosnikow. Odnośnie projeku domu to juz widzialam kilka ciekawych i stwierdzilam ze teraz to juz inny bym zupelnie chciala i ze ten juz mi sie odpodobal, ale to podobno normalne;) Tnks- jak dajesz sobie rade ze sprzataniem? Bo my tez teraz mamy kolo 300metrow i nie wyrabiam sie na zakretach. Czasami jestem taka wsciekla bo jak skoncze sprzatac to stwierdzam ze moglabym juz zaczynac od poczatku. Tez jestem psiarą, bardzo lubie zwierzeta ale co do psa to wole jednak te mniejsze egzemlarze. Te duże niestety depczą i nie wspomne o minach na dzialce, no chyba ze sie regularnie sprzata ;) hehe to stukanie w rure tez mi sie przypomnialo jak czytam. Sasiadka tlukla jak o 21.30 odkurzalam :D misiaczkowa daj spokoj!! Nie mozna sie dolować, odpedzaj złe myśli. Widze ze nie tylko ja jestem wścielka na mojego M, az mi sie lepiej zrobilo bo mialam wrazenie ze wiekszosc ma tu mezow idealnych tylko ja taka jedna co to ze swoim chlopem nie moze wytrzymac. Doszlam do wniosku ze faceta trzeba sobie wychowac. Ja tez juz kilka razy mowilam mojemu zebysmy sie rozwiedli bo juz wytrzymac sie nie da. Oczywiscie sie porozumielismy ale nerwow sobie napsulam przez niego :P misiaczkowa- dziewczyny dobrze radzą. Nie pozwalaj mu wyjezdzac. A teraz potrzebuje troche czasu zeby sie zaaklimatyzowac od poczatku. Na pewno musicie duzo rozmawiac, milczenie nic nei da. Mów co Ci lezy na sercu i wymagaj tego samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
część kochane dziękuje wam bardzo za wsparcie 😍 😍 😍 jeszcze to słabo do mnie dotarło, dotrze pewnie na pogrzebie, w każdym razie powiem wam jeszcze że moja babcia doczekała sie nie tylko prawnuków ale i pra-prawnuków z tym ze te ostatnie oczywiście nie będą JEJ pamietać😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aga_ ja kaszke to daje manna mleczna blyskawiczna z glutenem, z nestle, mi chodzilo o kleik ryzowy. Pediatra powiedziala, ze mam dawac raz to raz to, ale przeciez ten kleik jest bez glutenu, wiec w jaki sposob mam wprowadzac ten gluten codziennie? Dosypac kaszke do kleiku? Dziewczyny nasczytalam sie o Waszych @ i nie zdazylam napisac, ze nie mam, bo wczoraj dostalam mega @ i trwa nadal, wiec chyba powrocila buuu a tak fajnie bylo. Dodam, ze karmie piersa wiec to dziwne, ale chyba poprostu nie ma reguly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotka wspolczucia, tak to juz jest, ale Twoja babcia i tak dozylla wspanialego wieku i chwil. Pamietasz jak pisalam, ze 3 lata temu stracilam tate? A jak bylam w ciazy to najpierw b.bliskiego wujka a dwa miesiace pozniej dziadka, a tak sie cieszyl, ze bedzie mial prawnuczka...i nie doczekal :(. Chce Ci tylko powiedziec, ze doskonale Cie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dzisiaj muszę zostać w domu bo mały po szczepieniu. jestem z niego dumna było bardzo dużo dzieci czekaliśmy ponad godzinę a on wytrzymał na kolanach nie marudził i nie trzeba było go nosić.za to w wielkim skupieniu przygladał się wszystkiemu ( tak sie rozgladał ze nawet przegapił porę karmienia)( za to darł sie po szczepieniu najgłośniej:-D) . w ogóle zrobił sie taki bardziej"świadomy" nawet nie wiem kiedy. a te 4ki co mu idą to lekarz stwierdził ze to zęby "pozakonkursowe" w tym wieku, mam nadzieję że te były najgorsze a reszta łatwiej pójdzie. dowiedziałam się jeszcze że pospieszyłam się o miesiąc z tym glutenem. a teraz prosba do WaS- czy maluszek którejś z was ( terazniejszy bądź starszy) miał uczulenie na nowy pokarm? jak to wygladało ? mój ma takie polakierowane policzki dostał to po jabłuszku ze słodka marchewką bobovity ( ale juz było to testowane) wczoraj do zupki dałam troche selera ( ale tez juz wczesniej był w zupce bobovity bo czytałam etykietki) bo dzis ma te policzki duzo gorsze. nie wiem co teraz zrobić. nie chce rezygnować z zupek bo jednak ta kupa po nich jest mniej bezproblemowa . czy przez tydzień np nie dawać mu nic? (ewentualnie tak długo aż się policzki całkowicie wyczyszczą) czy np nie robić przerwy i zacząć od początku np ziemniak tylko z marchewką? warzywa mam na pewno nie pryskane, bo od drugiej babci która predzej by sobie rękę ucieła niż czymś popryskała macie pomysły jakieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga-jabi no na smierc przynajmniej dla bliskich nie ma dobrego momentu. Moja Babcia bardzo już płakała że chce umrzeć ( w chwilach przytomnosci) męczyła się bardzo ostatni rok była juz całkowicie leżąca . w chwili smierci była przy niej rodzina ale ja tego nawet nie chcę słuchać . Biedna dała radę wytrzymać tak zebym zdążyła jeszcze ochrzcić dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cioteczki kochana❤️ tak mi przykro:( Przytulam cię mooocno!!! Jeśli chodzi o Twoje pytanie i lśniące policzki to osobiście nie spotkałam się z takimi objawami alergii, raczej jakieś wysypki to były...ale ten seler to jeszcze nie;) Wiem, że producenci dają go do zupek, ale to akurat bardzo silny alergen i lekarze raczej łapią się za głowę. Mogę Ci tylko podpowiedzieć co sama robię i obywa się bez niespodzianek. Gotuję ziemniak, troszkę marchwi, czasem dynię, cukinię. I tyle. Odrobinę masła, albo oliwy. Zresztą As80🌻 jest żywieniowcem, na pewno dużo może nam podpowiedzieć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do glutenu to ja zaczynam właśnie podawać kaszkę Bobovity - odpowiada mi to bo na stronie www mają przelicznik ile dodać tej kaszki, zeby te 2-3 g były zachowane :) Inne firmy tego nie mają. aga_jabi, mój mały nie chce pić - ani wody, ani herbatek ani soczków. Kilka razy dziennie próbuję mu dać coś do picia, bo odkąd je inne rzeczy poza moim mlekiem to jest większy problem z kupami - ale wypija ok. 10-20 ml trzy razy dziennie. Aga_jabi, nie ma kleików z glutenem ale są kaszki bezmleczne (ryżowo pszenne bodajże) glutenowe. tymkowa, mój mały też nie zawsze najada się taką ilością zupki czy obiadku, ale nie daję mu na razie więcej. Po godzinie zazwyczaj je porcję mleka :) Teraz po 5. miesiącu mam zamiar zwiększać ilości :) koteczkowa, ważne żeby się czuć dobrze w swojej wadze :) ja też mam 160 cm. Waga mi już wróciła do tej sprzed ciąży (54 kg), ale jakoś figura mi się zmieniła i nie podoba mi się to...Zatem mam zamiar jeszcze ze 2 kg zrzucić - może lepiej będzie to wyglądało. ciotka, u nas po podaniu kaszki mlecznej małego wysypało i pediatra kazała odstawić ją aż do całkowitego zniknięcia objawów i potem znów spróbować. Tylko u nas najprawdopodobniej to była reakcja na mandarynki, które zjadłam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Babeczki ;) No jestem żywieniowcem ale początkującą mamą więc Martynka jest moim królikiem doświadczalnym ;) Ale mogę wam napisać co ja robię małej do jedzenia ;) Seler odpada,por też nie narazie po jagodach mogą ale nie muszą wystąpić uczulenia i jagody tak jak banany i marchew powodują zaparcia A ja robie tak: jako pierwszą podałam zupke marchewkową: 1 marchew,pół ziemniaka ,pół łyżeczki oliwy z oliwek,pół szklanki wody i to jest moja baza do reszty zupek bo do nastepnej dodałam 1/3 korzenia pietruszki i powstała jarzynowa Ulubiopna zupka martynki: pół marchwi,pół ziemniaka,kawałek małej pietruszki,kilka różyczek brokułów,kawałeczek jabłka,pół łyżeczki oliwy z oliwek 2/3 szkl wody zupka dyniowa: kawałek dyni,pół marchewki ,kawałek małej pietruszki,pół ziemniaka ,pół łyżeczki oliwy z oliwek,2/3 szkl wody tylko tu po zmiksowaniu ugotowanych warzyw dodajemy dopieru ten wywar bo moze wyjsc zupka za rzadka ja nie kombinuje z gotowaniem warzyw oddzielnie wszysko wrzucam na gotującą wode i gotuję ok 20 min na małym ogniu i 5 min przed koncem got wlewam oliwe to pomaga zachować witaminy Martynka uwielbia to jedzenie i nie ma zadnych uczulen jak narazie dziadek ma racje mozna jeszce dawac cukinie kabaczek wiec mozna urozmaicic chyba troche pomieszalam jak coś to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!Ciotka julia wyrazy współczucia.Wczoraj myślałam jak podać ten gluten i wkońcu ugotowałam i dodałam do deserku a dziś zjemy kaszke z glutenem.My już teraz dajemy tylko zupki z mięskiem ,tych bez już nie kupuje.jak dla mnie najlepszy smak ma gerber a mały uwielbia kurczaka w kremie z białych warzyw.Herbatek nie tyka ale codziennie wypije troszke soczku.W przyszłym tygodniu ostatnie szczepienie nas czeka a i lekarka kazała mu podawać omega med,któraś moze to podaje?Co do miesiączki to jest już prawie regularna i niestety też strasznie obfita,nigdy tak nie było.Już się zastanawiałam czy mi tam czegoś w środku nie spaprali.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któras z Was cos wie na temnant tego mega obfitego okresu??? A ja wlasnie zaczelam zle sie czuc, hgardlo boli i glowa dziwna, pewnie choróbsko bedzie. A mala jak jadła o 7 rano tak do tej pory nic nie chce. Oby nie zaczorowala, bo od urodzenia udało jej sie byc zdrową jak rybka. Fajne te zupki, moge razem ugotowac na pierwszy raz marchewke i ziemniaka? Niby wczoraj dostala odrobine ziemniaka i nic jej nie bylo. A marchewke dostala kiedys z jablkiem i tez spoko. Tylko kupka byla twarda hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczkowa nie powinno sie przyprawiac dzieciom zupek bo one podobno maja bardzo wyczulony smak i im taki mdly smak wystarcza U mnie odwrotnie od 5 listopada brak okresu dzisiaj ide do gin na kontole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dodaję odrobineczkę soli do zupek. Dosłownie ziarenko. A temat twardych kupek i zatwardzeń po wprowadzeniu zupek i mięsa rozpracowałam śliwką suszoną i świeżymi sokami z jablka i marchwi. Mały aż się trzęsie z radości jak podaję mu owoce i soki. Uwielbia:) Koteczkowa🌻 nie pomogę, bo nie spotkałam się z takim problemem. Może faktycznie najlepiej do ginekologa uderzyć? Może to wpływ zmian hormonalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick:.............wiek(tyg):.....waga:....długość:.. płeć:...waga urodz: miejsce zam. mum to come...........18.......6500........68cm?.....Dz........2390 Mania1982..............5 m.......8900........68cm......Dz. ... ....3670 Dolnośląskie Mama8327...............23......7200.......65cm.......Dz.. ... ...2200 Gdańsk mikusiaaa...............21.......6800.......71cm.......Dz ... .....3200 Malkatunka... ...5m/22 tyg...7500........68cm......Dz. ... ....3220 hjk33....................16.......6500........67cm......C h.. .......3450 lady_Ania109...........15........5500.......64cm......Dz. ... ....2450 Lublin Mot ......................15 ......5700........64cm .... Ch.........3200 Pocahontas1984.......19.......7600.......XXcm......Ch.... ...3700 Gorzów Wlk, lubuskie Dziadek Jacek.........15.......6700.........62cm......CH........3450 - woj..śląskie łazanka .................15.......7600.........74........Ch........4 7 90 Bożi......................14.......7000.......66cm...... .Ch ........3840 waneska ................19 ......7100 .......65cm......Dz.........3480 woj.mazowieckie Bombastyczna.........14.......6500........XXcm......Dz... ... ..3700 vilia......................21.......8500.........70cm.... ..C h.......3890 woj.łódzkie As-80....................18 ......6150.........65,5cm ......Dz........3180 woj. Łódzkie grays 77................14.......7300.........66cm......Ch........ .34 00 koteczkowa 1984.....21.......6800........68 cm......Dz.........3000 szymka..................14 ......7280........63cm......Ch.........4050 Monisiacz3k............14.......6490..........65cm......C h......3200 Misiaczkowa...........14.......6700..........66cm......Dz ........3580 wikula-33...............14......7200.........64cm.......D z..........3900 Gdańsk ciotka julia.............13.......6000........64cm.......Ch........ 2700 smallgirl.................20.......8120.........67cm..... .Dz ... .....3890 woj.łódzkie MT-78...................21.......7200.........XXcm....... Dz. ......2860 Aga_Jabi................19 ......7600........64cm.......Ch.........3600 - woj. mazowieckie TNKS.....................20 ......6700.........68cm..... .Dz........3650 -woj śląskie __aga__................20.......7500.........67cm.......D z........3640 -woj. mazowieckie Aga15510..............19 ......7250..........64cm.......Ch........3780 - woj. pomorskie tymkowa...............20 ......8000.........XXcm.......Ch........4080 - woj.. Pomorskie sierpniowa mama 2011...19....6600........XXcm.......Ch.......3350 Lila1976................11.......5985.........62cm....... Ch. .......3200 Olinka...................XX.......6760..........XXcm..... .Ch ........4070 Erisss....................24........7200.........70cm.... ...Dz.........2535 mamuska88.............25........6390.........xxcm........Dz.........2160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obczajam na necie nosidełka dla bobaskow, zamiast na rekach po domu, nosilabym w wygodnym nosidełku, ciekawe jaka jest oferta na rynku... nawet smieci moglabym pojsc wyrzucic a nie czekac az maz wroci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia to ja juz nie wiem po jaka cholere ona mi kazala dawac ten kleik skoro gluten sie podaje codziennie, a moze jej chodzilo o ta kaszke ryzowa, tylko powiedziala kleik, czy to to samo? dziewczyny czy ja mam sama po mieasiacu zwiekszyc dawke glutenu? Wizyte mam dopiero za 2.mce a ona nic mi w tymtemacie nie powiedziala, coraz bardziej mnie wkurza ta moja pediatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) tymkowa ja w takie nosidełko już dawno się zaopatrzyłam:) na początku nie bardzo mu się podobało ale teraz to czasami potrafi zasnąć tak noszony nosidełko kupiłam używane w komisie dziecięcym u nas w mieście mamy takowych sporo:) ciotka współczuje straty babci ja już od dawna nie mam ani babci ani dziadka:( ale za to ze strony męża są :) ja swojemu małemu podaje cały czas te słoiczki bardzo mu smakują ale nie wiem dlaczego ciągle mam wyrzuty że jednak powinnam mu sama gotować:/ u nas na jednym policzku też jakieś uczulenie już od 3 tyg i tylko na jednym policzku nigdzie więcej raz jest bardziej czerwone raz mniej różnie a że nie mam pomysłu to nic z tym nie robię tylko nawilżam cały czas przeczekam zobacze:( My 21 kończymy 5 miesięcy i jak mały będzie miał 5 i pół miesiąca mamy wprowadzić gluten nasza pediatra poleciła żeby dodawać rozdrobnione np w mleczku ciasteczko moje pierwsze miśkopty:) mówiła że ona tak podawała swoim dzieciom. A co do okresu to wczoraj się przechwaliłam i dziś dostałam ale o dziwo wogóle nic nie boli tylko humor troszkę do bani ogólnie;( a co do libio po porodzie to na początku było u mnie ciężko nawet bałam się że już nigdy nie będzie fajnie:) ale na szczęście wszystko się unormowało no i chcica jest większa niż przed że tak powiem heh:) Pozdrawiamy z Michałkiem który aktualnie zrobił sobie drzemkę a zawsze przed snem strasznie marudzi za nim zaśnie czy z waszymi maluszkami tez tak macie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terrmin
Póżniej odpisze i popisze teraz tylko w skrócie - aga-jabi serio coś nie tak z tą Wasza lekarką... Mi nasz dr rozpisal cale rozszerzanie diety - wygląda ono nieco inaczej niż u was, ale mam rozpisane aż do normalnego jedzenia - po skonczeniu 5 msc zupki jarzynowe 1 skladnikowe na początek i jabluszko, po skonczonym 6 2-3 g glutenu zupki imiesko po skonczonym 7 dochodzi do tego 1/2 żółtka i gluten zwiekszamy do 4/6 g po skonvzonym 8 6/8 g glutenu i kaszka po skonczonym 9 gluten bez ograniczen po skonczoym 10 bialko jaja kurzego i serwatka po skonczonym 11 wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba zmienię lekarza... dziewczyny pomocy mały robił już dziś trzy kupy, dwie były normalne a trzecia teraz ze śluzem i zielona...czy może to być jakaś reakcja uczuleniowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terrmin
Aga jabi może tak być, ale spokojnie! Maly czegos nie przetrawil - zdarza się! Może nawet kilka takich kup zrobic i nic zlego się nie dzieje, spokojnie!!! Może Ty coś zjadlas nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie wiem jadlam szpinak ale to kilka dni temu, a wczoraj surówkę z porem i białą kapustą z takich innych rzeczy i napiłam się szklankę herbaty jabłko-melisa z bobovity, którą jemu tak naprawdę kupiłam a synek dziś wypił 20 ml wody, może to ona go tak pogoniła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_jabi, jeśli karmisz maluszka piersią to nie zwiększasz dawki glutenu - przez 2 miesiące podajesz taką dawkę a potem już normalne posiłki z glutenem. Chyba, że karmisz piersią to wtedy tak, po 2 miesiącach zwiększasz dawkę do 6g (ekspozycja na gluten w tym przypadku trwa 4 miesiące a nie dwa jak w przypadku karmionych piersią). A kleik ryżowy to nie to samo co kaszka. Kaszka ryżowa z glutenem: mleczna http://www.bobovita.pl/nasze_produkty/produkty_wg_wieku/7___9_miesiecy/KASZKA/213 bezmleczna: http://www.bobovita.pl/nasze_produkty/produkty_wg_wieku/7___9_miesiecy/KASZKA/442 Nie sugeruj się wiekiem na opakowaniu (po którym miesiącu) - wszystkie produkty z glutenem są dla dzieci po 6 miesiącu :) Z tego co się orientuję, zaden kleik ryżowy (żadnej firmy) nie ma w sklądzie glutenu, bo zawiera tylko ryż (a ryż bezglutenowy jest). A kupki, ponoć czasem takie się zdarzają. Obserwuj, jak będą się powtarzać to wtedy dociekaj od czego. U nas (dopóki nie rozszerzałam diety maluszka) też takie czasem się zdarzały. Teraz zielona jest po szpinaku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wybralam sobie juz nosidełko, uzywane tez trafilam fajne na necie http://www.womar.com.pl/section2.php?page=produkty&zm2=nosidelka&zm3=7 A wiecie , dzisiaj testowałam brokułki, i dałam dwie małe łyzeczki. I po poludniu jakie darcie było. jaki balon z brzucha, jaka pierdziawa. Oj ewidentnie go wzdeło, tak jak wtedy po zupce jarzynowej w ktorej skladzie byl kalafior i groszek. Ale to sa produkty po 4 miesiacu... wiec co mam teraz zrobic>? Rozumiem odczekac jakis czas i sprobowac ponownie podac? Po prostu ze wzgledu na kolki (ło matko lepiej ich nie wywoływac) to powinnam mu podać miesiac pozniej? Ah nakupowalam tych kaszek bobovity i qrna bezglutenowe. Dorwałam taką w słoiczku z babydreama o smaku waniliowym, ona ma gluten, sloik ma 190g, to ile on tego musi zjesc aby dawka sie przyjela? Przyznam ze mieszam mu z deserkiem ze sliwek, A probojac dac mu na kolacje ze sloiczka to niestety bunt, wolała mleczko. A moze do mleczka bym ja dorzucila? Slyszalam tez ze mamy dają biszkopty maluchom do possania bo sa z glutenem. Ale jak dzisiaj mu podalam to on taak go sobie rozkruszyl, ze balam sie ze ta drobinka wejdzie mu gdziec do tchawicy i zacznie kaszlec...jak to przeciez dorosłemu potrafi wejdz cos czasem. Wiec mu wyjelam bo on przeciez gada i guga i wciagnie ten okruch jakos zle... On naprawde ma okrojone menu, marchewka, jablko, ziemniak, pewnie dynia tez, sprobojemy pozniej, zupka marchewkowa z ryzem, sliwki. To narazie jadl i boje sie dawac cos innego zeby brzuszek nie bolal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisiacz3k a w jakich sytuacja zdarza ci sie uzywac to nosidelko> ? Bo mnie to koniecznie do wyrzucania smieci, bo jak go na rece wezme to strasznie niewygodnie... Pewnie do sklepu na szybko jak wyjde po jakis konretny brakujacy produkt to tez pewnie nosidlo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×