Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

mam nadzieje kurcze że to po szczepionce bo szkoda mi biedaczka:( jeżeli chodzi o mojego męża to też do pracy wychodzi 6 wraca 18 czasami 20 jak dziś także za bardzo liczyć nie mogę,ale za to w weekendy stara mi się pomagać nawet paznokietki on obcina. Dlatego cieszę się że te kolki nas omijają bo inaczej ciężko by było.Niedaleko mojego mieszkania niedawno otworzyła się wypożyczalnia zabawek dzisiaj zaszłam pierwszy raz,nawet fajna sprawa mam zamiar wypożyczyć maluszkowi huśtawkę fisher price na 3 m-ce. Jak myślicie czy taka wypożyczalnia to fajna sprawa?? wcześniej byłam sceptycznie nastawiona, ale teraz się przekonuje. http://www.pingwinek-wypozyczalnia.pl/onas.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie :) Moja Tysia robi sobie coraz dłuższe przerwy między posiłkami 4h także wypada 5 posiłków na dobe bo jak zje ok 21 to jest to ostatnie mleko a później budzi sie dopiero ok 6 zjada różnie ok 100ml nieraz mniej nieraz więcej, i wcale nie pokazuje ze jest głodna i myślę ze mogłaby jeść nawet co 5 godzin ale boję się ze to całkiem za mało bo wypadloby tylko 4 posilki już sama nie wiem Malutka zawsze była głodomorkiem głośno domagającym się jedzonka a teraz spokój chyba ze ja nie rozpoznaje symptomów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisiacz3k - fajna sprawa z taka wypozyczalnia. Juz zalapalam klimat co bym chciala wypozyczyc, ale niestety to tylko na terenie miasta i bliskich okolic. Poszperalam na necie, Jest jeszcze jedna w Warszawie. A w Trojmiescie nie ma nooo. Moze to pomysl na biznes w 3city ? :) Oj jak dobrze miec oddech i blakac sie po domku gdy malec spi i go nosic nie musze:) Wczoraj moj tez zrobic lekko wodnistą kupke, ale szczepienie mialam tydz temu wiec pewnie nie od tego. Ale dzisiaj martwi mnie brak tej kupy. TNKS babo gdzie sie podziewasz? Zarobiona dzisiaj pewnie? Szukam wiesz po moich dwoch aptekach tych nakladek babyono ,i nie maja, tylko w hurtowniach są wiec w weekend podjade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smallgirl nie doszedl do ciebie moj mail z ksiazkami? wyslalam go z samego rana ;) zazdroszczę pomocnych mężów, współczuje tym którzy mają podobnie jak ja. Ja wiem że on pracuje ale nie wymagam dużo tylko tyle żeby nie dokładał mi roboty, niech sprząta po sobie. To chyba nie tak dużo?! obiadu i tak mi nie ugotuje bo powie ze nie potrafi :( beznadziejny przypadek ale nie poddam się teraz już ja go wytresuje będzie chodził jak w zegarku. Która dziś oglądała rozmowy w toku?? brechtać mi się chciało z tej klientki która swojemu mężowi nie pozwalała się z kolegami spotykać. Ja mam zupełnie odmienne nastawienie, związek to nie wiezienie jakies życie towarzyskie każdy musi mieć bo przecież idzie zwariować. A facet po slubie to nie nasza własność żeby tak drugiej osobie rozkazywać. Ja bym się nie dała. as-80 moja mała też czasem je 5 razy dziennie, z piersi jak je to nie powiem Ci ile wyje ale jak sciągam jej mleczko albo przed snem daje modyfikowane to wypija 150ml. co do sciaganego mleka, probujecie mleko po odgrzaniu? mnie ostatnio mleko 3dniowe się popsuło, nie mam pojęcia dlaczego :( kapnełam się jak dałam małej a ona mi zwymiotowała (nigdy mi nic nie zwraca ani nie ulewa) spróbowałam mleczko a ono smakowało okropnie, byłam wsciekła na siebie że nie spróbowałam zanim jej dałam. nigdy telewizji nie ogladałam był okres ze przez 4 lata wogóle telewizora nie miałam i nie przeszkadzało mi to teraz to moja jedyna rozrywka :( ale słabo co? niestety nie mam tak dobrze jak wy, nie moge patrzeć na necie musze się dostosować do godzin tyle dobrze ze u mnie to wszystko godzinke wczesniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisiacz3k mail poszedł :) muszę się pochwalić że moja mała dziś odebrała swój pierwszy paszport ;) ;) teraz możemy podróżować ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aga_, ja w lodówce trzymam max. 24 godziny ściągniete mleko i nigdy się nie popsuło. Od położnej dostałam taką książeczkę i tam było napisane żeby trzymać mleko w temp. 5-8 st. (czyli lodówka) nie dłużej niż 48 godzin; w zamrażalniku (oddzielnym) w -18 st. do 3 miesięcy, a temp. pokojowej (do 25 st.) do 6 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vilia z Twoja instrukcja by się zgadzało, ja dostałam że w lodówce mogę trzymac do 5 dni maksymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aga_, nie zaryzykowałabym trzymania takiego mleka 5 dni. Chyba wolę moją instrukcję - jest bezpieczniejsza. Ja ściągam i podaję tylko butlą mleko, więc i tak schodzi mi na bierząco mleko i nie trzymam nigdy dłużej niż 24 godziny. A widać co książeczka (instrukcja) to inaczej piszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja niestety kończę tę nierówną walkę:O Nic nie pomaga, ani poradnia laktacyjna, ani dieta...Młodzieniec i tak nie chce jeść z mleczarni, więc nie będę się z nim szarpać;) i przechodzę na mm. Poza tym Franek przechodzi sam siebie w rozdawaniu na prawo i lewo uśmiechów❤️ Kluska moja kochana❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisiacz3k, przepraszam, że dopiero odpisuję - mój je różnie, bardzo nierówno... Dobowo waha się od 750 do 1000 ml. Je około 7-8 razy na dobę, jednorazowo zjada od 90 do 150 ml. A jak to wygląda u Ciebie? A ile Ty ściągasz dobowo swojego mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nieciekawie...ja jak rozkręcałam laktację to ściągałam często laktatorem, co 2-3 godziny (w nocy też). Wyczerpujące to było, ale teraz ściągam tylko 5-6 razy w ciągu doby około 1000-1300 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno mam blokadę psychiczną (twierdzi poradnia):O i zalecono terapię...banda debili tragedię z tego zrobili co najmniej grecką, jakby karmienie wyłącznie mm było najgorszym złem jakie może spotkać moje dziecko:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadek, ja wychodzę z założenia, że karmić należy tyle na ile Tobie to nie przeszkadza. A tyle dzieci jest butelkowych, zdrowych i pogodnych że nie ma co rozpaczać :) Ja ściągam jeszzce bo mi szkoda przestać - szczególnie, że mleko jest i widzę, że małemu smakuje (jak dawałam mu kilka dni mm to po kilku dawkach zaczął nim pluć). Ale też pewnie długo nie pociągnę, ze względu na to, że to takie męczące... ściągam jak on śpi. COś kosztem czegoś. Nie mam dla siebie czasu. Najgorsze są noce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he dziadek mi kiedys wmawiano depresję a to po prostu rozjechała mi się tarczyca mówiłam że chyba wiem czy mam doły czy nie ale lekarze wiedzieli swoje:-))) tymkowa co ty dokładnie tymi chusteczkami wycierałaś? bo ja ich przeważnie uzywam do...czyszczenia butów aczkolwiek bardzo sporadycznię to robię:-))) ale jutro to chyba wszystkie buty sobie wyczyszczę i poł chałupy bo połakomiłam sie na huggiesy w promocji i raczek dziecka nimi nie wytrę nawet po kupie bo śmierdzą tak przeokropnie że hej!!!! poza tym te cholerne kolki mnie dobiją na pewno kiedyż to się skończy??? do południa spokój po południu jazda!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vilia wiem jak to ciezko sciagac i dawac wlasne z butelki,bo tak 1.5miesiaca robilam i dopiero odpoczelam jak oddalam pompe. to sie mozna zameczyc. u mnie Jula miala 2 dawke szczepien dzis, biedna prawie caly dzien spala, teraz marudzila, duzo jej sie wylalo, znow spi, ale temperatury nie ma. rota podane cale. moja juz powoli wyrasta z najmniejszych ciuszkow, szkoda :) taka slodka byla. dostalam cala mase kolejnych ciuchow musze przesortowac i wiedziec w co wejdzie juz a w co nie. czy wasze dzieciaki tez sa juz ciezkie? mnie wczoraj wieczorem az bolaly ramiona i krzyz od noszenia jej, wyciagania z lozeczka itp. ma chyba juz z 6kg, dzis jej nie wazono u pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały je 5-6 razy na dobę ok 130 ml nie wiem kurcze czy to nie za mało ale nie dopomina sie więcej i na wadze przybiera więc myślę że ok tylko dzisiaj biedny jest taki marudny jak nigdy mam nadzieje że to przez szczepionkę i że przejdzie nie długo:/ ja też zazwyczaj od razu po ściągnięciu mleko podaje tylko czasami w lodówce trzymam nie dłużej niż 24h a później w podgrzewaczu odgrzewam a jak wy podgrzewacie mleczko?? Aga dzięki 🌻 Vilia a ile twoje maleństwo już waży?? mój mały urodził się 3200 a teraz waży 5300 przybrał 2 kg w 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie jeżeli chodzi o ściąganie to też najgorsze noce juz od dwóch miesięcy ściągam cały czas juz kilka razy zdarzyło mi się zaspać i nie wstać na czas i potem jak obudziłam się z 3-4 h po czasie to piersi jak kamienie i tak bolały że szok wole więc nie zasypiać ale czasami nie wychodzi;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łazanka odezwała się na facebooku ;) 👄 Oto co napisała, skopiuje tu: "Buziaki dla Was wszystkich od nas!!! Jesteśmy już w domku trzeci tydzień, nawet kilka kolek zaliczyliśmy. Myślę, że jak moje Maleństwo zwyciężyło sepsę i inne "szpitalne dodatki" to nawet z łapką sobie poradzi, bo chyba jednak bez operacji się nie obejdzie. W każdym razie gorąco się modlimy żeby wszystko było przynajmniej jak najlepiej się da!!! Najważniejsze, że lecimy na cycuchu i jest mleczko choć osiwiałam przez te doświadczenia. A, jeszcze się pochwalimy, że nasz wylew w prawym nadnerczu zaczął się w końcu zmniejszać, więc może będzie jedna operacja mniej. Jeszcze raz słodkie buziaki dla Was wszystkich i Maleńkich Robaczków również, przekażcie również na forum bo niestety nie bardzo mam czas żeby śledzić i wejść pogadać!!! A tak na marginesie- niektóre dzieci mają kolkę po tym jak mamusia zje jajeczko - białko-. może Oliwka ma po tych biszkoptach kolki? przecież w nich są jajka:) i mleczko:). U nas kolki się skończyły kiedy zaczęłam jeść często, a mało i całkowicie odstawiłam cukier. BUZIAKI!!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! 🖐️ Dziewczyny czy wam też po ciąży urosła stopa??? :O Mnie stopy powiększyły się o jeden rozmiar zawsze nosiłam trzewiki w rozmiarze 40 lub 41 a teraz masakra!!! Musiałam kupić sobie komplet butów na różne okazje w rozmiarze 42! No normalnie wielka stopa :P. Nie wiem czy to przez to zatrucie ciążowe tzn przez te obrzęki gigantyczne i tak po prostu od ciąży.... Aga proszę prześlij mnie też tę książeczkę na maila: ciaza27@wp.pl z góry dziękuję!!! 🌼 Misiaczkowa, słonko ty się dobrze zastanów czy tej zamiany naprawdę chcesz... Ty może i nudy ale masz piękny NOWY dom, który budowaliście wspólnie z M! a wiesz, że M musi w życiu zrobić 3 rzeczy: zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić dziecko! A może ta zamiana siądzie mu na psychikę i go urazi. Poza tym jeśli dobrze pamiętam w nowym domku masz ogród (wyobraź sobie jak twoje skarby będą latem spać w namiocie, jak zrobicie razem ze znajomymi grila, jak zasadzisz piękna rośliny). Wierz mi że chciałbym waszego dobar i radziłabym wam nie zamieniać się ! A jak już musisz się zamienić to ze mną ja z chęcią wezmę wasz piękny dom w zamian za świeżo remontowane mieszkanko w bloku ;).... Tymkowa to normalne, że dzieci jak się odgazują to śpią non stop - moja Oliwka tak też robi. Ja tam bym nie brała dzieciaczków na basen - nie macie pojęcia ile syfu jest na basenie... Dziadek jacek - nic się nie stanie jak Bronek dostanie mm i tak dzielnie sobie długo radziłaś... Ja karmie wyłącznie cycem - mam tyyyyleee pokarmu że mogłabym wykarmić jeszcze dwójkę. Mała wieczorami to się aż niestety denerwuje gdy je bo mleko to jej tryska a nie leci. Mleczarnie wielkie i aż się boję żeby na całe życie mi takie nie zostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dzięki serdeczne :D!!! nasza też usnęła lecimy więc spać... PS: kolki - fizjoterapeuta nakleił naszej córci plastry kinesiotaping na brzuszek aktywując mięśnie skośne brzucha i teraz kolek w ogóle nie ma!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×