Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

łazanka tak mi przykro z powodu karolka! Mam nadzieje ze rehabilitacja pomoze mu odzywac sprawnosc rączki. Trzymam za Was kciuki. Wyściskaj i ucałuj Karolka ode mnie 👄🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! ja tylko na chwilę, walczę właśnie z laktatorem ;) Lady, mojej szafie też by się przydały porządki :) miłego weekendu życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady_Ania - ja tez dziś zabralam się za robienie porządków w szafie i sporo ubrań wyrzuciłam :) wczoraj ogarniałam kuchnie i tez mnóstwo niepotrzebnych rzeczy trafiło do kosza :) Coś ostatnio wzięło mnie na sprzatanie. Chyba z tego powodu że boje się że jak wrócę do pracy to juz na nic niebede miała czasu :( U nas też okres ząbkowania :( marudzenie, biegunka i brak chęci na sen :( jeju ze starszą córką wogóle nie miałam problemów jak wychodziły jej ząbki a teraz.... to jest masakra :( Pozdrawiam wszystkie mamusie i miłego wieczoru oraz nocki życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takich pustek to ja nie pamietam na tym kafe. kolorowych snow i udanego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi Hi ja dostałam opiernicz ze blokuje internet:-D takze dzis podczytywałam was z przyczajenia:-D nic to mój m nawet sobie nie wyobraza ile go czeka roboty jutro ( okna do mycia + prasowanie wiekszosci firan na mokro+ codzienne czynnosci przy dziecku + obiad itd) bedzie błagał zebym odpaliła neta w któryms momencie bo bedzie chciał miec przerwe:-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zeżarło mi połowę posta:O Pogoda cudna:D Dzieciaki mnie wykończą i trwale terroryzują:P Jak już wrócę do pracy to chyba odpocznę:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Kilka dni nieobecnosci na forum, tyle naskrobalyscie, ale udalo sie wszystko nadrobilam. Moj synek tez bardziej marudny i w nocy co chwila sie budzi, chyba gorne jedynki ida. Za trzy tygodnie wracam do pracy, wiec wprowadzilam mu raz dziennie mm, pije na szczescie chetnie, raz mniej raz wiecej,ale dobrze, ze sie nie buntuje. Robie mu 170 a wypija przewaznie 90. Bylismy u pediatry, waga 8 kg czyli przybral 140 g w miesiac, ale powiedziala mi, ze jest duzy i tak i poprostu przystopowal na chwile, poza tym on jest bardzo ruchliwy, wiec wszystko spala. Aha przez kilka dni byl bunt na kaszki, nie chcial sinlaca, kupilam nestle bananowa i malinowa tez nie chcial, plul i plakal az sie zanosil, ale znow je uff. Dziewczyny a jak u Was z zanoszeniem?? Vilia co do mycia zabkow, to tak mysle ciekawe jak ja to mam zrobic skoro maly usypia ssajac piers, na spiocha juz mu nie umyje przeciez zabkow... Lazanka tak mi przykro, poplakalam sie... Mam nadzieeje, ze ukaraja tego lekarza, ktory kazal ci rodzic sn! Moja koleazanka teraz rodzila i nie dala rady przy wadze 2800, zabrali ja na ciecie. W ktorym Ty szpitalu rodzilas??? Przeciez taka waga jak Karolka to jest wskazaniie do cc, no nie moge pojac ,.... Przez jakiegos konowala teraz cierpi malenstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! U nas już kryzys zażegnany!!! Ufff! Tylko co to było? 1 dzień mega biegunki + 2 dni wysokiej temperatury... Kurde nie mogę nigdzie w necie znaleźć tego stoliczka edukacyjnego z bright starts :o znalazłam na allegro 3 używane, a nowego nigdzie :o chyba będzie musiał m na ebay'u zamówić... Jest w stanach w tej samej kasie co tu tylko pytanie ile trzeba będzie czekać... Wiadomo - ja w gorącej wodzie kąpana i chcę już :D A może znacie inne fajne stoliczki? Ten wydaje się być zajefajny! I na ebayu w usa mają mase dodatkow do tych stoliczkow, zabawki wymienne ( u nas oczywiscie tego nie ma :o) Kurde cały czas z m myślimy i gadamy o Karolku :( strasznie się biedaczysko nacierpiał... Kombinujemy jak mu jeszcze pomóc... A ktoś tu wklejał nr konta Łazanki na który można wpłacać kase- czy możecie podac go jeszcze raz? Może uda nam się ludzi dookola zmobilizowac na jakies wplaty... Wie któraś w ogóle jak wygląda teraz sytuacja Karolka? Ile kasy im brakuje do operacji? A może mają już operację za sobą i na rehabilitację zbierają? Swoją drogą... Ciotka pamiętasz naszą rozmowe o nfz? O tym jak to sobie pasożyt na nasz koszt żył w klinice leczenia uzależnień, żarł kilka obiadów dziennie i narzekał że mięso mu nie smakuje? A teraz doczytaj że Karolkowi nfz zapewnia 1 godz rehabilitacji... I mnie ma po prostu chuj jasny strzelić i krew nagła zalać!!! Ja nie chcę żeby moje pieniądze szły na takiego pierdolniętego pasożyta alkoholika Z WYBORU!!! Chcę żeby te pieniadze pomagaly dzieciaczkom takim jak Karolek!!! Kurwa mać!!! Gotuje się we mnie!!! Ide się lekkawo ogarnąć i zbieram dziecie na spacer... Idziemy do miasta odebrac tatusia z pracy i goooo na zakupy ;) jade w poszukiwaniu "baśni o ludziach stąd" ;) Ktoś jeszcze jakiś film poleca? Bo do empika się wybieram to od razu zapytam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS pamietam, pamietam tez mnie trzepie. u mnie pogoda cudna mam kupę roboty a jak na razie gapię się w okno na piękne słoneczko i nie moge się do niczego zebrac:-D Baśn o ludziach stąd mozesz obejrzec w całości na you tubie bo to jest krótkie tak z 1,5h. ( stary polski film HYDROZAGADKA widziałaś? to jest podobny klimat) a kup sobie lepiej Przyjaciela Gangstera mówię ci warto. do potem 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. 1h rehabilitacji osmieszają się jak dla mnie - a Kopaczowa do senatorium jezdzi za nasze pieniadze na to ich stac. U mnie pogoda ładna narazie ale slyszalam ze ma padac wiec zmykam poki słonce jest. Wejdzie na linka a zobaczycie moją małą rozrabiare jak raczkuje sobie i chodzi wszędzi tam gdzie nie powinna :)) http://youtu.be/YesciITN8SY Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aga_ - sliczna corunia i super sobie daje rade, ciekawe czy kiedys wejdzie pod lozeczko?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga super ta Twoja córcia. U Nas pogoda piękna. Błękitne niebo. Godzinę chodziliśmy po lesie, potem jeszcze pokazywałam Antosiowi kurki, bawiliśmy sie z psem. Pojutrze wracamy do domu i nieuchronnie zbliża sie mój powrót do pracy. Dokładnie za miesiąc. Trochę sie cieszę, bo lubię moja pracę. Tylko żal zostawiać na tyle godzin malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga super ta Twoja córcia. U Nas pogoda piękna. Błękitne niebo. Godzinę chodziliśmy po lesie, potem jeszcze pokazywałam Antosiowi kurki, bawiliśmy sie z psem. Pojutrze wracamy do domu i nieuchronnie zbliża sie mój powrót do pracy. Dokładnie za miesiąc. Trochę sie cieszę, bo lubię moja pracę. Tylko żal zostawiać na tyle godzin malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aga_ -świetna dziewczynka z tej twojej córci :) . Moja narazie przyjmuje pozycje do raczkowania ale nie porusza sie na kolankach. Ale myslę ze to nastąpi juz całkiem niedługo :) aga15510 - ja odliczam dni do powrotu do pracy :) zostało mi 10 . Równiez ją lubię ale przeraża mnie 10-cio godzinne rozstanie z Martynką. U nas dziś słonko świeciło ale niestety było strasznie wiatrzysko :) więc tylko krótki spacerek zaliczyłyśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. u mnie pigoda taka cudna,ze bylismy prawie 3h na spacerku. A wczoraj sasiedzi wpadli na drineczka i dopiero okolo 2w nocy spac poszlam. Ale byo fajnie. Kacperek teraz tak marudzil,plakal ze szok. Drugi zabek dzisiaj sie przebil az krewke malutka widzialam. Podalam mu panadol,nie chce zeby cierpial. Aga ale zasuwa szybko twoja pociecha. Kacper na razie obkreca sie i do tylu raczkuje. Buziaki i milego wieczorku zycze wszystkim sierpnioweczkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam o ja aga ale ta twoja mala sprytna..sparewdzilam na fb ze dopiero co pol roczku skonczyla tak??moj leń juz ma 6 m-cy i 11 dni i jakos mu do jakiejkolwiek mobilnosci nie predko..chlopy leniwe:)no cos tam robi na podobienstwo grzbietu kota..bo jakby jeszcze skumal ze raczkami musi tez do przodu to moze by mu i poszlo, a tak tylko nogi i dupcia do gory i sto kociak maly dzis pogoda fajna, w konuc wiatru nie ma..dzieci dzis wywiezione do babci starzy chata wolna:) a bylam dzis na tej zumbie, masakra wysilek ale jaki satysfakcjunujacy i musze sie pochwalic ze waga znowu zaczela spadac..jestem na czyms na styl dunkana (+alkohol:), slodycze i owoce) heh wiec taka dieta ale wkoncu sie ruszylo..bo ost byl jakis zastoj..:) caluje i udanego weekendu:**********

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, niesamowita ta Twoja córka!!! Moja była mobilna, ale w wieku 6 miesięcy to ona była jeszcze kompletnie nieruchawa, zwłaszcza w porównaniu z Twoją. A mój Bruno, tylko 4 dni młodszy od Twojej Małej, to w ogole statua wolności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co podajecie swoim dzieciom jak mają biegunkę? Czy któraś stosowała ORS 200 Hipp? Moja dziś zrobiła ogólnie 7 kupek w tym 3 takie bardzo luźne. Gorączki niema , apetyt dopisywał więc tak sobie myśle że to znowu przez ząbki. Niewiem tylko czy mogę jej podac ten ORS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow _aga_ jestem pod wrazeniem! Mała jest niesamowita! Śliczna, zwinna, wspaniała:D:D Wikula- nigdy nie podawalam nei wiem, nie doradze. Ja tylko probowalam dawac wode jak Gosia miala biegunke ostatnio Lece do lozka bo wczoraj w nocy w ogole nie spalam. Mała plakala cala noc. Dobranoc👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawy ktoś chce?:D:D:D🌻 Wikula🌻 jeśli ma biegunkę to wodę wciskaj choćby na siłę! masz to frg artykułu: "Leczenie biegunki Jest kilka teorii na ten temat. Jedni zalecają podawanie preparatów probiotycznych typu Lakcid, Lacidofil, Trilac, Enterol, tak by skrócić czas biegunki. Nie zalecają węgla aktywowanego ani żadnych środków na zatrzymanie, by dziecko pozbyło się z organizmu, co wywołało to schorzenie. Inni każą podawać węgiel, smectę i tym podobne specyfiki na zatrzymanie. Wybór zostawmy lekarzowi prowadzącemu. To on najlepiej umie ocenić stan dziecka. Ważne przy biegunce: Odwodnienie. Często podawaj dziecku pić. Najlepiej co kilka minut 1-2 łyżeczki, by nie doprowadzić do wymiotów. Najlepsze na biegunkę będą: przegotowana woda, lekko solona, słaba herbatka, marchwianka, kleik ryżowo-marchwiowy (ORS 200), za zgodą lekarza płyny nawadniające ? Orsalit, Gastrolit do kupienia w aptece. Ważne, by napoje były chłodne, gdyż ciepłe i gorące potęgują odruch wymiotny. Dieta przy biegunce. Według ostatnich badań wynika, że odżywianie przyspiesza regenerację przewodu pokarmowego i zmniejsza ryzyko niedożywienia. Dlatego po obfitym pojeniu możesz podać malcowi lekkostrawny posiłek, oczywiście jeśli nie zgłasza sprzeciwu (może to być rozgotowany ryż, albo kleik ryżowy, gotowana przetartą marchewkę, kisiel). Nie podawaj chleba, gdyż zawarty w nim gluten może dodatkowo podrażniać jelita. Ważne informacje: Odwodnienie - dziecko nie siusia lub siusia bardzo mało, ma suche usta lub język, płacze bez łez, jego skóra jest mało elastyczna, a u niemowląt zapada się ciemiączko - natychmiast jedź do szpitala. To bardzo niebezpieczne objawy. Dbaj o skórę - podczas biegunki bardzo łatwo dochodzi do odparzeń. Po każdym wypróżnieniu lub zmianie pieluszki przemyj skórę dziecka i nasmaruj ochronnym kremem. Dbaj o higienę - każdorazowo po zetknięciu z pieluchą umyj dokładnie ręce. Bardzo łatwo przenieść zarazki na resztę domowników. Pamiętaj, że dostępne są szczepienia przeciw rotawirusom. Niestety, mają dość wysoka cenę, ale warto zabezpieczyć dziecko przed tymi drobnoustrojami."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJ polewaj. Leżę koło mojego malca i nie mnie wyjść z podziwu ze udało Nam sie z M takie cudo wystrugać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja Dziadku - kawusie i ja poproszę :) i dziękuje za artykuł . Własnie wciskałam jej na siłe wodę do picia ale przed snem dałam również 2 łyżeczki tego kleiku ryżowo-marchwiowego. Można go podawac za zgoda lekarza wiec dałam tylko taka małą ilość. Mała w nocy nie robiła kupki. Obudziłą sie o 5 -tej i wypiła cała butle mleczka. Mam nadzieje ze dzis już będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziękuje :) DJ Kurcze u takich maluszków z bieguką to naprawdę jest problem bo szybko może dojść do odwodnienia. Starszym to można podac smecte, stoperan lub odgazowana cole i po problemie. Ale mam nadzieję że dziś nie będzie już takich luźnych kupek. Wrazie czego mam jeszcze deserek bobovity jabłko+malina+jagoda i podam jakby był kryzys. U nas dziś w nocy trochę przymroziło, było -5 stopni. Ale świeci piękne słoneczko. aga15510 - ja też jak jestem pełna podziwu jak patrze na moję dziewczynki. Takie cuda udało Nam sie stworzyć. Dzieci są wspaniałym darem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jak tylko na sekundke. Smekte mozna podawac. 0,33 opakowania rozpusc w polowie kieliszka wody przegotowanej. Tylko.podawac bardzo powolutku,bo dzieci po tym moga zwymiotowac. Jak Kacper byl w listopadzie w szpjtalu to dostawal wlasnie smecte chyba 3 razy dziennie,albo 2razy. Kurcze niepamietam dokladnie. Ja z Kacprem spalismy od 18 stej do 8rano z przerwami na mleczko. Chyba wczorajsza pogoda i spacer nas wykonczyly,az M zaczol sie niepokoic co z nami sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikula 1/2 op smecty co 12 godz jeśli jest więcej niż 10 kupek na dobe, kaszke funkcjonalną marchwiowo ryżową możesz podawać i po za tym normalnie karmić ( chyba że dojdą wymioty to do lekarza) orsalit można podawac jeśli dziecko się odwadnia - nam dr kazal co 2-3 min podawac lyzeczka zimny!!! Przez 5-6 godz... Ale mala się nie odwodnila, jadla i pila normalnie wiec nie było potrzeby, probiotyk np dicoflor możesz podac też spokojnie - nie zaszkodzi malej! Powodzonka! Ps, to są info od naszego dr sprzed 3 dni jak nasza mala miala biegunke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :) Wczoraj mała wyprodukowała nadmiar kupki a dzis narazie zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×