Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Zaczął się weekend i znów uaktywnia się jakiś trol. Dziewczyny ja w tym tygodniu tylko będę Was czytała bo jadę do mamy i nie ma ona neta, a z komórki ciężko. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boszeeeeeeeeeeeeee
No zgaduj Grays, która?? :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małp@
boszzzzeee odczep się od Grays77. Przeszkadza ci, ze jako jedna z niewielu z nas posiada fachową wiedzę medyczną ? Mi bardzo pomogły jej rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boszeeeeeeeeeeeeeee
Ale ja jestem głupia :( Zgadnij kto to ???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama patrzyłam na skład bioferu i można go bezpiecznie sposować w ciązy przy tej dawce, to dawki zmieniają kategorię leku, a tutaj tylko 60 % dziennego zapotrzebowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 no to ok. Widzę, że na tym forum można oberwać i za wiedzę i za jej brak... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boszeeeeeeeeeeeeeee - odczep się d jasnej cholery od naszego topiku i truj du-pę gdzieś gdzie Będizesz mogła wykazać się jakąkolwiek inteligencją..bo poniżasz się tylko!!.... najmądrzejsza laska ku-rwa przed mknitorem, która nie ma co z czasem zrobić, to może na kogoś ponajeżdża.... A tak poza tym, to witam wszystkie dziewczyny:).. Co do bakterii dróg rodnych, to ja , przy dośc mocnej nadżerce brałam PIMAFUCIN w globulkach...za tydzień okaże się cz coś sie polepszyło..;/.. POzdrawiam was :):):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małp@ myślę, że warto byłoby twojego męża przeleczyć w takiej sytuacji jakimś mocniejszym lekiem (chyba ketkonazol - jest na receptę) opowiedz koniecznie że przypuszczasz, że od męża to złapałaś a gin pewnie jemu też przepisze leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malp@
mama8327 na pewno on idzie ze mną na wizytę i powiem gince, żeby mnie sprawdziła a jemu przepisała jakiś lek. Guzik mnie to obchodzi, on ma być zdrowy, bo ja nie mam zamiaru ciągle się przez niego leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki też miałam termin tak jak wy na sierpień - dokładnie 3 sierpnia, ale Bóg chciał inaczej, poroniłam. Dbajcie o siebie! O swoje dzieciątka ! Trzymam za Was wszystkie kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srututatatiuuttttaaaa
Zastanawia mnie jedno - mianowicie, jak bardzo się wszystkie - przepraszam - te które zmonopolizowały sobie te forum bulwersują na "pomarańczowe". Szkoda, że wy takie doskonałe, nie zauważyłyście, że tak naprawdę wasze forum to żenada, to grupa 10 osób, w tym parę liderek, które non stop piszą ze sobą o tym co która zjadła, jaki wózek jest lepszy i tak strasznie się pokochały, że i udają taaaaaaaaaaki zachwyt, kiedy jakaś "nowa" dołączy a ja się pytam, co się stało z 80% dziewczyn z tabelki?? Odłączyli im internet, czy po prostu mają gdzieś takie pseudo forum?? Piszcie sobie dalej o tym co dzisiaj zjadłyście i obgadajcie z nienawiścią jaki to brzydki wpis wam zrobiła pomarańczowa, która nie ma odwagi się ujawnić. Widocznie należycie do grupy osób, które w życiu prywatnym nie mogą "porządzić" więc na forum segregujecie te z którymi warto pisać i te które nie są "trendy". Pozdrawiam w szczególności liderki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malp@ to bardzo dobrze, że tak zrobisz :). A swoją drogą to o czym mają pisać przyszłe matki? O literaturze i sztuce? Filmie czy podróżach a może o polityce? Dobrze wiem, że jesteśmy monotematyczne, to jest domena przyszłych matek. Z pewnością już po narodzinach naszych dzieci przeczytalibyście o kupkach, mleczarniach, które już zaczęło gaworzyć, siadać, raczkować czy chodzić itd. Nie jestem na tyle zadufana w sobie żeby nie móc pisać z dziewczynami na nurtujące tematy ciężarnych. Wam to nie pasuje ok - nam tak też ok. A tak na marginesie to miło zwierzyć się komukolwiek z tak prozaicznych spraw jak przygotowywane posiłki... Twoje/ wasze krytykanctwo nie robi na nas większego wrażenia więc po co narażasz nas na niepotrzebny stres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malp@ to bardzo dobrze, że tak zrobisz :). A swoją drogą to o czym mają pisać przyszłe matki? O literaturze i sztuce? Filmie czy podróżach a może o polityce? Dobrze wiem, że jesteśmy monotematyczne, to jest domena przyszłych matek. Z pewnością już po narodzinach naszych dzieci przeczytalibyście o kupkach, mleczarniach, które już zaczęło gaworzyć, siadać, raczkować czy chodzić itd. Nie jestem na tyle zadufana w sobie żeby nie móc pisać z dziewczynami na nurtujące tematy ciężarnych. Wam to nie pasuje ok - nam tak też ok. A tak na marginesie to miło zwierzyć się komukolwiek z tak prozaicznych spraw jak przygotowywane posiłki... Twoje/ wasze krytykanctwo nie robi na nas większego wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki żal...ale dobrze..otóż, tak- jestesmy zadowolone, gdy normalna osoba chce dołączyć do naszego forum, po dzielić się czymkolwiek... Skoro jesteś przeciwniczką to po cholerę w ogóle tu zaglądasz...widzę ze nieźle Cię gryzie zazdrosć.ale spoko. mamy zamiar rozmawiać o tym, co zjadłyśmy, na co mamy ochotę i jaki wózek kto proponuje, gdyż po to m.in. to forum było założóne....więc idź spłucz głowę i nie wtrącaj się z łaski swojej.. Ostatni post W Twoją stronę , zawistna osóbko:) Zwyczajnie, należy Cię traktować jak powietrze...Twoich postów po prostu nie ma.. podzrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, nie zagladalam dwa dni i tyle do czytania. Heh, nie wiem od czego zaczac. Jesli chodzi o wozki to na razie ja tylko przegladam na ebayu albo cos w tym rodzaju, na razie jeszcze nie wybieram. Dzis niby zaczelam 17sty tydzien, ale nie czuje zadnych ruchow no i ja juz oczywiscie tradycyjnie panikuje ze moze jest cos nie tak. W przyszlym tygodniu ide na wizyte z polozna posluchac serduszka no i sie denerwuje. Czasami czuje jakby dziwne skurcze i sie niepokoje tym. Poza tym witam wszystkie nowe dziewczyny, super ze jest nas coraz wiecej i rzeczywiscie w sierpniu jak sie rozwiaze wezelek i wszytkie sie posypia :) Pozdrawiam wszystkie serdecznie. PS. Pilnujcie swoich jezkow dziewczyny, po co te wyzywania???? Tak pisza przyszle matki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warja bardzo mi przykro.trzymaj się jakoś. srutu coś tam uwierz tu dziewczyny są naprawdę ok, mam porównanie z topikiem tyle że na inny miesiąc.tam już na samym początku usiłowałam przywitać się co najmniej 4 razy i co nic totalna ignorancja, nie mówiąc o zadanych pytaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Witajcie w sobotę :) Ja w ogóle nie zwracam uwagi na te obraźliwe posty :) Przecież, jak nie odpiszemy to tej osobie nie będzie się chciało pisać :) Nie warto też myślę zabijać się myśleniem, która to lubi na pomaranczowo innym podogryzać :) To są jakieś niezrealizowane życiowo i zazdrosne kobiety, tudzież dziewczynki, które myślą, że mamy po 18 lat, wpadłyśmy, a teraz całym naszym światem jest forum :) Pozdrawiam Was :) ps. co co wagi, ja nic nie przytyłam, przynajmniej na ten moment, 10 dni temu był kilogram na plusie się cieszyłam, a teraz znowu schudłam, brzuch rośnie, więc nie wiem o co chodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim,zapowiada się fajny słoneczny i ciepły weekend.Może nareszcie zrobi się wiosna.Moje spodnie doszły ale są za długie no i trochę za szerokie ,muszę je jakoś troszke przerobić.Pozdrawiam serdecznie i miłego weekendu wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe mamy w ten słoneczny weekend, nie wiem jak u was ale u mnie jest słonecznie i 15 stopni na zewnątrz więc mam nadzieję że to już wiosna się zaczyna. Ja mam teraz kilka dni wolnego od pracy i dostałam od swojego M zadanie specjalne, muszę zrobić listę niezbędnych rzeczy dla dzidzi. A że to jest moje pierwsze dziecko to potrzebuję wszystkiego od A-Z. Zaraz zacznę szukać na necie jakiejś gotowej profesjonalnej wyprawki bo ja to mogę pominąć połowę rzeczy. Wydaję mi się że wiem czego mogę potrzebować ale jestem pewna że to nie wszystko. Jak by któraś taką listę już miała to będę wdzięczna za pomoc. Co do wagi to ja obecnie jestem w 15tyg i 4dni i przybrałam jedynie te 2,5kg co straciłam przez pierwsze 3 miesiące, więc mi się to zbilansowało i znów ważę dokładnie tyle samo co na początku ciąży 54kg :)) Brzuszka też zbytnio nie widać muszę założyć naprawdę obcisłe rzeczy żeby coś zobaczyć. Życzę Wam wszystkim udanego weekendu. Korzystajcie z pogody poki dobra. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki!! Kiedyś pisałam, że wyszło mi uczulenie na rękach, byc może od detergentów, wczoraj posmarowałam to maścią specjalną na takie rzeczy i obsypało mi całe dłonie w 1,5 minuty:-(. Dziwne to wszystko. Ale najważniejsze, że widać wiosnę już, jest cudownie na dworze i cieszmy się tym, że jest tak pięknie. Powiem Wam, że jestem troszkę zaniepokojona, wczoraj kupiłam gazete dla przyszłych mam i tam pisze, że jak sie w pierwszych miesiącach kobieta odchudza bąd ogranicza kalorie to dzieciatko ma potem problemy z nauką, ja jadłam ser, piłam mleko, jadłam nawet jabłka ale nie jadłam nie wiadomo czego, tak ot normalnie jak zwykle. Teraz nawet mniej mleka, bo juz mi sie "przepiło". Jak myslicie, czy to może mieć az taki wpływ na pozniejszy rozwoj dziecka? nie glodzilam sie, ale czesto jadłam jak juz naprawde bardzo głodna byłam, troche sie balam utyc.Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ja z innego forum mam cos takiego : MAMA 1.Staniki do karmienia x 3, 2.Pantofle, 3.Koszula nocna do karmienia x2 do szpitala, 4.Szlafrok do szpitala; 5.Skarpetki x2 (ponoć stopy marzną przy porodzie); 6.Majtki jednorazowe po porodzie x 2 paczki, 7.Podpaski a lepiej Wkłady poporodowe bella, 8.Herbatka koperkowa na kolkę u dziecka, 9.Herbatka pobudzająca laktację; 10.Wkładki laktacyjne do stanika, 11.Krem przeciw rozstępom. 12.Maltan maść do pielęgnacji brodawek, bez spłukiwania (sprawdzone i dobre); 13.Mydło lub płyn do higieny intymnej - Biały Jeleń oraz Tantum Rosa do mycia rany poporodowej; 14.Kosmetyki; DZIDZIUŚ 1.Łóżeczko 2.Materac 3.Przewijak i Wanna 4.Wózek 5.Parasolka do wózka i pościel do wózka 6.Pościel do łóżeczka 7.Powleczenie na pościel x 2 8.Karuzela nad łóżeczko (ewentualnie) 9.Leżaczek 10.Fotelik samochodowy (0-13kg) 11.Smoczki x2 12.Butelki x2-3 różnej wielkości; 13.Szczotka do butelek 14.Odciągacz pokarmu, Podgrzewacz do butelek (niekoniecznie) 15.Kocyk cienki do domu 16.Kocyk grubszy, większy na spacery 17.Gruszka do noska bądź sprzęt do odciągania wydzieliny 18.Nożyczki do paznokci 19.Miękka szczotka do włosów 20.Ręczniki kąpielowe z kapturem x3 (minimum) 21.Pieluchy tetrowe x 10 22.Pieluchy flanelowe x 5 23.Chusteczki nawilżające dla niemowląt 24.Termometr 25.Pieluchy jednorazowe (Pampersy) 26.Rożek x 1 27.Spirytus do przemywania kikuta pępkowego (są również gotowe płatki nasączone spirytusem) 28. Śpiworek do spania 29.Patyczki do uszu z ogranicznikiem 30.Sól fizjologiczna (oczy) 31.Oilatum lub mustela olejek do kąpieli (www.mustela.pl); 32.Szampon lub mydło do mycia włosków; 33.Krem do pupy (Bepanten 30ml lub mustela 50ml) 34.Niezależnie od kremu do pupy Sudocrem; 35.Krem do twarzy np.Bambino; 36.Proszek lub płyn lub płatki do prania (specjalne dla niemowląt) 37.Body długi rękaw x 6 38.Body krótki rękaw x 4 39.Śpiochy x 3 40.Pajacyki x 4 41.Czapeczki cienkie x 3 42.Skarpetki x 3 43.Rękawiczki niedrapki x3 44.Czapka na dwór x 2 45.Kombinezon + rękawiczki (w zależności od pory roku, oczywiście) x 1 46.Śliniaki x 2 47.Ewentualnie sztuczne mleko(mała puszka) np.Bebilon 1 w razie braku pokarmu lub opóźnienia laktacji; 48.ceratka na materac 49.śpiwór do wózka (w zależności od pory roku) Niezbędne akcesoria: Ubrania: 3-4 koszulki bawełniane w rozmiarze 56-62 4-5 sztuk body w rozmiarze 56-62 3 kaftaniki bawełniane w rozmiarze 56-62 4-5 par śpioszków w rozmiarze 56-62 4 pary skarpetek bawełnianych lub frotte 2 czapeczki bawełniane po kąpieli 1 grubsza czapeczka np. z polaru 2 pajacyki bawełniane, frotte lub welurowe ubranko na wyjście ze szpitala i na spacery (zimą kombinezon, latem cieplejszy pajacyk) rękawiczki Pielęgnacja: *wanienka * stelaż do wanny * leżaczek do kąpieli * okrycie kąpielowe frotte * oliwka * puder * mydełko * chusteczki nasączone oliwką lub mleczkiem kosmetycznym * krem do twarzy i ciała * krem na odparzenia -Sudocrem -krem przeciw odparzeniom Nivea -krem witaminowo-ochronny do skóry pośladków Mustela * bezpieczne patyczki higieniczne * bezpieczne nożyczki * termometr do pomiaru temperatury ciała i wody do kąpieli lub pokarmu * 15 - 20 sztuk pieluch tetrowych (jeśli na co dzień będziemy używać pieluch jednorazowych) * 3-5 pieluchy flanelowe * wkładki i ceratki do pieluszek * wata bawełniana * sterylne gaziki * spirytus 70 % * sól fizjologiczna * szczoteczka do włosów * aspirator do nosa * pojemnik na wodę (do przemywania pupy) Karmienie: * butelki 250ml * butelki 125ml * szczotka do mycia butelek i smoczków * smoczki uspokajające (0-3 miesięcy) * smoczki na butelkę do płynów (0-3 miesięcy) * smoczki na butelkę do mleka (0-3 miesięcy) * podgrzewacz do pokarmu * sterylizator do butelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do szkocji wrocila zima :( od rana sypie snieg :( i jest tylko 2 stopnie :) A juz zonkile paki mialy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dużo tych zakupów :d naprawdę chyba to trzeba wcześniej kupować żeby się wyrobić i byle czego nie kupić. Mam nadzieje że jak w czerwcu zacznę to zdążę, poczekam bo koleżanka wraca do swojego kraju i będzie wszystko rozdawać po jej dzidzi więc zobaczę co mi się dostanie a później tylko dokupię co będzie brakować. Ewelina przykro mi co do pogody do Ciebie też niedługo ładna dojdzie. Albo zapraszam do siebie pod Londyn już teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś o uczuleniach: ja mam ciągle uczulenie jakieś: często np. jak umyje u kogoś ręce obcym mydłem do rąk. W ciąży nie można żadnych leków na sterydach, więc smaruję ręce wtedy dużą ilością kremu i nie myję w żadnych detergentach do rąk tylko z płynem do mycia naczyń - na niego nie mam uczulenia i przechodzi po kilku dniach :) uważaj na wszystkie nowe rzeczy do mycia rąk skoro tak Ci szkodzą ;) listy dla maluszka: ja znalazłam chyba z 10 różnych, wszystkie sobie zebrałam w jednym pliku i teraz robię z nich swoją własną - taką bardziej przemyślaną :) popytałam różne osoby i po prostu według własnego uznania tworzę swoją listę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, Dwa dni mi internet niedziałał, oj strasznie. ja nadal nic nie przytyłam, a brzusio malutki i nic nie widać. czytałąm wasze posty na temat wyprawek i faktycznie najlepiej jest z kilku list proponowanych zrobić swoją własną, a nawet jak coś sie pominie, to zawsze męża mozna do sklepu wysłać. Wczoraj cały dzień lewy bok obok biodra mnie pobolewał, ale przeszło. dzisiaj wybrałam się na oglądanie wózków i ledwo co ze sklepu wyszłam, bo biodro zaczeł mnie kłuć przy każdym kroku. W aucie zadzwoniłam do ginki i kazała mi leżeć 2 dni plackiem a nogi na poduszkach uniesione. Wiec leze i tv ogladam. Pozdrawiam was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×