Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

villa :) chodziło mi dokładnie o to, iż należy je brać tylko po konsultacji :) być może odrobinę niefortunnie to ujęłam :) co do czasu - leci strasznie szybko, nie wiem jak to możliwe, że zaraz już połowa marca dziewczyny jak jest z Waszą wagą? moja mnie bardzo martwi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małp@
Zamiast nospy lepszy w ciąży jest buscopan. Bezpieczniejszy dla dziecka. Dostałam go w zaleceniach poszpitalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z wizyty:) zrobił usg przez brzuch, maleńswo fikało, sprawdził przepływ przez zastawkę trójdzielną, wszystko ok, szew trzyma, szyjka sie nie skraca, przyglądałam się, czy może siusiaczek się pokaże ale sie nie pokazał albo go tam nie ma:) w każdym bądz razie jest ok i już nie musze aplikowac progesteronu dopochwowo, a miałam mieć do 28 tyg. Więc już dzisiaj odstawię. Jaka wiosenka u mnie, aż pranie na ogród wystawiłam, do 15 st ma być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Jeszcze o grzybicy: polecam płyn do higieny intymnej ziaja-ochrona przeciwgrzybicza "macierzanka". Dla kobiet korzystających z basenów i kobiet w ciąży. Ja używam już ze 3 lata bo uwielbiam pływać i jak kiedyś pisałam zdarzało się w przeszłości że z basenu wracałam z infekcją a od kiedy stosuje ten płyn jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja przyieram na wadze, ale z tego co widzę, to idzie mi przede wszystkim w brzuch i biust (trochę w biodra). Też mnie martwi przybieranie na wadze, szczególnie, że mój lekarz ma taką "normę" +12 kg. Teraz wiosna mam nadzieję przyjdzie szybko, to więcej spacerków i ruchu. Staram się nie jeść słodyczy, chociaż nie umiem ich całkowicie wyeliminować. Dziś na pozwoliłam sobie na ptasie mleczko :) Oczywiście kilka kawałków - nie całe opakowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 no to super wiadomość :) U mnie +8 ale słonko też świeci... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays, a co do mojej szyjki to wczoraj na wizycie odetchnęłam z ulgą. Szyjka moja ma 2,5 cm , ale to ta zewnętrzna część wyczuwalna w badaniu ginekologicznym. A badanie USG pokazało, że całość jest długa . Tylko jest trochę skręcona, ale to ponoć nie problem. Także kamień spadł mi z serca :) Ale mam cał czas twardniejący brzuch i macicę. Muszę brać częściej No-Spę. Czyli może uchowam się bez znacznego skracania szyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam dzis na badaniach, wkłuła sie tak,ze potem reka nie mogklam ruszyc, az mi sie salbo zrobilo jak wyszlam, eh, a w 6 m-cu co godzine 3 klucia, az mi niedobrze na sama mysl:-(. swedzenie troche przeszło, moze to od tych czekoladek, co je zjadlam wczoraj (11). Nie wypowiaam sie na razie na reszte poruszanych tematów, bo duzo tego od wczoraj a dzis nie mam czasu czytac, milego dzionka dziewuszki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie przybieram na wadze ani już nie chudnę. Tak jak 4 tyg temu położna mnie zważyła to cały czas ważę tyle samo. A mnie gin wyliczyła że mogę utyć 16kg-jak na razie na to się nie zapowiada. Miałam dziś pójść na gimnastykę dla ciężarnych ale wstałam za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wg jakiś kalkulatorów to ja też mogę przytyć więcej - 14-16 kg. Zresztą waga to bardzo indywidualna sprawa. Ja mam 4 kg na plusie. Jestem raczej drobnej budowy, a brzusio mi "wywaliło" już na początku. Teraz już mniej rośnie. Nie ma co się przejmować dziewczyny - bez przesady też żeby się objadać non stop i tyć na potęgę, ale też nie odmawiać sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama, a chodzisz na gimnastykę regularie czy pierwszy raz miałaś iść? Zadowolona jesteś? Mnie kusi. Zapomniałam zapytać lekarza czy nie ma przeciwskazań w moim przypadku, ale też bym chciała,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleopatra2011
o vilia ja tez przybrałam ok 4 kg i tez od początku brzuszek rośnie, teraz mam całkiem sprory a co to będzie później:) dziewczyny macie czasami kolki? mnie dzis w nocy złapała i musiałam sobie pochodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boszeeeeeeeeeeeeee
Zamisat czosnku proponuje dużego zielonego ogórka :D:D Boszeeeeeeeeeee aplikują sobie, czosnek, kefiry i jogurty - masakra :D skąd Wy jesteście??????????????????????????????????????????? Grays a ten Twoj "ogród" to masz na mysli ogródeczek 2x2? Tak? Podstawa to bogata wyobraźnia :D Tak trzymaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepisują buscopan ale nie jest on bezpieczniejszy od popularnej drotaweryny(nospy), buscopan zawiera butylobromek hioscyny, który nalezy do kategorii C w ciązy czyli tak samo jak drotaweryna, czyli wykazują szkodliwość dla płodu. Zazwyczaj w tej kategorii znajdują się leki nowe, czyli dopiero wprowadzone na rynek lub nad którymi wciąż prowadzone sa badania, np nystatyna tez jest tu przeciwksazana w 1 trymestrze, a nawet wit D, betacaroten czy żelazo. Jednakże nad nospą było prowadzonych juz szereg badań. Publikacje odnośnie problemów logopedycznych po nospie nie sa jeszcze potwierdzone, zaś zgodnie z danymi węgierskiego rejestru i nadzoru nad przypadkami wad wrodzonych analizowano ponad 30 tys kobiet ciężarnych i nie wykryto działania teratogennego w czasie podawania drotaweryny. Ale spojrzałam na ulotki nospy i buscopanu, po nospie można prowadzić auto, po buscopanie zalecane, żeby jednak nie, bo upośledza sprawność psychofizyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwszy rzaz chciałam pójść. Gimnastyka jest w klubie fitness, Chciałam iść już wcześniej ale okazało się, że mogą w niej uczestniczyć babki po skończeniu 14stu pełnych tygodni, więc ja się dopiero załapuję teraz. Kolek nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 a ja już na 2 miesiące przed ciążą miałam brać między innymi żelazo - od początku ciąży i teraz też. Zresztą biorę też kwas foliowy i wapno. Zalecenia lekarza: gin i endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays ogladam te dopplery i nie wiem dlaczego Twoj jest bez wyswietlacza lcd zobacz ta aukcje czy to nie taki sam jak ten ktory kupilas ?? http://cgi.ebay.co.uk/BABY-FETAL-DOPPLER-HEART-BEAT-RATE-MONITOR-LCD-SCREEN_W0QQitemZ190510526584QQcategoryZ87169QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m263QQ_trkparmsZalgo%3DDLSL%252BSIC%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI%252BDDSIC%26otn%3D8%26pmod%3D140519166717%252B140519166717%26po%3D%26ps%3D63%26clkid%3D7659884655127304342

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia to super wiadomość:) ale z tą gimnastyką u ciebie to bądz ostrożna... Pomarańczowa, mój ogród jest 10 na 8 i w zupełności wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małp@
Grays77 nie strasz mnie. Ja przez ponad 3 tygodnie brałam 6 tabletek buscopanu dziennie na skurcze macicy. Myślisz, że mógł zaszkodzić dziecku ?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuj sie pomaranczowymi Grays jak ktos nigdy w uk nie byl to nie wie jakie tu sa orodki !!! Ja mam maly ale moja kumpela ma odrod ponad 1000 m :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama no właśnie nie wiem dlaczego lekarze zalecaja bo żelazo w 1 trymestrze wykazuje właściwości teratogenne tak samo jak wit rozpuszczalne w tłuszczach A D E K, ale jesli były podstawy by brać, to najwazniejsze jest zaufanie do swojego lekarza, pewnie miałaś robioną morfologię dlatego zalecił, zależy tez jaka dawka Ewelina, tak było napisane, że z wyświetlaczem a gdy go dostałam okazało się, że na wyświetlaczu pali się tylko lampka czy jest on czy off, także mała ściemka na ebay była, no nic, ważne, że naprawdę fantastycznie słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małpa@ nie martw się, ja też choć niezalecane w 1 trymestrze kilka razy zwięłam nospe i to oczywiste, że mam tez stracha czy to co biore, co musiałam brać nie zaszkodziło, ale nikt mi gwarancji nie da, nawet lekarz, który przepisuje, przeciez nie brałysmy tez mega dawek, w Polsce buscopan uznawany jest za bezpieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boszeeeeeeeeeeeeee
Ewelinko, wyobraź sobie, że byłam w UK zanim ty zaczęłaś o tym marzyć :D i zanim otwarto granice dla tych wszystkich, którym w Polsce się nie udało, bo byli za mało wykształceni, za malo zorganizowani etc. Siedzą tam a w Polsce przedstawiają swoje zycie jako eldorado :D:D:D także wiem, jak wyglądają te Wasze "ogrody". Słów brak :D:D Ja cieszę się, że życie mnie nie zmusilo do emigracji, Wam współczuję. Poważnie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boszeeeeeeeeeeeeee
Grays - madralo, z powołaniem się minełaś. Jak jesteś taka bardzo uczona to wracaj do kraju i zostan lekarzem a nie na forum dziewczyny straszysz już któryś raz swoimi madrościami. Nie marnuj się tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie życie nie zmusiło do emigracji:)nie ma granic, możesz poruszać się po Europie bez problemu tak samo jak mieszkać i rozwijać się, także płytkie są twoje poglądy pomarańczowa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie musisz zmieniać niku, twoje IP i tak ciągle siĘ pokazuje:) mamy na kafe hakera, ciekawe, która to stała bywalczyni tego topiku ma ochotę co jakiś czas poobrażać inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 bo ja właśnie zażywam żelazo biofer, które (jak wyczytałam z ulotki) jest bezpieczne dla ciężarnych i karmiących piersią ->ponoć dlatego, że łatwiej organizmowi produkować FT3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×