Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czujna Ja

Najstraszniejsze słowo SAMOTNOŚĆ

Polecane posty

Gość mogę się włączyć do rozmowy?
też się pożegnam 🖐️ dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Ammeli
Nie ale lekcji mi udziela janusz- duch cafe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ex była nieco z 'tych klimatów' jedna babka - niemka , druga - góralka ślazacy są wymieszani od stuleci. 85-90 % to słowiańskie geny , dość wymieszane dając bardzo ciekawy i fajny efekt w postaci takich konkretnych i z humorem ślazaków ( często pracowałem z nimi ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyssany poniekąd masz rację lecz juz należy to do przeszłości.Ci zapalczywi wyjechali w latach siedemdziesiatych(Gierkowskie laczenie rodzin).Teraz inne pokolenie nastało chociaż też takie "rodzynki" sa jak miasto Gogolin.W plebiscycie w ub.r zagłosowalo 95 % ze czuja sie Niemcami.Hańba wielka tak czysto polskie miasto zbrukać.No tak lecz ekonomia ma swoje prawa a honor tez swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha zapomniałbym.Kto nam takie świństwo uczynił jak nie sławny wódz Piłsudski.Zostawił nas na łaske jak odzyskaliśmy niepodległość w 1921 r.No cóż polityka też ma swoja krótkowzroczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie staram się tworzyć jakichś stereotypów , ale może coś wyjaśnić . Oczywiście zmienia się na lepsze , już nie ma tak , że oni na niemieckich paszportach pracujący w Reichu są bogami i rasą wyższą z racji dużo większej zarabianej kasy choćby , nieco spokornieli i znormalnieli , gdy inni także zaczęli zarabiać (bardzo wrażliwi na status materialny są ) ...ale nie wszyscy ...osobiście spotkałem się z pewnym prymitywnym dość rasizmem w ich wykonaniu ;) zresztą ... Podolski związany uczuciowo ,normalny i nieco rozdwojony i falny , ...Close - zawzięty ,nie przyznający się , arogancki i bardziej niemiecki od niemców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój nick to Casia-- hahahaha dobry psycholog jesteś:PWiesz kim jestem i dlatego nasyłasz na Oliviera:D:D:DMam go w rzici rozumiesz:DNie jest godzien mojej uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i właśnie mówię o tym , że tak to z nimi jest na tym pasie szerokości ok. 50 km na wschód od Opola ..to nie są ślązacy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój nick to Casia
Lucyfer Doskonale zrozumiałeś moje intencje :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyssany to są ślązacy tylko przefarbowani.Na ślasku były mniejszości niemieckie.I wiesz co ciekawe.Mniejszośc niemiecka z katowic odżegnywała sie od MN z opolskiego.Z katowic byli lojalni natomiast z Opola zaciekli i jak nadmieniłeś bardziej niemieccy od Niemców. Orange po co mam sobie strzępić język z facetem Olivierem jak do niego nic nie dociera:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo w okolicach katowic byli dawniej osiadli , wymieszani i bardziej słowiańscy ...a tego mniejszość opolska ( bardziej prusacka ) nie tolerowała oni chcieli być zawsze leaderem niemieckości , bardziej niemieckim od papieża np. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam serdecznie . Lucyferku napisz cos jeszcze po slasku , mi sie tak podoba ta gwara . Wyssany dobrze to okresliles .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witum wos niy za nos(to sie rymuje) a godo sie kichol Dziólszko fajnisto frelka zes je you,you.😘 Yno niy godej żeś karlus bo rzić mosz szczaskano:P Lepszyj ić se na portal slunski tam jo musza mieć tłumacza bo eklerujum przedwojynnum gwarum:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cześc Zosia
mnie nawet bardziej podoba się kaszubska, ale rzadko mam okazję ją słyszeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cześc Zosia
napisz coś po kaszubsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cześc Zosia
podszyw nie prowokuj mnie :D nie potrafię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cześc Zosia
szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×