Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

mama_Antosia21 jezeli ona dowie sie, ze on przebywa w UK to z latwoscia dojda pod jakim adresem mieszka. Mojemu M przyslali zawiadomienie o sprawie po 4 miesiacach od zlozenia wniosku. Mozna wyznaczyc osobe, ktora bedzie go reprezentowala przed polskim sadem lub wyslac pismo z prosba o przesluchanie w Konsulacie RP. Mozna te dwie rzeczy zrobic jednoczesnie :) tak my zrobilismy. Nie powinien nie stawic sie bez poinformowania sadu bo sprawa pojdzie niekorzystnym torem jezeli chodzi o niego. Badz pewna, ze go znajda. Nie ma szans zniknac bez zmiany torzsamosci ;) My mieszkamy w UK 2,5 roku i byla mojego meza tez nie znala adresu... Powiadomienie o sprawie otrzymal za posrednictwem Konsulatu RP w Edynburgu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_Antosia21
no wlasnie czytam teraz o tym troche ... lepiej dmuchac na zimne no ale co to da z jednej strony ? wlasnie czytam o tym i jak na razie potwierdziło sie to co miał moj A. Ze nie wazne kiedy sprawa sie zakonczy to wyrownac trzeba od dnia zlozenia pozwu o podwyzszenie. a wiesz moze jak my mieszkamy to przeciez polski komornik nic chyba nie moze zrobic prawda ? przepraszam ze tak Ciebie mecze ale wszyscy moi bliscy w Polsce a pozatym nikt z nas wczesniej nie mial stycznosci z sadami. Mam nadzieje ze terz nie bede musiala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny,ale
1500 zl na 3-letnie dziecko jesli wliczyc w to koszty mieszkania,jedzenia, zajec(np. rytmika, angielski, itp.), przedszkola,ubran,koszty dojazdow, wydatki na lekarzy jesli trzeba czy lekarstwa....to wcale nie jest duzo. Jesli matka dziecka przy rozprawie o podwyzszenie alimentow przedstawi rachunki i wyliczenie kosztow utrzymania to ma duze szanse na podwyzszenie alimentow. Wiem to z autopsji i podejrzewam ze napewno zbiera wszystkie rachunki zeby pokazac to w sadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_Antosia21
dziewczyny,ale - nie wydaje mi sie aby ta kwota byla mala ale chyba nie mi to oceniac. Jak juz bede 100% mama to moze wiecej bede mogla powiedziec. Moja przyjaciolka mieszka w Polsce i ma nastoletnia corke a alimenty otrzymuje od ex 300zl albo 350zl a moj A na trzylatke placi 750zl gdzie tu logika? nowe powiedzenie male dzieci duzy klopot, duze dzieci mniejszy klopot ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama_Antosia21 ja tez mam syna z poprzedniego zwiazku 13to latka, od 6 lat otrzymuje na niego 350zl i ta kwota w zupelnosci na jego potrzeby wystarczala w pl. Pisze tak bo alimenty sa na dziecko i jego potrzeby, a to ja pracowalam na oplacenie mieszkania itd... Nie oszukujmy sie, wygodnie jest brac pieniazki ale samemu takze trzeba cos dac od siebie. Na pewno gdybym poszla do sadu dostala bym wyzsze alimenty ale nie na tym to polega zeby wyludzac pieniadze, majac swiadomosc realnych potrzeb swojego dziecka. Ale to juz jest osobiste podejscie do zycia i zalezy od czlowieka. Jezeli chodzi o komornika nie mam zadnego doswiadczenia, ale polskie prawo zezwala na sciagniecie alimentow od dziadkow dziecka. Ok, nie bede wiecej pisala na ten temat bo zmieniamy watek tego forum :) Fajnie, ze juz niedlugo zobaczysz swojego dzidziusia ;) my musimy poczekac az do sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina ale ja nigdzie nie napisałam, że chb jest nielegalne i sie nie nalezy. Ale nie wiemy jak postępują urzędy, w sytuacji gdzie on pobiera na dziecko, nie przesyła tych pieniędzy pieniędzy, matka dziecka nie wie o chb a teraz staraja sie od drugi zasiłek. Bo inaczej w uk tłumaczyc sie będzie musiał a inaczej w Pl, i czy wogóle będzie musiał sie tłumaczyc to tez nie wiem. Ja nie jestem pewna takiej sytuacji a o zwracaniu chb przez Polaków już słyszałam. Przy czym nie wiem jak zamotana była tamta sytuacja, bo nikt się chwalić tym nie chce. Nie wiem mamo Antosia jak podejda do waszej sytuacji i chyba nikt na razie tu nie wie. Ktoś u góry pisał, że 1500 to nie duzo, no ale jesli osoba płacąca alimenty ma rodzinę i niedługo dziecko na utrzymaniu, to bez przesady, ale płacenie alimentu wyższego niż najniższa pensja w Polsce jest nieuzasadnione. Chyba , że zarabia w Pl 4 razy, bo w uk choć pensje sa wysokie to koszty utrzymania również zdecydowanie wyższe. Bardzo duże alimenty płaci na 3 latkę, tak uważam, ale to moej skromne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny,ale
z tym 1500 zl mialam oczywiscie na mysli wklad obojga rodzicow - ojciec alimenty 750 zl i matka doklada drugie tyle do utrzymania dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczyny.Widzę ze watek alimentów sie rozwinął na dobre.Ja sie nie odzywam bo nie mam pojęcia na ten temat.Ale wydaje mi sie że nie trzeba dokładnie dokumentować na co przeznaczyło sie chb,skoro placi alimenty to ten zasiłek idzie na ich pokrycie i tyle... Nie trzeba sie rozliczać z revenue na co przeznaczyło sie chb czy napewno na dziecko,czy całą kwote itp... No ale to tylko moje zdanie,a jak jest w rzeczywistości to trzeba sie dowiedzieć od kogoś kto sie na tym zna. No i kolejny tydzień sie zaczął.Jeszcze troche i zaczne 30 tydzień:)jejku jak to zleciało.Już sie nie możemy doczekać jak mały bedzie z nami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie mój dzwonił do mnie i mowil że mały go skopał w nocy jak spaliśmy:)jejku ale to jest cudowne,ze nie tylko ja czuje te kopniaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry.ale dzis u mnie pieknie sloneczko swieci. rzeczywiscie czas leci tez dopiero co czekalam z niecierpliwoscia na 2kreseczki a juz ponda polowa za mna we czwartek zaczne 23tc brzusio rosnie a coronia caly czas w ruchu.hehe na szczescie w dzien swiruje w nocy poki co spie bez problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej lejdis, ja już ledwo łażę, skurcze dokuczają.. Różyczka, nie widziałam Cię kilka stron, czy już się rozsypałaś?:) a co do alimentów ja mam takie doświadczenie-matka zostawiła mnie jak miałam 4 miesiące u babci, i znikła.Babcia za ten czas postarała się o odebranie jej praw do mnie, o rodzinę zastępczą.Matka przed moją 18 odgrażała się , że będę na nią płacić alimenty ( ma 6 dzieci z innym gościem...) ale prawnik powiedział, że może wysyłać sobie pisma,prośby a alimentów nie dostanie, bo została pozbawiona praw do mnie jak jeszcze nie miałam skończzonego roczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limehouse teraz jestem dorosła, ale nawet jako dziecko nie było mi przykro z powodu braku rodziców :) jako 6 letniej dziewczynce może nie przychodziło mi do głowy myślenie nad kwestią rodzice a babcia.Jakiś czas mówiłam do niej mamo, ale jak zaczęła siwieć, to przyszłam któregoś dnia do domu po przedszkolu i stwierdziłam zadowolona z siebie '' a wiesz co bo ja już nie będę mówić do ciebie mamo, tylko babciu'' babcia pyta dlaczego a ja na to '' bo inne mamusie które przychodzą do przedszkola, to mają takie ładne kolorowe buzie, takie kolorowe włoski, a ty jesteś taka siwiutka więc od dziś będziesz babcią'' Podobno moja ciotka a córka babci to wyła ze śmiechu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKAA__ Mnie rowniez matka (jesli tak ja mozna nazwac ) oddala moim dziadkom jak mialam 3 miesiace, i jestem z tego powodu bardzo dumna, wiele im zawdzieczam :) Gdy by to ona mnie wychowala na pewno byla bym dzis innym czlowiekiem, przyklad mam na moim przyrodnim rodzenstwie :( Dopiero kiedy urodzilam sama mojego synka uswiadomilam sobie jaka to zpodla i nic nie warta kobieta. Jak mozna oodac wlasne dziecko to jest straszne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Właśnie dziś się dowiedziałam, że będę mamą dziewczynki, miałam usg w Pl i 21 marca mam drugi scan w UK to zobaczymy, czy się potwierdzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina więc sama widzisz jak to jest, matka usiłowała mnie zmusić do nazywania jej mamo, chwaliła się przed ludźmi że ma nastoletnią zaradną córkę, ale jakoś nie czuję potrzeby mówienia do niej mamo.Generalnie wielką sztuką wg mnie jest dziecko wychować, a nie urodzić i podrzucić komuś żeby się martwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) AniaMc gratulacje córci:) Dziewczyny to przykre co piszecie:(ja teraz z punktu matki nie mogłabym oddac zostawić lub zaniedbyacc dziecko.Jejku mały sie jeszcze nie urodził a już jest naszym oczkiem w głowie:)wszystko co kupuje co robie to z myślą o sobie.Sobie już nie nie kupuje.O w sumie kilka koszulek z primarka na brzuszek,bo są fajne długie. A tak to wszedzie walaja sie rzeczy dla synka:) No ale czasami lepiej żeby wychowywał ktoś inny niż matka która ma zniszyć życie innej osobie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to rzeczywiście straszne co piszecie, ale na pewno będziecie wspaniałymi mamami i zapewnicie swoim pociechom to czego wam brakowało w dzieciństwie- ja was podziwiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Dzisiaj widzialam sie z polozna, sluchalam serduszka jak bije, duzo lepiej sie juz czuje, troche sie uspokoilam ze wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia ja tez po wizycie czuje sie lepiej :) super slyszec nasze malenstwo ja dzisiaj siedze w domku bo mnie przeziebienie wzielo, przynajmniej uporzadkowalam szafe tzn zrobilam puleczke dla dzidzi a w ciuchy w ktore sie nie mieszcze przelozylam do innej szafy :) i mam teraz duzo miejsca i w koncu porzadek hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie dziewczyny, jak ''matka'' jesy do dupy to taka prawda , że chyba lepiej jej wogóle nie mieć, być chowanym przez babcię/rodzię zastępczą lub w domu dziecka.Miałam koleżanki które chowały się w domu dziecka, wartościowe dziewuchy,z poczuciem humoru. No ale bardzo przykre jets to, że wiele osób myśli że dom dziecka=ktoś gorszy. Nic bardziej mylnego.I wraz z upływem czasu- może to smutne i dziwne -ale cieszę się że ona mnie nie chowała, że jest moją matką tylko w książeczce zdrowia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) bylismy dzisiaj na USG polowkowym - bedzie kolejny, zdrowy chlopak !!! :) Teraz to juz z gorki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka zyje :) i jestem cała,do porodu raczje daleko,nie mam najmniejszych objawów zbliżajacego sie porodu,za to u Ciebie sie sie tam rusza :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różyczka gdzieś Ty s,się podziewała ?:D ja już trzymałam kciuki, że masz malucha pezy sobie a tu nadal sobie spokojnie siedzi u mamy w środku :) eeee, u mnie prócz skurczy nic się nie rusza a że one już na tym etapie ciąży są normalne więc nie zwracam na nie większej uwagi, tylko obserwuję. Brzuch nadal wysoko, chociaż od wczoraj mam humor ''płacz jak dziecko i nic nie rób''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam zmienne nastroje :) dzis był i płacz i smiech i smutek.. i... w ogole.. czekam na dzidzie z wytesknieniem a z drugiej strony sie boje jak to bedzie.. ehhh :) ale damy rade.Zostało mi 19 dni :D az trudno uwierzyc. A Kasienka te skurcze masz bolesne czy tylko brzuch sie napina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Ewelina gratulacje synka:)Dobrze że wszystko ok:)teraz byle do końca:) Jejku 19 dni do końca-kiedy to będzie,mi zostało ponad 80,ale niech leci pomału bo mamy chate w rozsypce.Tzn wzięliśmy sie za malowanie,jeszcze wczoraj mi sie kolor odwidział i jechaliśmy po inny,bo kurcze nwiaderkach jest pokazany i jest calkiem inny niż w rzeczywistości;/Potem popierzmy dywany żeby odświeżyc przed pzyjściem małego i potem szykowanie pokoiku,pranie i prasowanie ubranek także zejdzie nam do maja:) .W sobote jedziemy po łózeczko a w kwietniu po wózek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia1986 Dzieki sliczne :) My rowniez musimy sie zabrac za porzadki i przebrac tematycznie ciuszki ze strychu :) Poznie kupic wozek i przygotowac pokoik dla synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, jutro ide do midwifki na dodatkowe spotkanie o ktore ja poprosilam bo od kilku dni mam dziwne uplawy mam na bieliznie takie kawalki galaretkowate o lekko zoltawym kolorze-bezwonne i czasem odczuwam lekkie swedzenie mam tez takie bole w podbrzuszu martwi mnie to-miala ktoras z was takie objawy jak tak to czy to jakas infekcja lub cos innego-bylyscie kierowane na jakies badania?boje sie ze mnie oleja,bo wiecie jak tu jest,martwie sie jutro zaczynam 23tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Różyczka, skurcze bolesne w dole brzucha takie podobne do okresowych tylko hmm..silniejsze. A w pachwinach nie tyle bolesny skurcz, co takie kilkusekundowe zdrętwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ostatnio bylam w mothercare ogladalam roznosci w tym wozki... matko ceny masakryczne :> no i wpadlam na pomysl ze albo kupie lepsza spacerowke albo np. cos takiego http://cgi.ebay.co.uk/New-Graco-Symbio-Pushchair-Moon-inc-Car-Seat-/300440426501?pt=UK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL&hash=item45f3a51805 co myslicie? nie zamierzam kupowac wozka za 800 funtow ;p ...nie wiele wiecej dalam za moja meganke ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×