Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Gość maggiel
wczoraj powiedzieli mi w szpitalu, że usg jest zbędne. do domu i czekać na rozwój sytuacji.... może panikuje za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do KASIENKI PYTANIE
JESLI to nie tajemnica napisz prosze jakimi liniami latasz do PL,jak to jest z transportem wozka i jaki bierzesz? gondole,wozek z siedziskiem czy stelaz wozka z fotelikiem tylko? bedziesz miala jesli wezmiesz wozek np.z gondola fotelik w Polsce od kogos pozyczony?? bo ja mam taki dylemat i nie wiem jak to rozwiazac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggiel a juz wczoraj mialas ta wydzieline podobna do wod? mowilas o tym w szpitalu? aaa i co to jest ten thrush?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej tak sie nachwaliłam, jak to mi ta ciąża bezproblemowo mija, no i chyba wykrakałam bo wczoraj moja położna dzwoniła, że ostatnie badanie krwi nienajlepsze i muszę brać żelazo (ferrous sulphate) i dodatkowy kwas foliowy. Brzuszek też często mam twardy, więc zaczynam powoli sie denerwować, dodam tylko że jestem w 29 tc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania nie przejmuj sie, mam identycznie, tylko mi nie kazała brać kwasu. I w tym tyg tez zaczeły mi sie te skurcze (napiety brzuch) 31tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i widzicie babeczki,kazda ma jakis stresik)-:ja tez nie najlepiej sie czuje,szybko sie mecze i niedobrze mi.Czasami mam brzuszek twardy jak glaz i mam problemy ze snem w nocy,bo fasolka wojuje,a w dzien jak ona spi to ja tez moge spac i taka to dupa.A przypomne ze jestem w 27 tygodniu, ciekawe ile jeszcze przytyje,na razie mam 10 na plusie,a wy jak tam z waga???no i rozstepow nie mam ale jaki za to celulit)))-:i te duze cyce i spuchniete palce u nog)-:napiszcie co tam u Was kochane,tez tak macie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie za słowa otuchy, jakoś tak dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam takie dolegliwości... tak to jest dziewczyny, ja na szczęście na razie żadnych rozstępów i opuchlizny nie mam, ale cellulit to juz inna historia ;) Mam tylko nadzieję, że wszystko z naszymi maleństwami będzie w porządku. Trzymajcie się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczo ja jeszcze nie byłam z dzieckiem w Polsce, dopiero na 15 czerwca mam odbiór paszportu.A będę latała wizzair do Katowic.Opłata za dziecko do 24 mcy wynosi chyba 21 funtów, dziecko trzyma się na kolanach.I z tego co wiem taki brzdąc nie ma własnego bagażu-prawdopodobnie ani nadanego ani podręcznego,wózek jest jego bagażem i wózek leci za darmo.Trzeba poczytać na stronie swojej linii.W sierpniu lecę, ale bez gondoli bo synek będzie już na nią za duży, a wózek złożę (model Graco quattro tour deluxe) dadzą mu naklejkę i poleci do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez ciagle na zelazie i co tydzien na innym bo moj organizm odrzuca je. juz gdzies ten temacik mignal mi na forum ale powiedzcie prosze daja tu witaminki dla malego? bo nie wiem czy maja mi latwci w polsce czy nie.chodzi mi o A i D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widziałam ten kufer w asdzie a z racji tego, ze sama w zesżłym roku dostałam drobnych krostek jak po opalaniu balsamem różowym Jonsona sie posmarowałam, wiec nie będe ryzykowac, jeszcze nie wiem jakie kosmetyki wezme, z kolei nivea na pewno nie, bo w szkołach kosmetycznych dziewczyny pierwszy krem jaki robia to własnie nivea tak jest prosty w składzie, popatrze jeszcze w aptekach co polecaja. Dziewczyny herbata z lisci malin nie przyspiesza porodu, wieksza skutecznośc w rozpoczeciu akcji skurczowej będzie miał ogazm niz malinki:) ale herbatki smaczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIA z tego co wiem tylko vit K tu podają dzieciaczkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kobietki powiedzcie mi czy karmicie piersią, czy planujecie? czy na MM? a jeśli tak to jakie? mój Oli dość dobrze toleruje aptamil, po nim przynajmniej się załatwia, a nie tak jak po sma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli bede mogla bede karmic piersia chociaz do 6 miesiaca.jesli nie to wlasnie myslie o tym aptamilu albp cow and gate.o tym sma naczytalam sie duzo i raczej wiecej nieprzychylnych opini wiec najpierw sprobuje inne.a oprocz tych trzech sa jeszcze jakies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu można znaleść.Ja że karmię mieszanie, pierś +mleko to wybrałam aptamil, bo to jest do karmienia kombinowanego.A pozatym przemówiły za mną te gos/fos.Niby te mleka może mają zbliżone składy, ale wyraźnie mój mały lepiej toleruje Aptamil.Może to nie jest najmądrzejsze, ale żeby mu dobrać mleko to musiałam próbować aż znalazłam to dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki u mnie zaczal sie 31tydz przytylam juz sporo ehh 20kg to straszne,ale tym zajme sie poporodzie, no coz taka moja uroda, puki co dzidzia rozwija sie prawidlowo, na usg bylam w polsce tydzien temu, potwierdzono ze to bedzie dziewczynka,tydz.temu miala ok.38cm o ok.1kg wagi, i jest juz obrocona glowka w dol, ogolnie czuje sie dobrze rozstepow nie mam, ale cellulit-masakra, czasem krzyze pobolewaja i stopy puchna na goracu i to ciagle sikanie, do lipca wytrzymam juz niedlugo :) koncze kompletoewanie wyprawki teraz chce kupic wozek i mam z tym ogromny problem bo nic mi nie pcasuje buuu, jutro pojezdze po sklepach i poogladam. pozdrawiam wszystkie kobitki i zycze milego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiel
tak, mowilam o tym w spitalu, ale oni twierdza ze to przez thrush (infekcja). dlatego jest duzo wydzieliny i mozna z wodami pomylic... nareszcie cos sie zaczelo. od 12 godzin mam konkretne skurcze!!!!! niestety nie na tyle regularne zeby jechac do szpitala, wiec sie pewnie troche pomecze... w dodatku krwawienie od 3 dni jak podczas okresu normalnego. juz sie nie moge doczekac dzidzi :) chodze, ruszam sie, dom wysprzatalam miedzy skurczami, zupe ugotowalam i strasznie mi sie spac chce. spalam tylko godzine. polozna mowi zeby pic energy drinks ale troche sie boje czy to dziecku nie zaszkodzi.... ja przytylam 20 kg i cala opuchnieta jestem. tez nie mam rozstepow, ale celulit jak nie wiem co!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to prawda,ze krem nivea robia na kosmetologii na pracowni chemii ale to nie dlatego ze jest latwy(-: a dlatego ,ze jest to pierwszy krem z eucerytem w skladzie,kosmetyki nivea te niemieckie sa produkowane w labolatoriach farmakologicznych i posiadaja najlepsze atesty,a w uk mozna je kupic nawet w Harrodsie,to chyba nie takie badziewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z tym planem porodu czy my to same mamy napisac ??? Moze ktoras z Was dala by jakis przyklad??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosienko ja ostatnio pytalam sie o ten plan moja polozna ,a ona mi powiedziala ze moge sobie wstepnie sama napisac,a potem przedyskutujemy ale ja dopiero zaczynam chodzic na szkole rodzenia od przyszlego tygodnia i dlatego sie wstrzymam z tym,bo tam mowia ponoc o wszystkim(pozycjach,rodzaju znieczulen,co i jak),a jak narazie to nie wiem na 100% jak ja chce rodzic,a WY juz zdecydowalyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej ja jestem w 37 tyg i 15 kg do przodu,ale rozstępy mi powychodzily na brzuchu i udach.Ale olać to ważne że Natuś zdrowy:) Ja plan chyba sobie sama napisze i pokaze na nastepnej wizycie,która mam za 2,5 tyg więc niewiadomo czy dotrzymam. Ja cche na poczatku sprobowac gas&air.no chyba ze nie wytrzymam to poprosze o epidural.Zobaczymy maggiel kurcze jak ty tak krwawisz to lepiej zadzwon do lekarza,bo z tego co czytalam jak sie krwawi to trzeba jechac do szpitala,bo moze cos być nie tak(odpukać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Ja chce rodzic w wodzie juz zdecydowalam sie tylko nie wiem jak to jest ze znieczuleniem przy porodzie w wodzie czy ktoras wie jak to jest ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie chcialam mowic ale ja jakbym krwawila to ze szpitala bym nie wylazla!!!tak,ze izunia ma racje! no ja ostatnio ogladalam te wanny w szpitalu i tam nie ma sie czego zaprzec)-: ale polozna mowila,ze super jest porod w wodzie,no i sama nie wiem)-: wiem ,ze w wodzie daja tylko gaz,epiduralu i czego innego nie daja.prawde mowiac to chcialabym sprobowac rodzic bez zadnego wspomagacza ale nie wyobrazam sobie nawet tego bolu,no wlasnie jedna pisze ze okropny a druga w domu rodzi w 15 min !!!nie wiadomo!ja juz powoli pakuje wyprawke do szpitala,bo cos czuje ze urodze w lipcu,a ze moja kumpele zaskoczyl porod w 8 miesiacu to wole byc przygotowana,no nigdy nic nie wiadomo.Dziewczyny na serio mam stracha,jeszcze tu dziewczyny pisza ze krwawia po kilka dni albo maja bole i sa ciagle w domu,ja juz bym chciala zeby byl wrzesien(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o poród, to też planuję poród w wodzie (o ile bedzie miejsce w wannie). Tam trzeba spełniac jakies warunki, ale jeszcze nie wiem czy ja spełniam- pewnie tak bo ciąza bez komplikacji na razie. Ale ułożenie dziecka też chyba ma znaczenie. W każdym bądź razie dopóki nie zacznę rodzić to nie bede wiedziała, czy bedzie w wodzie czy nie. Podobno przynosi ulge, ale na pewno nie tak jak epidural, którego nie podaj przy porodzie w wannie, z wiadomych wzgledów- trzeba byc na chodzie. A jeśli w trakcie stwierdze, że nie daje rady, to chyba moge zmienic decyzje i poprosic o epidural, jesli oczywiscie nie jest za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Co tu taka cisza??? Dziewczyny ja znow mam to samo z tym ze teraz nie czuje ruchow;( Znow brzuch sie napina i sa skurcze a ruchow nie czuje od 2 dni boshe co jest grane ja zwariuje ;( ;( To straszne !!!Polozna mam we wtorek a moj dopler czy jak to sie tam zwie juz jest za slaby na wyczucie tetna ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia jak to dopler nie wyczuwa, musi wyczuwac, Kochana 2 dni nie czujesz nie chcesz podjechac do szpitala, chociażby tylko na dopler? by się uspokoic? Przeciez tak samo ostatnią miesiączke miałysmy, wiek ciązy ten sam, ja wiem, że rodziłam juz i dlatego wczesniej ruchy wyczułam no ale teraz to jak małe jak tak samo duże bo kończymy 25 tydzień obie on juz musi sie wiercić, mnie tak daje po żebrach i pochwie, że ała mówie, na 2 godzinki jednynie moze spokójj a tak to cały czas a 2 dni? osiwiałabym ze stresu, a może zjedz coś słodkiego, połóż się...może zacznie się wiercić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślałam o porodzie w wodzie na początku ciąży,ale warunek jeden-ciąża przebiegająca bezproblemowo a u mnie problemem wykluczającym wodę była cukrzyca ciążowa(mówili o powikłaniach podczas porodu) no i woda odpadła, i pomogłam sobie epiduralem.Teoretycznie na epiduralu chodziłam na nogach(tak jakby mi ktoś wsadził kij od szczotki w dupę ale chodziłam :D) czuć dotyk,czuć jak stawiasz stopy na ziemi ale mięśnie są hakby hmm..upośledzone.Czujesz że ruszasz mięśniami,ale nie masz nad nimi władzy, więc u mnie wycieczka do wc w trakcie działania epiduralu skladała się z 3 osób-ja, mąż trrzymający mnie pod pachy i położna która wlekła stojak z kroplówką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Grays77 nic slodkiego nie dziala juz anwet puszke coli wypilam bo polozna ktora mi robila usg 4d polecila mi cole aby male sie ruszalo i nic kompletnie nic nie daje ;( Cisza i spokój ;(( Moze dlatego ze maly jest bardzo nisko ulozony ;( nie czuje ruchow mocnych a juz napewno nie aby mnie po zebrach kopalo no ale od 2 dni to nawet smerniecia nie czuje;( No ten moj dopler jest taki wczesny i moze dlatego nie wiem juz szalu dostaje wyc mi sie chce;(( A do tego dzis czytalam na forum o kobietkach ktore urodzily w 31 tyg martwe dzieciatka to juz wogole sie zalamalam ;(;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia jejku martwisz mnie:( podjedz na emergency, tylko by sprawdzic, powiedz, że ruchów nie czujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia jedz na pogotowie jak ruchow od 2 dni nie czujesz to niezbyt dobrze, mykaj do szpitala, trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia i nie czytaj taki strasznych rzeczy...:( weszłam raz na topik na kafe o dzieciach martwo urodzonych po 36 tyg, cały dzień ryczałam, nie czytaj taki stres niepotrzebny, bądz tylko pozytywnych mysli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×