Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

witam dziewczyny!jest na topiku STARAMY SIE O DZIECKO W UK, dzis zrobilam test ciazowy i mi wyszedl pozytywny, pozwolicie, ze bede Was podczytywac, coprawda termin (jak wszytsko bedzie ok) wychodzi na jesien, ale mam nadzieje ze nie macie nic przeciwko. ;-). Mam na imie ola, mieszkam w Londynie z 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limehouse super!!! Gratuluję!!:) no widzisz udało się, i jak szybko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, no udalo sie, ale i tak powtorze jeszcze raz w piatek, bo okres powinnam dostac dzis lub jutro lub w piatek, mam bardzo nieregularne wiec sama nie wiem, na razie sie za bardzo nie nakrecam. Pozyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny! Mam pytanko do Was, troszkę się martwię i nie wiem czy mieć powody do niepokoju - jestem w 20 tc i ruchy maluszka czuję tylko troszeczkę wieczorem jak już leżę w łóżku i jest ich naprawdę mało, jak myślicie wszystko jest ok, czy więcej tych ruchów powinnam czuć? Wiem, że czucie ruchów dzidziusia to sprawa indywidualna, ale może podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) U mnie dzisiaj tornado za oknem :( przed chwila nawet grad padal :( a teraz slonko, szkocka pogoda jak nic ;) limehouse Moje gratulacje i witam w naszym gronie :) Mysle ze ten test kolejny to mozesz sobie smialo darowac :) testy raczej sie nie myla, poprostu uwierz ze w ciazy jestes :) AniaMC Mysle ze nie masz czym sie matrwic ja jestem prawie w 19 tyg jest to moja 3 ciaza a ruchy tez nie sa takie jak bym chciala, czuje je naprawde bardzo zadko :( W twoim przypadku to pierwsza ciaza ?? Jesli tak to na ruchy masz czas do 23 tyg, no ale skoro juz zaczynasz je czuc to jest w pozadku na poczatku zawsza sa slabiutkie, jeszcze sie doczekasz pozadnego kopniaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina - dzięki, to moja pierwsza ciąża i pewnie dlatego przewrażliwiona jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limehouse gratulacje:)dbaj o sobie.I witamy wśród ciężarówek:) Ja ostatnio wspominałam dzień kiedy zrobiłam pierwszy test,a juz weszłam w 3 trymestr.Jejku jak to zleciało:)Zobaczysz jeszcze troche i bedziesz czuła kopniaki. U mnie też strasznie wieje,ale słoneczko świeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lime gratuluję :) temat jest na lato, ja jestem na wiosnę za 4 tygodnie, Ty na jesień ale nie szkodzi, w zasadzie terminy każda z nas ma różne, ale temat się rozwija, więc każda która będzie rodziła tutaj, to niech wpada :) Różyczka jak tam maluch ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limehouse o widzisz a ja ( o ile wszystko bedzie OK- bo kilka razy nie bylo) mam na 26.09 +/- tydzien :P czyli moze i byc pazdziernik :) tak ze fajnie, ze dolaczylas !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ruchy mojego młodego wyglądały tak , że pierwszego kopa poczułam w 18 tygodniu, ruszał się tak słabo,tzn lekko dla mnie, potem stopniowo coraz bardziej, kilka tygodni bardzo bolała mnie wątroba (lub jakiś inny narząd po prawej) bo mały ustawił si e na skos(tak jest do dziś) potem znów zaczęły słabnąć, bo dziecko coraz większe,więc miał coraz mniej miejsca, ale teraz jak mnie skopie, to bardzo boli, i jak się rozciąga bądź obraca też mocno odczuwam.więc teraz rusza się zdecydowanie mniej, ale jak zacznie się bawić to bardzo boleśnie.czasem mały ma kilka godzin odpoczynku kiedy nie rusza się wogóle, ale generalnie lekarze mówią że jeśli dziecko nie rusza się ponad 12 godzin należy zgłosić się do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwsze ruchy poczułam w 17 tyg ale to było takie łaskotanie,na kilka dni ustały i potem poczułam kopniaka w 18 tyg.Na początku te ruchy były bardzo nieregularne,ale po jakimś czasie mały zaczął bardziej reagować jak cos zjadłam.Teraz czuje może nie tyle co kopniaki co przesuwanie.Juz ma mało miejsca na gimnastyke,ale czasami jak mi pupcie wypnie to boli.Czesto czuje lekki ból tzn takie naciąganie skóry a za chwile jakas jego częsć ciała.wypina sie lub rozciąga.Mój maleńki:) Jeszcze 3 miesiace i bedzie z nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam powtórzyłam test wyszły dwie kreski, na początku była słaba ale tak po 10-15 minutach jest bardzo wyraźna. Ja do ruchów dziecka mam jeszcze bardzo długo.....;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Czytam Was kochane i sama sie zastanawiam czy ja juz czuje czy jeszcze nie ;) Ja juz chcialabym czuc te kobniaki ale jak narazie mam tylko laskotanie ;)I wieczorem caly czas slychac bylo jak mi sie woda przelewa w brzuchu ;p Dzis jade na USG do Manchasteru mam nadzieje ze dowiem sie juz co bede miala;) Obstawiam coreczke lecz nie nakrecam sie za bardzo bo nie chce sie rozczarowac :P A jak to jest u Was w ktorym tygodniu sie dowiedzialyscie i czy juz wiecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,ja ruchy dzidzi poczulam tydzien temu czyli w 21tc, sa to takie pukniecia,laskotanie od wewnatrz bardzo przyjemne, we wtorek bylam na usg i dowiedzialam sie ze to dziewczynka-Karolinka, strasznie sie cieszymy z mezulkiem, wczoraj bylam u bratowej dala mi 3torby ciuszkow po swojej coreczce ktora ma roczek,duzo tego jest i nic raczej nie musze kupowac,dzis je posegreguje bo ciuszki sa od 0 do 12 miesiecy,heh nawet ochraniacz na lozeczko mi dala i kocyk dziurkowany super. dzis po pracy bede miala co robic. :) A dziewczyny bo dzis wyczytalam z badao usg ze mam PLACENTA ANTERIOR NOT LOW czy wiecie co to konkretnie oznacza?wystraszylam sie ze to lozysko przodujace,ale na szczescie to nie to ale chcialabym wiedziec co konkretnie znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietam jak ja poczułam pierwsze ruchy dziecka :) z wytesknieniem wyczekiwalam na kazdy kolejny kopniaczek.Najczesciej czulam je w łozku na wpółsiedzaco i przed spaniem.Dzidzius miał jakies 3 miesiace aktywnosci,a teraz od 2ch tyg coraz mniej go czuje... :( przygotowuje sie do porodu (jeszcze 3 tyg:) ) i pewnie zbiera siły. Napewno bede teskniła za brzuszkiem ciazowym,i napewno odruchowo bede sie po nim glaskac ;) jakby dzidzia dalej w nim byla. Kasienka jak sie masz?? Odczuwasz jakies skurcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, zobaczycie wszystko będzie ok z bobasami, trzeba być dobrej myśli :) Różyczka mam skurcze, baaaardzo nieregularne, takie jak z okresem tylko że sporo silniejsze. Wczoraj wieczorem miałam 15 minut ciągle, z kilkusekundowymi przerwami,ale jeszcze czas, ja nie mogę jeszcze urodzić, bo mam ciuszki niepoprasowane :D więc nakazuję Olkowi siedzieć :P dziś byłam u położnej, uterus ma 35 cm, ciśnienie w normie, na 23 ustaliła mi tour hospital.17 marca ostatnie usg i wizyta u lekarza, i ostatnia wizyta u położnej na 8 kwietnia chociaż dziś mi powiedziała że raczej nie dotrwam, ona prorokuje że urodzę na koniec marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko jest ułożone cephalic OP i z tego co na necie wyczytałam to oznacza : OP means the baby's back is toward your back. Baby's face and belly are facing out. to ogólnie źle czy dobrze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki- miałam wam nie pisać ale wam powiem)-: przygotowuje sie do życia samotnej matki, MOJ facet po raz kolejny nie wraca na noce do domu, tym razem to już 2 tydzień, mam tego dosyć! Jest mi baaaardzo przykro ale jestem w trakcie załatwiania wszystkich formalności dla samotnych matek)))-: wam życzę wszystkiego najlepszego i wspaniałych dzieci(-: ja tez czekam na swoją fasolke, to ona daje mi siły, to będziemy we dwie, czasem tak lepiej- pozdrawiam Was gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka to smutne, że tak się źle u Ciebie dzieje, ja nie będę przekonywać bo nie wiem dlaczego w waszym związku tak jest, czemu on nie wraca.. ale skoro podjęłaś decyzję o byciu samotną matką, uważasz że tak będzie lepiej dla Ciebie i dziecka- to znaczy że będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, tyle tych ułożeń.. w każdym razie w karcie pisze ceph OP. głowa w dole, czyli dobrze. Położna mi przepowiada na koniec marca, obym tylko dotrwała do 17, do usg a potem niech się dzieje co chce,najważniejsze aby mi powiedzieli na usg, czy brzuszek jest normalny czy za duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka1609 Nie wiem ile macie lat ale on jest poprostu nie dojrzaly :( Bardzo mi przykro ze cie to spotkalo :( Ja tez jestem po nie udanym zwiazku i to 8 letnim, bylam wtedy mloda i glupiutka, myslalam ze sie ulozy i bedzie dobrze i tak to trwalo i trwalo latami. Pozniej tylko moj synek na tym ucierpial bo gdy sie rozstalimy mial prawie 6 lat :) Ale tak jak piszesz zostalo mi dziecko i to cudowne :) Zawsze moge na syna liczyc i pomimo swojego wieku a ma juz 13 lat, pomaga mi jak tylko moze :) i chyba przez to rozstanie jestesmy z synkiem bardzo zzyci. Ja swojej decyzji nie zaluje bo poznalam pozniej cudownego faceta, ktory jest doslownie moim ksieciem z bajki :) Tlumacze to sobie ze w pewnym sensie Bog mi to wszystko wynagrodzil, mam wspanialego meza i syna a tamto to tylko nie mile wspomnienia ktorych moglo by nie byc :( Trzymas sie mocno i postaraj sie nie stresowac tym co sie w Twoim zyciu dzieje bo szkoda dzidziusia, chociaz wiem ze to trudne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKAA__ Jak zalatwilas sobie kolejne usg czy u was to standard ze na koniec ciazy je wykonuja ??? Mi polozna mowila ze sa tylko 2 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny- pewnie, ze wolałabym mieć pełna rodzine ale to jego zachowannie ciagle sie powtarza, Ewelinko- oboje mamy po 35 lat, on jest nauczycielem i co z tego???)-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tym bardziej powinien byc odpowiedzialny :( Straszne ze trafilas na takiego faceta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina masz rację , bo są tylko 2 ale ja mam cukrzycę ciążową i muszą na bieżąco kontrolować jak dziecko rośnie-tzn ile waży i jak u niego wyglądają obwody.Ja miałam te 2 standardowe, potem miałam w 28, 32 i teraz mam oostatnie za tydzień.I przypuszczam że po tym ostatnim podejmą decyzję czy wywołują czy rodzę sn, czy cc, bo tak jak pisałam wg usg z 32 tygodnia lekarz powiedział że dziecko ma za duży obwód brzuszka-nie jest on większy od głowy , ale jak taki będzie, to główka przejdzie, a brzuch się zaklinuje i to może skończyć się urazami bądź przyduszeniem i gorszym stanem zdrowia po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha ,a cukier który ja spożywam w nadmiarze pobiera dziecko , i to działa na niego jak hormon wzrostu= może być sporo większy niż normalne noworodki bez cukrzycy ciążowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam cukrzyce ciazowa w 2 ciazy w pl i tez bylam pod stala kontrola. U mnie cale szczescie sie skonczylo wszystko dobrze :) Teraz tez mialam juz robione badanie na cukrzyce po obciazeniu glukoza i jak na razie jej nie mam, maja je powtorzyc jeszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×