Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

anitia Pewnie ze pamnmeitamy co tam u Ciebie;)) Ewa ale Tobie to dobrze a ja do 15stej bylam w pracy pare min po powrocie juz bylam u mnie plozna dowiedzialam sie t6ego co chcialam no i moja kochana polozna wyslala mnie do szpitala mimo ze sprawdzala serduszko dopllerem!!! W szpitalu pobrali mi krew podlaczyli pod KTG ( na KTG maly kopniakow dal mi az 15 hehe ) wezwali ginekologa nio i narazie stwierdzil ze jest ok ale beda mnie cesciej monitorowac wiec mozliwe ze bede miec jeszcze USG .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A bo ja wiem, tak jakos zlecialo. U mnie juz sie zaczal 29 tydzien, ale ten czas zapierdziela. Synek kopie, czasami ma przestoje, ale nie denerwuje sie tym. Nie chce kopac jak chodze, ale jak tylko sie poloze to napiernicza jak szalony. A teraz jestem troszke podziebiona, gardlo mnie boli kurcze, ale mam nadzieje ze bardziej mnie nie rozlozy. Ja ciagle chodze do pracy no i mam nadzieje tak dociagnac do konca lipca, ale wszyustko zalezy od tego jak sie bede czula. A jak tam u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia milo cie widziec, ja do pracy bede chodzila jeszcze przez 3 tygodnie :) wiec juz niedlugo- w sumie to mi sie juz nie chce :) ale nie jest zle a no tak ja weekendy zawsze mam wolne a mezulek tylko do 12w soboty :) wiec jak pogoda jest to korzystamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odchodze z pracy 2 tyg przed porodem:) z tym ze mam holiday tydzien przed macierzynski :) Ja tez planuje jakis wypadzic na walie ale nie w weekend a w tygodniu bo weekendy mam pracujace :) Uciekam spac dziewczynki odezwe sie jutro po pracy buzioooolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla Izuni i nowego potomka!!! JA na urlop odchodze już niedługo, bo za 1,5 tygodnia. Bo w tym roku jeszcze w ogole nie brałam wiec mam prawie 5 tyg do wykorzystania. Ale dobrze odpoczne, posprzatam i bede czekac. Ewa my już niedługo w sumie. Ciekawe jak to sie poukład?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kasztanka ja im blizej tym bardziej sie stresuje :) ale damy rade :) dzisiaj pogoda paskudna- chlodno i deszczowo- dobrze ze wczoraj skorzystalismy z pogody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka@@@
hej dziewczyny czemu nikt nie odppisuje na moje pytania?? wiem ze pozno zaczelam pisac.. Jestem z Bournemouth i rodze 20 czerwca.. duzo mozna sie od was dowiedziec wiec napiszcoe jak mozecie co braLYSCIE DOKLADNIE DO SZPITALA i jak jest z oddechem jak najlepiej oddychac bo podobno to bardzo wazne a ja juz coraz gorzej oddycham bo sie szybko mecze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
beatka@@@ jesli chodzi o torbe do szpitala to tu masz link : http://www.emito.net/poradniki/zdrowie/ciaza_i_porod/torba_do_szpitala choc wydaje mi sie ze ktoras z dziewczyn juz pisala co ze soba zabrac. Po za tym w necie jest tego pelno. Jesli chodzi o odpowiednie oddychanie w trakcie skurczy bo chyba to masz na mysli, to tego sie opisac nie da, na pewno w trakcie porodu polozna Ci wszystko wytlumaczy i doradzi :) Nie masz czym sie stresowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatka ja do szpitala wzielam dla mnie 2 koszule szlafrok klapki kosmetyki ręcznik majtki normalne i jednorazowe podklady a dla małego body pajace czapeczki pampersy chusteczki mleko butelke.no wlasnie dziewczyny dowiedzcie sie u siebie czy dadza wam mleko,bo u mnie kiedys dawali a teraz nie daja i zanim moj przywiozl mi mleko to maly byl głodny. Rodzilam w koszulce w ktorej przyjechalam,i tak mialam ja podwinieta pod biust. mi położene mowily kiedy o oddychaniu,kiedy przec bo po epiduralu nie czulam skurczy.tylko lekarka ktora odbierala porod byla bardzo niestympatyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Hej dziewczyny :D Dzis wlasnie znalazlam ten watek na forum przez przypadek , Postanowilam , ze sie dolacze do Was i napisze cosik :) Ja tez mieszkam w uk w birmingham , jestem w 36tc. Bedzie chlopczyk:) Termin na 2.07 . Od dwoch dni mam urlop a za 2 tyg zaczynam macierzynski :) Sprobuje poczytac i nadrobic zaleglosci bo troche tu tego popisalysie :)) Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Niby sie zalogowalam a nadal wyskoczylam na pomaranczowo . ehh nie wiem jak tego uzywac hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj katty, to widze ze jestes nastepna na liscie do porodu. kochana jak sie czujesz w koncowce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj katty, wpisz sie do tabelki, jak chcesz dołączyć, jest na poprzedniej stronie. Czy wiesz juz jak chcesz rodzić? JA wciąż mam okropne uczulenie, niby mam maść- bąble troche zeszły, ale swędzi mnie okropnie czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, ja z kopyta biorę się za prawko :D mój stary już zdał, to mu pozazdrościłam, z tym że ja chcę na auto.Mam do was pytanko może są tu jakieś które latały z dziećmi poniżej 2 lat.Wybieram się do Polski z moim Olkiem, i jak wygląda kwestia przewozu pokarmu?Ponieważ moja mleczarnia splajtowała,to jestem zmuszona ssaka nakarmić butlą-w jakiej formie jest najlepiej przewieźć mleko,ile mogę maksymalnie?(wiadomo czas -odprawa,czekanie po niej,sam lot, potem odprawa po przylocie..) czy najlepiej zabrać mleko w proszku i ewentualnie prosić o gorącą wodę na pokładzie, czy kupić kartoniki i uzupełniać na świeżo,czy odrazu zapełnić całą dużą butelkę 260 ml mleka z kartonika?Pojdejrzewam ,że to nie zależy od linii,tylko od ogólnych zasad bezpieczeństwa.Parę razy jak leciałam to przykukałam, że każą rodzicom próbować mleko dla dziecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka z tego co ja wiem to bez problemow mozesz przewozic jedzenie dla niemowlakow,mleko,herbatki ipt.to od ciebie zalezy w jakiej formie.mysle ze dobrym rozwiazaniem jest do butelek wsypac mleko a do termosu wlac przegotowana wode-na odprawie jedynie celnicy beda kazali ci probowac plynow ktore wieziesz, dobrym rozwiazaniem tez sa te kartoniki-mniej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Wiesz z tego co pamietam to nie ma reguly ile mleka mozesz przewiesc, Ja przewozilam w 2 butelkach i przewaznie musialam zeczywiscie probowac ale czasami nawet tego nie. Ja zawsze bralam w termicznym etui butelki z goraca woda i mleko robilam zaraz przed wejsciem przez bramki wtedy mialam ok 2 godz by je dziecku podac. Nie powiem Ci jak to jest jak masz w proszku. Ja zaraz smigam do szpitala na badania i pewnie bede miec juz birth plan :) Szkoda ze zadna z Was mi nie odpowiedziala kiedy miala robioiny plan porodu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o plan porodu to pytaj polozna,bo one czasem tego nie robia w ogole.ja zapyjalam,a ona kazala mi samej napisac i przedyskutowalysmy go na nastepnej wizycie.bylo to ok 32tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej,maly zasnął wiec mam chwilke. katty witaj ja niby mialam plan porodu w karcie,ale i tak polozne w czasie porodu pytaly o wszystko,także nie martwcie sie.bo niezawsze moze byc tak jak macie w karcie. jezeli chodzi o przewoz mleka to nie mam pojecia, Dzisiaj byla polozna,z malym ok,tylko mi sie stan zapalny zrobil i musze isc do lekarza po antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka@@@
ewa nastepna to jestem ja bo mam na 20 czewrwca czyli za dokladne 2 tygodnie..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Tak z tego co widzialam to Beatka jest nastepna :) ja czuje sie ogolnie nie najgorzej. Jest mi ciezko i niewygodnie no ale takie uroki , POza tym odpukac bo cala ciaze przeszlam spokojnie :) Co do porodu to mam wlasnie spotkanie z polozna w czwartek i bedziemy robic birth plan. Sama nie wiem czy powinnam sie jakos do tego przygotowywac? Czy ona mi pomoze? Beatka jak wyglada ukladanie birth planu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
NICK........WIEK....TERMIN.......PŁEĆ....IMIĘ.......MIE JS COWOŚĆ aapacz22...................29.04..........syn............ .............Bristol katty@...........28 .........02.04 ......synus................. Birmingham mamunia27.......27.........16.07............?............ ...........Batley ewa_84.........27.........18/07..........dz..Karolina.... .....Manchester kasztaanka.....27........18.07..........dz............... ...........Rugby KasiuniaUK......28.........25.07 AniaMC..........29.........26.07.........córka..Lena.... Newcastlu/Tyne JULKA1609.....34..........09.08.........?... .......................Londyn Ewelina29.......30.........10.08.........synek...Nicolas. ....Helensburgh kasia ............20.........10.08.........coreczka............... .Aberdeen Ninka............27.........18.08.........?.............. ..... Grays77.........34.........22.08.............. ..Grays/Chafford Hundred S_Gosia_S.......23.........25.08............synuś....NAT ANIEL agi21.............24.........25.08 ankasoton.......35.........20.09......................... ...Southampton SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK........WIEK....... DATA.........IMIĘ...........WAGA/DŁUGOŚĆ kasiulka_x ...31......5 luty..........Joanna.......4510g/61cm KASIEŃKAA__..21....4 kwietnia.....Aleksander...3450/około 53 cm noussa.........27....17 kwietnia.....Sara..........3280/ok 52 cm izunia1986.....28.....31.05.2011.....Nathaniel....3420g/5 1cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Ehh zla date wpisalam w poprzednieij tabelce :) Teraz jest poprawnie :) NICK........WIEK....TERMIN.......PŁEĆ....IMIĘ.......MIE JS COWOŚĆ aapacz22...................29.04..........syn............ .............Bristol katty@...........27 .........02.07 ......synus................. Birmingham mamunia27.......27.........16.07............?............ ...........Batley ewa_84.........27.........18/07..........dz..Karolina.... .....Manchester kasztaanka.....27........18.07..........dz............... ...........Rugby KasiuniaUK......28.........25.07 AniaMC..........29.........26.07.........córka..Lena.... Newcastlu/Tyne JULKA1609.....34..........09.08.........?... .......................Londyn Ewelina29.......30.........10.08.........synek...Nicolas. ....Helensburgh kasia ............20.........10.08.........coreczka............... .Aberdeen Ninka............27.........18.08.........?.............. ..... Grays77.........34.........22.08.............. ..Grays/Chafford Hundred S_Gosia_S.......23.........25.08............synuś....NAT ANIEL agi21.............24.........25.08 ankasoton.......35.........20.09......................... ...Southampton SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK........WIEK....... DATA.........IMIĘ...........WAGA/DŁUGOŚĆ kasiulka_x ...31......5 luty..........Joanna.......4510g/61cm KASIEŃKAA__..21....4 kwietnia.....Aleksander...3450/około 53 cm noussa.........27....17 kwietnia.....Sara..........3280/ok 52 cm izunia1986.....28.....31.05.2011.....Nathaniel....3420g/5 1cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katty na str 21 swojej karty ciazy,masz podane pytania odnosnie swoich preferencji co do porodu-o znieczuleniu,o ewen.studentach,o relaksie,o tym kto bedzie przy porodzie,o wit k itd,obok masz puste pola do wypelnienia gdzie sama wpisujesz co ci odpowiada-mozesz tez tam wpisac wlasne oczekiwania ktorych nie ma w tabelce.mozesz sobie tez wypisac na kartce swoje pomysly i przedstawic je poloznej,na spotkaniu ona to sprawdzi i jak bedziesz miec jakies pytania to odpowie. ja np.wpisalam ze chce epidural,polozna wpisala mi "want epidural" na pierwszej stronie karty obok nazwiska,dala ulotke o tym znieczuleniu i wyjasnila mi jak to wyglada i pod ktory nr tel mam dzwonic jak sie akcja zacznie-bo sa dwa nr podane na karcie z tym ze na jednym oddziale podaja epidural a na drugim juz nie-na tym drugim jest np mozliwosc porodu w wannie. warto tez zapytac polozna o tzw "tour maternity unit" bo szpitale czesto organizuja takie wycieczki po oddziale polozniczym i mowia wtedy co i jak wyglada.ja ide w ta niedz.z mezem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatka to wpisz sie do tabelki-kurcze to juz na dniach,fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Juz jestem po wizycie i okazuje sie ze ta wizyta miala na celu wlasnie kolejne usg :) Aby sprawdzic czy dzidzius dobrze sie rozwija :) I co sie okazalo ledwo co sie polozylam lekarz tylko spojrzal i oznajmil ze glowka jest u gory po lewej stronie, wlaczyl sprzet i sie potwierdzilo. Za 6 tyg mam juz ustalona kolejna wizyte w szpitalu rowniez na usg by sprawdzic czy maly sie obrocil. Pytalismy jeszcze raz o potwierdzwnie plci ale przy tym ulozeniu babla bylo to nie mozliwe. Jesli potwierdzi sie ulozenie posladkowe bede miala wyznaczony termin na cc. Dziewczyny a Wam w ktorym tyg dzidzia sie odwrocila glowka w dol ??? Pytalismy tez o birth plan ale lekarz powiedzial ze byc moze nie bedzie on nam potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
ewa_84 dziekuje za odpowiedz . Przeczytam te pyt dokladnie i sie troche przygotuje co bym chciala. Beatka , jak Ty sie czujesz przed porodem ? uz niedlugo ci zostalo :)) Ja juz bym chciala byc po :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
biedronka a w ktorym tc jestes? ja jak mialam badanie z polozna ok 30tc to mi powiedziala , ze maly jest odwrocony glowka w dol juz. Ostatnie usg mialam w 20 tc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
31 tydz :) Na ostatnim badaniu na w polowie maja jak polozna mnie macala to tez powiedziala ze jest glowka w dol, a na usg okazalo sie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×