Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

-Kasia-

CIĄŻA długo.......wyczekiwana :-)

Polecane posty

kalafior z serem!!! u nas chyba nie ma takiego zestawu. Ale czeka na małego słoiczek z brokułami, wprowadze za jakis tydzien po szpinaku. Jeszcze nic nie gotowalam, mam jakies obawy :-) A Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamusie :) Zaczynam zakupy dla mojego Wojtusia i prosze o radę ;) jaki rozmiar ciuszkow kupowac na poczatek ? i po ile sztuk ? pampersy tez maja jakies rozmiary? Czy ktoras z Was uzywala butelek Avent ? jakie opinie? Prosze Was o cierpliwosc bo naprawde jestem zielona w tym temacie ;) Zielona ale szczesliwa :) bo czas zakupow dla malucha to piekny czas :) Pysiaczku, Martucha Wy juz pewnie cale spakowane do szpitala i kaciki dla maluchow gotowe. Kasiu piekna liste zrobilas :) Madzik jak szkola rodzenia ? chodzisz ? Ja juz jestem po polowie, jest fajnie i dowiaduje sie wielu rzeczy ale....jak dla mnie, na obecnym etapie ciazy to takie zajecia 2x w tygodniu to spory wysilek ;) tym bardziej ze mam klopoty z kregoslupem i nogami :( Emi gdzie ucieklas ? Miholichol Twoj Jasiek to zuch chlopak i taki grzeczny :) po kim ? Kurcze u nas od wczoraj pada i ja juz zaczynam odczuwac zmiane pogody :( boli mnie gardlo i kreci w nosku :( chyba musze juz ubierac sie cieplej. ps . a takie wpisy to chyba lepiej ignorowac, w koncu komus sie znudzi. pozdrawiam pozostale mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) miholku tak ja mam pieluchy wuelorazowe i musze przyznac ze sprawdzaja sie swietnie:-) po siusianiu mala ma nawet bardziej sucho niz w pampersie...kupy sa troche problematyczne bo trzeba to splukac porzadnie, ale sie odpieraja:-) papmpersow tez uzywam np na spacery czy wyjscia i na noc...na noc to z lenistwa, szybciej idzie z jednorazowka, a na spacer wiadomo...trudno potem nosic w torbie brudna pieluche...:-) sprobuje z kelikiem...zaczynalas od ilu lyzezek? dodowalas do mleka zeby lekko zagescic?czy od razy lyzeczka taki posilek? Pysiaku te zakupy sa najprzyjemniejsze;-) szkoda, ze mnie ominely..:-) dyskusja na temat rozmiarow ubranek byal iles tam stron wczesniej....mihol np. radzi zeby nie kupowac za duzo rozm. 56, bo jak bedzie jak u niej to lipa;-) Jasio zaczynal od 62....mja Zuza z kolei byla tak mala, ze nosila swobodnie rozmiar 52, a na 62 przeszlysmy dopiero jakies 3 tygodnie temu. wiec zalezy od dziecka;-) pieluchy rozmiar 1 dla noworodkow....noo chyba ze wczesniak, to rozm. 0 ale tego Ci nie zycze;-) buziaki pozdrawiam i uciekam bo Pirania sie obudzila i dziamga:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy jak to po kim Jasio taki grzeczny???? oczywiście ze po Tacie :-) 1. Pieluchy (pampersy, babydream z rossmana, huggiesy, belle itp.) zawsze z napisem newborn - to dla takich okruszków od 2 do 5 kg. Lepiej nie kupować jakis zapasów magazynowych bo nie wiadomo jak Wojtus bedzie rosł - lepiej miej w zapasie jakies 2 paczki. Jakby co (wyrosl) to zawsze jeszcze mozna zuzyc takie lekko przyciasne) 2. Ubranka - standardowo rozmiar 56 (chociaz z tym bywa roznie bo moj Jasio w ogole nie uzywal takiego rozmiaru - od razu 62). Ty rodzisz jak juz bedzie zimno wiec radzilabym zakupic: - body z dlugim rekawem - body z krotkim rekawem - pajacyki (dlugi rekaw i dlugie nogawki zakonczone stopkami) - spiochy (dlugie nogawki ze stopkami na ramiaczka) - kaftaniki z dlugimi rekawami lepiej zapinane z przodu niz te wciagane przez glowe - na lapki niedrapki - czapeczka cienka bawelniana zawiazywana - kocyk cienki - moze byc rozek - pieluchy flanelowe do kazdorazowego podkladania na stol do wazenia itp - ja nie musialam miec nic do pielegnacji malego, wszystko bylo w szpitalu - wklady poporodowe!!! mega wazna rzecz! bella jest ok. - kilka koszul nocnych (3) a jak mały bedzie mial zoltaczke to nawet i 5! (jaka masz grupe krwi? bo dzieci matek z grupa krwi B nie maja zoltaczki) - kolo ratunkowe pompowane dla dzieci - podklady fizelinowe na lozko (na przescieradlo) to tyle na szybko :-) buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulfoniku ja dodawalam do butli z MM na poczatku pol lyzeczki kleiku a teraz daje spokojnie 2,5 lyzeczki. I jasio to wciaga przez smoczek. Gesciejsze robie cos co nazywa sie "kaszka na dobranoc" oczywiscie bezglutenowa i to podaje lyzeczka. Daisy - przypomnialo mi sie - smoczki AVENT. Powiem Ci szczerze ze ja teraz tylko ich uzywam. Zaczynalam od butelek i smoczkow tomee tippee, lovi, avent. Jak maly mial ponizej 3 mcy to ssal spokojnie z roznych smoczkow. Teraz jak przeszlismy stopien wyzej (3+) to zakupilam Avent, zarowno smoczki trojprzeplywowe, zwykle jak i butelki. Jestem zachwycona. Dobre, solidne wykonanie, łatwo sie myje, sterylizuje. Moja bratanica tez sie wychowala na aventach. Domyslam sie ze co mama to opinia, ale ja polecam aventy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki ;) Daisy tak chodzę do szkoły podoba mi sie, ja od ok 2 tyg tez odczuwam większe zmęczenie z nogami i kręgosłupem jeszcze ok. Ja mam opracowana taka listę z wyprawka, dostałam jedną od Pysiaczka, drugą od koleżanki i zmodyfikowałam wg uznania chcesz to wyślę Ci na fb. Na ostatnich zajęciach babeczka radziła by kupować ciuszki 62, mam kilka 56 dosłownie 4 pajacyki mama mi kupiła i więcej nie będę kupować, jeszcze 1 dostałam komplet ok 60. Teraz zamierzam kupić kaftaniki i wezmę 62 mogą być troszkę za luzne ale jak Misiak pisze maluchy szybko rosną, mój po nas i tak pewnie mały nie będzie he he Kupiłam komplet buteleczek Avent na allegro po zrobieniu wywiadu wsród znajomych znalazłam fajna promocję 4 butelki za 55 zł, jak chcesz podam linka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki miholu;-) no to zakupie kleik i popatrze jak wplywa na koope;-)w razie czego zjem sama:-P uuppss Daisy, pomylilam Cie z Pysiaczkiem przeprszam;-) my na razie mamy butelki lovi,TT, aventu...tak sie zlozylo, ze w ramach testow kilka rodzajow..;-) na poczatku dobre byly lovi bo mala musiala sie napracowac zeby zjesc i nie krztusila sie.TT i aventowskie oaz canpol usialy pocekac bo zalewala sie mlekiem...:-) teraz uzywamy TT i avent , szybszy przeplyw mleka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany ale zadyma ...a sniegu przeciez nie ma.... Daisy ja mam malutko ubranek na 56,chyba z 5szt body z dl rekawem bo kolezanka mi kupila,2pary polspiochow i jeden body z dl rekawem,sama kupilam wiecej na 62,kilka pajacykow,4body z dl rekawem,2body z krotkim,2kaftaniki,kilka spiochow rozpinanych w kroku...ale te 62 rozm sa takie rozne bo kupowane w roznych sklepach ze trudno wyczaic ,ktory prawidlowy...a ktory zawyzony,na 68 tez mam kilka pajacykow i narazie nie kupuje wiecej... Butelke mam narazie jedna z TT i smoczek tez z TT . Mam cicha nadzieje ze produkcje mleka bedzie i nie bedzie potzrebna butla:) Kupilam dzis malenkiemu rozek i taki sam wzor poscieli do lozeczka:) i Mustelle do kapieli,pisze ze mozna ja stosowac od pierwszych dni...a jak bedzie mial jakies odpukac ! atopowe zapalenie skory to wtedy zaopatrze sie w emolianty... W sobote jedziemy zamowic lozeczko i wozek:) Babki 8cm materac starczy do lozeczka czy wyzszy kupowac,ja chce kupic napewno kokos-pianka-gryka ,tylko mysle nad wysokoscia,jakbym miala lozeczko w domu juz to latwiej byloby mi wysokosc dobrac,bo sa 8cm i 15cm ,zastanawiam sie czy ta 15stka to nie za wysoka do lozeczka? Mimo pochmurnej pogody ,milego dzionka zycze:)ja dzis sie odchamiam i ide do teatru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulfoniku, Miholicholuk, Madzik,Miluchna dziekuje za rady :) Jak sie komus cos jeszcze przypomni to bede wdzieczna. Miholicholku kolo ratunkowe to to pompowane kolko do plywania ? Ja mam grupe ABRH- to moze zoltaczka nas ominie :) Madzik no jasne poprosze o liste wyprawki i link do butelek :) Kupilas tez sterylizator ? Kulfoniku to rzeczywiscie malutka byla Twoja pirania :) Miluchna ja zamierzam kapac synka w mydledla niemowlat a potem uzywac oliwki. Tak radzi nam polozna ze szkoly rodzenia. Wiem ze mozna kapac np w oilatum i juz nie oliwic ale podobno oliwienie dziecka to cala frajda i uczenie go naszego dotyku :D Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Ja tez mam nadzieje ze bede karmila piersia ale roznie to bywa, czasami checi sa ale mleka brak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) na początek dla naszej Kushion wielki kopniaczek w tyłeczek za podejmowanie dyskusji z pomarańczą :) Kushion przecież Ty duża dziewczynka jesteś. ja mam Cię uczyć co się z takimi robi :) całuski dla Dominisia :) miholicholku u nas wczoraj był też szpinak i mega wykrzywiasy, myślałam że padnę :) niestety moja Hanula złapała katar i pokasłuje, jutro mamy wizytę u lekarza. leci jej strasznie gęsty katar, ściągam fridą i zakrapiam sterimarem, niestety dzisiaj przy jedzeniu aż krztusić się zaczęła i zwymiotowała bidulka :( dziewczyny ja wariuję z tym rozszerzaniem diety, chyba rzeczywiście Kushion miała rację i trzeba zaufać instynktowi bo można zbaranieć. przeczytałam już chyba wszystko co możliwe w necie. według jakiś tam najnowszych schematów w 6 miesiącu podaje się już gluten dziecku, dostałam od znajomej tabele i tam też jak krowie na rowie że w 6 miesiącu gluten. jutro dopytam lekarki. ale wiecie co dziewczynki z tego co w necie czytam to co mama to inaczej malca karmi. ja np. podaje Hance teraz 4x mleko z odrobiną kaszki bo jeszcze ulewa, jeden cały posiłek to zupka jarzynowa i cały deserek, no i teraz do tej zupki trzeba ten gluten wcisnąć a od przyszłego miesiąca żółtko. dla zainteresowanych http://www.bobovita.pl/cms/images/clipart/File/schematy/schemat%20ml%20modyfiko.pdf najnowszy schemat buzie dla was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daisy ja Skarbie dorzucę jeszcze coś od siebie - ja np. nie używałam śpiochów i kaftaników, tylko body i pajace- więc radze wypróbowac co będzie najwygodniejsze :) co do butelek u nas tylko lovi do sterylizowania w mikrofalii- nie potrzeba sterylizatora do butelek jesli masz mikrofalówkę w domu problem z głowy. resztę jak miholichol pisała- podpaski poporodowe bella - ja zużyłam dużo bo lało się ze mnie jak z wiadra i podkłady seni - dla mnie najlepsze bo te szpitalne to porażka. mam dla Ciebie daisy cenną radę- nie podawaj nr telefonu w broszurkach które wypełnisz w szpitalu by otrzymać wyprawkę, ja do dziś nie mogę opędzić się od telefonów. kilka razy w tygodniu dzwonią i proponują jakieś zakupy i inne gadżety. ale mądry polak po szkodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj dziewczyny. No dziubasek i dziewczyny macie rację, trzeba było milczeć. Narwana jestem. A teraz do tematu bo ciekawy :) Dziubasek my gluten podajemy jakoś od 6.5 m-ca. żółtko jakoś krótko po. Zdrowka dla Hani! Daisy Dominik pierwsze 6 tygodni żyl w pajacykach. Spodnie w sumie jedne by wystarczyły bo wychodziliśmy w gości mało a na spacer to też pajacyk i na to jakieś kocyki czy śpiworki. Jakoś nie chciałam go męczyć ubieraniem w portki i sweterki bo był taki malutki i delikatny :) A rozmiar? Rzeczywiście ten pierwszy 56 nie przetrwał zbyt długo...Mimo, że Dominik miał tylko 51 cm ale za to był kluseczka (No bez porównania do Jasia Miśki oczywiście )więc zaraz wskoczyliśmy w 60. Ale mam koleżankę urodziła krótko po mnie córeczkę i ona dłuuuugo chodziła w pierwszym rozmiarze bo urodziła się malutka jakoś 2.800g. Wszystko było na nia za duże. Więc coś tam warto mieć w pierwszym rozmiarze ale chyba nie wiele bo dokupić zawsze można. Co do podpasek to ja strasznie żałowałam, że kupiłam te takie po porodowe. Duuużo lepiej sprawdziły się fajne normalne podpaski tylko te większe na noc ze skrzydełkami. Te po porodowe to tragedia jak dla mnie, wielkie, grube, niewygodne...brrr. Fakt, że ja krwawiłam raczej jak w pierwszych dniach normalnego okresu. Więc może lepiej się sprawdzają jak się mocniej krwawi? Nie wiem. Butelki u nas TT od początku i nie sprawdzałm innych więc nie wiem czy są lepsze/gorsze. Smoczek przypasował tylko Avent:) Kapiemy od początku w Jonson ale podobno duzo dzieci uczula (??). Materacyk mamy 8 cm. Ale chyba 15 cm nie zaszkodzi (??) fakt, że dziecie będzie wyżej. Może lepiej widoczne? Z pierwszych dni w domu to nie sprawdziło nam się położenie łóżeczka, trzeba było przestawiać bo stało tak, że leżąc nie widziałam dziecka a na początku gdy maluch jest mały to człowiek drży jak liśc topoli czy oddycha, czy ten dzwięk to było ulewanie itd. Więc łóżeczko trzeba było przestawić tak, żeby nie trzeba było wstawać co 5 min sprawdzać czy wszystko ok. No i spaliśmy pierwsze 4 tyg przy bardzo delikatnej lampce z tego samego powodu. Do dziś pamiętam to uczucie przerażenia czy wszystko z dziecięciem jest ok i podnoszenie głowy na najmniejszy szelest. Rożki wspominam super, mieliśmy dwa i jeden się prał to drugi w użyciu. Pościel do tej pory nam się nie przydała :) Tylko prześcieradło. Dominik śpi w śpiworku. Na początku była za duża, później zaczął się ruszać i znalazłam go kiedyś z głową pod kołdrą to mnie odstraszyło bardzo i do tego wiecznie się odkrywał. W śpiworku ani się nie odkopie ani nie zakopie. A pościel musi poczekać na lepsze czasy. Co do ilości ubranek to...miałam za mało. Na początku dzidzia potrafi dużo ulewać przy każdym karmieniu niemal i wiecznie wszystko było w praniu. Przebieraliśmy po 5/6 razy dziennie wiec dwa dni to 12 pajacyków. A gdzie pranie i suszenie....szło tego. Pieluch tetrowych mamy 26 i generalnie to bardzo dobra liczba u nas. Gdy jedne się piorą to mamy wsystarczająco by działać na ilości czystej ( służą nam do odbijania, przecierania buzi i takie tam. Kulfoniku a pirania nie za młoda na kleik? 3 m-ce skonczyła dopiero? Żeby nie było że naskakuję to nie naskakuję. Pytam po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kushion u nas w PL pediatrzy zalecaja dodawac kleik ryzowy do MM gdy dziecie nie najada sie. My mamy materac pianka- kokos- gryka 21 cm! polozenie lozka to najwyzsze dla niemowlat, na materacyk polozylam recznik a na to przescieradelko. Teraz jak jest zimno maly spi w pajacu i chowam go do takiego worka na ramiaczkach bo straszliwie sie rozkopuje w nocy. Najlepiej bedzie jak zaopatrzycie sie i w podpaski belli na wieksze krwawienie i te podpaski ze skrzydelkami. Zreszta w kazdym szpitalu jest kiosk z akcesoriami na dole wiec mozna zakupic. Aha moj m biegal do tegoz sklepiku takze po smoczek, wiec moze od razu zakupic? Dziewczyna ktora byla ze mna na sali miala taka podkladke do karmienia malucha, w ksztalcie polkola nakladana na brzuch a na tym lezal malutki. oczywiscie nie zapominajcie o ladowarce do telefonu i aparacie foto jesli nie macie dobrego w telefonie :-D, wlasna poduszka jest mile widziana. Daisy - tak takie kolo ratunkowe ale dla dzieci bo ma mniejszy otwor i tylek nie wpada do srodka :-) aha i do pielegnacji krocza najlepsze mydlo bialy jelen w plynie. Poza tym radze zaopatrzyc sie zawczasu w czopki glicerynowe - niekoniecznie do szpitala ale niech leza w lodowce na czarna godzine :-) My w pierwszysch dniach kapalismy Jasia w Oilatum - super sprawa, wlewasz do wanienki 2 nakretki , myjesz i po sprawie. Po zuzyciu 2 butelek zakupilam mustele 2 w 1 czyli do ciala i wlosow i uzywam teraz wymiennie z Nivea. Mustele i Nivea moge polecic z calego serca!!! oczywiscie chusteczki wilgotne do przewijania! do sterylizacji uzywalam torebek do mikrofali a teraz juz myje butelki i smoczki woda z plynem do naczyn a potem zalewam wrzatkiem az do wystygniecia. Raz na jakis czas gotuje w garnku :-) Do domu - obcinaczka i nozyczki do paznokci, szczotka do wlosow taka z miekkiego wlosia, termometr, sterimar baby spray do noska, platki do demakijazu do mycia twarzy maluszka z uzyciem przegotowanej wody. Przepraszam za chaos ale podczas pisania przypominalo mi sie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuski, Kasiu, Swietna ta lista! Podziwiam za pamiec! Fajnie widziec, ilu babeczkom udalo sie zajsc w upragniona ciaze po wielu latach walki, a ile jeszcze czeka w kolejce!!!! Jak sie czujesz? Brzuch coraz bardziej przeszkadza? U mnie naprawde wytrzelil po 30 tygodniu. Tak jak wczesniej byl malenki I w niczym nie przeszkadzal, tak teraz zdecydowaniu czuje jego obecnosc, szczegolnie w nocy, jak musze sie przekulac na drugi bok. Wygladam smiesznie, bo wszystkie dodatkowe kilogramy poszly mi chyba wlasnie w brzuch, jakby ktos przyczepil do mojego ciala pilke:-) Daisy, Nie szalej z iloscia ubranek (choc wiem, jak ciezko sie powstrzymac). Kup niezbedne minimum na poczatek. Jak bedziesz wiedziala jakies wielkosci jest maluch, wowczas podokupujesz wiecej (a raczej wyslesz meza do sklepu po kilka dniach po porodzie) Fajnie, jakbys mogla dostac jakies rzeczy w spadku. Maluchy nosza poczatkowa garderobe tak krotko, ze I tak zostaje prawie jak nowa. My mielismy szczescie dostac 2 worki ciuszkow od 3.2kg do 5kg. Taki przedzial, ze maluch powinien w cos sie wstrzelic. Sporo rzeczy juz pokupowalam, ale wiekosc lezy w szafie w kartonach. W przyszlym tygodniu mam plan rozpakowywania wszystkiego. Pozostaly mi jeszcze wszelkiego rodzaju przybory kosmetyczne I rzeczy do szpitala dla siebie. Wole miec torbe gotowa duzo za wczasu. Gusia09, Co do twojej przykrej dolegliwosci. Jest na to prosty sposob. Cwiczenia Miesni Kegla, ktore w ciazy ulegaja oslabieniu (stad np. nietrzymanie moczu). Taki sam efekt pojawia sie u starszych kobiet po menopauzie. Jezeli takie przykre incydenty zdarzaja ci sie przy kaszlu/kichaniu, to znak, ze miesnie nie sa najmocniejsze. Warto moze zaczac robic proste cwicznia, nie zaszkodza, a moze akurat uda ci sie wyelimonowac problem. Poza tym, im silniejsze te miesnie, tym klatwiejszy porod (podobno). I tu mam pytanie, do tych ktore rodzily naturalnie. Czy robilyscie regularnie te cwicznie I czy uwazanie, ze pomoglo wam do podczas porodu? Tutaj maja na tym punkcie mala obsesje.. Na kazdych zajeciach z jogi, szkoly rodzenia, czy kontrolej wizycie w szpitalu o tym sie przypomina. Wiem, ze na pewno nie zaszkodzi, zastanawiam sie tylko czy naprawde przyniesie to jakis efekt. Pysiaczek, Fajna historia z tym mlekiem. Masz racje, maly jeszcze w brzuchu, a juz ma swoje zadania! Widze, ze juz praktycznie mozesz odliczac dni do porodu. Drugaszanso, Jak u ciebie? Doszlas juz do siebie po porodzie? Davidek jest juz z toba w domu? Rybciu, Jak sobie radzisz ze Stasiem? Jak samopoczucie po cesarce? Miholichol, Widze, ze ruszylas z szersza dieta z wielkim rozmachem. Fajnie, ze Jasio tak ochoczo probuje nowych rzeczy! Zastanowila mnie jedna rzecz w twoim ostatnim spisie (tylko sie nie smiej), w jakim celu czopki glicerynowe w lodowce? Kushion/Kulfonik, Dzieki za wszelkie cenne wskazowki. Buziaki dla Dominika I Hanulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuski, Kasiu, Swietna ta lista! Podziwiam za pamiec! Fajnie widziec, ilu babeczkom udalo sie zajsc w upragniona ciaze po wielu latach walki, a ile jeszcze czeka w kolejce!!!! Jak sie czujesz? Brzuch coraz bardziej przeszkadza? U mnie naprawde wytrzelil po 30 tygodniu. Tak jak wczesniej byl malenki I w niczym nie przeszkadzal, tak teraz zdecydowaniu czuje jego obecnosc, szczegolnie w nocy, jak musze sie przekulac na drugi bok. Wygladam smiesznie, bo wszystkie dodatkowe kilogramy poszly mi chyba wlasnie w brzuch, jakby ktos przyczepil do mojego ciala pilke:-) Daisy, Nie szalej z iloscia ubranek (choc wiem, jak ciezko sie powstrzymac). Kup niezbedne minimum na poczatek. Jak bedziesz wiedziala jakies wielkosci jest maluch, wowczas podokupujesz wiecej (a raczej wyslesz meza do sklepu po kilka dniach po porodzie) Fajnie, jakbys mogla dostac jakies rzeczy w spadku. Maluchy nosza poczatkowa garderobe tak krotko, ze I tak zostaje prawie jak nowa. My mielismy szczescie dostac 2 worki ciuszkow od 3.2kg do 5kg. Taki przedzial, ze maluch powinien w cos sie wstrzelic. Sporo rzeczy juz pokupowalam, ale wiekosc lezy w szafie w kartonach. W przyszlym tygodniu mam plan rozpakowywania wszystkiego. Pozostaly mi jeszcze wszelkiego rodzaju przybory kosmetyczne I rzeczy do szpitala dla siebie. Wole miec torbe gotowa duzo za wczasu. Gusia09, Co do twojej przykrej dolegliwosci. Jest na to prosty sposob. Cwiczenia Miesni Kegla, ktore w ciazy ulegaja oslabieniu (stad np. nietrzymanie moczu). Taki sam efekt pojawia sie u starszych kobiet po menopauzie. Jezeli takie przykre incydenty zdarzaja ci sie przy kaszlu/kichaniu, to znak, ze miesnie nie sa najmocniejsze. Warto moze zaczac robic proste cwicznia, nie zaszkodza, a moze akurat uda ci sie wyelimonowac problem. Poza tym, im silniejsze te miesnie, tym klatwiejszy porod (podobno). I tu mam pytanie, do tych ktore rodzily naturalnie. Czy robilyscie regularnie te cwicznie I czy uwazanie, ze pomoglo wam do podczas porodu? Tutaj maja na tym punkcie mala obsesje.. Na kazdych zajeciach z jogi, szkoly rodzenia, czy kontrolej wizycie w szpitalu o tym sie przypomina. Wiem, ze na pewno nie zaszkodzi, zastanawiam sie tylko czy naprawde przyniesie to jakis efekt. Pysiaczek, Fajna historia z tym mlekiem. Masz racje, maly jeszcze w brzuchu, a juz ma swoje zadania! Widze, ze juz praktycznie mozesz odliczac dni do porodu. Drugaszanso, Jak u ciebie? Doszlas juz do siebie po porodzie? Davidek jest juz z toba w domu? Rybciu, Jak sobie radzisz ze Stasiem? Jak samopoczucie po cesarce? Miholichol, Widze, ze ruszylas z szersza dieta z wielkim rozmachem. Fajnie, ze Jasio tak ochoczo probuje nowych rzeczy! Zastanowila mnie jedna rzecz w twoim ostatnim spisie (tylko sie nie smiej), w jakim celu czopki glicerynowe w lodowce? Kushion/Kulfonik, Dzieki za wszelkie cenne wskazowki. Buziaki dla Dominika I Hanulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Pirania zasypia z tatusiem;-) lullaby czopki glicerynowe trzyma se z reguly w lodowce bo sie robia miekkie...:-P a to na zaparcia po porodzie:-) chociaz ja trzymalam na parapecie i tez dzialaly:-) cwiczylam Kegla, chodzilam na joge przez 2 ata przed porodm ...i tak mnie popruli jak stare przescierdlo....moim zdaniem nie ma reguly, zalezy jak przebiega porod;-)ale na pewno cwiczenia pomoga na czas po porodzie:-) kushion no mloda skonczyla 3 miesiace, pediatra kazala poczekac jeszcze 2 tygodnie. temat podnioslam, bo dlugo dochodze do pewnych rzeczy ( zmiane mleka robilam miesiac..:-) ), wprowadze kleik albo kaszke (jak znajde ta eko-Holle) za 2 tygodnie. chce troszkę sprobowac jej zagescic posilek nocny, moze przespi cala noc......rozbestwilam sie, i zaczelam marudzic jak sie budzi jeden raz;-) wiem ze nie naskakujesz, ja nie obrazalska.:-P butle lovi do sterylizacji w mikrofali fajna rzecz. trzymamy u dziadkow. ale zlozyc taka butle to chyba trzeba byc inzynierem:-P albo ja przytepawa... miluchnaa ja mam materacyk kokos- gryka, ma 10 cm i w zupelnosci wystarcza;-) grubosc chyba zalezy od lozeczka... Daisy ja mam grupe A rh- i mloda zolta byla....uwielbiam oliwic mloda, robie przy okazji masaz brzuszka i prykam jej na pepku...bardzo to lubi...;-)ja z reszta tez, takiego gubasa obracac to sama przyjemnosc....:-P uzywalam spiochow i spodenek tez pajacow. spodenki lubie do dzisiaj latwiej mi jest przy przewijaniu...moze ma na to wplyw a cholerna uprzaz.... poscieli tez na razie nie uzywamy, tylko przescieradlo. moze jak bedzie zimniej..spiworek dobra rzecz, chociaz mloda sie nie miesci z tymi nozkami podkurczonymi...... dziubasku nam na katar pomogl cebion (vit c), 5 kropli. dosc lagodnie na szczescie zniosla. troche jeszcze od czasu do czasu musze glta sciagnac ale juz ok. oby Hanula tez lagodnie przeszla i krotko. pozdrawiam i sciskam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lullaby-li u nas też ciagle mięśnie kegla i mięśnie kegla i fakt ćwiczyłam ale nie co dzień, raczej jak mi się przypomniało. Stanowczo za mało. Ja ze swojej strony polecam ruch do końca ciązy. Żadne forsowanie się ale normalną aktywność. Jak Miska latała z pieskami po lesie. Ja ryłam w ziemi w ogródku :) Wiele kobiet zamienia kanapę na spacer i to na pewno pomaga. Co do swojego porodu to już go opisywałam miałam dużo szczęścia i dobra połozną, zadnego pęknięcia, żadnego szycia, od razu po porodzie latałam bez problemu. Nic mnie nie bolało. Tego Wam ciężarówki z całego serca życzę. A do szpitala nie zmieścilam się w jedna torbę i w koncu poszłam z dwoma :-/ Z rzeczy do szpitala to jeszcze co najmniej 2 piżamy. Mozna kupić bieliznę jednorazową niestety nie jest ona najwygodniejsza ...wkładki laktacyjne, mozna wciąć waciki do pupy jeśli tak zamierzacie myć pupę malucha. Nie wiem jak jest w Polsce u nas można brać jedzenie(jakieś batoniki przykładowo zbożowe i picie. No i przydaje się picie. Bo jeść ja nie mogłam. Raczej mnie mdliło. Ale jak poród długi to może inaczej jest. Aaa ze swojej strony polecam zabranie/kupienie nakładek silikonowych na sutki. Wiem, że położne radzą by karmić bez ale kurcze jak ten wynalazek pomaga! Ja sutki poranione tak ze każde karmienie doprowadza do płaczu zakłada się te nakładki i nie boli NIC. A wręcz jest to miłe i przyjemne. Nie musicie używać ale może warto zabrać tak na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak szybciutko. Moja top-lista: - body z dlugim rekawem - spodenki a'la dresowe ( z gumka w pasie ) - pajacyki do spania ( ze stopkami, rozpinane na calej dlugosci, genialne takie z suwakiem) - AVENT butelki,smoczki,sterylizator parowy - podklady do przewijania z Rossmana - Frida Nigdy wczesniej o tym nie slyszałam ale mam grupe krwi B i Dominika faktycznie nie miala zóltaczki . Poźdrawiam serdecznie i dziekuje za wpisanie na lste. Olac pomarancze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaries a widzisz :-D mi to powiedzialy polozne w szpitalu. Jasio zoltaczki nei mial i juz po2 dniach bylismy w domku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Melduje że jesteśmy w końcu spakowani do szpitala :). Teraz mogę zacząć rodzić :). No i związku z tym mam pytanie czy wszystko spakowałam oczywiście :). Oto moja lista: Dla mamy - wyniki badań (wszystkie) - karta ciąży - dowód ubezpieczenia - 3 szt. koszul nocnych - szlafrok - kapcie - biustonosz do karmienia - wkładki laktacyjne (w końcu zakupiłam Belli) - wkłady poporodowe Bella - bielizna - przybory toaletowe - 2 ręczniki (duży i mały) - mała podusia - woda mineralna Dla Wiktora - 3 cienkie bawełniane kaftaniki ( w tym jeden rozm. 56) - 3 body z długim rękawem ( w tym jeden rozm. 56) - 3 pary śpiochów ( w tym jeden rozm. 56) - 3 pajace ( w tym jeden rozm. 56) - 5 pieluch terowych - 2 pary skarpetek - 2 czapeczki bez wiązania (tak sobie u nas w szpitalu życzą) - 2 pary rękawiczek niedrapków - 15 pampersów newborn - chusteczki do pielęgnacji - sudocrem - do pępuszka (oktacośtam) - smoczek ( ja zakupiłam LOVI) - butelkę ( mam DR. BROWN antykolkowa) - szczoteczkę do włosów Boję się że coś ważnego przeoczyłam i nie kupiłam. Byliśmy w środę zwiedzić naszą porodówkę w szpitalu ze szkoły rodzenia na którą chodzimy można nawet nieźle to wygląda najlepsza sala jest rodzinna mam nadzieję że będzie wolna jak zacznę rodzić. No i do porodu zostało mi jeszcze jakieś 20 dni zobaczymy jak się sprawa rozwiąże. Pozdrowienia dla wszystkich dziewczyn i sorry że tak dzisiaj tylko o sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martucha ja bym dodala pieluche flanelową - jest grubsza niz tetrowa i swoetnie sie nadaje jako podkład na przewijak. Szlafrok - oby nie byl frotte bo sie ugotujesz - na porodowce temp to okolo 26 st. Kapcie - dobrze by bylo zeby mozna bylo w nich isc pod przysznic. Aha - kolezanka z sali prosila meza zeby jej przywiozl suszarke :-) Nakladki na brodawki - chociaz mozna je zakupic pewnie w szpitalu. Nie pameitam czy napisalas - rozek lub kocyk dla Malego! Jeszcze masz troche czasu ale jakby co to trzymam kciuki!!! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna aktualizacja: Nasze mamusie i dzieciątka: - Mama Urwisów: 18.12.2007r. Piotruś, 18.10.2011 Oleńka, - Arhen: 22.07.2010r. Judyta, - goska296: 06.09.2010r. Sabinka, 07.11.2011r. Milenka, - nadzieja1983: 14.09.2010r. Laura, - idea10: 27.11.2010r. Tomaszek, - milka_a: ..... 2010r. Madzia, - Edysia1978: 25.12.2010r. Lenka, - maja331: 22.03.2011r. Maja, - Wesoła21: ... Zosia i Wojtuś, - sabiba: 21.04.2011r. Gabrysia, - ENI_35: 03.05.2011r. ............ - Nika24347: 05.05.2011r. ........ - Ila78: ....06.2011r. ........... chłopczyk - magia80: 22.07.2011r. Lenka, - Ewcia13: 06.08.2011r. Maksymilian, - Iwi.83: 06.08.2011r. Lenka, - ale_ola: 17.08.2011r. Hania, - Emmi82: 18.08.2011r. Julia, - olafasola: 04.09.2011r. Filip, - CZARNULA: 14.09.2011r. Hania, - emka155: 16.09.2011r. Fabianek, - superburek: 20.09.2011r. Tymek, - Akif: 08.10.2011r. Filip, - Maya07: 12.10.2011r. Patryczek, - ONA_81: 26.10.2011r.: Maja i Lenka, - Ines78: .....10.2011r. Leonek, - Promyk2: 14.11.2011r. Ola i Dawidek, - onaa29: 22.11.2011r. Dominik, - GREEN: 18.12.2011r. Agatka, - Niunia0205: 23.01.2012r.: Weronika i Wioletka, - kushion: 03.02.2012r. Dominik, - dziubasek25: 03.04.2012r. Hania, - monia123??: 04.04.2012r. Kubuś, - miholichol: 10.04.2012r. Jaś, - aaries: 13.05.2012r. Dominisia, - vedma: 05.06.2012r. Wojtuś i Hubiś, - miki3274: ...06.2012r. bliźniaki ??? - kulfonik: 08.06.2012r. Zuza, - Eewa...: 09.07.2012r. Kacperek, - czekajka: ....08.2012r. ............ - drugaszansa09: 21.08.2012r. Davidek, - rybcia35: .....2012r. Staś, Nasze ciężaróweczki: - Pysiaczek614 tp. 24/30.09.2012r. Cypisek, - Martucha001 tp. 23.09/05.10.2012r. Wiktor, - miluchnaaa31 tp. 29.10.2012r., - Mysiula77 tp. 09.11.2012r., - -Kasia- tp.9-12.11.2012r. Bartuś, - lullaby-li tp. 19.11.2012r., - Daisy2 tp. 21.11.2012r. Wojtuś, - madzik77 tp. 05/12.12.2012r. Olafek, - Emi-75 tp. 01.01.2013r. Kevin Nicholas, - Gusia09 tp. 24.02.2013r., - Andziulka33 tp. 08.04.2013r. Nasze Aniołki: - malinka17011977: 27.02.2011r. Mikołajek, 06.12.2011r. Amelka, - -Kasia-: 28.03.2011r. Dawidek, - -kruszyna: 01.04.2011r. Wiki, - kamcikos: - magallie: ............... bliźniaki, Zaginione w akcji i poszukiwane: prolaktynka23: ........... Kotka Mruczurotka ..... petitki9 ................... ja_ania .................... KateKiss .................. snowi ...................... karola250711 ............ bliźniaki ailona ..................... ria79 ...................... miki 09.06.2012r. bliźniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna aktualizacja: Nasze mamusie i dzieciątka: - Mama Urwisów: 18.12.2007r. Piotruś, 18.10.2011 Oleńka, - Arhen: 22.07.2010r. Judyta, - goska296: 06.09.2010r. Sabinka, 07.11.2011r. Milenka, - nadzieja1983: 14.09.2010r. Laura, - idea10: 27.11.2010r. Tomaszek, - milka_a: ..... 2010r. Madzia, - Edysia1978: 25.12.2010r. Lenka, - maja331: 22.03.2011r. Maja, - Wesoła21: ... Zosia i Wojtuś, - sabiba: 21.04.2011r. Gabrysia, - ENI_35: 03.05.2011r. ............ - Nika24347: 05.05.2011r. ........ - Ila78: ....06.2011r. ........... chłopczyk - magia80: 22.07.2011r. Lenka, - Ewcia13: 06.08.2011r. Maksymilian, - Iwi.83: 06.08.2011r. Lenka, - ale_ola: 17.08.2011r. Hania, - Emmi82: 18.08.2011r. Julia, - olafasola: 04.09.2011r. Filip, - CZARNULA: 14.09.2011r. Hania, - emka155: 16.09.2011r. Fabianek, - superburek: 20.09.2011r. Tymek, - Akif: 08.10.2011r. Filip, - Maya07: 12.10.2011r. Patryczek, - ONA_81: 26.10.2011r.: Maja i Lenka, - Ines78: .....10.2011r. Leonek, - Promyk2: 14.11.2011r. Ola i Dawidek, - onaa29: 22.11.2011r. Dominik, - GREEN: 18.12.2011r. Agatka, - Niunia0205: 23.01.2012r.: Weronika i Wioletka, - kushion: 03.02.2012r. Dominik, - dziubasek25: 03.04.2012r. Hania, - monia123??: 04.04.2012r. Kubuś, - miholichol: 10.04.2012r. Jaś, - aaries: 13.05.2012r. Dominisia, - vedma: 05.06.2012r. Wojtuś i Hubiś, - miki3274: ...06.2012r. bliźniaki ??? - kulfonik: 08.06.2012r. Zuza, - Eewa...: 09.07.2012r. Kacperek, - czekajka: ....08.2012r. ............ - drugaszansa09: 21.08.2012r. Davidek, - rybcia35: .....2012r. Staś, Nasze ciężaróweczki: - Pysiaczek614 tp. 24/30.09.2012r. Cypisek, - Martucha001 tp. 23.09/05.10.2012r. Wiktor, - miluchnaaa31 tp. 29.10.2012r., - Mysiula77 tp. 09.11.2012r., - -Kasia- tp.9-12.11.2012r. Bartuś, - lullaby-li tp. 19.11.2012r., - Daisy2 tp. 21.11.2012r. Wojtuś, - madzik77 tp. 05/12.12.2012r. Olafek, - Emi-75 tp. 01.01.2013r. Kevin Nicholas, - Gusia09 tp. 24.02.2013r., - Andziulka33 tp. 08.04.2013r. Nasze Aniołki: - malinka17011977: 27.02.2011r. Mikołajek, 06.12.2011r. Amelka, - -Kasia-: 28.03.2011r. Dawidek, - -kruszyna: 01.04.2011r. Wiki, - kamcikos: - magallie: ............... bliźniaki, Zaginione w akcji i poszukiwane: prolaktynka23: ........... Kotka Mruczurotka ..... petitki9 ................... ja_ania .................... KateKiss .................. snowi ...................... karola250711 ............ bliźniaki ailona ..................... ria79 ...................... miki 09.06.2012r. bliźniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna aktualizacja: Nasze mamusie i dzieciątka: - Mama Urwisów: 18.12.2007r. Piotruś, 18.10.2011 Oleńka, - Arhen: 22.07.2010r. Judyta, - goska296: 06.09.2010r. Sabinka, 07.11.2011r. Milenka, - nadzieja1983: 14.09.2010r. Laura, - idea10: 27.11.2010r. Tomaszek, - milka_a: ..... 2010r. Madzia, - Edysia1978: 25.12.2010r. Lenka, - maja331: 22.03.2011r. Maja, - Wesoła21: ... Zosia i Wojtuś, - sabiba: 21.04.2011r. Gabrysia, - ENI_35: 03.05.2011r. ............ - Nika24347: 05.05.2011r. ........ - Ila78: ....06.2011r. ........... chłopczyk - magia80: 22.07.2011r. Lenka, - Ewcia13: 06.08.2011r. Maksymilian, - Iwi.83: 06.08.2011r. Lenka, - ale_ola: 17.08.2011r. Hania, - Emmi82: 18.08.2011r. Julia, - olafasola: 04.09.2011r. Filip, - CZARNULA: 14.09.2011r. Hania, - emka155: 16.09.2011r. Fabianek, - superburek: 20.09.2011r. Tymek, - Akif: 08.10.2011r. Filip, - Maya07: 12.10.2011r. Patryczek, - ONA_81: 26.10.2011r.: Maja i Lenka, - Ines78: .....10.2011r. Leonek, - Promyk2: 14.11.2011r. Ola i Dawidek, - onaa29: 22.11.2011r. Dominik, - GREEN: 18.12.2011r. Agatka, - Niunia0205: 23.01.2012r.: Weronika i Wioletka, - kushion: 03.02.2012r. Dominik, - dziubasek25: 03.04.2012r. Hania, - monia123??: 04.04.2012r. Kubuś, - miholichol: 10.04.2012r. Jaś, - aaries: 13.05.2012r. Dominisia, - vedma: 05.06.2012r. Wojtuś i Hubiś, - miki3274: ...06.2012r. bliźniaki ??? - kulfonik: 08.06.2012r. Zuza, - Eewa...: 09.07.2012r. Kacperek, - czekajka: ....08.2012r. ............ - drugaszansa09: 21.08.2012r. Davidek, - rybcia35: .....2012r. Staś, Nasze ciężaróweczki: - Pysiaczek614 tp. 24/30.09.2012r. Cypisek, - Martucha001 tp. 23.09/05.10.2012r. Wiktor, - miluchnaaa31 tp. 29.10.2012r., - Mysiula77 tp. 09.11.2012r., - -Kasia- tp.9-12.11.2012r. Bartuś, - lullaby-li tp. 19.11.2012r., - Daisy2 tp. 21.11.2012r. Wojtuś, - madzik77 tp. 05/12.12.2012r. Olafek, - Emi-75 tp. 01.01.2013r. Kevin Nicholas, - Gusia09 tp. 24.02.2013r., - Andziulka33 tp. 08.04.2013r. Nasze Aniołki: - malinka17011977: 27.02.2011r. Mikołajek, 06.12.2011r. Amelka, - -Kasia-: 28.03.2011r. Dawidek, - -kruszyna: 01.04.2011r. Wiki, - kamcikos: - magallie: ............... bliźniaki, Zaginione w akcji i poszukiwane: prolaktynka23: ........... Kotka Mruczurotka ..... petitki9 ................... ja_ania .................... KateKiss .................. snowi ...................... karola250711 ............ bliźniaki ailona ..................... ria79 ...................... miki 09.06.2012r. bliźniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjjjjjj coś się pokręciłooooooo :-( chcecie ogólną listę wyprawki do domu i szpitala ( dla mamy i dziecka ) na wzór Martuchy :-) Mogę zebrać wszystkie wpisy i zrobić jedną wspólną listę, co Wy na to? Myślę też o liście badań z terminami dla ciężarnych i dla dzieci, co Wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna aktualizacja: Nasze mamusie i dzieciątka: - Mama Urwisów: 18.12.2007r. Piotruś, 18.10.2011 Oleńka, - Arhen: 22.07.2010r. Judyta, - goska296: 06.09.2010r. Sabinka, 07.11.2011r. Milenka, - nadzieja1983: 14.09.2010r. Laura, - idea10: 27.11.2010r. Tomaszek, - milka_a: ..... 2010r. Madzia, - Edysia1978: 25.12.2010r. Lenka, - maja331: 22.03.2011r. Maja, - Wesoła21: ... Zosia i Wojtuś, - sabiba: 21.04.2011r. Gabrysia, - ENI_35: 03.05.2011r. ............ - Nika24347: 05.05.2011r. ........ - Ila78: ....06.2011r. ........... chłopczyk - magia80: 22.07.2011r. Lenka, - Ewcia13: 06.08.2011r. Maksymilian, - Iwi.83: 06.08.2011r. Lenka, - ale_ola: 17.08.2011r. Hania, - Emmi82: 18.08.2011r. Julia, - olafasola: 04.09.2011r. Filip, - CZARNULA: 14.09.2011r. Hania, - emka155: 16.09.2011r. Fabianek, - superburek: 20.09.2011r. Tymek, - Akif: 08.10.2011r. Filip, - Maya07: 12.10.2011r. Patryczek, - ONA_81: 26.10.2011r.: Maja i Lenka, - Ines78: .....10.2011r. Leonek, - Promyk2: 14.11.2011r. Ola i Dawidek, - onaa29: 22.11.2011r. Dominik, - GREEN: 18.12.2011r. Agatka, - Niunia0205: 23.01.2012r.: Weronika i Wioletka, - kushion: 03.02.2012r. Dominik, - dziubasek25: 03.04.2012r. Hania, - monia123??: 04.04.2012r. Kubuś, - miholichol: 10.04.2012r. Jaś, - aaries: 13.05.2012r. Dominisia, - vedma: 05.06.2012r. Wojtuś i Hubiś, - miki3274: ...06.2012r. bliźniaki ??? - kulfonik: 08.06.2012r. Zuza, - Eewa...: 09.07.2012r. Kacperek, - czekajka: ....08.2012r. ............ - drugaszansa09: 21.08.2012r. Davidek, - rybcia35: .....2012r. Staś, Nasze ciężaróweczki: - Pysiaczek614 tp. 24/30.09.2012r. Cypisek, - Martucha001 tp. 23.09/05.10.2012r. Wiktor, - miluchnaaa31 tp. 29.10.2012r., - Mysiula77 tp. 09.11.2012r., - -Kasia- tp.9-12.11.2012r. Bartuś, - lullaby-li tp. 19.11.2012r., - Daisy2 tp. 21.11.2012r. Wojtuś, - madzik77 tp. 05/12.12.2012r. Olafek, - Emi-75 tp. 01.01.2013r. Kevin Nicholas, - Gusia09 tp. 24.02.2013r., - Andziulka33 tp. 08.04.2013r. Nasze Aniołki: - malinka17011977: 27.02.2011r. Mikołajek, 06.12.2011r. Amelka, - -Kasia-: 28.03.2011r. Dawidek, - -kruszyna: 01.04.2011r. Wiki, - kamcikos: - magallie: ............... bliźniaki, Zaginione w akcji i poszukiwane: prolaktynka23: ........... Kotka Mruczurotka ..... petitki9 ................... ja_ania .................... KateKiss .................. snowi ...................... karola250711 ............ bliźniaki ailona ..................... ria79 ...................... miki 09.06.2012r. bliźniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, U nas katary....:( Dziubasku, zaoptrz się w katarek. Przy katarze gęstym frida w żaden sposób nie daje rady. Też ciężko było mi się przekonać do czyszczenia dziecku noska odkurzaczem, niemniej to jest zdecydowanie skuteczniejsze i o wiele mniej męczoce dla mamy i co ważne, czyści skutecznie i delikatnie. Dobrze udrażnia nosek Nasivin. Zakrapiasz, zmniejsza się obrzęk śluzówek i latwiej nosek oczyścić. To szczególnie wazne, żeby uniknąć zejścia kataru na oskrzela lub zaatakowania ucha. Jest taki syrop Ceruvit junior. Można go niby stosować od 3 roku życia, ale on jest malo stężony (dla 3-latka trzeba podawać 3x po 5 ml) i lekarz pozwala u niemowląć 1ml 2x dziennie. Jest dobry bo tam jest rutyna, aloes i wit. C.. Cebion jak najbardziej i tak jak stosujesz wodę morską, no i ewentualnie nebulizacje z soli fozjologicznej. U nas Piotruś przyniosł przeziebienie i pomimo starań, Ola złapała. Mam nadzieję, że będzie ok i na katarze się skonczy. Odpukać, nie kaszlą. Fajne listy tworzycie dziewczyny. Z butelek u mnie wygrywa dr Brown's, a ze smoczków uspokajaczy Lovi. Z ubranek najczęściej w uzyciu u nas są body z dlugim rękawem i cieniutkie takie spodenko-leginsy. Najlepiej wg mnie oczywiście dla noworodka - małego niemowlaczka nie kupować żadnych kaftaników i koszulek. Jeśli bluzeczka jakaś, to nie jako bielizna, tylko "wyjściowo" w chłodny dzien np. na body, a tak to zawsze body z dlugim rękawem, krotkim i bez - najwygodniejsze bo trzymają pieluchę i nie zwijają się na brzuszku ani pleckach. I z mojego skromnego doświadczenia jeszcze jedno - nie ma co kupować ślicznych, uroczych cieplutkich pajacy. Lepsze są cienkie, bawełniane ubranka i jeśli jest baaaardzo zimno to na zewznątrz np. lepiej ubrać dwie warstwy niż jedną grubą. Nic to zmykam faszerować maluchy syropami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrrrrrr czemu się tak brzydko wkleja ???? :-( Martucha wreszcie spakowana, super lista - pozwolisz, że posłuży mi za wzór do ogólnej listy :-) Lullaby-li u mnie brzuch muszę przyznać "sprawia" coraz więcej ograniczeń ;-) Ale nie narzekam, odliczam - jeszcze tylko kilka tygodni :-) Tylko pozazdrościć tych brzuszkowych kilogramów, mnie oprócz brzucha troszkę weszło w bioderka i pupala :-) Daisy jak tam zakupowy szałłłłłł :-) Drugaszansa co u Was, jak się czujesz, jak Dawidek? :-) Pysiaczek jak się czujesz, jak samopoczucie przed wielkim dniem? :-) Muszę się Wam pochwalić, że w końcu przebrnęłam przez tydzień prania, a potem tydzień prasowania :-) Czarnula, Emka, Nadzieja wszystkiego najlepszego dla Waszych roczniaków i dwulatki :-) Pozdrawiam Was cieplutko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawię jeszcze normy: Zalecane badania USG w ciąży: - 11-14 tydzień ciąży, - 18-22 tydzień ciąży, - 28-32 tydzień ciąży. Legenda skrótów USG: AC obwód brzucha dziecka ASP lub FHR akcja serca płodu, AUA średni wiek ciąży w USG, AFI wskaźnik płynu owodniowego, BPD wymiar dwuciemienowy główki, CER wymiar poprzeczny móżdżku, CRL długość ciemieniowo-siedzeniowa mierzona od czubka głowy, EDD przybliżona data porodu, EFW szacunkowa waga dziecka, FL długość kości udowej, GA wiek ciąży według ostatniej miesiączki, GS średnica pęcherzyka ciążowego, HC obwód główki, HL długość kości ramieniowej, LMP data ostatniej miesiączki, LV szerokość komory bocznej mózgu, NB kość nosowa, NF fałd karkowy, NT przezierność karkowa, OFD wymiar potyliczno czołowy, OM ostatnia miesiączka, TCD poprzeczny wymiar móżdżku, TP termin porodu, YS pęcherzyk żółtkowy. Badania przesiewowe w kierunku cukrzycy: - między 24 a 28 tygodniem ciąży, - obciążenie 50g glukozy ( GTC ) lub 75g glukozy ( OGTT ) Badania krwi, legenda: Hb, HGB poziom hemoglobiny, Ht, Hct hematokryt, oznacza gęstość krwi, E, RBC liczba czerwonych krwinek, L, WBC liczba białych krwinek, PLT liczba płytek krwi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamuśki Weekendowo! 🌼 Meldujemy się w dwupaku! U nas ciąg dalszy "wicia gniazda": pastowanie parkietów w domku, czyszczenie fug w łazience i nawet odkurzanie samochodu. Mam jeszcze ochotę na budowę trochę pójść i polatać, pozamiatać. Zobaczymy czy mi mąż pozwoli ;-). Zupełną nowością są dla mnie obrzęki stóp. Jakaś masakra... Bolą, pieką, są czerwone i nie mieszczą się w buty. Gryy! I coś mi zaczęło wylatać z piersi... Młody coraz mniej ruchliwy ale uwielbia dupcię usadzać mi na żołądku :-) W czwartek miałam okazje pozwiedzać porodówkę w ramach szkoły rodzenia... Nawet kopną mnie zaszczyt siedzenia na łóżku porodowym. Dziwne to doświadczenie.Warunki oki. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. M.in. że u mnie w szpitalu nie ma porodów kleszczowych i próżniowych. Nie ma ZZO do porodów siłami natury. I co ważne nikt nie ma prawa naciąć mi krocze bez mojej zgody. Podobno pęknięcia są zwykle mniejsze i lepiej się goją... Torba już dawno spakowana. Ja oprócz tego co wymieniłyście to mam ręcznik papierowy, ubranka i na 56 i na 62(dużo pajacyków), stanik do karmienia piersią. Kosmetyki sobie kupowałam w Rossamnie te małe dla podróżujących (żel, szampon, płyn do higieny, pasta do zębów itd). U nas w szpitalu odchodzą już od zakładania dzieciom niedrapek. Podobno najnowsze badania wskazują, że dziecko ma mieć od samego początku możliwość swobodnego chwytania. Zmieściłam też rożek. Zwinęłam go po prostu w pokrowiec po kocyku. No i mój patent: spakowałam oddzielną torbę na wyjście i postawiłam koło fotelika samochodowego, żeby tatuś przywiózł w odpowiednim momencie. Mam tam polarowy pajacyk, kocyk, pieluszkę tetrową i flanelową. Jest to po prostu ta torba, którą mamy do wózka. Odliczamy dalej i czekamy "spokojnie" na rozwój wydarzeń ;-) P.S. Zestawienia genialne. I widzę, że nie tylko mi skleja posty ;-) Pozdrowienia Wsjem 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×