Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Tereska @

PORÓD (krok po kroku) w Szpital na Wyspiańskiego w BB

Polecane posty

Gość co do porodu
Po wstępnej rozmowie z położną podaję co należy zabrać. Poród sn podkłady na łóżko Semi 60 na 90 , ja biorę 10 sztuk, podpaski giganty. Bella największe ,na razie biorę paczkę, mąż potem dowiezie, koszula krótka do porodu ,tak za udo, potem i tak ją pod sam biust podwiną , dwie wody niegazowaną małe z dzióbkiem, chusteczki mokre dla dziecka, pieluchy, wystarczy 20 sztuk, krem alantan lub linomag, dokumenty tj karta ciąży, badanie grupy krwi oryginał, karta NFZ, badanie GBS, dowód osobisty. To obowiązkowo zabierasz. Ponadto, najlepiej 3 koszule do karmienia, bo się brudzą szybko, szlafrok, biustonosz do karmienia, wkładki laktacyjne, majteczki jednorazowe,najtańsze były w Auchanie na sklepie, żeby nie gonić po sali z podpaską ściśniętą między udami, coś na ząb po porodzie ,ja biorę chrupkie pieczywo, biszkopty, krakersy, przybory toaletowe, papcie, klapki pod prysznic..Pytałam położną czy zabrać pieluchy do okrycia dziecka po porodzie, mówiła, że nie trzeba, chyba, że koniecznie chcesz. Ja biorę kilka pieluch flanelowych, kilka pieluch tetrowych, kocyk dla małej do okrycia. Polecam zabrać swoje sztućce, kubek, łyżeczkę, ja biorę jeszcze swojego jaśka do spania, bo inaczej nie zasnę. Aparat foto, komórka, ładowarka, coś do czytania Ubranek na czas pobytu nie trzeba zabierać, ale do wyjścia musisz , wiadomo, wziąć swoje ciuszki. Nie zapomnij o majtkach dla siebie Dla męża zaś klapki na zmianę, kupić ochronną odzież jednorazową na terenie szpitala. to tyle a ty kochana nastawiasz się na poród Sn czy CC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
startuje z sn ale nie wiadomo jak sie potoczy mam male problemy cora owinieta pepowina i lozysko tylne nie poszlo do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koszuli nocnej do uda nie mam :) pozycze sobie tshirt od meza:P bedzie jak ulal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o super lista....dziekuje.....przydatne bd napewno.kazdy wg siebie pewnie zmodyfikuje ale podstawowe rzeczy wymagane przez szpital trzeba miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do porodu - na kiedy masz termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na twoim miejscu bym zwiela wiecej podpasek i pampersow dla dziecka bo zmieniasz czesto!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Termin na kwiecień
No moim zdaniem też paczka podpasek i 20 pampersów to za mało, a te podkłady 90x60 nie za małe są? mi kuzynka radziła żeby wziać większe.... Dziękuje za liste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mipodpasek po cc poszlo bardzo duzo a co dopiero po porodzie naturalnym, po ktorym bardziej sie krwawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam termin na 20 tego grudnia. Faktycznie, wezmę dwie paczki podpasek. zwiększę też ilość pampersów. ale się denerwuję, boję się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biore paczke podkladow i paczke podpasek bo na poczatek wystarczy a moj mi dokupi bo tak to cala torba bylaby zapakowana tylko tym:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej wziac od razu wiecej, wiem po sobie jak pozniej czkalam na podpaski, a po porodzie jest tak ze ledwo zmienisz a juz sie "leje" z ciebie i znowu zmieniasz :(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madikaaa
odpowiedź jeszcze do depilacji: polecam krem eveline sensitive - pytałam lekarkę - mówiła, że można i stosowałam spokojnie całą ciążę oraz do porodu. Nie wyobrażam sobie żeby ktoś miał mnie tam golić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madikaaa
Podkłady 90x60 wystarczą w zupełności bo podkładasz sobie je tylko pod tyłek na wypadek gdyby podpaska przeciekła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie tak jedne podklady i podpaski bella mama wystarczyly pozniej juz na normalnych jechalam... to raczej zalezne od organizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to powodzenia kobitki na porodówce :) ja już po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na swiezo jak wrazenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie bylam w calosci golona, tylko troszke od gory i przy kroczu i to wystarczylo nikt mi ni emowil ze calkowicie mam sie ogolic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wrazenia takie sobie.. najgorzej polozne z noworodkow.. ja mialam cc i bardzo fajnie, opieka po porodzie tez, co chwile zagladaja polozne i sprawdzaja czy wszystko dobrze, lekarze jak dla mnie tez spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maja tam fajną golarke taką dla wszystkich.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rany jak wy sobie te cc zalatwiacie rodzi tam ktos naturalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorry ale ja nie mialam zalatwionego cc wiec nie pisz "gosciu" za wszystkich ze zalatwiane cc bo ja bym wiele dalazeby naturalnie i wszystko dobrze bylo!!! a co do maszynki do golenia mialam swoja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papurito
Ja będę rodzić naturalnie, choć robiłam wszystko, żeby mi zrobili cc.Pierwszą dzidzię rodziłam naturalnie, ale w końcu musieli zastosować próżnociąg. Tego się boję, że znowu będzie ta sama sytuacja, dlatego wariowałam za cesarką.Nie mam na nią szansy jednak.Teraz to w ogóle załamana, okazało się, że moje dziecię już ma 3900 zł , poród za kilka dni planowo. Jestem wystraszona rozmiarami dziecka. Wiem, że może być mniejsze, ale i większe też.Jak dam radę wycisnąć takiego "klocuszka". Jak się nic nie skomplikuje , to rodzę Sn.Ale macie rację, z kimkolwiek mówię, kto ostatnimi czasy rodził, to same cesarki.Juz nawet w poprzednich moich komentarzach pytałam, jak dziewczyny to "załatwiają" :) Mój lekarz zasugerował, żeby wziąć sobie swoje tabletki przeciwbólowe, zasugerował paracetamol w czopkach.Macie jakieś inne sprawdzone leki???coś co lepiej podziała???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam nadzieje ze z porodem wbije sie na dyzur kiedy bedzie moja gin:) a porod tuz tuz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kremu sensitiv probowalam i nic nie "poodpadalo" takze zostaje mi liczyc na cud ze wysypki nie dostane... bo ja bardzo wrazliwa skore mam.... eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papurito
Odnośnie golenia, pytałam mojego gina, który też pracuje w szpitalu na Wyspiańskiego .Powiedział mi, że można się samemu wygolić, albo Cię ogolą. Powiedziałam, że chce to zrobić sama. Mój lekarz powiedział, żebym wygoliła okolice krocza, jakby musieli mnie naciąć, a także trochę od góry, jakby musieli mi zrobić cesarkę, reszta "fryzury" do woli. co z tymi lekami przeciwbólowym? podpowie ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja mam wlasnie zamiar tak zrobic tyle co do cesarki i krocze a jak sie nie spodoba niech gola sami... mnie to raczej nie zrazi i tak sie tam gapic gapia takze goleniem sie nie wstydze...mi polozna mowila ze jedyne znieczulenie to nospa... rewelka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu, a ty na kiedy masz termin? napisz mi inicjały położnej jaką masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny zastanowcie sie dobrze nad polozna czy warto, bylam dlugo w szpitalu i widzialam i sluchalam wiele i naprawde nie warto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu nie warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyna co rodzila naturalnie i nie miala swojej poloznej byla tak swietnie potraktowanaq ze szok, az milo bylo slyszec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×