Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmęczona jakaś taka

Niskie ciśnienie i wysoki puls

Polecane posty

Gość zmęczona jakaś taka

- ktoś może wie, co to może oznaczać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w zasadzie wszytsko i nic
Przede wszytskim kwestia jak wysoki jest ten puls i czy zawsze, czy napadowo. Serce może pracować zbyt gwałtownie z kilku powodów: stres, problemy z tarczyca lub wada serca. Najczęstszą wadę, w zasadzie zupełnie niegroźną jest zespoł Barlowa czyli niedomykalność zastawki - większośc osób która to ma, o tym nie wie. Najlepiej isć do lekarza i zrobić ekg, echo serca i prawdopodobnie holtera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmęczona jakaś taka
Bardzo dziękuję za odpowiedź! Ciśnienie 104 na 70, a puls coś ponad 90 - osoba która wykonała mi ten pomiar powiedziała, że ciśnienie niskie, a puls za wysoki... Generalnie rzadko to sprawdzam, ale z tego co sobie przypominam zazwyczaj jest podobnie... Co do stresu...oj tak,jest mocno obecny w moim życiu, może tu leży problem :) No i co prawda nie piję kawy itp. ale niestety palę papierosy - zapewne to też może mieć jakiś wpływ na te pomiary... Tak czy ianczej dziękuję za informację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejjet
ja mam niedomykalnosc zastawki i niedoczynnosc tarczycy biorę rano ćwiartke bisocardu i mam spokój z tętnem i cisnieniem na cały dzien 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada

Nam służy Senior już od kilku miesięcy. Mierzy precyzyjnie, mankiet łatwy w upięciu, zasilacz na długim praktycznym kablu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×