Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basia Mazowsze

Dopłaty,dopłaty

Polecane posty

Jestem kochani,grypa mnie nie ominęła ale przynajmniej słuch odzyskała,Amadei to zakwasy od łopaty,zrób se dużego drinka z gorącą herbatką i cytrynką,wypocisz to w cholerę.U mnie kasy jak nie było tak nie ma,trza w pole jechać nie ma czym i z czym,kurewski los.Gabi może też tylko dwa dni cię popieści choróbsko,weż se okład ze starego na noc,może na niego przejdzie jak na plaster.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amadei
Pewnie masz rację Iwona.Dobry pomysł.Oj teraz zdradliwa pogoda.Życzę by jak najszybciej przyszly Ci doplaty i wszystkim ktorzy nadal oczekuja na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogula łódzkie
Witam kobietki ,mam taki dylemat jestem 5 hektarowcem mąż w stolicy a ja 2 krówki 2 świnki, byczka, cielaczka i wszelkiego rodzaju drób zastanawiam się czy jest sens starać się o dopłate rolnośrodowiskową tz poplony bo słyszałam że teraz na jednym wniosku można to zrobić .Wy kobitki takie mądre jestescie co byscie radziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja lubelskie
Witam zimno jest i na dodatek wieje Iwonko to dobrze że wracasz do zdrowia ta pogoda jest bardzo zdradliwa coś zacznie się robić zaraz się człowiek poci wiatr obwieje i po zawodach jak to po zimie Iwonko bardzo mi przykro że nie masz jeszcze kasy a gdzie reszta się podziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogula jestem takim samym działkowcem jak ty,dziewczyny na forum to rasowe rolniczki,mój też pracuje w stolicy na narodowym ,fachowiec zniego świetny,ale w polu nie lubi robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam pogoda pod psem no i tak jak mowicie cholernie zdradliwa wczoraj z malym bylam na dworze latal a dzis katar z nosa sie leje:) mam nadzieje ze na tym sie skonczy:) ja na temat rolnosrodowiskowych nie wiem wiele bo nigdy sie o to nie staralismy milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzaje upojenia alkoholowego 1. Kopciuszek - przyjść do domu w jednym bucie 2. Królewna Śnieżka - obudzić się w łóżku z siedmioma facetami 3. Czerwony Kapturek - obudzić się w łóżku babci 4. Śpiąca Królewna - przez 100 lat niczego nie pamiętasz 5. Myszka Miki - opuchnięte uszy, białe rękawiczki, ale nie masz fraka 6. Krzysztof Kolumb - nie wiesz gdzie jedziesz, jak już przyjedziesz to nie wiesz gdzie jesteś, ale za przejazd i tak płaci państwo. 7. Reksio - obudziłeś się w budzie dla psa 8. Władca pierścieni - obudziłeś się na komisariacie w kajdankach 9. Ogniem i mieczem - obudziłeś się w kotłowni na koksie 10. W pustyni i w puszczy - obudziłeś się w parku miejskim na grządce z różami 11. Na Rejtana - obudziłeś się przed własnymi drzwiami z rozdartą koszulą 12. Wakacje z duchami - obudziłeś się na strychu zawinięty w prześcieradło 13. I pamiętaj - nie jesteś naprawdę pijany, jeżeli jesteś w stanie leżeć na podłodze bez trzymania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie świeci słońce ale wieje jak licho i ogólnie jest zimno. Moja najmłodsza pociecha załapała katar i do tego poszło zaziębienie na oczka- czerwone i ropieją aż mi serce ściska. Dostałam wnioski nowe do wypełnienia , trzeba się chyba sprężac z wypełnianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HALINA1955
Najbardziej podoba mi się to upojenie na Królewnę Śnieżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogula łódzkie
No i dalej nie wiem czy składać czy nie .to witaj Mario posród słomianych wdów mój stary buduje osiedla na Pruszkowie niestety z tych naszych działeczek nie da się utrzymać A ja zapraszam dzisjaj na kotleciki z jaj kury się wsciekły i zasypuja mnie jajami oto przepis może ktoś postnie skorzysta 8 ugotowanych jaj posiekać do tego 2 jaja surowe bułkę namoczona w mleku sól pieprz szczypiorek [ja nie miałam dałam posiekaną cebulę]wymieszać formować kotleciki obtaczać w tartej bułce smazyc, jeść smacznego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majalubelskie
witam co to wszystko jeszcze śpi jakaś ta wiosna nie taka dwa dni ciepła i znów zimno Bogula najlepiej skorzystaj z doractwa rolniczego ja mam ponad 7 ha przeszłam na ekologię pierwsze lata są ciężkie ale nie żałuje i będe powiekszać areał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam zimno,cimno brrr tak bogula skorzystaj z doradztwa:) a klopsy z jaj polecam ja tez je robie od lat i sa smaczne,tanie milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasto budyniowo-śmietanowe ciasto ciemne: 1 szkl. maki 3/4szkl cukru 6 jajek 4 łyżki oleju 2 łyżki kakao 1 łyżeczka proszku do piecz białka ubic z cukrem nastepnie dodawac żółtka i pozostałe składniki. Upiec 2 spody Ciasto kruche: 1 1/2 szkl mąki 125 g margaryny 100 g gęstej śmietany 3 żółtka 5 łyżek cukru 1 płaska łyżeczka proszku do piecz zagniesc ciasto i upiec Masa budyniowa: 2 szkl mleka 200 g masła 2 budynie śmietankowe 2 łyżki cukru Ugotowac budynie, wystudzone zmiksowac z masłem Bita śmietana: 500 g śmietany(30%) 2 op. usztywniacza 4 łyżki cukru śmietane ubic z usztywniaczami 1. jedno ciasto ciemne posmarowac krówką z puszki 2.przykryc kruchym ciastem 3.wyłożyc masę budyniową 4. przykryc drugim ciastem ciemnym 5. wyłożyc bitą śmietanę Smacznego !!! ps. najlepszy następnego dnia jeśli coś zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim czesto sledze wszystkie wpisy czasem serdecznie mozna sie usmiac z poczucia humoru co niektorych /kawaly sa zajebiste-gratulacje/przepisy ciekawe nawet ten ostatni wyprobuje jutro ale do rzeczy zwracam sie z prosba do Haliny mam prosbe chodzi mi o to proso mam pytanie czy nadaje sie to np.dla koz gdyz hoduje te zwierzaczki a wyczytalam ze proso zawiera duzo bialka cos tak jak owies czy kukurydza bo tez mam problem pola mam kl V / VI RACZEJ TERENY MOZNA POWIEDZIEC MOKRE JESLI SA DUZE OPADY W LECIE dlatego prosze napisz mi czy moglabym uprawiac to u siebie nie na sprzedaz lecz dla zwirzakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HALINA1955
Myślę , że dla kóz się nadaje skoro ludzie też to jedzą. U nas nikt nie trzyma kóz ale dla bydła jest jak najbardziej. Z prosem jest trochę problem bo późno się kosi( koniec sierpnia, początek września) bo inaczej część jest niedojrzała i trzeba dosuszać. My suszarni nie mamy i sprzedajemy najczęściej prosto z pod kombajnu. Może się też wysypywać to dojrzałe. Wszystkim zwierzakom sie to daje więc pewnie i kozom też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel1
Halinko o co chodzi z prosem i programem rolnośrodowiskowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Halino dziekuje ze odpowiedz ale jeszcze jedno pytano gdzie moge kupic nasiona gdyz mieszkam na podkarpaciu i jak dotad nie widzialam u siebie w okolicy zeby gdzies roslo wiec sie zastanawiam czy znajde wogule czy w sklepach ogrodniczych moze to byc w sprzedazy? Pamietam tyylko ze kiedys jako maly brzdac widzialam uprawy prosa u siebie w tereni ale teraz juz wiele lat nie nawet pamietam ze moj dziadek to kiedys sial ale to tak dawno ze niewiele z tych lat zostalo w pamieci no i obecnie te wszystkie zmiany wiec pokielbasilo mi sie wszystko .ale bede probowac namawiam meza moze sie uda jesli nie wymaga to tak wielu nakladow to bylo by to dla mnie ok jak cos to sie odezwe narazie wielkie dzieki za pomysl i rade a czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HALINA1955
Jeśli chodzi o proso to kombajn normalny jak do każdego innego zboża. W programie rolnośrodowiskowym ten pakiet nazywa się " Produkcja towarowa lokalnych odmian roślin uprawnych" i jest to dodatkowe 570 zl do ha oprócz bezpośrednich i ONW. Umowę zawiera sie na 5 lat. Trzeba sporządzic plan działalności rolnośrodowiskowej na 5 lat. Takie plany przygotowują osoby uprawnione. Samemu nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel1
Halinko ile kosztuje ziarno kwalifikowane prosa ? Co do planu rolno to dużo kosztował , czy ze względu na 6 pakiet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HALINA1955
W sklepie to drogo wychodzi. My mieszkamy w wielkopolsce i w ubiegłym roku kupowaliśmy z zielonogórskiego . Nam potrzeba było tego dużo bo dla nas i dla syna bralismy tonę po 2000 za tonę. Z certyfikatem . Adres znaleźliśmy w internecie. Najwięcej uprawiają go w kieleckim ale pamiętam że i z waszego województwa były oferty. W tym roku mamy już swoje ziarno do siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel1
Czy można łączyć pakiety 1,6,8 tz. rolnictwo zrównoważone , zachowanie pierwotnych gatunków roślin i poplonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogula łódzkie
Mario mlekiem karmię połowę wsi bo rzadko kto krowy ma a reszte zawożę do punktu skupu po symbolicznej złotówce Mam 2 ha łąki którą cięzko przekształcić na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HALINA1955
Opłata za projekt wynosi bodajże 1,5 % od kwoty jaką uzyska się przez 5 lat i płaci się ją na szczęście tylko w pierwszym roku. My mamy dużo ha( 55) i jeszcze jeden pakiet na poplony więc płaciliśmy dużo , ponad 4 tys. Nie wiem ile w tym roku kosztuje ziarno kwalifikowane. W ubiegłym roku wymagane było co najmniej z certyfikatem , nie koniecznie kwalifikowane. Ponoc w tym roku już nie ma tych wymogów ale to trzeba się dowiedzieć w Agencji bo przepisy zmieniają się z dnia na dzień. Ja też nie wszystko wiem . Tymi sprawami zajmuje się mąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik arimr
czy beneficjenci którzy przychodzą z nieuzasadnionymi pretensjami do ARiMR moga byc przynajmniej trzeźwi? czy to za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HALINA1955
Paweł, musisz o łączenie pakietów pytać u doradcy albo w Agencji. Nie chcę cię wprowadzić w błąd a mój mąż też nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×