Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewelina19061988

Opaska na żołądek - Osoby przed zabiegiem i po ....

Polecane posty

Gość Opaska_i_Ja
Jestem 4 dni po operacji,opaskę miałam zakładaną w Łodzi. Od samego początku czułam się dobrze,lekkie ciągnięcie w brzuchu tam gdzie są szwy. Jeszcze dziś jesteś na diecie płynnej przez kolejne 2 dni na diecie półpłynnej i i w środę mam zacząć jeść "normalnie". Idąc do szpitala ważyłam 157kg dziś jest na wadze 146. Czasami za dużo wypije naraz i odczuwam lekki ból w żołądku i troszkę mi się odbija,ale za chwilkę przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaC
Witam. Na początku października miałam resekcję żołądka w Polanicy na kasę chorych. Nie ukrywam, że pierwszy miesiąc po operacji był ciężki, ale teraz jest już dużo lepiej. Schudłam już 28,5 kg i jestem zadowolona ze swojej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, W lutym mam miec zalozona opaske u doktora Szewczyka w Łodzi. Zastanawiam sie co jest potrzebne do szpitala. Jakie rzeczy zabraliscie ze soba, co moze sie przydac? Jak poradziliscie sobie z nadmiarem skory po schudnieciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaIta
Opaska_i_ja: mamy wobec tego podobne gabaryty. Niestety ja nie chudne (ale tez nie tyje na szczescie) czekam na zacisniecie opaski, bo naprawde moge wszystko wszamac i nic mnie nie ogranicza.... mam nadzieje, ze jak zacisna mi opaske to bede czula jej efekt, chcialabym schudnac do 90 kg.... no chociaz do 100 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry wszystkim Kobietkom!  Jestem studentką Psychologii i prowadzę badania dotyczące obrazu siebie i funkcjonowania zawodowego kobiet. Wszystkie kobiety, które NIE mają dzieci, a ponadto są aktywne zawodowo proszę o pomoc. https://docs.google.com/forms/d/1Y3fohcOGcHLCP8ZPQMBK6Unl75JsBdGM7gIIIjPNyxg/viewform?c=0&w=1 Każda uzupełniona ankieta jest dla mnie na wagę złota. Z góry dziękuję! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opaska_i_Ja
zmartwionaIta,ja zaraz po wyjściu ze szpitala schudłam 6 kg,teraz waga wskazuje równe 147,mam ją tak krótko a czasami mam jej tak dosyć... Pierwszą wizytę mam umówioną w lutym,wtedy lekarz zadecyduje czy dociskamy czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaIta
Opaska: ja po wyjsciu ze szpitala mialam 149, zeszlam do 146 ale znowu wskoczylam na 149. Jem wlasciwie tylko troche mniej niz przed opaska, zero jakiegos spektakularnego efektu. Jem prawie normalnie, moze wiecej gryze (licze do 20 hehe). Ide do lekarza na poczatku stycznia, mam nadzieje, ze sytuacja sie zmieni i nie bede mogla juz jesc, jak mnie zacisna... tak bym chciala schudnac do 90-100 kg..... nadal bylabym gruba ale mam 173 cm wiec daloby sie wytrzymac. Na razie jednak marnie to widze. Zycze Ci powodzenia i ujemnych kiloskow w nowym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaIta
Lekarz uspokoil mnie, ze brak efektu moze byc odczuwany na niezacisnietej opasce. Przynajmniej sie uspokoilam i czekam na zacisniecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opaska_i_Ja
zmartwiona,moja waga stanęła jak zakłęta nawet pół kg w dół nie zeszło,ja mam dociśnięcie na początku lutego,mam nadzieje,że będzie dobrze,bo inaczej strzele sobie chyba w łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cuki
Witajcie, szykuję się do złożenia wniosku na opaskę na nfz. Czy ktoś z was miał robioną opaskę w rejonie WLKP? jestem spod Poznania Bmi mam 40,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego wniosku . Założenie opaski jest robione normalnie na NFZ przy BMI 40 . Żadnego wniosku nie składałam. Poszła do poradni bariatrycznej , przeszłam kwalifikację i zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cuki
a gdzie miałaś robione? jak długo czekałaś? czy umówienie się prywatnie przyspiesza zabieg? czy można przyjsc na wizytę z już zrobionymi badaniami ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opole Witosa jest poradnia bariartyczna , tam zostałam kwalifikowana , diagnostykę miałam w szpitalu w Krapkowicach na internie . Opole robi tylko salve i baypas a właśnie chirurgia Krapkowice opaski .. Jedne co to psychologia płaciłam sama a do poradni metabolicznej chodzę w Krapkowicach . Bo łatwiej potem z wizytami kontrolnymi i dopełnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapomniała dodac ze porania przyjmuje w poniedziałku po umówieniu telefonicznym ze skierowaniem od rodzinnego E 66 , bez problemu wizyte miała po 2 tyg. diagnostykę po miesiącu . zabieg zaplanowany po 2 miesiącach od pierwszej wizyty . tylo przesunięty przez szaleństwo Tarczycy . W sumie przy opasce to ja się uparam ale teraz żałuje . lepiej salve

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cuki
Tylko ja chcę zajasć w ciążę takze sleeve odpada bo drugiej straty bym nie zniosla..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po bajpasie nie wskazana jest ciąża po salve nie ma problemu . zresztą w poradni romawiaja i doradzają . Zerknij na vitalię i odnajdź dziewczynę " aktdesperacji " Jest po salve , startowała z 150kg , 24 lata i zaszła w ciąże przy wadze 106 kg, Może porozmawia i dowiesz się więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaIta
Opaska i jak Twoja waga po docisnieciu? Ja dopiero w ten wtorek ide na docisniecie..... jak patrze na moj talerz i kope zarcia na nim to sie zastanawiam czy naprawde mam jakas opaske...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja 02.02 trafilam do Szpitala barlickiego w Łodzi. 03.03 mialam zalozona opaske. Bol przy wybudzeniu byl nie do zniesienia, jednak kilka dobrych srodkow przeciwbolowych i spanie. Pozniej 24h na pooperacyjnym i 04.02 wracam na sale. Ze szpitala udalo mi sie wyjsc dopiero 09.02. Mialam spuchniety zoladek po operacji i nie przyjmowal zadnych napojow. Kazano mi pic rumianek z lodowki po ktorym dostalam zapalenia krtani i mam problemy z zatokami. Dzis juz jem wszystko chociaz jesc mi sie niechce. Wypijam dziennie okolo 7l. Plynow. Efekt jest taki ze 02.02 wazylam 125 kg przy wzroscie 170 cm. Dzis tj. 13.02 waze 108 kg. Pierwsze zacisniecie opaski mam 05.04.2016. Wszystkim zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opaska_i_Ja
zmartwionalta,mój waga wskazuje -14 kg,dopiero teraz czuje,że ja mam,jem tylko jeden posiłek dziennie i ok 3 litrów wody. dociskanie miałam 9 lutego i nie było tak strasznie jak podejrzewałam. A co u Ciebie ? często zaglądałam i sprawdzałam czy coś napisałaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja i opaska
Witajcie, kilka dni temu miałam założoną opaskę pomału dochodzę do siebie ale zastanawiam się nad tym czy można po kilku tygodniach miesiącach pić koktajle i płynne jedzenie? czy to nie będzie odpowiednio zatykać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaIta
Opaska_i_Ja : Brawo!!!!! Gratulacje, 14 kg to piekny wynik :) Ja natomiast PRZYTYLAM 1 kg, niby nieduzo ale to nie w te strone mialo isc....Trzymaj za mnie kciuki we wtorek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opaska_i_Ja
zmartwionalata,bede trzymała mocno kciuki ;) ja i opaska przy wypisie powinnaś dostać rozpiskę tego,co i kiedy możesz jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemo86
Wiatm;) 28 lutego mija rok od opaski i na wadze -26 kg ogólnie rzecz biorąc najlepsza decyzja jaka w zyciu podjąłem ;) pozdrawiam i życzę wytrwałości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaa2309
Halo halo ja jestem 1,5 roku po założeniu opaski, -23kg (i jeszcze zdążyłam urodzić synka w tym czasie), wiec zycze powodzenia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opaska_i_Ja
Powiem Wam szczerze,że myślałam iż moja waga po roku będzie dużo niższa,tak bardzo nie chce być już grubasem. Zmartwiona,czekam na jakąś wiadomość,bo już mnie kciuki od trzymania bolą ! ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaIta
Dziekujemy za slowa wsparcia :) Opaska: zacisneli mi 1cm, widzialam dzis w poczekalni osoby , ktore NIC nie schudly przez rok i jedna pania -80 kg (wygladala na anorektyczke: rozmiar 36). Przez trzy dni mam tylko pic wode a potem jesc plynne, wiec zobaczymy czy cos pomoglo ;) Na razie wypilam pol szklaneczki wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemo86
Też dzisiaj bylem na docisnieciu i kojarzę ta panią taka blondynka w długich włosach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie docisnęli od razu 4 cm pomimo ,ze systematycznie chudnę . A jak mi mówili to cała opaska ma docisku 9cm . Trochę mnie to zdziwiło . Mam problemy z jedzeniem i waga stanęła . To już 24dni .Zgłosiłam to lekarzowi ale słyszałam tylko ,ze mam powoli jeść i półpłynne . Są momenty ,ze żałuję iż nie zrobiłam salve .Może bym się tak nie męczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×