Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewelina19061988

Opaska na żołądek - Osoby przed zabiegiem i po ....

Polecane posty

Gość BMI 44
Po założeniu opaski, czy można łykać tabletki ? bo niektóre to istne olbrzymy. Czy uwierają was te porty i sama opaska np. opiera się o wątrobę i kuje. Czy to nie ma znaczenia. Czy robi się gastroskopię jak się ma opaskę? Czy z ssie was w żołądku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada5555
Gratulacje piękny wynik, mam pytanie co i jadłam po zabiegu czy miałaśddietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja miałam zakładana opaske 11.09.2014. Nie czytalam o powiklaniach -szkoda sie stresowac. Sama chcialam i prosilam o taka operacje majac juz dosc braku wynikow diet i ciaglej walke i kazde kilo. po operacji bola troche plecy-barki, co jest normalne po laparoskopii (powietrze jest wdmuchywane do jamy brzucha), ale to mija). W sumie bylam od poczatku na jogurtach i bulionach, powoli jem normalnie. tost z jogurtem, warzywa z kasza, male porcje. Ale wolno jem, przezuwam na papke. po tygodniu juz bylam na minusie 7 kilo. czuje sie super. nic nie bolii. Smieszne uczucie jak sie je lub pije i czuje sie jak sie przenancza. Trzeba jesc wolno. Pozatym. chyba najlepsza decyzja jaka podjelam. Takze jak ktos sie zastnawia, polecam.. ale nie czytajcie za duzo o tym co moze isc zle.. ale skupcie sie na tym co idzie dobrze w bardzo duzym procencie osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaa2309
Ja będąc 2 miesiace po operacji mam 15 kg mniej. Lekarz na wizycie kontrolnej stwierdził że jeszcze nie ma sensu dopełniac. Najgorsze były momenty gdy waga stała jak zaczarowana 2 tyg. Tabletki połykam bez problemu. Raz zjadłam trochę więcej to myślałam że padne... pierwszy objaw odruch wymiotny ale bez wymiotowania. A później silny ból w okolicy opaski przez kilka dni. Gdybym miała decydować jeszcze raz to zrobiłabym to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaa2309
Aulek81 A gdzie zakładałas opaskę i kiedy masz wizytę kontrolna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulek81
czesc, w brukselii na uz. i bardzo zadowolona jestem.. opieka pielegniarek i lekarzy po prostu byla super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada5555
Ka a 2.09 mam pytanie skąd miałaś dietę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megan09
Cześć.Jestem 7 m-cy po załoeżeniu opaski i schudłam zaledwie 10 kg i to w pierwszych 4 tyg ale na tym koniec.Do tej pory jestem dociśnięta na 12 cm i rezultatów nie widać. Pocieszeniem jest jedynie to że nie tyję.Mogę wszystko jeść tylko muszę dokładnie przeżuwać i wszystko gładko przechodzi.Właściwie opaska mało co mnie ogranicza.Jestem ciekawa czy ktoś miał podobnie jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada5555
Witam Wczoraj miałam zakładana opaskę na żołądek i dzisiaj jestem w domu.Czuje sie dobrze boli mnie kark i miejsce od portu ale da się wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek86
witam serdecznie wszystkich obecnych, jestem umowiony na pierwsza wizyte w lodzi u doktora Szewczyka chcialem zapytac czy ktoz mial z nim kontakt i co o nim sadzi bo sam nie wiem czego sie spodziewac i jeszcze jedno pytanko ile srednio czeka sie na zalozenie opaski w lodzi? z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobze robisz dziewczyno glowa do gory teraz bedzie tylko lpiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KZ by
Witajcie 21.10 miałam zabieg u profesora Dąbrowieckiego na NFZ,świetny fachowiec. Wiadomo po każdej operacji jest ból,ale już minął. Nie żałuję decyzji, choć nieraz przez ból/trwał do piątku/ mialam wątpliwości. Głodu nie czuję, jogurta naturalnego mam na dwa dni,do tego woda,.. Personel szpitala super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KZ by mam kilka pytan, mianowicie gdzie mialas zabieg i jak dlugo na niego czekalas ja mam pierwsza wizyte w lodzi w nastepny poniedzialek u dr Szewczyka i nie wiem czego sie spodziewac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KZ by
Witam ponownie. Opaske zakladana mialam w Bydgoszczy,czekałam 3m-ce. W dniu 05.12odbędzie się spotkanie z prof. Dąbrowieckim w Bydgoszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaa2309
Diete distalam od lekarza u wszystkie wskazowki dotyczace jedzenia. Tak naprawde to nie jem slodyczy, nie pije napojow gazowanych oraz slodkich sokow. Herbaty kawy nieslodzone i woda. Ja mialam u Szewczyka, bedzie sie pytal dlaczego konkretnie wybralo sie dana metode i trzeba to uzasadnic na tle innych metod. W pierwszym kontakcie jest troche oschly, ale pozniej to niezly zartownis (bynajmniej ja mam takie doswiadczenie). Jest zawsze pod telefonem jak sie cos dzieje. Tak wogole to teraz mam 17kg do tylu liczac od poczatku sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaa2309
I na operacje czekalam 5miesiecy, ponoc tylko tak dlugo bo remont mieli na bloku operacyjnym. Moze teraz cos sie skroci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaa2309 Witam, fajnie uslyszec wkoncu ze ktos mial stycznosc z lekarzem z łodzi:) ja mam pierwsza wizyte teraz w poniedzialek czytam o wszystkich sposobach CHLO i sumienie przygotowuje sie do spotkanie z dr Szewczykiem. jak dlugo po zabiegu bylas w szpitalu? nie zalujesz decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaa2309
Moj pobyt w szpitalu zaczal sie w niedzielne polunie. Operacja byla w poniedzialek o 8.30 zabrali mnie na sale operacyjna, przed zasniecie pamietam godzine 9, o 10 bylam juz na sali pooperacyjnej, i to wlasnie tam spedzilam caly dzien. Wstac z lozka moglam dopiero o 18... wiec radze przed opwracja sZybko skorzyc z toalety. Ja bylam zaskoczona ze tak szybko mnie biora. We wtorek rano przewiezli mnie na moja sale. Tego dnia musialam wypic litr wody, jezeli go wypije to w srode do domu, i ustawilm sobie drzemki w tel ze co 15min. pilam po 2 3 lyki wody. Ale jak sie rozruszalam do godziny 12 we wtorek to zaczelam wymiotowac i tak o 13 jeszcze raz. O 14 byl lekarz stwierdzil ze za szybko wide pilam, a to guzik prawda, bo po narkozie zawsze mam takie objawy (to nie byla pierwsza operacja dla mnie) no i tak do konca dnia udalo mi sie wybomblowac wode. I w srode kolo 10 rano juz siedzialam w samochodzie jadac do domu. Z tego co wiem to nie zawsze sie uda tak szybko ponac maja czas na wypis do 14-15 cos tak slyszalam, ale ile w tym prawdy to nie wiem. O 10 wyszlam a godzina wydruku na wypisze 13.42;p gdybyn dzisiaj miala to powtorzyc zrobilabyn to bez wahania jeszcze raz. Jestem coraz lzejsza sprawniejsza mam duzo wiecej energii. Normalnu kipi ze mnie pozytywna energia:D jak sie zakwalifikujesz to pewnie sie kiedys spotkamy sie na dopelnieniu opaski. Wszyscy pajeci sa umawiani na 1 dzien. Ja narazie schudlam 17kg bez dopelniania. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KZ by
Do Kaa2309 Gratulacje spadku wagi i dalszego dla Ciebie i innych użytkowników wytrwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruda123
Czy przy niedoczynności tarczycy mogę zakwalifikować się do zabiegu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaa2309
Ja tez mam niedoczynnosc tarczycy i zakwalifikowalam sie bez problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruda123
Bardzo dziękuję Kaa2309 za odp.ulżyło mi ;) Przeczytałam na innym forum,że problemy z tarczycą definitywnie eliminują osobę chcącą poddać się takowej operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMI44
Witam Dziękuję Wam za opisy , Ja już miałam być po operacji ale wylądowałam w szpitalu z poparzonymi rękami i moja operacja na opaskę przesunęła się na 19.11 więc już nie długo. Boję się nie samej operacji ale tych miesięcy, lat po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek86
Byłem wczoraj w łodzi u dr Szewczyka dowiedzialem sie wszystkiego co chcialem teraz szczepienia na zoltczke i ustalamy termin operacji... pytanie do wszystkich w temacie dlaczgo wybraliscie opaske a nie inna metode chlo? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kz by
do Przemek86 Mało inwazyjna; odwracalna, gdyby coś było nie tak i akurat tam gdzie miałam najbliżej taka metoda jest stosowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wopasce
jestem 8 miesięcy po zabiegu schudłam 35 kg www. wopasce. blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich ja miałam zabieg tydzień temu.lekarz powiedział mi że przez dwa tygodnie mogę jeść tylko jogurt kefir maślankę i pić dużo wody nic więcej nie chciał powiedzieć jak będzie wyglądała dieta pomóżcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie mials zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Białymstoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×