Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewelina19061988

Opaska na żołądek - Osoby przed zabiegiem i po ....

Polecane posty

Witam, Jestem osobą puszystą , zdecydowałam się na zabieg opaski w I klinice endykronologi i chirurgi w Białymstoku. Do zabiegu został Mi tydziń, chciałabym dowiedzieć się coś więcej na ten temat, bo informacje jakie czytam są różne . Np od osób po zabiegu ile schudły w ciągu miesiąca, tak tak wiem to sprawa diety i indywidualności organizmu. Ale interesuje Mnie to , sama nie wiem czy dobrze zrobiłam idąc na to opaskę, więc mam nadzieje że znajdzie się choć jedna osoba, która napisze że robie dobrze. W domu każdy Mi odradza, powodem jest że mam 23 lata. Tylko Moja waga to 131 kg na 170 .Nienawidzę swojego ciała, nigdy nie mam co na siebie włożyć. Siostra stryjeczna też ma problem z otyłością i twierdzi, że źle robię, że może nastąpić efekt jo-jo . Ale szczerze ? wole choć przez rok być szczuplejszą niż męczyć się całe życie. Chciałabym dowiedzieć się jeszcze ak wygląda dieta po zabiegu ? Dziewczyny pomóżcie :) Pozdrawiam ! p.s Dużo miłości w dniu walentynek :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olccccik
ty lepiej sie przyloz i schudnij silna wolą anie jakies operacje ty sobie nawet nie wyibrazaz jak bedziesz sie zle czula po operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bgjhbhjb
A próbowałaś normalnie się odchudzać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez chuda nie jestem, ale
Ja przez tydzień schudłam 2kg. nie jem kolacji ewent. koło godz.18 serek wiejski, pije herbate czerwoną. Ja bym sie nie zdecydowała na balonik, były przypadki śmiertelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masakra masakrowa
Nie rob tego. Znajdz porzadna diete albo idz do dietetyka. Twoje problemy byc moze wcale nie wynkaja ze zbyt duzych porcji zarcia. Byc moze masz uczulenie na jakies skladniki i ciagle je spozywasz wiec schudnac nie masz szans. Po co uciekac sie w ostatecznosc? Sa trudneijsze ale i skuteczniejsze sposoby na schudneicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumoszka
dukan jest restrykcyjny, ale pod opieką lekarza będzie bezpieczniejszy. Spróbuj. A opaska to jednak operacja. Zdarza sie, że ludzie umierają, poczytaj ten wątek, kobieta w ten sposób straciła córkę. Tu opisuje całą swoją walkę o życie i później o sprawiedliwość. http://www.dieta.pl/grupy_wsparcia/pamietnik-odchudzania/1829-droga-do-celu-119.html Nie warto sobie i swojej rodzinie fundować takich przeżyć. Spróbuj dukanem, MŻ, idź do dietetyka czy innym. Będzie trudniej ale bezpieczniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masakra masakrowa
Dokladnie...zapomnialam napisac autorce o dukanie. Jestem przeciwna tej diecie ale jesli jest sie pod kontrola lekarza to jest ok. Mozna bardzo szybko schudnac jedzac duzo i nie glodujac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po operacji 3 dni, czuje się w sumie dobrze. Trochę boli Mnie brzuch. Z 135,85( tyle ważyłam jak wychodziłam ze szpitala ) ważę 128 :) Polecam warto się nacierpieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bass
hej :) gratuluje decyzji :) Ja operację przeszłam 18.02.11 czyli ok półtora tygodnia temu i na razie jestem na etapie -7 kg (ze 113 na 106 kg przy 177 cm wzrostu). Zabieg też przechodziłam w Białymstoku. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Miło przeczytać o kimś kto przechodzi podobny problem :) Mam jedno pytanie , hm... a może nawet kilka :) Operował Cie doktor Hady ? Czy też był tak nie konkretny czyli , że stwierdził że masz stosować dietę płynną ( jogurt naturalny, kefir, rosół i barszcz) ? Zastanawiam się dlaczego tak szybko spada Mi waga , w sumie tyle co jem obecnie przez cały dzień ( mam na myśli kalorie) wcześniej było dla Mnie tylko śniadaniem . Odczuwam głód , ale myśle że musze . Moja siostra twierdzi, że jem za mało , dieta dietą ale że nie powinnam aż tak ograniczać posiłków ( mam na myśli oczywiście tą dietę płynną ). Pozdrawiam! Miłych snów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bass
Hej :) Tak, operował mnie doktor Hady. Cały czas jestem na diecie płynnej. Barszcz i rosół wychodzą mi już uszami :) Powiedział mi dokładnie to samo co do produktów, które mogę jeść. Ja z głodem nie mam problemu, gorzej jest ogólnie z kondycją i energią. Mam dużo mniej siły, skurcze i cały czas jest mi zimno. To chyba normalne przy dostarczaniu ok 300 kcal dziennie ;) Wydaje mi się, że jeśli odczuwasz głód to powinnaś coś z jeść, nawet jeśli to będą 2 łyki jogurtu naturalnego. Mnie, na dzień dzisiejszy jogurt "zapycha" . Pozdrawiam :) Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! UGG Operacja jest refundowana przez NFZ . Więc tylko chęci pozostają :) BASS Hej , nie wiem czy dobrze zrobiłam , ale czasem jem np. mięso troszkę ale nie mogę się powstrzymać :) Jabłko eh... Nie potrafię sobie z tym poradzić :( Może jak dla Mnie za słabo mam zaciśnięto opaskę ? Sama nie wiem. W piątek mam zdjęcie szwów. I potem nadal kazał Ci stosować dietę płynną ? A ćwiczenia basen , siłownia ? Jeżeli masz ochotę odezwij się do Mnie na GG 2569081 :) Pozdrawiam ciepło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpindlerowy
Hej dziewczyny, mam do Was wielką prośbę, napiszcie czy ten zabieg jest refundowany czy nie, a jeżeli nie to jaki jest jego koszt, jakie są kryteria decydujące o zabiegu?bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinko ,czy mozesz napisac gdzie i numer telefonu do tego lekarza??Prosze.U mnie to bedzie wygladac inczej,poniewaz ja nie mam ulg,nie mam ubezpieczenia za wszystko musze placic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpindlerowy
ugg-możesz napisać ile placisz za ten zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bass
hej, jedno jest pewne, nikt nie podejmie sie założenia opaski przy niedostatecznym bmi. Zwykle jest to 40, ale możliwy jest też zabieg przy bmi 35 z dodatkowo dwoma orzeczeniami od lekarzy o stwierdzonych chorobach, które mogą być spowodowane przez otyłość. Tak było w moim przypadku. Słyszałam, że koszt zabiegu bez refundacji to ok 10'000 zł. Najprostszą drogą do dotarcia do Hady'ego jest pójście na konsultacje do przychodni w szpitalu. Przyjmuje w każdy piątek do 14.00. Wiem, że Hady ma prywatny gabinet w Białymstoku, można też tam uderzać. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bass
Ewelino, ja szwy miałam zdjęte w ten piątek. Było to tydzień po operacji. Wtedy nie chciał mi powiedzieć co będę mogła dołączać w następnych etapach diety. Ja raczej trzymam się tego, co on powiedział, ponieważ raz "zaszalałam" i dodałam do rosołu odrobinę zmiksowanego indyka i jedną marchewkę, co skończyło się nie za dobrze :) Moim szaleństwem są teraz tic taki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc ta dieta płynna będzie i będzie i będzie . eh... Poznałam taką dziewczynę w szpitalu ona była po resekcji żołądka , dzisiaj z nią rozmawiałam i ona ma nadzieje, że będzie choć trochę mogła jeść po wizycie w piątek :) Ja też miałam taką nadzieje, do pieczywa, ziemniaków, napojów gazowanych nie wrócę , ale mięso eh... to mój czuły punkt heh :) Nie smakują Mi po prostu te jogurty naturalne. A rosół i rosół dobry jest z odrobiną mięsa :) Czasem jak myślę o jedzeniu , to wydaje Mi się , że nie jestem głodna tylko myślenie o tym że tak mało zjadłam i jak Ja mogę być najedzona. Podstawą przed tą operacją to sesja u psychologa . :) A nie odpowiedziałaś Mi co mówił o siłowni i basenie ? Pytałaś Go ? Dziewczyny Basia podała wam wszystkie informacje potrzebne do tego zabiegu , teraz pozostaje wam policzyć swoje BMI i udać się na konsultacje. :) Pozdrawiam i powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bass
Co do powrotu do ćwiczeń nic mi nie mówił, ale wypisał mi zwolnienie z wf'u na 30 dni. Po upływie tego czasu, jeśli będę dobrze się czuła, wrócę na siłownie. Z basenem będzie trzeba poczekać chyba do zabliźnienia się ran, bo woda źle wpływa na gojenie się. Nawet prysznic należy brać z plasterkami na brzuchu. Dzisiejszy dzień przyniesie wiele pokus, ale jakoś trzeba przetrwać "beztłuszczowy czwartek" :) Pozdrawiam, Basia ps. Moje gg to 2713720, napisz jeśli masz ochotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu,nie daj sie poniesc pokusom paczkowym:)latwo mowic,ale kiedy nawet pomysle o paczkach to slinie sie jak zabkujace dziecko hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bass
do tej pory jestem silna, nie dałam się namówić nawet na gryza. Niech innym tyłki rosną, ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej , Dzisiaj zdjeli Mi szwy . Dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy : * Ćwiczenia na siłowni za miesiąc * Basen od poniedziałku niema przeciwwskazań * Wyrzucamy blender , nic nie ucieramy ! Lekarka powiedziała , że jak się uciera to wtedy wychodzi w ilości mniej jedzenia a mamy oszukać i mózg , że dużo zjadłyśmy . * Żadnych makaronów , ryżów itp. Ziemniaki blee.... * Surówka i mięso - oczywiście ( Tylko mięso nie pieczone a gotowane, rybki ) * Otrzymałam numer do dietetyczki :) Podzielę się oczywiście z tymi osobami , które biorą udział w tych badaniach na gastrologi (jakoś tak :) ) Więc dziewczyny MASAKRA, wizytę mam wyznaczoną bezpośrednio u Hadego za 2 tygodnie . Wtedy dowiem się jeszcze więcej :D . Pozdrawiam :* P.S Nie dałam rady 1/4 pączka poszła w boczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bass
To ciekawe :) Dzisiaj byłam u Hadyego i powiedział mi że pieczone mięso jak najbardziej, tak samo jak grillowane i gotowane. Ryby mogę już jeść w każdej postaci. Owoce miesiąc po operacji, a szkoda bo miałam nadzieję, że będę mogła przejść na słoiczki dla dzieci :( Mogę już chodzić na siłownie! Ja zdecydowałam, że nie będe chodziła do tej dietetyczki (jeśli chodzi o tą na oś. Piasta), ponieważ ona nie miała wcześniej styczności z osobami po opaskach. Pozdrawiam ps. Mi się udało pez pączka, natomiast zjadłam cały słoiczek owoców gerbera... pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej , Ja w sumie informacje otrzymałam od lekarki , która zdejmowała Mi szwy . Hm... Ja owoce już jadłam . Ale teraz za przestane :) Więc jednak siłownia jest możliwa, więc idę a co tam :D A co do mięsa PIECZONEGO jestem zdziwiona, ale dobrze wiedzieć :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×