Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewelina19061988

Opaska na żołądek - Osoby przed zabiegiem i po ....

Polecane posty

Gość eddward
Witam. Jestem dietetykiem w Warszawie gdzie mam przypadki osób po resekcji żołądka i opaskach. Męczą się i wymiotują jeżeli zjedzą coś bardziej stałego. Naprawdę wystarczy tylko dieta, motywacja i wsparcie. To wszystko. Nie trzeba ingerować w swój organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,za trzy dni będę miała operacje - opaski na żołądek. Przed zabiegiem mam dużego stracha bardzo się boje , a chyba najbardziej tego że nie będę mogła już jeść moich ulubionych posiłków . Mam taki lęk wewnętrzny jak to będzie i czy rzeczywiście nie będę odczuwać głodu tak jak wyczytałam to na innym forum. Postaram się pisać na bieżąco o moich odczuciach jakie mi bedą towarzyszyć podczas tej drogi ,to znaczy mojej drogi odchudzania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem dzień przed operacją . Napiszę wam wymagane badania jakie przechodzi się przed operacją . szczepienie WZW rtg płuc ekg gastroskopia hormon tarczycy konsultacja psychologiczna usg jamy brzusznej Jeżeli chodzi o dietę przed , to tylko jeden dzień przed operacją ,zrobiłam sobie dietę bardzo lekko strawną , mój lekarz nie kazał przestrzegać żadnej diety. wzięłam sobie też tabletki na czyszczenie jelit , ale nie było to wymagane do operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w dzień operacji nic nie mogłam jeść, zabieg miałam koło 26 godziny. Do operacji stosowana jest całkowita narkoza, obudzilam się już jak było po wszystkim. Po operacji mogłam sobie tylko zwilżać usta wodą, ale żadnego picia. Bólu nie czułam, po środkach przeciwbólowych. I tak poszłam spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy dzień po operacji .Od rana mogę pić wodę małymi łyczkami . Czuję straszny ucisk żołądka . Boli mnie cały brak , ale jest to spowodowane narkozą . Leki przeciwbólowe dostaje na wyraźne życzenie . Czuję lekki głód , ale piję wodę . O godzinie 15 mogę iść do domu . Dostałam zwolnienie lekarskie na dwa tygodnie. Teraz za 6 tygodni mam zadzwonić i umówić się na pierwszą regulacje opaski. Dzisiaj wieczorem mogę napić się rosołu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugi dzień po operacji . Dzisiaj mogę jeść jogurty, i przecierowe zupki . Dalej mam straszne bóle całego ramienia , i odczuwam ucisk żołądka . Lekarz zalecił picie Lactulozy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeci dzień po operacji . Czuje się bardzo źle , boli mnie żołądek i całe ramię jestem na środkach przeciwbólowych , a i tak boli . Jadłam dzisiaj rano płatki owsiane na mleku i na obiad zupę , kolacja tylko woda bo źle się czuje. Miałam dzisiaj gości i zrobiłam ciasto dla nich , i powiem szczerze że cały dzień miałam taka ochotę na to ciasto , ale nie sprobowalam bo bałam się że będzie mnie jeszcze bardziej żołądek bolał . Mam nadzieje ze jutro będzie lepiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czwarty dzień . Czuje się troszkę lepiej niż wczoraj , jednak dalej bardzo mnie boli całe ramię , żołądek troszkę lepiej . Zauważyłam już że apetyt dalej mam , to znaczy mam ochotę zjeść delicje lub sternika ,ale nie mogę tego zrobić bo jestem najedzona , ale ochota na jedzenie została . Dzisiaj jeszcze jem delikatne rzeczy bardziej pól płynne takie jak zupa jogurt , setek wiejski, płatki owsiane na mleku . Jutro mogę już spróbować zjeść coś stałego , tak jak kromka chleba i jeżeli będzie wszystko ok to mogę powoli wprowadzać stałe pokarmy . Jemy bardzo powoli przerzuwając każdy Kęs bardzo dokładnie , nie pijemy w czasie posiłku tylko miedzy posiłkami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tydzień po operacji , czuję się troszkę lepiej żołądek już nie boli . Ale nadal boli bark. Jem małe porcje bardzo powoli i czuję się najedzona oczywiście oczami bym zjadła więcej , ale zdrowy rozsądek nie pozwala . w pasie poszło mi już 7 cm jak dla mnie super. Nie czuję się osłabiona czuję się ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitam ja już tydzień ,po operacji czuje się dobrze schudłam 5,5 kg i od 3 dni waga stoi jak zaczarowana mam nadzieje ze to się zmieni muszę zacząć troszkę ćwiczyć rowerek ,basen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serwe
dziewczyny gdzie robilyscie zabieg? umironczuk jak dalej waga spada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , operację robiłam w Łodzi . U mnie waga na razie stoi w miejscu , ale lekarz mówił że tak też może być , bo organizm broni się i trzeba przeczekać trzy cztery tygodnie. Byłam ostatnio u dietetyka i powiedziała to samo że na razie organizm walczy z utratą wagi , a za chwilę powinnam chudnąć. Teraz jestem trzy tygodnie po operacji , pół kanapki chleba to jest moje śniadanie i popijam herbatą jak już zjem, w czasie jedzenia nie można pić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***Szmaragdzik***
Umironczuk--- jak samopoczucie??? mnie lekarz wczoraj zaproponował opaskę. byłam zdecydowana jednak po powrocie do domu poczytałam o powikłaniach i się zaczęlam bac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , teraz czuję się już dobrze , wydaje mi się że po każdej operacji te pierwsze dwa tygodnie są bardzo ciężkie . Mój organizm bardzo żle zareagował na narkozę , gdyż bolał mnie bark przez dwa tygodnie, pamiętam po cesarce też mnie bolał widocznie już tak mam . Nie każdy ma takie powikłania .Od razu po operacji schudłam 8 kg , później przez dwa tygodnie nic, a teraz zaczyna się coś dziać napiszę jak waga zacznie lecieć w dół .Ale teraz czuję się naprawdę dobrze i nie ciągnie mnie do słodyczy , i jem zdecydowanie mniej , pół kanapki na śniadanie , i tak co trzy godziny sobie jem małymi porajami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszczę tobie odwagi... ale cóż będę śledziła twoje sukcesy i mam głęboką nadzieję że zarazisz mnie tą odwagą;) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem 5 dni po operacji wszczepienia opaski. Bardzo boli mnie miejsce wszczepienia portu. Ogromny ból. Ciezko jest mi sie ruszać. Tez tak mialyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandraaleksandra
Witam, zdecydowałam się na założenie opaski na żołądek, umówiłam się na pierwszą wizyte z doktorem Hady Razak z Białegostoku. Mam pytanie czy ktoś zna tego lekarza, poleca go? Czy ktoś korzystał z tego typu zabiegu u niego ? Jaki jest koszt takiego zabiegu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izii
witamm, walczę z nadwagą całe życie, jednak po urodzeniu dziecka nie daję już sobie z tym rady.Potrzebuję jakiś namiarów , gdzie w Łodzi można założyć opaskę na NFZ pomóżcie błagam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rany,ludzie-czy dziewczyna w temacie prosiła was o cudowne diety?To po co te głupie teksty? Nikt,kto nie przeszedł operacji nie ma zielonego pojęcia jakie to trudne i bolesne doświadczenie więc proszę,nie dzielcie się z nami waszymi mądrościami z pudelka. Niech nikt nie mówi mi,że to pójście na łatwiznę! Sama jestem po operacji już ponad dwa miesiące i schudłam 16 kg. Mieszkam w Białymstoku więc jeśli macie ochotę na jakąś kawkę to czekam na wieści! Piszę też bloga o opasce: opaska-i-ja@blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście że zły adres podałam: opaska-i-ja.blogspot.com a mój mail to 123opaskaMAŁPAgmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandraaleksandra
opaska-i-ja.blogspot.com- świetny blog, dziękuje :) w środę idę na założenie opaski, denerwuję się, ale mam nadzieje że bedzie wszystko dobrze. trzymajcie kciuki, napisze jak bede po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ma prośbę 81 dni temu miałam zabieg założenia opaski schudłam dopiero 11kg chciała bym z kimś pogadać kto tez ma opaske może robię coś żle proszę bardzo o kontakt na gg 4701119 dziękuje osobom które do mnie napiszą chciała bym z kimś poklikać popytać troszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandraaleksandra
Witajcie, jestem po zabiegu już 4 dzień. Samą operację zniosłam dobrze, pierwsze dwie noce były najgorsze, dzisiaj już spałam lepiej. Rany na brzuchu malutkie, jem tylko jogurty, barszcz bądź rosół, buliony ogólnie, pije wodę, herbatę, kawę. Schudłam jak na razie 3 kg, jestem zadowolona. Co prawda uczucie głodu pozostało, ale bardzo się pilnuje i przestrzegam zalecenia lekarza. Za 10 dni mam się zgłosić w celu ustalenia dalszej diety, jestem dobrej myśli, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
blagam o pomoc! zalozono mi opaske poltora miesiaca temu jadlam normalnie nie mialam wogole uczucia ze ta opaska jest trzy dni temu bylam na dopelnieniu dostalam 2.5 ml i dalej jest to samo. lekarz mowi ze to normalne i ze będzie dobrze a ja wydalam pieniadze i nie moge nawet cieszyc sie takim efektem jak wszyscy. czy ktos mial podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam mam tez opaske od 4 miesięcy i 2 tygodni jakoś nie mam super efektów dopiero schudłam 14kg i coraz częściej łapie doły jeśli ktoś miałby ochote pogadać na ten temat to proszę pisać violabuzaczki@wp.pl lub gg 4701119 dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Jestem już 8 miesięcy jak mam założoną opaske schudłam 55 kilogramów.Wystarczy naprawde odrobina dyscypliny i efekt murowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminka7
mam opaskę 4 miesiące schudłam 20kg, są dni bardzo ciężkie i te lepsze, co wam ludzie powiem opaska was nie odchudzi ona tylko pomaga, jest strażnikiem który pomaga i pilnuje, każdy po jakimś czasie diety chce po prostu najeść się do syta i poczuć szczęśliwy, ludzie z otyłością kochają jeść, ale tutaj jeśli się najem to dostję bóli takich że potem 3 dni uważam co jem, czyli ciągle wracam do diety i to jest piękne bo normalnie pewnie już dieta byłaby zakończona, jestem słabej woli.powiem jednak że warto, wcześniej zapuchnięte kostki, brzuch jak balon i doły, widzę różnice nawet w tym jak myślę.Małe odstępstwo od diety to nie grzech i czasem się należy, potem jednak do niej wracam. Czas, tu chodzi o czas, to nie będzie szybko tylko powoli, bo tyłam też miesiącami,kto ma ochotę pogadać to zapraszam, szukam mojej kumpeli z opaską jak ja, jestem z Opolskiego ks_7@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja tu jestem pierwszy wpis i chciałam bym trochę podyskutować bo przedtem pisałam gdzieś indziej:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaffia
cześć zastanawiam się nad opaską bo ilość diet jaka przeszłam jest zastraszająca udawało mi się na nich schudnąć kilkanaście kilo i wraca wszystko w zastraszającym tempie! robił ktoś zabieg we Wrocławiu na NFZ albo w Opolu? boje się powikłania raczej tergo ze mam małe dziecko i nie chciałabym żeby przez cokolwiek mnie przy nim zabrakło ale z drugiej strony czuje się fatalnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada29038
Cześc. Ja swoją operację miałam 4 lipca 2013 dla mnie rok wielkich zmiam i nadzieji na lepsze jutro:0 dziś ważę 24kg mniej z czego najbardziej jestem zadowolona i walcze i walczyc będę aby osiągnąć swój cel. pozdrawiam wszystkich zdeterminowanych odwagi nadzieji i konsekfencji życze:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×