Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malunia333

OSTATNIE CHWILE !!! KWIECIEŃ 2011 - PRZYGOTOWANIA, PORÓD, PIERWSZE CHWILE...

Polecane posty

Zazyczyłam sobie aspitaor Frida do noska dla dziecka,skoro jest taki zachwalany od pierwszych dni zycia,to niech bedzie zamiast zwykłej gruszki :). Chciałam z Wami skonsultowac odnosnie majtek poporodowych,czy one sa nieprzemakalne??? w tym jest cały ich sekret ,ze nie ,,zalejmy ,,łózka w szpitalu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczynki... Wczoraj wieczorem pisałam jeszcze, ale nie dopisałam. Źle sie poczułam, musialam zejsc z kompa i wszystko co napisałam skopiowałam sobie na notatnika, ale gdzies mi tą notke wcięło :( Ogólnie pisząc, Wy się nie przejmujcie tymi rozstepami, bo ponoc kremy ktore są na bacie silnej chwmii, ktore ponoc działają, wchłaniaja sie w krwiobieg nasz a potem do dzidziusia, co moze to sie na nim odbic w przyszlosci jako alergie naskorne czy jakos takos. NIe wiem ile w tym prawdy, sama kosmetyczka mi mowila. Ja nie mam rozstepow wogole, takze nie uzywam nic hehe Wy to odstawcie na pozniej, a teraz odpoczywajcie, relaxujcie sie. Ja sie staram ostatnio, dlatego wybaczcie mi moje milczenie, ale rzadko daje rady posiadywać przy kompie. Mala sie tak rozciaga, tak sie w dół pcha, ze to juz nawet nie jestem w stanie patrzec jako na zjawisko nalezace do tych przyjemniejszych, a do tych bolesnych, osłabiających i meczących. Dzis tak mi sie zaczynala pchac w dol, zwlaszcza jak wstawalam i chodzilam, taki skurcz ze mowie do swojego "szpital". Ale na szczescie poki co jest wszystko ok. NIe bylam w szpitalu, nie bede tam jezdzic bez potrzeby. Moj brzuch klujący juz przestal kłuć. Najwyrazniej za duzo siedze wbijajac zebro w miesnie macicy. Dzis czuje sie niefajnie, jestem tu tylko dla Was by odpisac i mykam do wyrka :(. Nie wysypiam sie wogole. Tofii te majteczki to taka siateczka cos w tym rodzaju taka drobiusienka... poczekaj chwilke, pojde do lazienki i zobacze czy przemakaja, ale mnie sie wydaje ze one są po to by nie zabrudzic swojej bielizny krwią, bo szkoda, a na poczatku krwawienia moga byc dosc obfite i trzeba czesto zmieniac majteczki wraz z podpaskami, a uwierz mi ze szkoda majtek, bo potem ciezko doprac, ja nawet nie moglam ich doprac jak odrazu wlozylam na pare godzin do chlodnej wody czy tam letniej. DObra sprawa z nimi :) ale nie sa takie wygodne jak myslalam :) A teraz lece zbadac majteczki hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUrde, ale ze mnie jemioła :) przeciez ja juz wszystko mam w samochodzie spakowane :) na samym dnie :( ale podejrzewam, ze moga troche przemoknąć, sama osobiscie nie pamietam jak to z niimi tam bylo, ale na necie poczytaj, moze sa jakies rodzaje :) ja zaraz poczytam i napisze zebys juz nie musiala wchodzic i szperac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrys11
dziendobry ponownie,a w zasadzie to dobrywieczor:) malunia dobrze ze jestes,bo juz sie martwilam przez te twoje bole . dobrze ze juz lepiej,ja tez nie moge znalezc juz dogodnej pozycji ani do siedzenia ani do lezenia.najlepiej to mi stanie by pasowalo ale ile mozna stac hehehe tofi ja mam te majtasy,ale moje nie sa nieprzemakalne,tylko przepuszcaja powietrze,takie malenkie dziureczki maja,a co do fridy,to ja jakos nie moge sie przekonac pomimo ze faktycznie wszyscy polecaja,wole gruszke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrys11
a tak wogule to ja znow sie martwie,bo po wizycie u poloznej:( znowu dno macicy za male,tylko pol centymetra roznicy,i w czwartek mam kolejne usg.sama niby widze roznice, i jak mierze sie w obwodzie w pasie to jest co tydzien wiecej,ale ta macica ani rusz,oby tylko sie nie okazalo ze dzidzia nie rosnie.znow bede w stresie do czwartku! mam nadzieje ze podrosl choc troszke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://cokupic.pl/produkt/Canpol-babies-Jednorazowe-majtki-poporodowe-5szt-9-598-9-600 Tofii tutaj poczytaj opinie dziewcząt hehe nie znalazłam by były one nieprzemakalne, ale są przewiewne :) i w ogóle fajnie sie je ponoc nosi :) ja przy pierwszy razie ich noszenia chyba za duzy rozmiar miałam i mi spadały hehehe wqrzałam sie, a teraz kupilam sobie rozmiar 10-12 hehe zobaczymy :) gabrys11 KOchana, czy my kiedys zadowolone z tego USG wyjdziemy? czy dopiero z porodówki... Nie rozumiem za bardzo jak to wyglada z tym dnem macicy, gdzie ona ma rosnąć by stwierdzic ze dzidzia rosnie. KUrde zaraz wejde i zaczne o tym czytac na necie, choc lekarz mi zabranial tego robic, ale co tam... ja mam Garbrys w piatek nastepne USG tak jak pisalam, bede meic co tydzien dopoki dzidzi na swiecie nie bedzie. Nie zamartwiaj sie, choc wiem, ze zapewne sobie pomyslisz " łatwo ci mowic" a tak naprawde nie jest mi latwo. Nie jest mi latwo, bo wiem, ze z moja dzidzia tez moze byc nie wesolo jak lozysko spadnie z aktywnoscia dominimum. Brak odzywienia, tlenu, tez ma swoje minusy :( ja tam od jutra skacze, biegam, chodze moze urodze! Zaraz czytam o dnie macicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie kupiłyscie sobie te majtki poporodowe? w jakims konkretnym sklepie? konkretnej firmy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam w ToysRus w takim rozowym pudełeczku :) choc te info chyba nie dla wszystkich bo ja niestety w polsce nie przebywam, a szkooodaaaa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malunia dziekuje za linka :) poczytam,popatrze :). Myslalam ze kupilyscie sobie majtasy w UK a nie PL.. Ja zaczełam dzis 37 tydzien ciazy :) i gdzies tam mi zal,ze niwiele przespanych nocek zostalo ;),ale z drugiej strony chce miec dzidziusa w ramionach mm... juz mi sie marza spacerki z wózkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrys11
tofii,ja kupilam w bootsie,ale w kazdej aptece sa. malunia dzieki za slowa otuchy:)ja tez bym wolala juz urodzic,ale skoro maly jest malutki,to powinien jeszcze posiedziec,i tak to jest ze i tak zle i tak niedobrze.ale coz taka nasza dola:) twoja łobuziara:) tez jeszcze powinna posiedziec z tydzien chociaz,wiec niech jej sluzy lozysko jak najlepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrys11
tofii,to ty tydzien przed nami jestes,fajnie masz:) to na kiedy dokladnie/ bo juz chyba pytalam,ale gdzies tam umknelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA to sie wzbraniałam przed majtkami poporodowymi,chcialam zwykle zabrac,ale dzis przegladajac swoja karte ciazy jest tam napisane tych kilka rzeczy jaakie mam zabrac dla siebie i dziecka i sa te majki wlasnie jednorazowe... :P.Zeby mnie tylko nie szyli... może poród w wodzie-jak bedzie taka opcja-sprawi,ze ,,tam zmiekne,, i mnie nie natna ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam na 3 kwietnia czlyi jeszcze kupe czasu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniało mi sie,ze np.w Argosie mozna kupic owce ktora wydaje dzwiek bicia serca i niby pomaga dziecku sie supokoic i zasnac... co wy o takich bajerach sadzicie? znalazlam tez urzadzenie ktore rozpoznaje płacz dziecka :) czy glodne,czy sie porobiło w pieluch itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Gabryś :* z jednej strony racja, niech siedzi, ale z drugiej strony, jak ide ulicą, ludzie sie na mnie patrzą, bo chodze jak kulawy pingwin - masakra, jak to ciąża ta rozni sie od mojej pierwszej, jak kolor czarny i biały... Ja 37 tydzień zaczne w piatek hihi a własnie, gabrys, jak to miałaś w tym 37 tygodniu, bo rodziłaś wtedy. Ciekawi mnie, czy dziecko urodzone w 37 tygodniu moze oddychac samodzielnie i byc przy mamie juz caly czas? czy aparatury potrzebuje? Ja tak marze o tym by dzidzia byla zdrowiusienka no i w ten sam dzien, najpozniej na nastepny jechac z nią juz do domku. Jak tam dzidzia wygląda w 37 tygodniu? duzo mniejsza? daje sobie rade sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrys11
malunia,u mnie napisali ze donoszony byl,wazyl 3100 wiec wiecej niz moj pierwszy synus,ktory wazyl niecale 3 kilo i urodzil sie dokladnie w wyznaczonym dniu:) mial 10 na 10 apgar i ani na chwilke mi go nie zabrali/tyle co do wazenia/zadnych inkubatorow,problemow z oddechem czy jedzeniem.poprostu pewnie byl juz jego czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrys11
dziewczyny,ja jeszce odnosnie tej macicy nieszczesnej:) bo mi mierza zawsze miarka zwykla no i powinno byc 35/36 cm a jest 31,5. wiem ze takie porownywanie ta glupia sprawa,ale u was jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrys11
tofii ja jakos tak sceptycznie podchodze do takich wynalazkow/starej daty jestem hehehe/ mam nadzieje ze az tak mi maluch nie da w kosc i nie bede musiala uciekac sie do tego typu uspokajaczy:) jedyna rzecz ktora chce jeszcze kupic tonapewno lezaczek i niania z monitorem oddechu,ale to jezscze troche poczekam,pisalam juz kiedys ze troche przesadna jestem i boje sie tak na przod kupowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacheciłyscie mnie lezaczkiem :) super sa.. tylko te ceny.. :( Nie wiem jak inne foteliki samochodowe,ale ten co ja mam to mozna w nim bujeac dziecko :P,mozna by go czasem wykorzystac do usypiania? co myslicie? trocher mi szkoda dziecko w takiej skulonej pozycji wsadzac na dłuzej w fotelik,dlatego bede korzystac z nigo z koniecznosci do podrózowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrys11
tak majtasy wlasnie takie mam:) tylko tak szcerze to nie wiem jak z rozmiarem,bo ja normalnie 6 nosze,kupilam najmniejsze,ale nie sprawdzalam jakie duze sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofii ciekawiły mnie urządzenia tego typu, ale mnie sie wydaje ze to już odchodzi od normy buehehe, mnie sie to podoba, ale patrząc na to z drugiej strony, to potem nawet własnego dziecka bym nie znała, nie wiedziała bym czego potrzebuje wrazie naglego placzu a spfzetu nie ma, bo sie popsuł np :) mnie sie wydaje ze przez takie coś, to bym zaczeła nabierac leniuchowania jesli chodzi o myślenie nad tym co dziecku jest. DObre tez to, ale pytanie... czy się sprawdza? :) Z tego co mi powiedzieli w szpitalu, to teraz kiedy byc moze, ale nie wszystkim ulewa się mleko i zapach mleka osiada na koszulce naszej, to taka koszulke mozemy nosic przez 2 dni a potem jak dzidzia bedzie, ukladac naszą przenoszoną koszulke kolo dziecka, by czuło zapach matki, ponoc czuje sie bezpieczne ,ja tak robilam, teraz kupilam maskotke myszke miki gdzie zamiast tułowia jest chusteczka z welurku hihi i ją bede kladla kolo dziecka, a zamiast takiego baranka, co tez chetnie lookne do argosa :D to miałam zegarek ktory cyka i cyka i to ponoc dziecko tez uspokaja :) a moja wogole byla spokojna, co bylo tego powodem, czy poprostu taka byla, czy to ten zegarek czy moja "szmatka" nie wiem, ale warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po porodzie Malunia miałas dziecko przy sobie cały czas? czy Was rozdzielili??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrys,czasami sie zastanawiam czy mi pekna wody,czy donosze je do konca :) ostatnio przyszlo mi do głowy,zeby sobie duzy recznik złozony w pół kłasc na noc pod siebie w razie gdyby cos sie zaczelo dziac... ale przeciez nie ma regóły,ze wody akurat mnie maja odejsc.. Ja takich podkladów napewno bym nie zabrala do szpitala :) niektorw mamy tak robia. W domu to faktycznie jest to rozsadne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co ze sliniakami? kupowac juz,czy na poczatek wystarczy podkladac pieluszke kolo buzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Garbrys, u mnie z mierzeniem brzucha to w pierwszej mowili, ze troche za mału, ale z USG dzidzia byla taka duza, ze przepowiadali jej wage na 4 kg, ale wod plodowych miałam mniej niz powinnam miec i dlatego brzuch miałam malutki. Teraz to mi mierzyli chyba ze 2 czy 3 razy i mowili tylko ze jest ok i ok nic wiecej, nawet nie wiem jakie powinny byc prawidlowe rozmiary :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrys11
tofii ja kupilam,zeby w domku uzyc,a co do sliniaczkow to ja narazie nie kupowalam. mi z 2 synem wody odeszly w nocy i nawet nie czulam heheh spalam ze starszym synem i jak sie rano obudzilam myslalam ze to on sie posiusial:) dopiero jak wstalam to sie przekonalam kto byl winowajca mokrego tapczanu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×