Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dareios

Kobiety na diecie

Polecane posty

"to zalezy co dla Ciebie oznacza "do oporu". Dukan pozwala na takie produkty którymi mozna się najesc, nie jedzac calego wiadra jak swinie. I wyobraz sobie, ze na sobie zaobserwowalam ze im wiecej zjem, tym wiecej spada mi z wagi. cos w tym musi byc, prawda?" To czy ktoś się naje zależy od jego apetytu. Np ja mogę iść do KFC, zjeść 2 pełne kubełki a potem jeszcze na drogę wziąć sobie longera podczas gdy ktoś inny będzie syty po samym longerze. No chyba że masz na mysli brokuły, pomidory i inne rzeczy, tego faktycznie można zjeść sporo, ale znajdź mi osobę która po czymś takim będzie usatysfakcjonowana. Zresztą chodzi o samą dietę. Jak można prowadzić redukcję bez wyliczenia kalorii? Skąd człowiek będzie wiedział że nie spożywa za dużo lub zbyt mało? "Dareios,odchudzam się po ciąży.Urodziłam 4 miesiące temu.Walke z kilogramami zaczęłam dwa miesiące temu z wagą 76kg,teraz ważę 66kg." karmisz piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wiesz ze dieta
hunzów i gruzinów to składa sie z jarzyn i mleka sa to narody długowieczne żyjące do 130 lat a kobiety rodzą nawet po 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczupladolata
nie,nie karmie piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Na początku był Dukan,teraz dieta MŻ.A właściwie nic nie jem.Zawsze jadłam mało więc to nie problem.Zawsze też jadłam zdrowo,zero cukru,białaego pieczywa,ziemniaków,za to dużo warzyw,owoców,nabiału!Wiem,że takie odchudzanie,właściwie głodówka jest niezdrowa,ale ja inaczej nie schudne,znam siebie.Co możesz mi polecic,jak chudnąc zdrowo i jak pozbyc się brzuszka?Dziękuje za pomoc." Podstawy już opisałem. Częstsze, mniej obfite posiłki, odpowiednia podaż białka (1g/kg), zredukować węglowodany, dodać trochę zdrowych tłuszczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareiros, pisze zeby ci tylko powiedziec, ze my kobiety jestesmy łase na takie konkretne zainteresowanie i chwała ci za to, ze tu jesteś. jak na razie to tu pełna kulturka i mądrości w jednym.nie kazdy musi sie z tym zgadzac, ale widac ze wiesz ci piszesz. ja schudłąm na diecie kapuscianej:) którą pewnie ntez większośc traktuje jak dieta cud, na której w 5 dni można schudnąc 7 kg:) :) :) a ja ci powiem ze własnie umiar i rozsąsek w stosowaniu róznych diet, nawet dukana jest podstawą sukcesu.przejecie zdrowych nawyków to podstawa i niestety pilnowanie sie do konca życia. dzięki za szczegółowe wyjasnienie z tymi białkami, tłuszczami itc., bo niestety kobicie należy wyłożyc kawe na ławe zeby wiedziała co z czym sie je.dzięki i mam nadzieje ze jeszcze pare ciekawych informacji i wskazówek nam przekażesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedzie, bedzie tylko musimy przetrawic te informacje bo niby człowiek wie jak sie odchudzac ale z praktycznego punktu widzenia to juz nie jest kolorowo. to moze pytanko, czy w trakcie cwiczen(aerobik, bieganie) nalezy pic duzo wody(litr na godzine cwiczen to duzo?) czy dopiero po wysiłku lub przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cały czas można popijać wodę, ale nie trzymaj się konkretnych ilości. po prostu sobie popijaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, to dzięki i dobranoc, bo cały dzien sie tu udzielałeś, a teraz pora na spoczynek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko spoko, ja dopiero zaczynam i w miarę możliwości będę starał się pomagać. tylko taka jedna uwaga dziewczyny - jeżeli zastosujecie się do moich rad i dalej nie będzie szło to nie zarzucajcie wszystkiego, nie zaczynajcie głodować tylko napiszcie - będziemy tuningować. ja tu mogę co najwyżej dawać ogólne wskazówki, tak naprawdę fachowa dieta powinna być wyliczona. więc tu działam trochę po omacku i nie zawsze uda mi się idealnie wstrzelić w Wasze potrzeby. ale to nie znaczy, że nie działa, czasami wystarczy coś odjąć, coś dodać. trzeba obserwować reakcje organizmu ja np stosunkowo rzadko liczę wzorami swoje zapotrzebowanie kaloryczne. znam swój organizm już na tyle, że działam na wyczucie i w razie czego też na wyczucie modyfikuje swoją dietę względem reakcji organizmu. więc jeżeli zastosujecie się do moich rad, po tygodniu wskazówka na wadze ani drgnie to nie załamujcie rąk tylko napiszcie. wspólnie się zastanowimy co można poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co ja zauważyłam, to jem mało białka, bo własnie spożywałam w ciągu dnia serek wiejski np z poł. pomidora , potem np. jog.naturalny, lub mleko z płatkami, a chyba powinno byc wiecej mięsa np .filet z kurczaka, ryby, udka, bo wiecej pomysłów na szybkie danie mięsne nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, a pytanko, czy np można udko bez skóry z piekarnika czy to mega kaloryczne? bo ile mozna np fileta z kurczaka z parowara lub gotowanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filet z kurczaka znaczy się pierś? pierś ma wg róznych tabel 20-22g białka na 100g produktu i 1,3g tłuszczu. więc piersi z kurczaka są praktycznie idealnym źródłem czystego białka. tłuszcz zawarty w piersi to ja nawet w ogóle pomijam w swoich dietach poniewaz zazwyczaj i tak się wytapia przy obróbce termicznej. a ile ma kalorii? 20g białka daje nam 80kcal jeżeli zostanie tam ten 1g tłuszczu to dojdzie do tego jeszcze 9kcal więc 100 gramowa porcja piersi ma niecałe 90kcal udko z kurczaka ma nieco mniej białka, i więcej tłuszczu. tabela z której korzystam podaje wartości 16,8 dla białka i 10 dla tłuszczu, jednak podejrzewam że ta porcja jest liczona wraz ze skórą która zawiera najwięcej tłuszczu. nie sądzę aby takie udko kurczaka bez skóry zaszkodziło w odchudzaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jessu, to by mi ułatwiło rodzinne pichcenie, bo ogólnie to kazdy zaleca głodowe porcje listka sałaty i wody, zeby sie odchudzic:) nie znaczy ze ciągle bede jesc udka z kurczaka, ale bez wyrzutów zjem taki obiadek z rodzinką tzn mięsko z sałata. az mi sie humor poprawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie nie mają odpowiedniej wiedzy o odchudzaniu. wydaje im się że jak się je dużo mięsa i często to się tyje. a ja kiedyś jechałem z wagi jedząc 1,5kg mięsa dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze ostatnie pytanie z innej dziedziny. zauważyłam, ze przy odchudzaniu mocz:( jest przezroczysty, nawet przez kilka dni. rózne są teorie na ten temat. staram sie łykac jakies multiwitaminy, ale nie zawsze to cos daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze to nigdy nie zwracalem na to uwagi. wiesz, dieta, zdrowe odzywianie, byc moze przez to wydziela sie mniej toksyn. dla pewnosci mozesz zbadac mocz w czasie odchudzania czy wszystko funkcjonuje prawidlowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja sie poradzę
Czy jak zielona herbata to tylko liściasta? Ja wypijam codzień morze herbaty zielonej Teekane z echinaceą,w zasadzie tylko dlatego, ze ją uwielbiam. Chociąz gdyby miała jakies własciwości dodatkowe byloby miło... Jeszcze jedno: pisałeś mi wczoraj że jorgurt czy jabłko to nie posiłek, jesli jednak chciałoby sie te dwa elementy pozostawic w jadłospisie to gdzie je wkomponować, pomiedzy te " co 3 godzinne" poisłki, czy może jako dodatek do nich (to chyba bez sensu...) Czy te 3 godziny to taki zelazny przedział kiedy nie powinno się nic jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogurt raczej bym wywalił, jabłko dał jako element śniadania co do zielonej herbaty - są rózne sposoby zaparzania herbaty, różne gatunki itp. zawsze piłem zwykłą zieloną herbatę kupowaną w zwykłym sklepie. smakowo dobra i pomaga w odchudzaniu dzięki zawartości polifenoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie;) na kolacje zawsze jadam owoce i czy to może być powoód do tego że waga staneła w miejscu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście. owoce, w zależności od tego jakie masz na myśli zawierają sporo cukru. sprawa niewiele rózni się tym jakbyś na kolacje zamiast soczystych owoców jadła cukier w kostkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najczęsciej jadam mandarynki, pomarańcze lub kiwi... a co polecasz na kolacje?? może napiszę mój przykładowy jadłospis: 6:00 płatki fitnes (garść) szklanka mleka 1,2% 9:00 kanapka z chleba razowego i sałata z jajkiem lub pomidorem 11:00 również taka kanapka ok 14:00 taka sama kanapka 17:00 obiad (w zależności co jest w domu ale mama gotuje raczej dietetycznie;) ) ok. 19 lub 20 owoc a o 22:00 idę spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nabiał lepiej odstawić. nie tłuszcz w nim jest groźny a laktoza czyli cukier nie możesz stosować naprzemiennie jajka i pomidora bo pomidor to owoc który sam w sobie zawiera niewiele makroskładników, a jajko to dobre źródło białka i tłuszczu. to są zupełnie różne produkty spożywcze i jeden nie zastąpi drugiego. jeżeli znudzą Ci się jajka (bo ku nim się skłaniam) to zamiast tego możesz zrobić sobie nakapkę z gotowaną lub pieczoną piersią z kurczaka np z kilkoma oliwkami jak średnio wygląda Twój obiad? ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 24 lata:) a obiad to przykładowo wczoraj był makaron zapeikany z jabkłami i żurawiną a często jest jakieś mięso pieczone w piekarniku z dużą ilością ziół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nabial...
Jak mozesz namawiac kobiety by calkowicie odtawily nabial?? Zdajesz sobie sprawe, ze jest to najbogatsze zrodlo wapnia, ktory jest organizmowi ,zwlaszcza kobiet, niezbedeny by chronic nas przed osteoporoza? Oczywiscie mozna go znalezc w innych produkatch rowniez, ale sa to duzo mniejsze ilosci , poza tym organizm i tak nie jest w stanie wchlonac 100% dostarczanego wapnia. Zwlaszcza przy diecie jaka Ty proponujesz - dieta z duza iloscia bialka dodatkowo utrudnia wchlanianie wapnia!!! Owoce - owszem zawieraja fruktoze, ale zawieraja rowniez duzo blonnika i witamin. Szczytem glupoty jest (co juz czytalam na paru topikach) odstawienie owocow -bo maja cukier- i lykanie witamin w pastylkach. Dziewczyny- poczytajcie troche i pomyslcie same, zanim zaczniecie slepo sluchac rad pochodzacych -jakby nie bylo- z dosc watpliwego zrodla...napisac, ze sie sporo wie o dietetyce kazdy moze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej jeść warzywa niż owoce na diecie. poza tym ja nie mówie że owoce są kategorycznie zabronione, tylko że należy postępować z nimi ostrożnie i odpowiednio wkomponować je w dietę - jeżeli już ktoś się upiera. co do nabiału - jedyna jego postać jaką bym widział w diecie redukcyjnej to sery, mają co prawda sporo tłuszczu ale za to mało węglowodanów. jednak popularne jogurty, mleko itp to radzę raczej odstawić. piszesz, że jestem niepewnym źródłem? ok, nie obrażam się. ale co wtedy powiesz o tych wszystkich plotkarskich metodach jak dieta 1000kcal? myślisz że odstawienie mleka i jogurtów i owoców jest bardziej szkodliwe od takiej diety? albo od 2 tygodniowej głodówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jak mozesz namawiac kobiety by calkowicie odtawily nabial??" ps. ja nie mówie aby kobiecie całkowicie odstawiły nabiał, tylko aby go odstawiły (pomijając sery) na czas diety. a już samo chroniczne stosowanie ciągłych rygorystycznych diet przez długi okres czasu nie jest zbyt zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×