Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

betii79

Macierzyństwo po in vitro i nie tylko :)

Polecane posty

Gewalia Ja zakładam czapeczkę Tobiaszkowi wiązaną bardzo cienka i napewno nie jest mu w niej za ciepło.Ja jestem przewrażliwiona jeżeli chodzi o uszy,choć Tobiaszek nie miał z nimi problemu,i oby tak zostało. karola2112 Ja mam nosidełko tej samej firmy co wózek Tako i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Pojechałam dzisiaj do szpitala w ktorym rodziłam z ta rana po cc. Zostałam przyjęta do ambulatorium i okazało się że ja w tej ranie cały czas miałam szwy, które wogóle sie nie rozpuściły. Lekarz bardzo sie zdziwił czemu nie zostały usuniete w całości, bo tydzien po porodzie położna usunęła mi tylko szwy boczne. Dobrze ze przyszłam do szpitala bo lekarz powiedział ze mogło dojsc do zakażenia. Na szczęście wszystko jest dobrze, rana wkrótce powinna przestac się sączyć, tylko muszę trzymać te ranę w czystości-woda utleniona i szare mydło. Za tydzien mam miec kontrolę. Karola ja mam nosidełko: Red Castle Sport oraz chustę typu kieszonka.Jedno i drugie sie sprawdza, ale w chuscie jest lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia No widzisz dobrze że pojechałaś!!!i najważniejsze że nie wdało się zakażenie...teraz powinna rana łądnie się wygoić:-) A ja znów zapytam o kupę...aż głupio mi o tym ciągle pisać i Was dopytywać:Tobiaszek robi mi teraz ładnie bo co 2-3 dni,kupa luźna,czasami zielonkawa ale to po mleku które je,ale w tej kupie zauważyłam takie białe grudki.Podejrzewam że to jest mleko,wyczytałam że małe dzieci nie są w stanie wszystkiego strawić i stąd te grudki.Troszkę mnie to martwi i nie wiem czy mam się udać do pediatry. Czy któraś z Was ma podobny "problem"?ja daję Tobiaszkowi Bebilon Pepti. Z góry dziękuję za odpowiedź:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się tymi białymi kawałkami w kupce, nasz Gabryś też ma takie czasem, podobno tak może być ;) Ja mam nosidełko ( fotelik samochodowy ), MAXI COSI Citi, jest super, z adapterem pasuje do większości wózków, i chustę kolorową w której uwielbiamy nosić naszego grubaska ;) co myślicie o pieluchach wielorazowych ? czy któraś z Was ma i używa ? na allegro jest tego pełno, rekomenduje je Reni Jusis jako eko-mama. Zastanawiam się czy dam radę codziennie prać...a bardzo bym chciała ich używać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Dawno mnie tu nie było bo pojechaliśmy z JAsiem na tydzień nad morze :) Mielismy cudowną pogodę tylko "trochę" wiało ;) Jaś super zniósł podróż (660 km w jedną stronę) i pobyt nad morzem. Bardzo mu się podobała woda i piasek :) Praktycznie całymi dniami byliśmy na powietrzu i wdychalismy jod ;)) Było super! Ja w czwartek wracam do pracy - ciekawe jak to będzie... Dużo tematów i pytań pojawiło się w międzyczasie ale nie mam dziś siły pisać ;) Postaram sie tu jutro zajrzeć. Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka mamuski;) ja juz po wycieciu brodawki. znieczulenie bylo okropne bo pod oko. mialam uczucie jakby wbijal mi igle prosto w oko i trwalo to wiecznosc brrrrr wyciecia wcale nie czulam. teraz mam oko jak sliwka i maz zbronil mi wychodzic z domu zanim sie zagoi bo nie chce sie tlumaczyc nikomu czemu jego zona ma fioletowe oko:D myska miala wczoraj ostatnia szczepionke, jak narazie dobrze znosi bo temp tylko lekko podwyzszona i malo marudzi. jeszcze junior dostanie 3 szczepionke i bedzie luz na kilka m-cy. dalam dzis malemu szpinak z ziemniakami ze sloiczka ale to bylo mu zagorzkie i plul tym i nie chcial tego jesc heheh smieszne bo deserki tez mu za kwasne ale jakos je jada. myska je wszystko co jej do dzioba wsadze. chyba sprobuje w tym tyg podac malej kaszke na wieczor ale lzeczka a nie do butli. zmykam zrobic sobie cos do jedzenia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmmmm albo nie pokazalo mojego wpisu albo pojawi sie za chwile. poczekam zanim zaczne znowu pisac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do jedzonka, to ja się zastanawiam kiedy mam zacząć cos wprowadzac, bo mały ma 3,5 miesiąca i do konca czerwca chce aby mały był wyłącznie na piersi. Nie wiem jednak od czego ma potem zacząć, czy zacząć od kaszek czy obiadków w słoiczkach? A wiecie co, własnie jestem na antybiotykach, niestety moja ówcześna infekcja sie rozkręciła i lekarka rodzinna stwierdziła ze antybiotyk jest konieczny. Bałam sie o małego bo karmię piersią, ale lekarka mnie uspokoiła ze to jest bezpieczny antybiotyk. Tylko śladowa ilośc przenika do mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia skoro karmisz małego piersią to karm go jak nakdłużej, nowe jedzenie możesz zacząć wprowadzać nawet w 6 m-cu i też będzie dobrze,nie musisz robić tego już. ja zaczynałam od dosypywania kleiku ryżowego do mleka ale skoro mały ciągnie cyca to Ty możesz zacząć od marchewki lub jabuszka. a potem stopniowo dodawać coś nowego. najlepiej dawać rano żeby było widać jak dziecko reaguje na dane jedzonko no i nie codziennie coś nowego, tylko pomału. Bettykor Fajnie że urlop Wam się udał, szkoda że musisz wracać do pracy, pewnie ciężko będzie zostawić Jasia ja sobie tego nie wyobrażam ale dobrze że narazie nie muszę wracać do roboty jeszcze conajmniej pół roku, a może i więcej:) Wiecie co moja Olivia to jakiś ewenemet wśród dzieci, wszystkie piszecie że Wasze dzieciaczki śpią ładnie na spacerze, że lubią jedździć w wózku i samochodem, a u mnie jest odwrotnie. Olivia potrafi tak koncertować jak jedziemy samochodem że szok, wierci się w siedzeniu i wygina poprostu masakra, a jak jesteśmy na spacerze to pośpi 30 min i się budzi ale oczywiście też nie chce siedzieć w wózku zaczyna zaraz płakać i muszę ją nosić, straszne. Zastanawiam się jak to będzie jak będziemy lecieć na wakacje, 4,5 godziny lotu przecież to będzie masakra :( będziemy z M przez 4,5 godz spacerować po samolocie bo pewnie nie będzie chciała siedzieć w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
kasik08 Kiedy chcesz lecieć z mala na wakacje ?ile wtedy będzie miała? Ja się wybieram po wakacjach ,obawiam się trochę lotu ale myślę że damy rade :) Bedzie mieć okolo 7 miesiecy. Najlepiej było by mi teraz lecieć póki je tylko mleczko potem musze zabierać słoiczki itp.ale nie ma sensu teraz kiedy u nas jest ciepełko. Nie chce wybierać się tam gdzie jest zmiana czasu ,max do 6 h lotu , nie wyrobiłabym gdybyśmy mieli leciec ponad 12 h ,sama wtedy padam przy takich podróżach, a jeszcze z bobasem to juz nieporozumienie, będzie starsza ponad rok,to wtedy to owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia Olivka jutro kończy 7 m-cy :) więc jak będziemy lecieć to będzie miała 7,5 m-ca na samą myśl mnie ciarki przechodzą bo wiem że to nie będzie łatwy lot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
kasik08 Bedzie dobrze :) Dasz mi znać jak lot,wczasy itd co zabraliście czego nie zabierać dla dziecka. Wcześniej zawsze sami lataliśmy wiec pakowanie raz dwa teraz już z bobasem wiec będzie to troszkę inaczej. A gdzie lecicie Turcja ,Tunezja ,Egipt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia ja mieszkam za granicą więc teraz lece do polski do rodziny bo jeszcze małej nikt nie widział, a nas nie było już 2 lata, więc też już się trochę stęskniliśmy za najbliższymi. będziemy tam 1,5 m-ca więc chcieliśmy z polski gdzieś wyskoczyć, ale zaobaczymy jak to będzie, wszystko zależy od tego jak mała zniesie lot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betii No widzisz i już masz ten nieprzyjemny zabieg za sobą:-) Napewno przybierasz różne kolory tęczy na oczku i dlatego mąż nie wypuszcza Cię z domku:-)Fajnie że córa wcina wszystko bez protestów,młody napewno tez się przekona:-) Dosia Jak karmisz piersią i masz dość pokarmu to śmiało pierwsze jedzonko możewsz podać po 6 m-cu.Mi też tak lekarka powiedziała. Mam nadzieję że ze zdrówkiem już ok:-) kasik No niektóre dzieciaczki tak mają że wyśpią się w domku i nie śpią na spacerku(mojej koleżanki córa tak właśnie ma,bardzo rzadko zasypia jak spacerujemy:-) ) A u nas jakoś w miarę.Poza tym że Tobiasz od 4 dni bardzo wcześnie się budzi:-( bo o 4, 4:30 i już nie chce spać:-(normalnie jak chodzę w ciągu dnia jak lunatyk...dziś obudził się o 4:50-a to dlatego że wypił flachę o 2.Jeżeli chodzi o uczulenie to znikło fajnie wszystko się wygoiło:-) teraz pielęgnacja taką maścią bardzo tłustą,ale cóż najważniejsze że skuteczną:-) musze zadzwonić i umówić się na kontrolę na początek czerwca-wizyta prywatna a tyle pacjętów że szok!!! Mam pytanko:Czy Wasze Dzieciaczki dosięgaja sobie nóżkami do buźki?Mój Tobiasz podnosi wysoko nóżki,robi kąt prosty ale nie dosięga i troszke mnie to niepokoi........ A co do pogody to dziś pochmurno:-( w końcu popadało bo wczoraj było tak duszno że nie szło wyrobić! no i nawet troszkę zagrzmiało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Daga251183 Moja jeszcze jest za malutka wiec nie sięga nóżkami do buzi , wszystko przed nami . Oj to się kobitko nie wysypiasz ostatnio ojej współczuje :( Nasza zasypia po kąpieli jest kąpana około 20 godziny ,mleczko bądź nie zależy czy chce i potem 1-2 pobudki i wstaje koło 9 godziny. W ciągu dnia bardzo dużo śpi na spacerach również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga heheheheheh ale masz problemy:D moje sa 2 tyg starsze od tobiaszka a tez nie siegaja sami do stopa do buziola :):) co do urlopow w cieplych krajach ja mowie zdecydowanie NIE! zwiedzac jakies miasto z dzieckiem tak malutkim jest wedlug mnie ok ale urlopplazowy o nieee. bylismy z mezem pare lat temu w egipcie i byla tam para z 6m-cznym bobasem. to byla masakra. w cieniu temp nie spadala ponizej 40st a maluch caly czas ryczal w nieboglosy. rodziece wcale nie odpoczeli na lezaku a dziecka to az bylo zal. do tego inni goscie tez mieli dosc no bo w koncu jedzie czlowiek odpoczac a tam sie taki maluch drze na cala plaze. nie wiem czy ci rodzice mieli rozum????? dzieci nie lubia takic temp. tylko placza marudza a co to za urlop dla rodzica? ja bym nie odpoczela na lezaku jezlei dziecko drze mi sie caly czas a samego w hotelu nie zostawie . my chcemy pojechac za rok na taki wypoczynek ale planujemy zostawic malych u dziadkow i pojedziemy sami na tydzien jak sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga łapanie za nóżki to tak ok 6 m-ca także nie martw się że mały nie łapie. moja ma 7 m-cy a narazie opanowała trzymanie nóżek. łapie dwoma rączkami za nóżki lub jedną nóżkę dwoma rączkami ale jeszcze uciekają jej jak próbuje trafić do buzi. moja np jeszcze nie siedzi, słabo też się przewraca na brzuszek i też się tym niepokoję,bo jest strasznie leniwa. ostatnio jak byłam na wizycie to się pytałam czy to jest ok no i mi powiedzieli że każde dziecko ma swój rytm jedno pewne rzeczy robi szybciej inne potrzebuje więcej czasu i żeby się nie martwić. ja mimo wszystko się martwię że coś nie tak szczególnie jak słyszę że dziewczynka 2 tyg młodsza od Olivi już zaczęła raczkować. A z tym wstawaniem to faktycznie przechlapane. Może za wcześnie kładziesz go spać lub w ciągu dnia za długo śpi dlatego się przestawił. Betii masz rację z tym urlopem trzeba się dobrze zastanowić jeśli się chce jechać z takim małym dzieckiem, przede wszystkim trzeba dobrze wybrać kraj. Egipt to przesada jak dla 6 miesięcznego dziecka, a nawet można powiedzieć że lekka nie odpowiedzialność bo narażać dziecko na takie temperatury. dobrze z z Twoim okiem już dobrze, tylko szkoda że kolorek ci lekarze przyprawili haha, ale teraz pogoda odpowiednia na okularki więc możesz się za nimi schowac :) , bo pewnie trochę ciężko wysiedzieć w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betii Nie uważam że to duży problem że Tobiaszek nie dosięga sobie nóżkami do buźki.Czy Ty się śmiejesz z mojego pytania?Bo tak odczułam?Chciałam tylko się poradzić Was Mam,starszych Dzieciaczków!!! Co do urlopów za granicą z tak małymi dziećmi ja tez nie jestem zwolennikiem.To zbyt wysoka temperatura dla takiego maluszka... My byliśmy 2 lata temu ze znajomymi w górach oni byli z 1,5 rocznym synkiem i to też była męczarnia!!! kasik Dzięki za odpowiedź:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik no sliwke ladna to teraz mam;) pod okularami sie nie schowam bo ja nosze okulary lecznicze a nie wyrobilam sobie jeszcze slonecznych leczniczych a przez zwykle to malo co widze. my tez jedziemy do pl w czerwcu. jedziemy autem w nocy bo mamy "tylko" 1000km i mysle ze w 8-9h sie wyrobimy. maluchy jak narazie uwielbiaja spac w aucie i jezeli tak zostanie to nie powinno byc problemu. najbardziej przeraza mnie ze tyle rzeczy musze wziasc, no bo sam wozek to juz sporo zajmie a gdzie reszta? hehehe dobrze ze mamy duze auto. my spedzimy w pl 2 tyg i tez sie ciesze bo juz 3 lata nie widzialam mamy i rodzenstwa. ciesze sie jednak ze nie bedziemy dluzej bo bedziemy mieszkac u tesciow a oni mi strasznie rozpieszcza malych. do tego bedziemy spac z nimi w jednym pokoju czyli my na lozku a oni w lozeczkach podroznych. bedzie bardzo ciasno w czworke. zostawiamy malych u tesciow i chcemy na 3 dni gdzies pojechac sami. reszte urolopu poswiece na odwiedzanie rodzinki, zakupy i przyjemnoesci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga nie nie , nie oobrazaj sie kochana:) ja sie tylko msialam bo myslam ze naprawde sie tym przejmujesz a to wcale nie problem. syn mojej kumpeli zaczal to robic jak mial 8m-cy. moja kolezanka ktora spotykam czesto ma synka ktory jest starszy od moich o 3tyg i on wcale sie nie hcce obracac a moj junior to juz nawet z maty zjezdza na srodek pokoju hahaha. kazde dziecko jest inne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z chęcią teżbym się wybrała gdzieś bez małej, marzy mi się plaża i jakieś ciepłe kraje. mogłabym zostawić małą z moimi rodzicami i gdzieś się z mezęm wyrwać, ale szczerze mówiąc to wyobrażam sobie całego dnia bez niej. nie wiem czy bym się zrelaksowała pewnie cały czas bym myślała czy wszystko jest dobrze. już się tak przyzwyczaiłam że jestem z nią że czasami jak sama jadę na zakupy to się łapię na tym że sprawdzam czy jest dziecko, i czy jej nie zapomniałam :) dopiero później sobie przypominam że ona jest w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało być nie wyobrażam sobie całe dnia bez niej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betii Ja nie należę do osób które szybko się obrażają:-) więc ok:-) zadałam pytanko bo byłam ciekawa jak to jest u Was z tymi rzeczami.Teraz już wiem.A i dokładnie juz kilka osób mi mówiło nie raz że każde dziecko jest inne i nie należy porównywać.(ale czasami mamy tak robią-niestety.) A co do urlopu to my chcemy pojechac na kilka dni nad morze jak pogoda dopisze.Na ciepłe kraje jeszcze przyjdzie czas.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyjazdów z dziećmi , to ja planuje w sierpniu pojechac z mężem i z Maćkiem w góry Stołowe,a więc takie tylko pagórki :). Podobno najlepiej jechac z maluchem w góry jak jeszcze nie chodzi i nosić w nosidełku, bo jak maluch juz chodzi to górach bedzie tylko marudzić ze go nóżki bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Co do wczasów w ciepłych krajach to ja po pierwsze nie zabrałabym malucha do Arabowa (Egipt,Tunezja itd) ze względu na inną florę bakteryjną poza tym jest tyle różnych egzotycznych krajów że jest w czym wybierać i nie trzeba jechać wtedy kiedy są duże upały . Dziecka nie zabrałabym również tam gdzie jest długi lot nie cierpie jak lecę np 15 h a nad uchem drą mi sie dzieciary, poza tym zmiana czasu zle wpływa na dziecko. Ja chcę się wybrać po wakacjach gdzieś gdzie będzie cieplo ale nie upalnie . No chyba,ze zostawimy bobasa z dziadkami i sami polecimy to wtedy gdzieś dalej, ale czy przeżyje bez córeczki 2-3 tyg ojjjjjjj raczej nie ... Do października czy listopada jeszcze daleko wiec pomyślimy bliżej wyjazdu. Na razie spędzamy czas nad polskim morzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Widzę, że rozgorzała dyskusja na temat wyjazdów z dziecmi. Ja się bardzo obawiałam tego wyjazdu nad morze i chciałam jechac na noc bo było wieksze prawdopodobieńśtwo, że Jaś będzie całą drogę spał ale w końcu pojechalismy na dzień i naprawdę było ok. W drodze byliśmy ok. 7 godzin. W międzyczasie Jaś spał, jadł, bawił się i tak w kółko. Chcemy pojechać w drugiej połowie sierpnia do Chorwacji, żeby nie było juz tak gorąco. Też autem i najlepiej do jakiegoś apartamentu. Zobaczymy co nam z tego wyjdzie :) Jaś będzie miał wtedy 10 miesięcy :) A ja wczoraj wróciłam do pracy... Jas został z babcią. Jak wróciłam po pracy to rzucił mi uśmiech od ucha do ucha i bawił się dalej jak gdyby nigdy nic... Tak więc spokojnie mogę pracować ;) Wiem, że jest pod dobra opieką, że nie dzieje mu się krzywda itp. Nie płacze jak wychodzę - póki co ;P Trudniej jest teraz to wszystko ogarnąć, ale damy radę - M dostanie trochę dodatkowych obowiązków ;)) Daga, Jaś wkłada sobie stópki do buzi. Zaczął się interesowac stopami jakiś miesiąc temu. Zresztą sama mu pokazałam ;) Włożyłam stópkę do rączek i tak się zaczęło ;) Teraz sam się nimi bawi ;) A jak ma skarpetki to ciągnie za czubki i ściąga z nóżek albo sobie mamle skarpekę ;) Jak ma buciki to stópki leżą w spokoju :) Buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki ale tu cicho!!):-) bettykor Tak sobie myślę że na wszystko przyjdzie czas i na zabawę nóżkami również:-) Fajnie masz że Jaś podczas Twojej nieobecności może zostać z Babcią,moja mama również chętnie zajełaby się Tobiaszkiem ale jak na razie pracuje...może się coś zmieni pod koniec roku. Mam pytanko: Czy stosujecie już jakiś kremik do buźki na słoneczko? Ja dzwoniłam do pani dermatolog( do której jeździmy)i pytałam jaki kupić.Poleciła kilka firm ale nie moge się zdecydować.Ivostin,Bioderma,Avene... Może któraś z Was doradzi?Tym bardziej że Tobiaszek ma wrażliwą skórę i nie chciałabym żeby Go uczulił.Z góry Dziękuję za rady:-) A tak poza tym u nas pogoda się popsuła,jest chłodno i pada deszcz:-( i tak ma być do środy-masakra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Hej Daga My stosujemy aerozol na zmiane z kremem i jest ok , poleciła nam nasza pani doktor Vichy CAPITAL SOLEIL dla dzieci Podaję link jak wygląda opakowanie kupic mozna w kazdej aptece lub na allegro : http://allegro.pl/vichy-capital-soleil-aerozol-d-dzieci-spf30-zestaw-i1608282190.html http://www.zakatekzdrowia.com.pl/vichy-vichy-capital-soleil-nawilajce-mleczko-twarzy-ciaa-dzieci-p-4871.html Moja nie ma uczulenia na kosmetyki wiec polecam dla nas jest ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×