Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

betii79

Macierzyństwo po in vitro i nie tylko :)

Polecane posty

ale te wasze dzieciaczki to małe pączusie:) rosnął Wam jak na drożdzach :) Patina moja Olivia ma 6,5 m-ca i waży dopiero 7,2 kg i mierzy 68 cm, a co najlepsze że nie jest chudziutka, wszyscy jak ją widzą to mówią że niezła pysia z niej:) A Twój Gabryś to prawdziwy chłop:) 3 m-ce i 7 kg niezły wynik hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik Może powinnam po jedzonku przemywać Tobiaszkowi dziąsełka jak na razie nie ma ząbków a chciałabym żeby "próchnica je zjadła". Ja jak na razie mam spokój ze szczepieniami do 6,5 miesiąca wtedy żółtaczka druga dawka. Patiniaa Ja też przeciągam Młodego przed każdym jedzeniem żeby wypił chętnie.Karmię go co 3-3,5 godzinki.A Ty jak karmisz często? betii Mogę sobie tylko wyobrazić Twoje przerażenie!!!też bym spanikowałą jakbym zobaczyła guza na główce Tobiaszka.Dobrze że gorączka spada to najważniejsze.Fajnie że Siora jest taka wyrozumiała:-) A my dziś na 18 do dermatologa,ciekawe co powie bo na nóżkach porobiły się Tobiaszkowi takie strupki,aż mi go żal!!!:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wagi dzieci trzeba sprawdzac na którym jest się centylu, mój Maciek ma 3 miesiące i 6 dni i ma 6,5 kg i jest na 50 centylu, czyli po środku normy. A ja biedna cały czas choruję, mam 37,7 gorączki i wszytkie obowiązki przejął mój szanowny małżonek, nawet zabrał małego na zakupy. Już nie pamiętam kiedy byłam w domu zupełnie sama , bez małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała też trzyma się w normie :), waży mniej niż statystyczne dziecko w jej wieku ale zważając na to że urodziła się z wagą 2,5 kg to nie jest źle a nawet bardzo dobrze jak na dziecko urodzone 3 tyg przed terminem :) jednym słowem nie narzekam na jej wage bo i tak jest już co nosić i daje się to odczuć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje waza po 7kg . za 2 dni beda miec pelne 5m-cy. szybko leca te dni przy dzieciach.....bardzo szybko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój Tobiasz ma dokładnie 4 miesiączki i 2 tyg.i waży 7,8 kg. Jak bylismy na szczepieniu to lekarka powiedziała że w normie. To fakt czas bardzo szybko leci dziś jest rok jak powiedziałam szefowej że jestem w ciąży i przestałam chodzić do pracy...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrycha je co 3-3,5 h najczęściej robię 120 ml wody -wtedy gotowej mieszanki wychodzi ok 140 ml i tyle wypija. Czasem jak już wytrzyma 4 h to robię 150 wody i też raczej wypija ;) W nocy śpi do 4-5 bez jedzenia, jak wstanie - dostanie mleko i do 8 raczej śpimy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my po wizycie u dermatologa nie mamy dobrych wieści:-( Tobiaszek ma stwierdzone AZS:-( ma zapisane kilka maści żeby to zagoić.Nie moge podawać rzadnych kaszek,słoiczków,herbatek,soczków aż tego nie podleczyny:-( jestem załamana i ryczeć mi się chce!!!Jak nie podam mu soczku z jabuszka to znów wróci poroblem kupy...na to niby pani dermatolog zapisała 2 leki doustne jeden w płynie a drugi w tabletkach.Kurcze co za pech:-(Powiedziła że może mu to minąć z wiekiem a może zostać na stałe-czego bym nie chciała...W rodzinie nikt nie miał problemów ze skórą!!!Do kąpiel i pielęgnacji używac emolientów. Któraś z Mam pisała również że ma taki problem ze skórą u dzidziusia ale nie pamiętam która z Was a nie mam czasu żeby się cofnąć kilka stron zeby doczytać-za co przepraszam.Może Ta Mama poradzi mi jak z tym walczy?Jak jest z jedzieniem itd? Pani dermatolog powiedziała że najlepszym mlekiem w tej sytuacji jest Nutramigen zapisała opakowanie ale nie wykupiłam bo jest obecnie niedostępny.Ten Bebilon Pepti jest taki sam ale niby Ng jest lepszy(chodzi o rozłożone białko).Z miesiąc mamy przyjechać do kontroli i wtedy zobaczymy czy coś wprowadzimy do diety. Aj ja miwczoraj zaczeła pisac co ile razy sparować jak podawać to aż mnie głowa rozbolała... A dziś jedziemy do Małej Zuzi koleżanki Tobiaszka,w odwiedzinki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga biedulka z ciebie i synka. ja nie mam takich problemow. jednak o kupach to moge napisac ksiazke hehehe. moi tez dostawali taki syrop do picia zeby latwiej im bylo robic i pomagalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Dziewczynki kiedy jest pierwsza wizyta u okulisty z bobasem coś kolo 3 miesiąca ,tak ? Jak wygląda te badanie ? My mamy za około 2 tyg. drugie szczepienia więc się zapytam ,a teraz pytam Was jako ekspertek mamusiowych :) A u ortopedy jak byliśmy raz koło 6 tyg z tego co pamiętam to mówił aby przyjść w 4 miesiącu byłyście ze swoimi pociechami,tez tak ? U nas wszystko jest ok ale pojdziemy znów się przebadać i panu doktorowi nabić portfelik hehhe 150 zł ( z usg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gewalia jako ze i ja i maz nosimy okulary okulista polecil mi zeby zbadac wzrok dzieci miedzy 6-8m-cem. mowil ze w tym okresie robi pierwsze badanie . nie wiem jak to jest w pl . najlepiej spytaj sie pediatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga... To u nas jest problem ze skórą. Ja mam atopowe zapalenie skóry i do tej pory nie jadam czekolady i cytrusów - nawet nie wiem jak smakuje grapefruit bo nie jadłam z 15 lat... Gabryś pije nutramigen, a ja jak jeszcze był na piersi nic nie jadłam co zawierało mleko pochodzenia krowiego i białko, czyli jajek, chleba, wędliny w sumie to same ziemniaki, chlebek wasa...dermatolog powiedział, że jest spora szansa na odziedziczenie tego po mnie, ale może być różnie...czasem łapią dzieci których rodzicom nic nie jest - tak jak w Waszym przypadku ;( Wiem, że z nutramigenem są ogromne problemy, u mnie w centrum Polski też nie ma, ja znalazłam 12 opakowań i wzięłam receptę i wykupiłam wszystkie ;) Poszukaj, w niektórych aptekach jeszcze się uchowały. Podobno produkcja wstrzymana na 2-3 miesiące. Kąpiel w emolientach, czyli tłustych preparatach bardzo pomagają...w sumie azs to nic innego jak bardzo suche płaty skóry ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też czytałam o tym Nutramigenie i problemach z zakupem, ale podobno firma zapewnia że do końca maja już wszystko wróci do normy. Ja mam nadzieję, ze tak będzie bo ja się wybieram za miesiąc do polski i też będę musiała kupic to mleko. Mam pytanie jaka jest cena tego mleka? http://www.nutramigen.info.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betii Dzieki za pocieszenie:-)Ciesz się Kobietko że nie masz takich problemów... Patiniaa Dziękuję za odpowiedź:-) No widzisz to borykamy się z tym samym problemem u naszych pociech:-( Jak Ty wytrzymujesz z niejedzeniem czekolady?Podziwiam Cię Kobietko:-)Ja też nie jadłam czekolady od porodu cztery i pół miesiąca i tak i brakuje jej smaku:-( Ja będę podawać Tobiaszkowi Bebilon Pepti bo zaczyna mi je pic choć i tak dosładzam,a potem zobaczymy. Tak tak jest problem z Nutramigenem bo informowała mnie babka w aptece.Do kąpieli poleciła produkty z firmy Emolium,ja jak narazie używam Oilatum soft. Uciekamy na kąpiel:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak narazie używam emolium, bo kupiłam kilka opakowań na allegro ( polecam bo sporo tańsze), ale teraz chyba spróbuję jeszcze z mustelą. Jest ciut droższa ale podobno rewelacyjnie nawilża skórę. Gabryś kąpię się w dużej wannie z mężem, uwielbia to, w małej wanience kąpał się 4 tygodnie, i przerzuciliśmy się do wanny. Pochwalimy się, że bardzooo lubi robić nury do wody ;) Nutramigen na receptę kosztuje 13,10 gr, i wszędzie jest taka sama cena ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patiniaa Ja również zamierzam używac Emolium jak skończy mi się ten Oilatum. No prosze ale Gabryś ma fajnie z tatą w dużej wannie-super:-)Pewnie nieźle się razem przy tym bawią:-) Ja jeszcze troszkę się wstrzymam i też będziemy kąpać Tobiaszka w dużej wannie,oczywiście w asyście tatuśka:-) Pani dermatolog zaleciła całą serię szamponik,żel do mycia,kremik do buzi i emulsję do ciała-ale mogę spokojnie używać od 6 miesiąca. Ja dużo rzeczy kupuję na allegro nawet niektóre leki jak są bez recepty bo jest taniej,zawsze z wyprzedzeniem zamówię i jak kończy się jedno to zaczynam drugie opakowanie.Tak jak z tym Oilatum jak pytałam w aptece o cenę 500ml to powiedziała że ok.74zł a na allegro kupiłam razem z przesyłką za 49,50-jest różnica co? A my jutro idziemy na komunię do córy mojego brata.Dobrze że jest w domku tak można z Młodym wyjść na dwór no i zapowiada się ładna pogoda to tym bardziej:-) Po tych lekach które zapisała dermatolog jest znaczna poprawa:-) na główce nie ma już strupków i jest głaciutka :-) nóżki jeszcze troszkę są chrapowate ale placki i strupki powoli znikają:-)Cieszę się bardzo jak widze taką poprawę:-) Pozdrawiam i życzę udanej niedzieli:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co Ci zapisała ? My też idziemy ale dopiero 21 maja ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patiniaa A więc tak: Pimafucort krem smarować cienko najbardziej zaognione miejsca 3-5 dni.(dziś wieczorem ostatni raz smarowałam Tobiaszka bo ładnie wygoiła te miejsca) Diprobase maść smarować 3 razy dziennie całe ciałko i 1 raz twarz. Advantan-który miała wcześniej zapisany przez pediatrę-to na takie zaognione czerwone miejsca tz.placki. Elidal-maść 15g bardzo droga ale nie kupiłam ponieważ nie było takiej potrzeby(bo zeszło po tym Advantanie)a wogóle ta masć jest zarejestrowana w Polsce od 2 roku życia i wogóle dermatolog powiedziała czy użyję jej to odemnie zależy.Troszkę mnie to ździwiło bo jak trzeba użyć to się nie zadaje takich pytań,lub stwierdzeń. A do kąpieli tak jak wcześniej pisałam poleciła emolium.Poleciła równeż firmę LA ROCHE-POSAY Lipikar balsam AP i też z tego płyn do kąpieli ale jak wiadomo kosmetyki z tej firmy są bardzo drogie:-( więc raczej ich nie zakupię. Do prania mam używać proszek/płyn Jelp,Lovela,lub Biały Jeleń i nic do płukania.Ja do tej pory używałam Loveli i włączam dodatkowe płukanie(a jak Tobiasz dostał taką wysypkę to nawet uzywałam do prania płatki mydlane ale strasznie ciężko się rozpuszczały i zrezygnowałam). No to chyba wszystko:-) No to troszkę musisz poczekać na ta wizytę ja czekałam 1,5 tygodnia,ale było warto:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli chodzi o jedzenie to jak na razie tylko mleko Bebilon Pepti,bardziej skłonna była do Nutramigenu.Rzadnych kaszek,kleików,słoiczków-nic!!! Nie kazała również podawać soczku jabłkowego bo może też go uczulać. Jak za miesiąc pojedziemy na kontrolę to może coś tam wprowadzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czytam o tej suchej skorze to ja mam taki problem od wiekow. dostaje masci od dermatologa bo czsami to sobie skore zdrapuje. mam tez takie male suche placki czsami na udach albo ramionach. narazie u malych tego nie zauwazylam. ja nie piore ciuszkow malych w specjalnych proszkach dla dzieci. uzywam zwyklego, tylko dodaje plyn sensitive np. z lenor, i nie prasuje;) junior jest dzis bardzo marudny i nieznosny. na szczescie teraz zasnal. mam nadzieje ze troche pospi:) myska juz je zupke i nie potrzebuje juz jednej butelki. junior jeszcze nie zjada tyle zeby sie najesc. mysle ze zaczne malej podawac kaszke pod wieczor. daga napisalas ze twoj synek robi kupki po soczku jablkowym. ja kupilam z hippa i mala lubi rozcieczony z woda a maly krzywi sie jakbym mu cytryne wsadzila do dzioba hehe. nawet z woda nie pije. meczylam sie u niego z zatwardzeniem wiec probuje teraz wszystkiego ale pije tylko herbatke jablko-melisa. juz nawet samej wody i kopru nie chce dlatego kupilam ta herbate. jest cholernie slodka wiec daje minimalnie tylko na smak do wody. ciezko mam z tym piciem bo oboje nie lubia pic. picie to dla nich chyba jakas kara :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszecie o problemach z kupkami a spróbujcie zamiast tych soków dać gruszkę lub śliwkę są w soiczkach Gerbera. ja podaję jako deserek i z kupkami nie mamy problemów jest codziennie. czasami mała jak zje grszeczkę to wystarczy 15 min a efekty są :) te słoiczki są dla dzieciaczków od 4mc więc już możecie spróbować. ja Olivi nie daję żadnych soczków pije tylko wodę jedyne słodkie jakie dostaje to w postaci deserków. ja nie lubię wody więc staram się uczyć małą żeby ją chętnie piła. Daga przykro że macie takie problemy ze skórą małego, straszne to jak takie maleństwo musi się męczyć. mam nadzieję, że się wyleczycie i nie zostanie mu to na całe życie. dobrze że chociaż leki działają i już jest lepiej. A my rośniemy i rośniemy:) Olivi wyszedł już drugi ząbek także narazie mamy spokój dopóki te nie urosną, śmiesznie to wygląda :) Wciąż chodzimy na basen :) nie zawsze się małej podoba ale ogólnie nie jest źle:) Ja to już żyję urlopem i wakacjami. Jutro idę do fryzjera podciąć włosy, może to trochę poprawi ich kondycje i wkońcu przestaną wypadać, a dodatkowo sprawię sobie małą przyjemność:) Pozdrawiam Was serdecznie Buziaki dla wszystkich maluszków też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik ja moim podaje juz po trochu owoce w sloiczkach ale to nie zastapi plynow. musza nauczyc sie pic i koniec!!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny za pocieszenie:-) Mam nadzieję że szybko to minie i nie zostanie z nami na zawsze!!! Uciekam na spacerek bo jest tak pięknie na dworze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja tak troche z innej beczki. Od jakiegos czasu mam problem z rana po cesarskim cięciu. z tej rany cos mi się sączy jakby krew i zauważyłam ze nadal widoczne są szwy, wcale sie nie wchłoneły. Poleciałam do ginekologa sądząc że w tym przypadku powinnam zostać przyjęta bez umawiania się, (powiedziałam z jakim, problemem przychodzę)a ta głupia baba z rejestracji powiedziała ze pierwsze termin wolny jest dopiero na poczatku czerwca. Ewentualnie moze mnie wpisac za 2 tygodnie wyjątkowo. Kurna!!! mam stan zapalny na ranie, mówie jej co i jak jak krowie na rowie, a ta mi tekst z jakimiś terminami. Popieprzona państwowa słuzba zdrowia!! Jutro pojade do szpitala i mozliwe ze bede miała czyszczenie. Urodziłam 3,5 miesiąca temu a tu takie numery. Mam nadzieje ze nie bede musiała zostać w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Dosia30 Koniecznie podejdz na oddział mojej bratowej pod rana zostawili gazik i jej się sączyło to ,oby u Ciebie tak nie było , nie zwlekaj tylko leć , jest ciepło bakterie maja pożywkę trzymam kciuki ,będzie dobrze daj znać co powiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dosia jak to czytam to mnie krew zalewa. idz jutro doszpitala a jak cie odesla to moze prywatnie do gina. masz taka mozliwosc? moze wystarczy jakos przeczyscic rane albo jakas masc? bedzie dobrze!! dziewczyny a u mnie zas za ladna pogoda zeby wysc na spacer. na dworze mam ponad 30st i maluchy nie lubia takiego ciepla. nawet w sammym body marudza i poca sie w wozku. w czwartek bedzie ponoc troszke chlodniej to z nimi wyjde. ja tez jestem padnieta w takie upaly, slabo mi i najchetniej bym sie przespala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Dziewczyny czy w takie ciepłe dni jak teraz są musi by c czapka na uszy ?Czy może być kapelusik ,sama nie wiem kiedy będę mogla jej założyć kapelusiki ,czapeczki letnie bo każdy mi ciągle mówi chroń uszka . Nasza Malutka ma 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
dziewczyny jakiej marki macie nosidełka - co możecie polecić? ewentualnie czy faktycznie lepsze są chusty? ogromne dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gewalia ja bylam dzis z moimi 2h na spacerze. temp ok 26st i nie mieli nic na glowie. lezeli w gondolach i budy meli zamkniete, chronilam ich przed sloncem. nie bylo tez zbytnio wiatru. jezeli wieje to zakladam czapeczki, albo jak bierzemy ich z mezem na rece i sacerujemy to tez bo mocno grzeje karola ja na poczatku uzyalam chusty .nosidelek nie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
karola2112 My mamy nosidełko a zarazem fotelik samochodowy Maxi Cosi CITI kupiliśmy wraz z wózkiem w komplecie 3 w 1 (Mutsy maja właśnie te nosidełka) są super polecam. Chusty nie mamy . Nasza juz nie lubi noszenia na rączkach woli lezec i brykac na matach mamy 3 rożne aby sie jej nie nudziło ,huśtawkach,obserwować karuzelę lub leżaczku. Wcześniej jak byla malutka niestety przechodziła z rączki do rączki. Na szczęście mamy już to za sobą :) mam nadzieję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×