Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

Gość do anulaaaa
Nio niestety inseminacja jest bardzo malo skuteczna na7kobitek malo komu co sie udaje za1podejciem zalezy tez jakie jest nasienie jesli malo i slabe to rzeczywiscie nie ma sensu ogolnie tzeba takich podejsc zrobic 3-4 czesto bezskutecznie jest tu takie forum inseminacja walka o upragniny cud i tam jest z 10moze kobitek na 2ktorym sie udalo wiec jest w sumie nie skuteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaanulaaa
Nawet jesli mała szansa to dlaczego odbierają nam nadzieje? Ja na in vitro nie pojde bo nie mam kasy a na inseminacje mówią, ze nie ma szans eh dlaczego nam odbierają nadzieje? Przeciez jesli sie nie uda to nie, ale ja chciałabym mieć poczucie ze spróbowałam wszystkiego, tego na co moglam sobie pozwilić. Jakim lekiem jestescie stymulowane do insem? Co jeszcze moze byc oprócz CLO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do anulaaaa
A jak dlugo sie starasz?co jest przyczyna nieplodnosci? Nikt tobie nie zabrania tobic iui gin cie tylko uswiadomil ze sa male szanse bo sa tak naprawde a to jest twoja decyzja czy juz podchodzic do iui czy nie od pierwszego lipca bedzie refundacja jesli leczysz sie rok bezskutecznie i kwalifikujesz sie do procedury podanych kryteriow to panstwo refunduje 7,5 tys a pacjent pokrywa koszt lekow ale musisz spelniac warunki zeby miec dofinansowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaanulaaa
Mam 35 i staramy sie przeszło 4 lata, niby wszystko jest OK a ciązy brak, mam niesty niskie AMH :( i moze to dlatego się nie udaje. A moze pęcherzyki nie są wartosciowe, sama juz nie wiem ale by stwierdzić jak to jest z tymi pęcherzykami to tylko podejscie do in vitro moze nam jasno okreslic. Nasienie OK. Który z lekarzy w Katowicach podejmuje się trudnych przypadków, będzie chcial wdrozyc lek na stymulacje i będzie monitoring, mozecie polecic kogos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do anulaaaa
Oj jesli masz niskie amh to nie wiem czy ci iui pomoze:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaanulaaa
ale czy to znaczy, ze nawet nie mam podejmować prób? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do anulaaaa
Jak niskie masz to amh?ja mam dwie znajme ponizej 0,5 i niestety z tego co wiem jedna miala do tego niedrozne jajowody a druga slabe komorki jajowe nie udalo sie....a wszystkie badania robiliscie? Mialas droznosc jajowodow mozesz prubowac iui ale raczej szanse sa male jesli masz powyzej 0,5rezerwe jajnikowa to to moze sie kwalifikujesz do in vitro czemu nie chcesz prubowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Jestem tu pierwszy raz. tydzien temu miałam IUI (już drugą) i od wczoraj pobolewa mnie brzuch, nie wiem co o tym mysleć. Czy któraś z was też tak miała? Dodam tylko że wyniki moje i męża ok a dzidziusia juz od trzech lat wyglądamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pomożecie ?jesteście już doświadczone co do inseminacji a ja nie proszę o pomoc !czy któraś leczy się w GYNCENTRUM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny cały czas Wąs podczytuje i nadal kibicuje i mocno trzymam kciuki za każde próby :) Aaanulaaa ja tez jestem z Katowic, za mną ponad dwa lata zmarnowane w renomowanych klinikach i dziś mogę z czystym sercem polecić Ci naszego dobrodzieja dr Krzysztofa Blaszczyka, przyjmuje w Katowicach na Wierzbowej i w Novomedice w Mysłowicach, jak sam powiedział zajmuje sie głownie trudnymi przypadkami, mimo mojego niskiego AMH i takich sobie parametrów w trzy miesiące zdiagnozowal problem, i przygotował nas do naszej pierwszej, udanej inseminacji :) Spróbuj kochana, tani nie jest, i przyjmuje prywatnie ale pomaga..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaanulaaa
Nazwęjąhania Dzięki, powiem Ci ze jestem juz bezradna, nie dość ze jestem tym wszystkim przybita ze nie moge zajśc to jeszcze lekarze wolą te łatwiejsze przypadki a juz najlepiej in vitro i obrót ogromna kasa. Fajnie, ze Ci sie udało! :) Jesteś dodowdem na to, ze insem. ma sens Jestem ciekawe gdzie u mnie tak naprawde jest problem, po mimo długiego juz chodzenia po lekarzach dalej nic nie wiem.Jajowody drożne, hormony chyba nie najgorsze, nasienie ok, a dalej ciązy nie ma :( Czy to tak trudno zdiagnozowac i podjść ewent. leczenie, eh brak słów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh Aaanulaaa jakbym siebie słyszała jeszcze pol roku temu. Ile razy mówiono nam ze albo wszystko w porządku i taka nasza uroda albo ze wyniki złe i tylko invitro, ile nocy przeplakanych, zreszta w nasza IUI tez watpilam po tym wszystkim tak bardzo ze nawet nie dzwoniłam po wyniki, ale doczekamy sie wszystkie, jedne czekają rok inne piec lat, i znajdują gdzieś w sobie pokłady siły jak Paula czy Bahati i Ty tez musisz je w sobie znaleść :) nieplodnosc to choroba i trzeba ja leczyć póki sa możliwości i życzę Tobie i reszcie staraczek które dawały i mnie wsparcie siły i możliwości :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka26lalala
Ja leczyłam sie w novomedice ale mnie prowadził DR.Miciński! pierwsza inseminacja udana i mam blizniaki:) u mnie leczenie trwało ok roku problemem były zaburzenia owulacji!! co prawda klinika nie ma rewelacyjnych opinii co moze odtraszac ale ja znam wiele osob ktorym włanie tam sie udało:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Akkmo co słychać Kochana ? U mnie dzisiaj 1 dzień cyklu. @ przyszła o świcie. Nawet powitałam ja z radością. Pomidorówka85 My leczymy się w Gamecie w Rzgowie pod Łodzią. Prowadzi nas Paweł Radwan. aaanulaaa witaj miło Nam nie zaproponowano In vitro. Pan doktor jest zdania, ze lepiej wykorzystać wszystkie możliwe sposoby zostawiając in vitro na sam koniec i po wyczerpaniu możliwości. Także to chyba zależy od lekarza i problemów jakie para ma. Sama uważam, ze zdiagnozowanie jest najważniejsze. Może poszukaj jakiegoś innego lekarza ? Na pewno nie wolno się poddawać. Trzeba walczyć ! Ja stymulowana byłam lekiem w zastrzykach GONAL F 75 jm - efekt taki jak przy CLO jeden pęcherzyk, zaś koszt przywołujący zawroty głowy- 640 zł. Powodzonka ! :) Kasiutek101 trzymam kciukaski za Twoją ciążę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akkma32
Wczoraj pierwszy dzien cyklu,@ przywitala mnie w pracy.Jutro mam juz usg,zaczynam sie bac bo czy moglo mi cos pozostac na jajnikach,po tej stymulacji?Boje sie ze dr chce mi dac polowe leku mniej do stymulacji,bo bardzo dobrze sie stumuluje,ale obawe mam taka ze jak dostane polowe lekutolewy jajnik nie popracuje nad jajeczkiem,a prawy mam niedrozny.Dodam ze w zeszlym msc na niedroznym mialam 4 pecherzyki a na zdrowym tylko jeden,jaka mam pewnosc ze lewy w tym msc tez cos naprodukuje?Zastanawiam sie czy glupota byloby polykanie i tak pelnej dawki clo,pomimo iz dr bedzie kazal np polowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akkmo może narazie poczekaj na to co powie i zobaczy na USG lekarz. A w poprzednim cyklu od którego dnia brałas CLO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaanulaaa
Ja wiem, ze trzeba czasu i leczenia, tyle ze ręce mi opadają na samą mysl, ze lekarze wolą tylko łatwe przypadki albo od razu in vitro. Ja na obecną chwile musze skontrolować hormony mialam jakies 2-3 lata temu robione, moze jednak w hormonach lezy problem. Jak wtedy robiłam to poza niskim AMH było wszytsko w normie (lekko podwyzszone FSH) dlatego szukam dobrego lekarza który zechce wszystko pospradzać i zacznie dzialać a nie powie "nie ma za wile czasu i szanse niewelkie, znikome" :( Nazwęjąhania nie wiem ale mam wrazenie, ze ta klinika co polecilaś jest dość droga, ja za wizyty w innej katowickiej klinice płace ok 80 zł chyba ze jeszcze usg to wtedy cała wizyta 150 zł, ech strasznie to trudne i cholernie drogie! jak nie masz pieniedzi leżysz na łopatka, taka rzeczywistość, niestety :( Ale dziękuje Ci ze napisałaś, to miłe ze była reakcja z Twojej strony. Pozdrawiam serdecznie, trzymaj się zdrowo i dbaj o rozwijące się w Tobie malenstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akkma32
Clematis bralam od 3dc przes 5 dni po jednej tabl i na lewym wystymulowal mi sie jeden pecherzyk a na prawym dwa.Jestem zeschizowana,ze lewy mi w tym msc sie zbuntuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akkma32
Ale namieszalam,sama nie czytam tego co pisze:)Na lewym jeden,a na prawym cztery:)Wiem ze jak na dobrym jajniku wystymuluje sie za duzo jajeczek to wtedy tez lekarz moze odstapic od iui,czy mam dobre informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaanulaaa
Clematis Oj przeoczyłam Twój wpis, przepraszam. Fajnie ze trafiliscie na lekarza który na dzien dobry nie mowi o in vitro :( Własnie to ostateczność, wtedy gdy inne srodki zostaną wyczrpane i po postawieniu odpowiedniej diagnozy, a nie bazowac tylko na AMH? Moj BYŁY lekarz twierdzi, ze nie ma senu bawić się w badania i ineseminacje, no porażka! :( Przeciez sa przypadki ze kobiety o niskim wyniku z tego badania zachodzą w ciążę. Musze pojśc do lekarza, który nie zagwarantuje mi ciązy, a jedynie pomoze w ustaleniu przyczyny i ewentulanie podejmie leczenie, przynajmniej spóbuje. Ja nie oczekuje cudu od lekarza a jedynie fachowej diagnozy i opieki. Nie znam sie na tym, ale pierwszym krokiem będzie skierowanie na badania hormonalne, ale przeciez nie moge lekarzowi tego sugerować, kurcze no czemu odbierają te nadzieje rozkłądając ręce eh! Będe walczyć jeszcze dziś umówie się do innego gina. Dzieki dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akkma32
aaanulaaa-ja tak wlasnie mam-moj lekarz najpierw skierowal mnie na badanka,potem doprowadzil do tego,ze wyniki sa w normie a potem dopiero inseminacja,nie bylo o tym mowy gdy wyniki nie byly w normie.Jesli 3 razy iui sie nie powiedzie,to pomyslimy co dalej,ale nie mowil ze od razu in vitro.Gdzie sie leczysz?Kazda znas ma lekarza,jedne czasami tego samego i rozne opinie sie wydaje,ale ile ludzi tyle opini.Ja na razie zaufalam temu czlowiekowi w 100%,nie wiem czy slusznie,mam tylko nadzieje ze spelni nasze marzenie,pomoze nam w tym.Jestem juz i tak wdzieczna za tyle porad,no i doprowadzenie wynikow w kazdej dziedzinie do normy,ze na dzien dzisiejszy zmiana lekarza nie wchodzi w gre.Smialysmy sie z kumpela,ktora tez liczy na jego pomoc ze zostanie ojcem chrzestnym naszych dzieciaczkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akkma32
aaanulaaa-teraz doczytalam,katowice.Kurcze jestem bardzo ciekawa w jakiej klinice sie leczysz,u jakiego lekarza.Mozesz napisac tu,albo moze prywatnie mozemy sie jakos skontaktowac?Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaanulaaa
akkma32 To moze tu pogadamy? gg: 13300856 Nie chciałabym tu podejmować ani reklamy ani antyreklamy :) Odezwij się proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki :) Jak samopoczucie w piątek ? Tak Akkmo mi lekarz powiedział, że do 3 pęcherzyków jest dopuszczalna IUI. Gdy jest więcej nie robi się inseminacji. Miłego dnia ! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaanula, jaki masz wynik AMH i FSH? Ja miałam kontakt z Invictą i u nas było odwrotnie, ja od pierwszej wizyty "in vitro" a oni, "zobaczymy, nikt nie mówi, że będzie od razu potrzeba in vitro". Akurat AMH to nie jakiś tam hormon, tylko wyznacznik płodności, im jego mniejszy poziom tym mniej czasu zostało :( Tak samo z FSH. Np. co do programu refundacji in vitro to nie będą mogły z niego skorzystać kobiety z AMH poniżej 0,5 ng/mL oraz FSH powyżej 15 mU/mL)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie poddajcie się. IUI też ma sens przecież niektórym się udaje za 1 razem innym za 2-3 ale się udaje. Fakt faktem ze sa pary które podeszły już dużo razy a się nie udało. Nie wiem czy pamiętacie agulkę? podchodziła 7 razy i za 7 udał się Ksawery. Takze kochane trzeba wszystkiego wypróbować a in vitro to moim zdaniem już ostatnia możliwość jak inne sposoby nie pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina, ale...
są sytuacje kiedy czekanie nie ma sensu, zwłaszca przy niskim amh!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, napiszcie prosze czy ktoras z was przyjmuje stale progesteron z powodu innego niz po iui? Czy ktoras, tak jak ja, ma zawsze kilkudniowe plamienia przed okresem i zdiagnozowano to jakos? Zastanawiam sie juz nad wizyta u endykronologa, skoro histeroskopia nic nie wykazala,. Z moim AMH 0, 4 nie kwalifikujemy sie do in vitro, tak...? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena w kwalifikacjach
Do refundacji jest napisane ze wynik AMH ponizej 0,5 dyskwalifikuje z dofinansowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja druga IUI okazała się nieskuteczna. Zadzwonił lekarz wczoraj że test z krwi negatywny. Mam odstawić Utrogestan . czekam na @ i znów od 3 dnia do 7 dnia Clo. Jestem załamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×