Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Szukając listy zakupów dla maluchów znalazłam coś takiego. Czy bardzo odbiega od waszych list?? Dodam, że nic sama nie poprawiałam WYPRAWKA DLA NIEMOWLĘCIA: UBRANKA: 4-5 bawełnianych śpioszków, 4-5 bawełnianych kaftaników, 2-4 body, 4-5 bawełnianych koszulek, 1-2 pajacyki, 2 czapeczki bawełniane, 2-3 pary skarpetek, 1-2 sweterki, 1 spodenki, kilka ubranek dodatkowych związanych z porą roku, w której urodzi się dziecko (np. zimą kombinezon, rękawiczki, gruba czapka) PIELUCHY I POŚCIEL: 40-50 pieluch tetrowych pieluchy jednorazowe 4 pieluchy flanelowe becik-rożek 1 kocyk lżejszy 1 kocyk ciepły komplet pościeli poszewki na pościel i kocyki prześcieradło 2-3 duże ceratki do łóżeczka i jedna ceratka do wózka. KĄPIEL I PIELĘGNACJA: wanienka 2-3 ręczniki mydło dla niemowląt termometr kąpielowy myjka oliwka krem do pupy chusteczki nawilżające waciki i patyczki z wacikami szczotka do włosów nożyczki do paznokci plastikowy pojemnik na brudną bieliznę proszek do prania bez fosforanów APTECZKA: 70% roztwór spirytusu jałowe gaziki termometr gruszka do nosa sól fizjologiczna herbatka HIPP z kopru włoskiego KARMIENIE: wkładki laktacyjne odciągacz pokarmu butelka ze smoczkiem herbatka HIPP dla kobiet karmiących AKCESORIA: wózek łóżeczko blat do przewijania fotelik samochodowy lampka nocna torba z przegródkami na spacer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
Karolcia ja mam ta poduche dla ciezarnych i u mnie niestety sie nie sprawdzila 2 wnioski:albo za male mamy lozko i poprostu sie z "nia" nie miescilam albo jest mimo wszystko za duzai troche jakos tak nie porecznie z nia mi bylo Dzisiaj mialam wizyte u mojej gin morfologia do poprawki bo sie zrobil skrzep :/ a mocz znowu zły i musze brac tableki ale za to potwierdzila ze bedzie dziewczynka :) i dala mi skierowanie na test obciazenia glukoza w ostatnim tygodniu lipca ide zrobic a nastepna wizyta 12 sierpnia...aha i na + mam 3kg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania moze namówie mojego i sie wybiore bo niestety ale w Poznaniu zawsze wszystko drożej;/ iza czekam na relacje bo chce sobie zakupic taka poduche:) a co do tej listy co napisałas to mysle ze jest ok,później jak sie malenstwa urodza to wyjdzie w praniu czego jeszcze potrzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja wyprawka wygląda mniej wiecej tak: UBRANKA: 3 szt śpiochów rozm 62 3szt śpiochów rozm 68 3 kaftaniki roz 62 3 kaftaniki roz 68 4 szt body rozm 68 3 pajacyki rozm 62 2 czapeczki bawełniane czapka zimowa, 3 pary skarpetek, 2 dresiki kurteczka 2 kombinezony rękawiczki PIELUCHY I POŚCIEL: 20 pieluch tetrowych pieluchy jednorazowe 2-3 paczki 10 pieluch flanelowych 2 beciki/rożki 3 kocyki ( łóżeczko, wózek + zapasowy) poduszeczka 2-3 duże ceratki do łóżeczka i jedna ceratka do wózka. KĄPIEL I PIELĘGNACJA: wanienka 2 ręczniki z nakryciem głowy szampon dla niemowląt od chwili narodzin ( all in one) termometr kąpielowy oliwka krem do pupy chusteczki nawilżające waciki i patyczki z wacikami szczotka do włosów nożyczki do paznokci plastikowy pojemnik na brudną bieliznę proszek do prania bez fosforanów APTECZKA: 70% roztwór spirytusu jałowe gaziki termometr gruszka do nosa sól fizjologiczna herbatka HIPP z kopru włoskiego KARMIENIE: wkładki laktacyjne odciągacz pokarmu butelka ze smoczkiem herbatka HIPP dla kobiet karmiących myjka do butelek śłiniaki AKCESORIA: wózek wielofunkcyjny z fotelikiem łóżeczko turystyczne z przewijakiem torba z przegródkami na spacer :) leżaczek bujaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zastanawiam się również nad rozmiarem ubranek. Bliźnięta rodzą się przeważnie wcześniej i są mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez jakiś czas nie mogłam nic napisać bo mi się ta strona jakoś wyłączała . Ja dzisiaj byłam w realu tam też można kupić body niedrogo jedne nawet za 2 zł:) i takie ładne skarpeteczki po 2 zł także się opłacało.I do tego dokupiłam parę pieluch. ja tez myślałam o tej poduszce fasolce ale jeszcze je nie mam. U nas dzisiaj upał i nie ma czym oddychać pewnie w nocy będzie jakaś burza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny...! Troszkę mnie tu nie było bo nim razem było 58 stron... jeszcze kilka musze nadrobić ale musze Wam się wyżalić... Dzisiaj poszłam na usg 3/4D, już nie mogę się doczekać aż poznam płeć a ta mała złośliwa istota tak sie ustawiła że nic nie dało się zobaczyć...!!! Wiedziałam ze bedzie złośliwe po mamusi ale nie sądziłam że aż tak...:( W poniedziałek na połówkowe to może uda się coś zobaczyć a jak nie to dopiero 29 lipca... Chyba oszaleje z niecierpliwości.... Wakacje nad morzem zarąbiste... Dzień przed wyjazdem o 1 w nocy po raz pierwszy zaczął wierzgać i to tak że do 2 nie spałam... Niesamowite uczucie...:) 3-majcie sie Ciężaróweczki:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Can-do to tak jak u mnie;) dzidziuś za nic nie chciał pokazać co tam ma;) ja muszę czekać do 2 sierpnia:( ale cóż, cierpliwa jestem, chociaż nie powiem trochę żal, bo naprawdę chciałabym juz wiedzieć, chociażby po to,żeby wiedzieć jakie rzeczy kupować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Can-do to tak jak u mnie;) dzidziuś za nic nie chciał pokazać co tam ma;) ja muszę czekać do 2 sierpnia:( ale cóż, cierpliwa jestem, chociaż nie powiem trochę żal, bo naprawdę chciałabym juz wiedzieć, chociażby po to,żeby wiedzieć jakie rzeczy kupować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zobaczycie szybko zleci i wasze dzidzie sie ujawnia:) ja dzisiaj troche sie zmartwiłam bo gdzies od 18 mam tak twardy brzuch ze masakra i cała skóra az czuje ze mi sie napina;/synus tez jakos dzisiaj mniej aktywny...własnie jem zelki moze sie rozbudzi troszke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
a u mnie dzisiaj zupełnie odwrotnie pogoda się poprawiła tzn w ciągu dnia bo teraz mamy burzę to i humor mam lepszy dzięki czemu moje maleństwo dzisiaj sporo się wierciła :) oby tak dalej :D Kobietki ja mam takie pytanie mam świadomość, że może się nie znam, bo to moja pierwsza ciążą ale tak patrze na te listy to jest np. 4szt body, 4 szt. śpiochy, 4szt. kaftaniki i tu mam problem czy to jest lista tylko do szpitala czy tyle rzeczy macie kupić a może DOkupić? Przecież takiemu maleństwu często się ulewa i trzeba je często przebierać a przecież z 4szt to daleko nie zajedziemy, chyba że po każdej zmianie będziecie prać to szybciutko w rękach i suszyć... Sama już nie wiem :) a może to tylko taka ogólnikowa lista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia ja kupuje o wiele wiecej tych spiochów, kaftaników itd bo 4 to wg. mnie tez za mało bo wiecznie bym musiała prac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie dziewczyny, 4 kaftaniki to stanowczo za mało. A ja kaftaników prawie nie mam, córci zakładałam body z krótkim rękawem i na to bluzka z długim i spodnie bawełniane + skarpetki lub półśpiochy albo pajac. Teraz dokupiłam body z długim rękawem - są bardzo praktyczne, u mnie body sprawdziły się o wiele lepiej niż kaftanik. A niektóre dzieci trzeba przebierać 10 razy dziennie, synek koleżanki miał z początku problemy żołądkowe i strasznie ulewał, biedna nie nadążała prać. I jeśli jeszcze mogę coś zasugerować, warto zaopatrzyć się w odciągacz do nosa zamiast tradycyjnej gruszki, chodzi mi o coś takiego http://www.lekolandia.pl/sopelek-aspirator-wydzieliny-p-778.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle to ja do szpitala zapisałam, a jak sie urodzi, to bedzie wiadomy rozmiar jaki kupic, to w czasie wizyty w szpitalu rodzinka bedzie dokupowac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, no tak, spirator Fridy kupię:) MOje małe też dzisiaj wyjątkowo spokojne, pokopało troszkę z 2-3 razy i cisza, w dodatku od rana mi było niedobrze, później zgaga i małe rozwolnienie, aż się przestraszyłam nie na żarty. Ale powoli przeszło- zwłaszcza jak odstawiłam mięte z miodem i wzięłam się za zwykłą wodę mineralną. NIe mam pojęcia czemu, ale od razu inaczej się poczułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierdzu 4 szt to chyba do szpitala tak mnie sie wydaje . Ja obecnie na stanie (w szafce) mam (ok. 10 pajaców, 16 śpioszków, 5 półśpiochów, 9 kaftaników , 6 koszulek , 3 p. Spodni z 10 p. Skarpetek , 3 p. Łapek , 2 p. Rajstp, pare dresów , 11 czapeczek tych cienkich i tych grupszych , 6 pieluch tetrowych , bodziaków to z 15 sztuk na dł i kr. Rękaw. Różnych rozmiarów . I kolory to zielone, żółte , beżowe, troche niebieskiego,różowego też ale przeważają neutralne kolorki. Jednak dziecko to mu sie uleje to coś od brania z rąk do rąk też , a to wycieknie siusiu albo kupka z pieluszki zdarzają sie różne przypadki lepiej mieć wiecej niż mniej i stać nad pralka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje że nastepnym razem pokarze co tak ukrywa... Co do tej wyprawki to nie ma sensu kupowac po 20 sztuk bo połowy i tak sie nie wykorzysta ani razu bo juz beda za male...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* niż stać nad pralka. Przepraszam ale literki mi nie wskoczyły :p aspirator też mam zamiar kupić ale to już zostawiam na koniec września . Daje spobie spokój teraz z zakupami czeka mnie mały remoncik pokoju i łazienki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
no właśnie do szpitala to już inaczej :D kurde dziewczyny ja się złamałam dzisiaj napiłam się coli a już tak długo nie piłam :) ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama do mnie dzisiaj że gazowanego nie powinnam pić :o ale to jest tak silna zachcianka ta cola że masakra a przed ciąża tak nie piłam tej coli dopiero od czasów jak zaszłam . ja teraz mówie dzień bez szklanki coli dzień stracony . A właśnie dzisiaj miałam nie pić tej pożeraczki rdzy eh nie wytrzymałam napiłam sie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
Karolcia ja tez wczoraj mialam twardy brzch i czulam jakby skora mi sie naciagala masakra wzielam 2 no-spy ale nie za bardzo pomogly i dzidzia bardzo malo ruchliwa??!!dzisiaj jest troszke lepiej skora juz nie jest tak naciagnieta a brzuch jeszcze troche twardy jest ale mała rano troche kopała :) ale bardzo delikatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka to Ty masz taki sam objaw jak ja...ja wczoraj brzuch napiety tak ze myslałam ze skóra mi peknie,dzidzia ruszało sie malutko,prawie wogóle nie czułam,ale o 5 rano zrobił mi pobudke pokopoał i poszedl spac hehe wiec sie troche uspokoiłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
dziewczyny może to nic takiego poważnego maluszek rośnie więc macica musi mu ustąpić i też rosnąć więc się biedna rozciąga jak może a skóra razem z nią :) U mnie dzisiaj 20tc :D Jestem na półmetku :) Mam nadzieję, że to mój ostatni tydzień leżenia :D A tak wracając do tematu wyprawki dobrze, że kupiłam nie dawno nawet sporą walizkę na kółkach :D będę miała w co się spakować na porodówkę, bo nie uśmiecha mi się tachać toreb przy skurczach :) a rzeczy trochę trzeba wziąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja chcialam polecic kolejne promocje- cocodrillo;-) duzo mega slodkich rzeczy i konkretne promocje- oczywiscie nie typu cos po 5 zl, ale dobry gatunek w bardzo dobrej cenie i cudne wzorki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
ja wlasnie wrocilam z grila od moich rodzicow, upal straszny dzisiaj byl teraz tez bardzo przyjemnie...szkoda ze samopoczucie do du.. strasznie bola mnie jelita no-spa nie pomaga jeszcze do tego dzisiaj 3 razy na kibelku nie wiem co sie dzieje..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia polecam poduszke - rogal. Przynajmniej mi się sprawdziła, może też powodem jest duża sofa. Nie zabierałam kołdry partnerowi. Wcześniej potrafiłam zwinąć kołdrę i cała podłożyć sobie pod głowę i bok. Mój partner spał wtedy przykryty np tylko rogiem kołdry :) Mam podobną http://allegro.pl/poduszka-do-karmienia-rogal-i-kobiet-w-ciazy-3w1-i1701477894.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane ciężaróweczki :) za pół godz przyjedzie kurier z wózkiem . Troszke żałuje bo wiecie wcześnie troche a mnie tak szarpło :o ale jak już jest to jest :) jak po weekendzie u nas pochmurno wczora wieczorem słoneczko co zaświciło i spowrotem chłodno :o byłyście na zakupach ? U mnie to było nie możliwe bo deszcz a ledwo co sie ubierałam to spowrotem zaczynało padać więc dałam sobie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkaj10
U nas weekend był ładny, wczoraj rano trochę padało ale od południa pogoda super, cieplutko i słonecznie. Na zakupach byłam w sobotę w tesco nakupiłam masę rzeczy za śmieszne pieniążki. Czekam ylko za dostawą leżaczka, laktatora i w sumie miałabym już wszystko, chyba że coś mi jeszcze wpadnie w oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tydzień mnie nie było a tu tyle czytania:) Znalazłam swojego kotka,wyściskałam ją nakarmiłam i zabrałam do domu,bo widać było że woli z nami być niż odpoczywać na działce..nie wychodziła z naszego pokoju na strychu na dwór a była taka ładna pogoda:) Kupiłam wózek za 200 zł Pani na targu w Węgrowie sprzedawała,bo jej dziecko nie chciało w nim jeździć a ona nie ma na niego miejsca i jest taki jak chciałam..ale mi sie okzaja trafiła:):):) I brzuszek mi urósł:) w piątek połówkowe,widze że same dziewczyny na naszym forum może mi wypadnie chłopiec:))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×