Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Cześć dziewczyny, Wam też tak się nic nie chce jak i mnie :P Wyszłyśmy dziś z Zośką na krótki spacer, bo synka ktoś z przedszkola musi odbierać i na dworze nie było aż tak źle, nie było wiatru więc mróz nie był tak bardzo odczuwalny. Ale mi się już marzy ciepełko, więcej wtedy w człowieku energii i chęci życia :D A jutro rano Zośkowe badanie słuchu, bryy... na noc muszę włożyć jej czopek glicerynowy żeby dobrze się wypróżniła, bo przed badaniem podadzą jej wlewkę ze środkiem na spanie. Ach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ale ten czas leci, niektóre maluszki z tego tematu mają już skończone 3 miesiące :) Moja Lolka rośnie jak na drożdżach, ubranka na 62 to już przeszłość, teraz zakładam jej przeważnie 68 (zależy zresztą od ubranka, bo każda firma ma swoją rozmiarówkę). Niestety nie chce spać w dzień, tzn śpi 3-4 razy po 20 minut :O za to w nocy budzi się tylko raz koło 3, zje i śpi do 7. Pisałyście o wadze... wstyd się przyznać, ale zaniedbałam się pod tym względem :O Po porodzie ważyłam 62 kg, do zrzucenia pozostało mi tylko 3 kg... i zamiast 3 kg zrzucić, to ja 6 kg przytyłam :O No ale od 3 dni ograniczyłam obżarstwo i trochę ćwiczę, żeby na wiosnę nie straszyć:P Moja Karolinka też nie zjada więcej niż 120 ml, starsza córcia w tym "wieku" wychylała już prawie całą butlę kleiku.. Dziewczyny po CC -jakiego koloru jest wasza blizna? Bo moja nadal ciemnoczerwona, w dodatku w jednym miejscu mam taki jakby dołek, postaram się wrzucić foto na pocztę.. Do gina miałam iść wczoraj, ale dostałam okres i przełożyłam, bo i tak ani usg ani cytologii nie pobierze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Dziś wróciłam wreszcie do domu z Hanią po leczeniu w szpitalu przez 10 dni. Niestety Zosia już nie chce cyca i go wypluwa, ale ciągle pije moje mleko, jednak tylko w butelce. Hania miała bakterie Coli w drogach moczowych - podobno częsta infekcja u dziewczynek. Podczas pobytu w szpitalu Hania dostała kataru i miała przez to straszny kaszel. Musieliśmy kupić do domu nebulizer do inhalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamusie! Dawno nic nie pisałam ale czytam regularnie :-) Mieliśmy sporo badań w tym tygodniu i przez co szybko zleciał i znowu mamy weekend :-) we wtorek byliśmy na USG stawów biodrowych no i wszystko jest ok, w środę było badanie słuchu którego niestety nie zrobili w szpitalu po porodzie ale na szczęście też jest dobrze, uszka ma zdrowe a wczoraj był alergolog no i potwierdziły się przypuszczenia co do skazy białkowej. Dostałam zaświadczenie, że Michałek jest alergikiem i dostałam receptę na bebilon pepti na 30% więc będziemy za puszkę płacili tylko 7zł :-) a nie 23zł. U nas ze spaniem w nocy jest ostatnio rewelacyjnie. Jak zaśnie około 22 to potrafi nawet do 6-7 rano spać. Czasami przebudzi się w nocy na jedno jedzenie ale to sporadycznie i zazwyczaj i tak zaśnie przy jedzeniu. W ciągu dnia śpi tak co 2 godziny po około 40 minut i raz jest dłuższa drzemka około 13-12 i do 16-17 potrafi pospać. Niestety przez te mrozy już dawno nie byliśmy na spacerze co mnie irytuje strasznie... mam nadzieję, że po weekendzie troszkę wzrośnie. Czy Wy chodzicie z maluszkami jak jest więcej niż -10 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z takimi maluszkami
wychodzi sie na spacer jak jest max -5 stopni i nie ma wiatru tak mowil wczoraj lekarz w tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też nie wychodzimy. Można dziecko ubrać na tyle ciepło że może i nie poczuje tego zimna ale zawsze będzie wdychać to mroźne powietrze a to nie dobrze dla ich płucek... Kaczka, a jakie ma objawy twoje dziecko? Bo ja też mam podejrzenia że u nas skaza choć pediatra jednoznacznie się nie wypowiedział, kazał obserwować czyli odstawiać białko na pare dni i zjeść coś i patrzeć... A mały teraz ma krostki pod szyjka i łuszczy mu się skóra na główce ale to nie ciemieniucha, to wygląda dokładnie tak jak wcześniej na policzkach ale tamto zeszło po maści... Jeśli też macie krostki to jak one wyglądają? a może udałoby ci się zrobić zdjęcie i podesłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja wczoraj małą wystawiłam na balkon na 10min jak było -7 ale nie było wiatru i świeciło słońce, mnie też dobija te siedzenie w domu dzisiaj jest -12.. w przyszłym tyg ma być lepiej :) oby:) kurcze małej wyszły jakieś krostki na bródce i już od jakiegoś czasu na suche policzki..musze iść z nią do lekarza bo w necie już sie naczytałam różnych możliwych rzeczy które może mieć wrrr smaruje jej poliki bambino żeby natłuścić..ale nie chce jej czasem zaszkodzić wczoraj jak dostała jabłko z marchewką to strzeliła 3 kupy chyba ta marchew jej nie podeszła albo tak działą nie wiem scarlett. moja blizna jest ciemno różowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mojego maluszka najpierw pojawiły się czerwone plamki na głowie, twarzy- zwłaszcza na policzkach, uszach i szyi które potem zmieniły się w krostki. Jak wysychały i się łuszczyły to robiły się zółte bo wydzielała się z nich ropa. Całe ciało miał w takiej kaszce. Do tego na pewno miał bóle brzuszka bo ciągle płakał i był niespokojny. Jak przestałam jeść nabiał i mleko mm zmieniłam na pepti to zaczęło schodzić. Policzki jeszcze mu się tak jak by świeciły i były zawsze suche i jakby twarde. Taka skorupka się zrobiła. Zdjęcia wyśle na pocztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały ostatnio w dzien dokazuje spi króciutko raczej ma takie 15-20min drzemki a potem szalenswto gada do wszystkiego co widzi i juz niestety nie moge go zostawiac na kanapie bo sie obraca łobuz i odpycha nózkami od oparcia kanapy i boje sie zeby nie spadł... Ja za małym chodze na krótkie spacerki do -10 ... takie powietrze jest lepsze niz jak jest snieg i chlapa , wszystkie bakterie sa wymrozone:) Mały jest zdrowy,katarku nie ma,kaszlu tym bardziej wiec nie widze powodu zeby na chwilke z nim sie nie przejsc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolciaaa24, muszę ci powiedzieć że silny ten twój chłopak :) Mój parę dni starszy a leżąc nie potrafi się jeszcze sam obrócić... i nie podnosi się na rękach a twój robi to od dawna! (widziałam na fotce:) ) Pomyślcie może o karierze sportowej dla niego ;) Kaczka, czekam na fotki. U Szymona na ciele nie ma nic ale możliwe że to kwestia czasu a może nie zawsze musi być... A nie wiecie jak z testami na alergie? Kiedy można zrobić naszym dzieciom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.. Kellyj dziecku testy na alergie mozna zrobic dopiero jak skonczy 2 latka.. tak samo jak powtorzenie badan krwi zeby wiedziec jaka ma grupę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ale sobie dzisiaj Pospałam córcia spała do 9 . Syna nie ma bo pojechał na weekend do babci . ja nadal walcze z ciemieniuszka ale jest mniej z czego sie ciesze . ja po porodzie waże 49 kg tyle co było :) aby co brzuszka mi troche zostało ale jeszcze zejdzie myśle . Ale mój M mówi że nawet z brzusiem mu sie podobam he he . karolcia wychodzisz dzisiaj z małym na dwór bo u nas niby -8 kurcze a do -10 lekarz mówił że spokojnie można wyjść . Z synkiem tak wychodziłam i zdrowy rzadko choruje . mamo babelkow dalam sprobowac pol lyzeczki tego serka co mowilas i nie zareagowała nic na niego uśmiechnięta zadowolona tak jak zawsze nic jej nie wyszło . Niestety spróbowałam wsypać kleik ryżowy i wypluwa woli czyste mleko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny ja tak czytam ze wy juz jakies serki podajecie... nie za wczesnie? ja dopiero wczoraj nakupowalam jabluszek i marchewek w sloiczkach ale podam dopiero za miesiac, dopiero jak skonczy 4 miesiac- tak sobie postanowilam ;-) u nas rewelacja ostatnio Misio spal od 19 do 7 rano, w dzien juz naprawde bardzo duzo jest aktywnej zabawy i zdecydowanie wiecej cwiczen zeby polezal sobie na brzuszku... my na mrozy nie wychodzimy jak temp spada ponizej -5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza współczuje pobytu w szpitalu, robiłaś badanie moczu dziewczynką że wykryli u jednej bakterie?? xdaisyx Twój mały pobija rekory spania normalnie :) moja wczoraj usnęła o 20:40 i spała do 5 a potem pobudka o 8:40..teraz śpi :) moja ma skończone 3miesiące i dałam już jabłko i jabłko z marchewką kiedyś po ukończonym 3 miesiącu rozszerzało sie diete maluszka z serkami dam sobie spokój bo nie widze takiej potrzeby żeby je dawać za jakiś tydzień dam jej zupke jarzynową...wiadomo narazie to są znikome ilości kilka łyżeczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sam pobyt w szpitalu nie był zły - odpoczywałam, bo miałam przy sobie tylko Hanię, ale strasznie tęskniłam za Zosią. Hania miała gorączkę 38,2 w odbycie, nie chciała jeść i po prostu nie była sobą. Po wizycie u pediatry dostałyśmy od razu skierowanie na szpital. Pani doktor zauważyła, że Hania też inaczej się zachowuje strasznie stękała. W szpitalu zrobili serię badań od morfologi, badania moczu ogólnego. posiew z cewnikowanego moczu oraz wymaż z kupy i tak doszli bakterii. Niestety 1.03. znowu idziemy do szpitala, ale tylko na badania - cystografię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja blizna tez jest ciemno-rozowa. Julcia spi w dzien moze 20 minut, nie wiecej. Zasypia ok 20, spi do 4, potem je,do 7 znow je i do 9-10. Od tej juz buszuje do 20;p co do kilogramow to tak jak mowilam,po porodzie 2 tygodnnie wrocilam do wagi sprzed ciazy, potem 2 kg doszly(ah te fastfoody), A teraz jestem na diecie i mam 6 kilo mniej niz przezd ciaza, ale WALCZE! jeszcze chce duzo schudnac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Zośka nam się rozchorowała, wirusowa infekcja gardła. 3 dzień gorączkuje, najtrudniejsze są noce, bo nie śpi, jest bardzo płaczliwa i niespokojna, nocą temp. sięga 39, codziennie biegamy do lekarza, dzisiaj dostała antybiotyk. Do tego wysypka na całym ciele. Jutro idziemy do naszej pediatry zobaczymy co powie. W piątek miała badanie słuchu metodą bera, wykryto u niej niedosłuch na poziomie szeptu (50 decybeli). Mamy nadzieję, że wszytko jeszcze się unormuje... Ehhh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) bardzo dawno mnie nie było:( mam tyle do nadrobienia, jakoś opieka nad moją córeczką tak mnie pochłonęła, że zapomniałam o bożym świecie;) Ale nadrobię zaległości, nadrobię!!!:) widzę, że Wy już rozszerzacie dietę, czemu tak wcześnie? ja rozszerzę jak Lenka skończy 4 miesiąc, tak mi lekarz mówił;) póki co przechodzimy z Nutramigenu na mleko Bebiko ha i jak na razie jest ok:) muszę kuknąć na naszą pocztę, dzieciątka na pewno tak się pozmieniały;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo co tu taka cisza??? magslom duzo zdrowka dla Zosi!! u nas dzisiaj -15 i powoli idzie w dol jak bedzie -7/-8 to wystawie Maje na balkon na 10min jutro ma byc juz -7 a pojutrze -5 oby tak dalej bo juz fiksuje w domu nocka ok obudzila sie o 4 a potem przed 8, od tygodnia o 2 w nocy sie budzi i placze ale oczka zamkniete nie wiem co sie dzieje dam jej smoka i cisza czasem wypadnie to jeszcze musze wstac do niej i spi do 4/5 juz sama nie wiem czy z glodu sie budzi czy jej sie cos sni?!do tej pory tak nie bylo od 21 do 4/5 spala bez problemu.. sory ze bez polskich znakow ale trzymam mala i pisze jedna reka zaraz karmienie i zabawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny ja właśnie fotki pooglądałam:) śliczne wszystkie dzidziusie;) Karolcia a Borysek to naprawdę duży chłopak:) i jaki przystojniak rośnie! taki czarny;) a oczka ma już ciemne? bo tak na zdj wygląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja z małym wczoraj byłam na spacerku 15min...dzisiaj tez ide robie rundke miedzy blokami i wracam:) Agatka nasz mały ma tak samo budzi sie z nagłym płaczem dajemy smoka i zasypia dalej nie wiem skad to sie bierze mysle ze cos mu sie sni bo czasami tez smieje sie przez sen tak głosno... Dziewczyny ja dzisiaj wyczułam pod prysznicem jakiegos guzka miedzy pochwa a odbytem:( cholera boje sie panicznie co to a do lekarza dopiero w pt...:((( Wczoraj czytałam w necie duzi na temat rozszerzania diety maluszków i postanowiłam od skonczonego 3ms podawac troche keliku zeby przyzwyczaic zołodeczek do gestych rzeczy a od 3.5ms zaczniemy z jabłuszkiem,marchewka itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie dziewczynki jak rosną wasze dzieciaczki wysyłajcie zdjęcia na poczte!!ja też zaraz coś wyśle Maja na balkonie zaraz ją stamtąd zabieram dalej będzie spała w domu bo jest -9 ale już była taka marudna że musiałam ją wystawić karolcia napewno będzie dobrze trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co jest dziewczyny ale wysłałam zdjęcie i sie nie chce otworzyć spróbuje pózniej jeszcze raz . karolcia wiesz ja też mam zamiar wychodzić bo niestety balkonu nie posiadam :) a mała chce zachartować bo tak najlepiej przyzwyczaić do zmany temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słysze wiele komentarzy na temat wychodzenia z dzieckiem w taka pogode,ze zimno itd...ale nie przejumje sie tym i robie tak jak uważam za słuszne synka ciepło ubieram,zakrywam kocykiem i chodzimy:) Ja balkon mam ale jakos wole wyjsc z nim pochodzic dla mnie to tez lepiej:) Dodalam aktualne zdjecia Boryska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny... Ja przeżywam szok... mam remont łazienki w domu i juz mam dośc... eh... karolciaaa24 a boli cie to czy nie? bo moze wypchalas sobie z odbytu hemorojda? ja cos takiego mialam to leczy sie albo kremem takim albo czopkami... poczytaj sobie o tym na internecie... Ja bylam w wtorek u lekarza, dowiedzialam sie ze mam nadzerke i musi mi ja wyciac, ale narazie mi powiedzial, ze musimy poczekac bo jest wszystko jeszcze swieze po porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysyłałam zdjęcia Zośki na nasza pocztę. karolciaaa... ale Borysek to duży chłopczyk. My dzisiaj znowu u pediatry. Wysypka Zośki to prawdopodobnie silna odpowiedź alergiczna na środek uspakajająco usypiający jaki dostała przed badaniem słuchu. Mamy podawać fenistil odczulający, powinno przejść. Kolejnym problemem jest jej waga, waży 4100 i przez 2 tyg. w ogóle nie przybrała na wadze :( Mamy zrobić usg brzuszka. Synek z kolei ma zapalenie oskrzeli, tak więc niezły sajgon w domu mamy! Ja już chcę wiosnę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie nic nie boli ani nic,ogladałam to w lusterku i to jest pod skóra ehhh boje sie jak nie wiem jestem ciekawa co mi powie lekarz... Tak Bori to duzy chłopiec:)nikt nie chce wierzyc ze ma 2.5ms...No i jest co dzwigac:) za tydzien w czwartek mamy szczepienia to sie dowiem ile wazy ale obstawiam ze około 6500kg bo na ostatnim szcepieniu miał 5500... Dziewczyny a robiłyscie kontrolne badanie bioderek???my mamy zrobic teraz w lutym ale szpital nie ma umowy z nfz wie musimy prywatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robilam usg bioderek-prywatnie bo przychodnia gdzie zrobiono by na nfz byla na drugim koncu miasta, a w taka pogode ciagnac mala to glupota. Julia wazy juz ok6 kg a ma 2 msc i 1,5 tyg.A kleik jej daje bo wyczytalam ze dziewczyny z kafe juz daja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak byłyśmy na badaniu bioderek w grudniu to pytałam kiedy przyjść do kontroli a doktor mi powiedział że z następnym dzieckiem :) hmm mówił że jest wszystko dobrze to nie ma potrzeby... my niedawno wróciłyśmy od lekarza na te krostki dała maść z wit a i e mam smarować przez 2tyg zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×