Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

gjhghjgg A czy ja gdzieś napisałam coś o Juliannie? Czy ją skrytykowałam? Wcale nie napisałam , że jest wyrodną matką. Żadna zazdrość mną nie kieruje, bo sama mam termin na listopada i dlatego Was czytam. I jak możesz mi zarzucić , że nie dbam o ciążę? Dbam i to bardzo, nie uważam że robię coś źle. Cieszę się , że ma zdrowego synka, tylko obawiam się, że ten alkohol pity przez ponad połowę pierwszego trymestru odbije się w przyszłości na zdrowiu dziecka, aczkolwiek to nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek, gdy kobieta nieświadoma ciąży piła, paliła, a niektóre robiły to nawet świadomie. Będę mamą w listopadzie ja pisałam do tej wypowiedzi, absolutnie nie miałam na myśli Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja właśnie sie dziwie bo w 1 ciąży od 23 tyg byłam na fenku do końca a teraz mam wrażenie że mi głowe rozsadzi zaraz , ciś podwyższone a jestem ogólnie niskociśnieniowcem, a drżenie rąk to masakra jak starej babci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a ja mam tak 90/60 max 100/60 i to sie tak utrzymuje ale ciśnienie tętnicze krwi zawsze miałam 70/80 a teraz powyżej 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama w listopadzie
moonia--- ok ok, to ja sie zakrecilam- chyba to ciazowe zmeczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) Widzę że u nas znowu ostra wymiana zdań z pomarańczkami;) Właśnie oglądnęłam zdjęcia Julianny ma ślicznego synusia :) Kurcze dziewczyny jak to szybko leci za chwilę wszystkie będziemy po porodzie a pamiętam jak każda z nas była ciekawa czy będzie chłopiec czy dziewczynka:) Mam nadzieję że po porodach kontakt nam się nie urwie i dalej będziemy pisać :) Buziaki w brzuchy i dobranoc wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj wogóle odniosłam wrazenie ze mój mały sie obrócił bo miał czkawke i czułam ja jakos wysoko a nie tak jak zawsze w podbrzuszu;/ mam nadzieje ze nie zrobi mi psikusa na sam koniec bo nastawiłam sie juz na poród sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będę mamą w listopadzie spoko, spoko taki stan każda ma prawo się zakręcić u mnie to na porządku dziennym :P Dziewczyny ja Wam współczuje tych po-fenoterolowych dolegliwości ale już chyba nie długo będziecie odstawiać co ??;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mnie kazali brać do końca ale stwierdziłam że zakończe przygode z tym badziewiem w poniedziałek o wizycie . Człowiek ma odpoczywać przed porodem a nie gryść poduche z bólu głowy . Mój gin sam powie żebym odstawiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania Ty masz termin 1 chyba tak?? wiec to juz niedługo...ciekawe jak twoja córunia czy przytyło jej sie;) mnie na szczescie omineły jakies silniejsze srodki farmakologiczne w ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak kochana na 1 listopada czy jej sie przytyło dowiem sie w poniedziałek . W szpitalu podczas badań tam lekarze określili ciąże na 2 tyg młodszą przez to że mała taka mała , już tak ciemna z tego jestem że szok ale położna powiedziała jeśli sie zacznie to sie zacznie i bede rodzić ( według ich usg wyszło że na 14-15.11 ). No i robili mi Test Maninga i wyszła pełna skala 8/8 . Dowiem sie u swojego gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój z kolei na kazdym usg o 2 tygodnie za duzy no ale z tym usg to tez roznie bywa takze zoabczymy co bedzie... Nic ja mykam spac! Dobranoc mamusie buziaki w brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 963258
A Julianna dawala czadu bo sobie wpadla i wcale z tego faktu sie nie cieszyla !!!! A jak ktos swiadomie decyduje sie na dziecko to wie ze moze byc w ciazy i nie pije alkoholu !!!Ale do tego trzeba dorosnac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kyszszsz zmijo jadowita
wypad matko polko na inne topiki umoralniac :O moze i wpadla- tobie nic do tego jadowita zmijo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) jakoś tak sie dzisiaj nie swojo czuje . a komuś nadal sie nudzi i nadal szczeka. Jak umiesz takie mądrości siać to powiedz jej to w twarz a nie na forum wyrzucasz swoje frustracje. Jak można być tak zawistnym. Współczuje twojej rodzinie takiego rozdziwia w rodzinie mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
według twoich obliczeń jest 2 tyg starszy twój synek . A u mnie odwrotnie 2 tyg młodsze i sie martwie bo naczytałam sie artykułów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak na marginesie:) to normalne ze na poczatku nie wiemu ze jestesmy w ciazy, dlatego natura to tak sprytnie wymyslila, ze przez pierwsze tygodnie, kiedy rozmnazaja sie komorki i tworzy sie z nich czlowiek, jesli dojdzie do uszkodzenia ktorejs z nich zostanie usunieta i zastapiona nowa, gorzej jesli np w wyniku picia alkoholu dojdzie do jakiegos uszkodzenia kiedy dziecko jest juz w pelni wyksztalcone i tylko wszystko sie doksztalca w tedy moze byc problem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) u mnie dzisiaj pogoda fajna tylko mówią, że zimno ale przez okno wygląda super słonko i błękitne niebo :) dzisiaj też jakoś dziwnie się czuje, jakoś tak dziwnie brzuch mnie pobolewa dołem... mimo, że leki wzięłam... ale jutro wizyta mam nadzieję, że wytrzymam bez żadnych niespodzianek. Pierwszy raz odkąd jestem w ciąży boję się iść do gina, żeby mnie tylko nie położył do szpitala... matko te pomarańcze to są żałosne aż, żal mi takich ludzi... ciekawe czy sam/sama jest taka super porządna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuszki śledziłam waszą wczorajszą rozmowe z pomarańczkami naprawde nie ma sensu ja przeczytałam pierwsza wypowiedź jaka sie pojawiła i o niej zapomniałam naprawde nie ma co sie stresowac jesteśmy na forum publicznym więc każdy może wyrażać swoje zdanie nawet jeśli nam nie pasuje musimy to poprostu zignorować!!!mamy przecież lepsze tematy do dyskusji :) trzymam kciuki za wasze jutrzejsze wizyty ja juz fenka odstawiłam skurcze sa ale niebolesne czasami regularne a czasami nie chyba wytrzymam jeszcze ten tydzień... ja tez całą ciąże miałam 90/60 i wysokie tetno a teraz sie to zmieniło i chyba mam wysokie ciśnienie.. wczoraj byli u nas znajomi ostatnia rozrywka przed porodem i dzisiaj również ostatni obiad u teściów...teraz zostało tylko odliczać dni... miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to macie niskie cisnienie. Ja ciagle mam w okolicac 135/90. Tez mnie brzuch pobolewa, i czuje sie jak slonica. czop chyba nie odszedl jeszcze. Termin na 24 wiec czas jeszcze jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam drogie Panie:-) u mnie bez zmian kłócia, twardnienia brzucha, zgaga i ból pleców jakby mnie miało złamać w pół;-) ale trzymam się dzielnie, na szczęście jutro udało mi się umówić do lekarza więc dowiem się co tam się ze mna dzieje, bałam sie czekać do listopada zwłaszcza że miałam już wcześniej problemy ze skracającą się szyjką strasznie zazdroszcze dziewczynom ktore juz maja swoje malenstwa, tak juz bym chciala tulic swojego Wojtusia, dobrze ze juz koncowka narazie uroslo mi sie o ok 10 kg, w pasie mam 105 wiec brzuch sie obnizyl bo zawsze mierze w tym samym miejscu dla porownania i ze 3 tyg temu bylo 110 a raczej az tak nie schudlam;-) wnioskujac z tego co pisza "urocze" pomaranczki to polowa dzieci w Polsce czy na swiecie powinna byc chora z powodu alkoholu, wiadomo ze nie kazda kobieta jest swiadoma ciazy od chwili poczecia co nie od razu musi byc uwazane za wpadke i nie chciane dziecko, ja tez abstynenka nigdy nie bylam i zdazylo mi sie wypic piwo czy drinka na poczatku ciazy jednak rozmawialam z lekarzem i on powiedzial ze na natura zabezpiecza plod przed takimi zdarzeniami w poczatkowych tygodniach ciazy, SweetMalenka widziałam że na poczcie dodalas numer telefonu mam nadzieje ze sie nie pogniewasz ale go spisalam i jakby cos sie ciekawego i niespodziewanego dzialo to dam znac znalazlam stronke na ktorej podane sa wszystkie promocje dotyczace zakupow dla dzieci, wystarczy wybrac nazwe sklepu i pokazuja sie aktualne oferty, mysle ze moze sie przydac dlatego podaje link http://promobaby.pl/ a teraz ide pogonic meza z obiadem bo glodna sie zrobilam, milego popoludnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propo ciśnienia to u mnie norma jest 140/80 w porywach do 150/90 więc jestem najlepsza;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o cisnienie to mysle ze Was pobije- ja ostatnio mialam 80/50 i to raczej norma u mnie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam to samo co Kaśka tylko że mi zagrozili patolgią jak się nie uspokoje..codziennie muszę mierzyć ciśnienie w domu..różnie bywa... Erka urudziła?czy mi sie coś przewidziało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ciśnieniem to u mnie podobnie, często miewam na granicy normy i miałam już skierowanie na patologię ciąży od lekarki do której chodziłam na NFZ. Na szczęście lekarz do którego chodzę prywatnie i ordynator nakazał mierzenie 3 razy dziennie i jeśli będzie ponad normę to wtedy dopiero szpital. Jak dotąd jest Ok i oby tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Już minęły weekendowe cisze :) Ja zaczęłam szaleć w domu tzn. krzyczeć na partnera i "teściową", że gdzieś jest jeszcze nie posprzątane. Sama za to mojemu zrobiłam gołąbki i kotlety mielone, aby mu starczyło, gdy pójdę jutro do szpitala. Dziś jeszcze chce pojechać na cmentarz - zapalić świeczki na grobie mamy, bo tak naprawdę nie wiem kiedy wyjdę. Ja jadę na standardowe oczekiwanie na poród. Choć wczoraj odstawiłam fenoterol to dzisiaj nie czuję żadnych skurczy, ale za to brzuch mam twardy i bolesny. Poza tym dziewczyny żegnam się z wami. W tel. nie mam netu i nie będę mogła się odezwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za pomniałam się was spytać, czy można brać coś na rosnącą ósemkę ?? Dziś spuchła mi połowa twarzy i strasznie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lodów nie mogę :( - niestety cukrzyca, chyba, że same kostki lodu.. Może można płukać jakimiś ziołami ? Szałwią i czy czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska85-jasne ze nie mam nic przeciwko:) jak cos to pisz, A tak wogole to ile jest dziewczyn z Łodzi? bo zgubilam rachube:D iza-i nie mozesz lodow zjesc? tak Ci poskakuje cukier? bo u mnie np po bajaderce po godzinie mialam 98...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie brzuszki;) U nas dzisiaj ładna pogoda słoneczko świeci i nie jest za zimno:) Strasznie mi puchną dłonie już mam takie grube palce że je ledwo zginam dobrze że zawczasu ściągnęłam obrączkę i pierścionek.Stopy zresztą też mi puchną :/ Też tak macie?? W tym tygodniu postanowiłam sobie że muszę zrobić resztę zakupów żeby już spokojnie czekać na poród :)Żeby nie było zaskoczenia jak będę musiała wcześniej jechać do szpitala:) Miłego popołudnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×