Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

skoro zaraz odpadnie to nie ma sensu kupowac spirytusu. U nas tez polozna kazala kupic alle jak obejrzala pepuszek to stwierdzila ze 1-2 dni i odpadnie. I miala racje, odpadl w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My pepuszek przemywamy gazikami leko one sa nasaczone spirytusem to moze to kup 1zł kosztuje jeden , nasz pepuszek juz wisi na koncówce wiec licze ze odpadnie na dniach... My idziemy do ortopedy 16.12 udalo nam sie z terminem bo mój jak poszedł to powiedział ze musi byc w tym roku bo ciezki poród itd bo inaczej bysmy mieli termin na styczen najwczesniej...mozna tez zrobic prywatnuie ale u nas to koszt 120zł a po co płacic skoro sie nalezy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też działamy octeniseptem. Nie ma się co przejmować, za kilka dni kikuty tak czy siak poodpadają, a co położna to opinia. U mnie dziś była i mówiła, żeby nie kąpać małej codziennie i głowę jej myć 2 razy w tygodniu, bo zmywam maź płodową - wg mnie to głupie, bo mała ma dość dużo włosów, kąpiel wyznacza koniec dnia (zresztą ja, mąż i starsza córa kąpiemy się codziennie, czemu młodsza ma być gorsza?), poza tym maź płodowa u 2-tygodniowego dziecka codziennie kąpanego to już chyba przeszłość.. W każdym razie nie zamierzam słuchać tych wspaniałych porad :P Dziewczyny a czemu do ortopedy? U nas pediatra bada stawy biodrowe a w szpitalu dzieci mają usg, bo to chyba o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek tez mm zjada 120 ml i czesto juz po dwoch godzinach jest glodny polozna mowila ze jest duzy i moze tyle jesc kasiuleczka99 jaki dajesz kleik? jaka ilosc? do kazdej porcji? moze ja tez sprobuje bo czasami w nocy maly je 3-4 razy i juz sil brak i jeszcze mam pytanie jakiej butelki uzywasz i jaki rozmiar smoczka jak mleko z kleikiem? Malenka podziwiam cie ze dajesz rade sciagac mleko laktatorem z gruszka ja przy pierwszym synku taki mialam i bol byl okropny i szybko sie poddalam, teraz mam avent isis i jest super sciaga duzo i szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daruuusia
A moja polozna powiedziala mi ze spirytus jest duzo lepszy,ale kaza robic Octeniseptem,i ze ona mi nie moze kazac robic spirytusem bo ja do pierdla wsadza :-) Wiec robilam tym Octeniseptem, pepek sie zaczal babrac mimo ze byl suchy jak pieprz po naswietlaniu na zoltaczke,zaczal sie slimaczyc,wiec gdybym wiedziala robilabym spirytusem jak przy pierwszej corce. Octeniseptem mozna tylko raz dziennie,a spirytusem przy kazdej zmianie pieluszki,to jak to ma szybko i ladnie zasuszyc,skoro i tak jest bardziej rozcienczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, my pępuszek psikaliśmy octeniseptem i ładnie wysuszał, dodatkowo położna poradziła, żeby na patyczek od uszu nalać odrobinę wody utlenionej i wyczyścić trochę w środeczku i pępuszek odpadł nam bezproblemowo w 12 dniu. Jeśli chodzi o ortopedę, ot u nas jakaś masakra, dodam, ze mieszkamy w Poznaniu, mąż był w 3 miejscach i zapisy dopiero na luty, albo po świętach na nowy rok, przecież to masakra jakaś. W lutym mała będzie miała już 3 miesiące, a w 4 miesiącu powtarza się badanie bioderek. U nas nocka taka sobie, zauważyliśmy, że mała bardzo przyzwyczaiła się do rączek i każde odłożenie do łóżeczka to płacz. Więc staramy się naprawić błędy wychowacze i odkładać ją do łóżeczka zawsze kiedy zaczyna zasypiać na rączkach, zobaczymy jaki to efekt przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zauważyłam, że niestety dziewczyny muszą dostawać butlę - choć po 30 ml a potem dopiero cyca. Nie zawsze, ale zdarza się, że pod koniec karmienia mam puste piersi i sutki już zaczynają boleć od ssania. Mamo bąbelków każda ilość mleka matki jest dobra. Zamieniasz chłopcom piersi, tak, aby nie ssali ciągle z tej samej? Ja dziewczynkom psikałam octeniseptem i pępki odpadły im już w 10 dobie. U mnie dziś znowu ciężka noc - zabawa z dziećmi na zmianę do 2.30. Mam nadzieję, że się przestawią niedługo, bo w nocy tracę siły i cierpliwość, a przy dwójce trzeba mieć jej naprawdę dużo :) USG Bioderek będziemy mieli dopiero 19.01., niestety kasa chorych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magslom ja też jestem z Poznania my idziemy na bioderka do szpitala ortopedycznego na 28czerwca , narzeczony był zapisac małego w zeszłym tygodniu i termin mamy juz na 16.12 co prawda musiał sie troche pokłócic z kobitkami które tam pracuja bo chciały zapisac dopiero na styczen no ale sie udało,wiec moze spróbujcie tam jezeli nie byliscie jeszcze! Mojemu małemu dzisiaj w nocy odpadł pępuszek dokładnie w 16dniu,ja osuszłam wacikiem takim do uszu i robiłam gazikami leko... Dzisiaj musze kupic fride i wyczyscic mu nosek bo w nocy jak dawałam butle to az pochrapywał od tych gili w nosku;/ a ta gruszka jakos ciezko mi cokolwiek wybrac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no z gruszka niestety musze sie meczyc i nieraz osciaga jakby chciala na nie mogla;/ reka tryska na 10 cm a gruszka nie odciaga. Mam nadzieje ze ten dzisiejszy TUFI elektryczny bedzie dzialal jak trzeba, bo odciaganie 60 ml zajmuje mi 40 minut i to w meczarni;/ na pepek tez stosowalam octenisept i teraz jest ladny. Codziennie czyszcze go i jest ok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silka z okolic Katowic
U nas pepulek wczoraj całkowicie odpadł,teraz sie goi ranka. Oczywiscie przemywam (Leko),potem pudruje Alantanem ;) W sumie dziś idziemy na 1 wizyte u Pediarty,ale po południu i tak sie dowiem ale chciałam was zapytac o higiene intymną dziewczynek. Czy wy myjecie małej pipule pomiędzy wargami sromowymi wew.? Chodzi mi o ten....hmmm'tzw.serek co się znajduje pomiędzy :/ Słyszałam ze tego sie nie rusza,potem to samo wyleci a z drugiej strony to trzeba umyć a raczej przemyc gazikiem nasaczonym woda letnią-przegotowaną w celu uniknięcia infekcjii lub jakiejsc grzybicy. Jak wam pediatra polecił co z tym robic. Ja osobiscie coś tam jej próbowałam wymyc ale wierci się mała i boje sie ze coś jej tam uszkodze :( Z chłopcami inaczej,wiadomo'sciągnąc napletek,pilnowac by znowu nie zrósł się z reszta a u dziewuszek inaczej,chyba trzeba bardziej o fifke dbać. Pomocy... pozdrawiam :) ..gratulacje dla nowe mamusi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja myję, tzn nie rozchylam całkiem warg sromowych tylko bardziej z zewnątrz. A moja mała przeszła dziś sama siebie - w nocy domagała się jedzenia co 2 godziny :O A najlepsze jest to, że jak robię jej więcej mleka, to i tak nie zjada tylko po zjedzeniu 60 ml zasypia i budzi się znów za 2 godziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myje miedzy wargami ale nie z powodu "serka" tylko dlatego ze jak mala zrobi kupke to na calego i nieraz dostaje sie do warg sromowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry ! Właśnie czekamy na położną , a mała śpi w najlepsze. Do ortopedy będę musiała iść prywatnie - terminy u nas w przychodni są przerażające. Postanowiliśmy więc powiększyć nasz pakiet w prywatnej klinice. Teraz to pewnie się przyda - a biorąc pod uwagę jak działa nasza przychodnia - to chyba jedyne wyjście żeby dostać się wszędzie na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o ten "serek"to ja robie jak sweetmalenka... a pepuszek psikałam octeniseptem i czyscilam patyczkiem do uszu w srodku odpadl po 12 dniach do ortopedy na usg idziemy 29.12 u nas dzisiaj kolejny dzien bez spacerku, siedzimy w domku..niestety strasznie wieje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska85 ja kupuje zwykłu kleik ryzowy z bobovita.. daje mu 4 miarki mleka modyfikowanego na 120 i 2 plaskie miarki kleiku.. pozniej miedzy jednym a drugim karmieniem daje mi herbatke ale tylko w dzien... bo z nocy on zjada mi 120 o 2 w nocy i wstaje o 7 do następnego karmienia dopiero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas nocka taka sobie - mała budziła się jakaś taka nieswoja, jadła strasznie łapczywie i ciągle dopadała ją czkawka. Spanie idzie jej najlepiej w naszym łóżku :( więc jak odkładam ją do łóżeczka to zaczyna się kwękanie, rozkopywanie kocyka i marudzenie. W ciągu dnia śpi w łóżeczku bez problemów - w nocy nie bardzo jej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) mnie dopadło przeziębienie straszne . mała też dzisiaj w nocy a raczej nad ranem sobie zrobiła wczesną pobudke o 6 sie obudziła żeby sobie pojeść , położyłam ją a ona sobie postękać , poblublać zaczęła . W nocy budzi sie co równe 3 godz co do sekundy dosłownie. W dzień też już jak w zegarku te same godziny . ja też cipuline myje bo jak kupke zrobi to wszędzie a polot to ona ma, oprócz tego osika i umyć trzeba żeby nie oszczypało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) ja też używałam cotaniseptu i pępek odpadł po 15 dniach, ale np u mojej koleżanki przy przemywaniu octaniseptem trzymał się 2miesiące aż małemu jakaś narośl się zrobiła, także nie wiem od czego to zależy.... a z tymi położnymi to fakt co kobieta to inna szkoła, powinny obrać wszystkie jakąś jedną żeby nie mącić nam w głowach :D magslom widzę Ty w poznaniu masz problem, ja mieszkam w mniejszej miejscowości i wiem o jednym lekarzu który wykonuje u nas to badanie i na ten rok nie ma kontraktu z NFZ, na szczęście wizyta nie jest tragicznie droga bo kosztuję 70zł ale za to terminy są bardzo szybkie nam pediatra kazała zgłosić się do ortopedy między 6 a 8 tygodniem więc nie wyobrażam sobie czekania do lutego... no ale gdy nie ma innego wyjścia co poradzić... właśnie ja też się zastanawiałam jak to czyścić a czytałam że nie wolno za bardzo tam ingerować bo mogą się skleić nie wiem ile w tym prawdy... a umyć ją tam muszę, bo nie zawsze ale zdarza się, że kupa jest i tam więc trzeba jakoś ta małą pipkę do porządku doprowadzić :) u nas nocka dzisiaj fajna nawet pomijając fakt, że mała po kąpieli zasnęła dopiero koło północy to potem o 4 wstała na jedzenie potem o 7 a potem wstała o 10 i dopiero teraz zasnęła :) ja sobie trochę odespałam także jest ok jeśli chodzi o dzisiaj oczywiście :D zazdroszczę mamą które karmią piersią i mają takie regularne karmienia moja mała ma całkowicie różne przerwy między karmieniami... nie wiem dlaczego... my też dzisiaj bez spaceru wieje i pada taka mżawka ze śniegiem... :( Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszecie o pielegnacji intymnej u dziewczynek to ja zapytam o chłopców bo ja mojemu sciagam troszeczke ta skórke ale ona praktycznie wogóle nie schodzi albo mi sie tak wydaje ... jak to jest u was??? no i badam jaderka bo połozna mówiła zeby sprawdzac bo jedno moze sie cofnąc... Mały spi czekam az sie obudzi i idziemy na spacerek bo u nas dzisiaj słoneczko i w miare ciepło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....amma.....
Dziewczyny, jeśli któraś jest w Warszawy i ma problem z ortopedą to zadzwońcie na Płocką 49 (Wola). Ja przerabiałam ten temat i właśnie wczoraj miałam tam wizytę a przedwczoraj telefonicznie się umówiłam. Czyli termin oczekiwania naprawdę krótki. W pozostałych przychodniach terminy dopiero po nowym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My piulke czyścimy chusteczkami, ale tylko kiedy jest kupka, położna kazała delikatnie dwoma palcami rozchylić wargi i przetrzeć delikatnie z góry na dół, więc tak robimy. karolciaaa, muszę spróbować na tego 28 czerwca, jak się nie uda, to pójdę prywatnie, bo nie chciałabym do lutego czekać. scarlet... ja mam tak codziennie, moja mała śpi w nocy max po 2h, a później ma problem ze zaśnięciem, tzn. na rączkach jej to jeszcze idzie w miarę, ale z chwilą odłożenia do łóżeczka jest bunt. Również nie potrafi się najść tyle żeby wystrczyło przynajmniej na 3h, tym bardziej, że w dzień nie ma z tym problemu. Generalnie Zośka nie potrafi się jeszcze zająć sobą, próbuje ja zagadywać, nawiązywać kontakt, ale ona szybko się denerwuje, więc jest dość absorbująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) W końcu jesteśmy w domu po tygodniowym pobycie w szpitalu:) Na szczęście już razem :)Zuzia urodziła się 4,12 o godzinie 15:15 ważyła 3520 g i 57 cm długa :) Musiałam leżeć na patologii ciąży najpierw pierwsza dawka oxy i nic później założyli mi taki cewnik wypełniony wodą na rozwarcie i dopiero po nim coś ruszyło o 23 w nocy miałam już lekkie skurcze na drugi dzień o 10 wzięli mnie na porodówkę podłączyli oxy i do ktg i tak się męczyłam do 15.Na szczęście mąż był przy mnie i było mi raźniej nie miałam żadnego znieczulenia chociaż prosiłam ale mój gin powiedział że nie ma sensu bo powinnam do godziny już urodzić i miał rację. Nacięli mnie ale i tak pękłam do odbytu i do dziś chodzę jak kaleka:/ Ale mam nadzieję że za niedługo się zagoi:) Jak będę miała więcej zdjęć to wrzucę na naszą pocztę;) Gratuluję również nowym mamusiom i trzymam kciuki za nierozpakowane jeśli jeszcze są;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o moją małą to straszny głodomorek karmię ją piersią czasem wypije z dwóch i nadal jest głodna ale nie chcę za bardzo butelki. W nocy często się budzi więc odsypiamy w dzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna R -gratuluję córeczki :) Amma-dziękuję za przypomnienie tej przychodni. Dodam,ze polecam neurologa i alergologa z przychodni na Szlenkierów(2kroki od Płockiej). Dziewczyny-ja do mycia pupki małej uzywam płatków kosmetycznych(takich zwykłych do demakijażu),mydła i wody z kranu. Synkowi nie ściągałam napletka podczas mycia. Lece karmić Stworka ,znowu wisi na mnie przez cały dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anca 87-gratuluję córeczki :) Ja małą dokarmiam Bebiko jak juz padam na nos -ze strzykawki po palcu. Najpierw myję rece,potem palec wskazujący lewej ręki wkładam jej do buzi i podaję mleko ze strzykawki prawą ręką.Nauczyła mnie tej sztuczki położna w szpitalu,takie dokarmianie nie zaburza ssania. Może któras z Was skorzysta,dlatego o tym piszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) ja z problemem.Moja mala strasznie sie napina placze i widocznie ma problemy z brzuszkiem.Kupilismy za poleceniem pediatry DELICOL czy ktoras z was to podaje????my niestety nie wiemy w jakich dawkach,ile tych kropelek i co jaki czas bo pytalismy dzisiaj innej lekarki i powiedziala calkiem inaczej niz ta pierwsza:( Mam nadzieje ze mi pomozecie bo moja kruszyna strasznie sie meczy.A drugi problem jest taki ze przy tym napinaniu sie zaczyna strasznie ulewac,mozna by nawet powiedziec ze wymiotowac:(:( Pozdrawiam wszystkie i czekam na wasza pomoc pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mala wczoraj tez zwymiotowala ale chyba dlatego ze za duzo zjadla. A ok 3 dni temu i buzia i nosem poszlo. A jak u Was zwaga? bo ja jestem 1,5 tygodnia w domu, 2po porodzie i juz mam wage sprzed ciazy. W tydzien 3 kg schudlam a w 3 dni ostatnie-2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mala wczoraj tez zwymiotowala ale chyba dlatego ze za duzo zjadla. A ok 3 dni temu i buzia i nosem poszlo. A jak u Was zwaga? bo ja jestem 1,5 tygodnia w domu, 2po porodzie i juz mam wage sprzed ciazy. W tydzien 3 kg schudlam a w 3 dni ostatnie-2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez podaje bebiko mieszane z moim mlekiem, tylko w nocy samo mm. Juliaa wczoraj tez zwymiotowala, ale to dlatego ze za duzo zjadla. A pare dni temu poszlo jej noskiem i ustami, ale juz jest ok. A jak to u Was jest z waga? bo ja przy porodzie stracilam 9 kg. Po tygodniu w domu zeszlo mi 3 kg, a wciagu dwoch ostanich-2 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez podaje bebiko mieszane z moim mlekiem, tylko w nocy samo mm. Juliaa wczoraj tez zwymiotowala, ale to dlatego ze za duzo zjadla. A pare dni temu poszlo jej noskiem i ustami, ale juz jest ok. A jak to u Was jest z waga? bo ja przy porodzie stracilam 9 kg. Po tygodniu w domu zeszlo mi 3 kg, a wciagu dwoch ostanich-2 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×