Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

hej troszke mnie nie bylo.jakos tak nie mialam sily wejsc na neta.nie to ze nie mam czasu ale jakas astatnio leniwa jestem. gratulacje dla nowych mamus juz sama nie nadazam ktora jest kolejna ale sie ciesze ze juz sa nowe dzieciaczki na swiecie. wogole szok dla dzieciaczka z zabkami heheheh pierwszy raz cos takiego slysze no i super niespodzianka dla OWCY byla zamiast chlopczyka dziewczynka heheheheh.toz to niespodzianka. jesli chodzi o sucha skorke moja nikola tez maiala suche stopki i dlonie a raczej nadgarstki ale smarowalam oliwka wieczorami a rano kremem bambino pielegnacyjnym i przeszlo.teraz juz sa fajne takie pulchniutkie i mieciutkie heheheheh. u nas nadal wzdecia sa zazwyczaj wieczorami ale jakies nie duze podaje infacol.zakupilam juz espumisan bo mala w tym tyg konczy miesiac wiec juz bedzie mogla brac gdyby bylo gorzej i jeszce tylko musze dokupic koper wloski i mam nadzieje ze nie bedzie zle.chyba nie powinnam narzekac bo niektore dzieci placza gorzej.my spimy calkiem dobrze budzi sie co 3,5 co 4 godziny.je tak max 120 ale czasem nie wypija wszystkiego i praktycznie zawsze wypija po 100ml.zalezy od jej humoru heheheh. ja nie wiem jak wy robicie dziewczyny ze wam czas szybko leci .u nas juz miesiac mija a ja mysle ze to wiecznosc.spedzam z mala kazda minute i dziekuje bogu za to ale normalnie ta monotonnosc mnie dobija i postanowilam wziasc sie za siebie i zaczelam cwiczyc od tyg robie juz brzuszki i takie cwiczenia rozciagajace i wzmacniajace nogi a wczoraj pierwszy raz wykorzystalam moment jak mala spala i weszlam na 15 min na stepper.musze schudnac heheheheh.mama cel. a i jeszze co do karmienia mm czy piersia to jest indywidualna sparawa i nie orzejmujcie sie kto co gada.ja tez nie maialam pokarmu i obie sie denerwowalysmy i jest na mm i jest dobrze .przynajmniej ona jest najedzona a aja mam wiecej czasu a nie jakbym miala siedziec jak wy piszecie po pol godziny i co chwile to zeczywiscie nie ma zycia taka kobieta.ja bym chyba tak dlugo nie pociagnela.a teraz te mm sa zdrowe i duzo dziciaczkow rosnie na wspanialych maluszkow wiec chyba jest dobrze.niestety nie kazdemu jest pisane. jeju ale sie rozpisalam sorki hehehehhe ale dawno mnie tu nie bylo heheheh buziaczki dla was kobietki i maluszki a kciuki trzymam nadal na pozostale w dwupaku milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co u Was mamusie?jak maluszki? U nas dzisiaj spokojnie;) mały był werandowany 15 min a na jutro planuje pierwszy dłuższy spacerek bo po werandowaniu spi jak suseł wiec mu słuzy swieże powietrze:) Ja w zwiazku z tym ze zaczeło mi cos tam leciec z tych piersi odciagam laktatorem cudów nie ma bo sciagam ok 20ml co 3h ale zawsze cos pokarm zbieram do buteleczki i wieczorem dam małemu bo niestety ssac z piersi nie chce bo przyzwyczaił sie juz do smoczka od butelki... Mm zmienilismy na bebilon tak jak wam pisałam ale chyba znowu trzeba bedzie zmienic bo mały zje i wymiotuje wszystko:( ja dzisiaj od rana byłam pozałatwiac troche spraw,mały został z tata który dzielnie sobie poradził:) musiałam dokupic ciuszków małemu bo u nas tyle tego schodzi dziennie ze nie nadazałam prac...mały jak ma chociaz troszke cos mokre juz marudzi wiec non stop trzeba go przebierac... Miłego Dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) Amelka śpi najedzona po spacerku więc mam chwilkę żeby posiedzieć :) kasiuleczka99 moja mała chyba lubi leżeć goła, i się kąpać bo nie płaczę :) nie mamy z tym problemu :) Ania u nas tak samo przy ubieraniu afera, bo już mały głód się włącza :) u nas z odbijaniem jest różnie raz się udaję a raz nie karmię piersią.A z ulewaniem też się zdarza... u mnie Amelka nawet jak ma jakąś mega kupkę w pieluszce to leży spokojnie dobrze, że jest smrodek przynajmniej wiem że coś ma w pieluszce, a tak po za tym jest ok w nocy śpimy nie najgorzej a ja nie narzekam :) Gratuluję nowym mamusiom :)zdrówka życzę :) Powodzenia mamusiom nie rozpakowanym oby poszło szybko i bezboleśnie :) A dziewczyny które karmią piersią pijecie kawę? zapewne rozpuszczalną z mlekiem jeśli już... ja ostatnio skusiłam się na cappucino i nie zauważyłam u małej jakiejś reakcji :) Miłego popołudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) u mnie właśnie mała sobie pije mleczko z piersi , ja kawy nie pije więc sie nie wypowiem . Na 5 stycznia pierwsze szczepienie wzięłam sobie 5w1 mniejszy ból i cenowo ok . Gratulacje dla nowych mamuś :) ja z ubrankami problemu nie mam tyle tego jest , że prać nie musze ( ale dla siebie piore :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, Gratulacje dla nowych mamusiek! :) U nas nocki tez ciężkawe, budzi sie tak ze 3 razy minium a jak posika to czasem i częściej... właśnie, mamy chłopców, macie też problem z posikiwaniem się? Mój to czasem jest po pachy mokry :) i nie wiem czy ja te pampersy źle zakładam czy jak... Teraz zaczęłam mu siusiaka układać na dół przy wkładaniu pieluszki i zobaczymy jak będzie. Szymon też nie lubi się rozbierać, myślę że to dlatego że chłopakowi zimno po prostu.., w kąpieli też płacze choć sa chwile że nie ale widać niego lekką konsternację i za chwilę i tak jest ryk :) Ja do tych ciężkawych nocek zaczynam się już przyzwyczajać ale początki były trudne, rzeczywiście parę razy byłam bliska płaczu z nerwów na maluszka.. ehh, hormony ;) I to siedzenie w domu też mnie dobija, do tego ta dieta - kawusi mojej ukochanej nie pijam, piwka nie można, gotowanym mięsem już mi się odbija... ale trzeba to przeczekać, bo będzie tylko lepiej :) Kolek u nas jeszcze nie ma ale właśnie wchodzimy w 3 tydzień więc drżę na samą myśl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyj- ja tez mialam problem z tym siusianiem, bo zdarzalo sie ze Misio caly mokry byl, ale od poczatku siusiaka na dol kladlam, bo tak mowiono w szpitalu;-) my tylko mamy problem wtedy jak synek nie zasnie do poludnia, bo pozniej caly dzien jest moja slodka maruda zasypia na 10 minut i budzi sie z placzem. A tak pozatym to ok ;-) Dziewczyny a powiedzcie mi do kiedy moga zaczac wystepowac kolki i jak to wyglada tak dokladniej? Bo moj Synek czasem placze bardzo ale za kazdym razem moge go uspokoic a slyszalam ze przy kolkach to trwa po kilka godzin i nie mozna z tym nic zrobic... no i przede wszystkim gratuluje nowym mamusiom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi czy wy jak dzieci rozbieracie do kąpieli owijacie je pózniej pieluszką tetrową czy dajecie do wody całkiem nagie... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xdaisyx Mai doktorka mówi że to kolka u małej a ja też raczej moge ją uspokoić więc różnie to bywa..kolki niby po 3 tygodniu sie pojawiają.. kasiuleczka99 ja małą owijam pieluszka tetrowa jak ją wkładam do wanienki ale raz nie otuliłam i też było dobrze..wkładam ją bokiem stopniowo nie jakoś całą od razu..Majka uwielbia sie kąpać w ogóle nie płacze chyba że jak już jest baaardzo głodna :) co do szczepionek to ja nadal mam mętlik w głowie nie mam pojęcia na co sie zdecydować każdy mówi co innego a ja jakoś nie mam swojego zdania...masakra Maja od 15 nie śpi..co chwile sie zmieniam z m teraz on siedzi z nią na fotelu bujanym :) raz zasnęła na 10min i zaraz był ryk..nawet suszarka specjalnie nie działa...kupiłam dzisiaj termofor do brzuszka ale jakoś efektu nie widze na razie..:( gratulacje dla nowych mamusiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały tez ma czesto całe plecy osiusiane nie wiedziec czemu;/ ostatnio w drodze z przewijaka do wanienki zrobił kupe prosto na panele hehe a jak siedział u tatusia na kolanach to tak sie posikał ze wyleciało z pampersa i mój miał całe spodnie mokre...ja sie tez zastanwiałam czy moze zle zakładam te pieluchy czy cos... Wczoraj znajoma mi mówila zeby na pampersa zakładac małemu jeszcze tetrowa niby na bioderka słyszalyscie cos na ten temat??? my szczepienia mamy dopiero w 6 tygodniu zdecydujemy sie na pneumokoki 5w1 plus żółtaczka i myslimy nad tymi rotawirusami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nawet położna w szpitalu mówiła żeby na pampersa tetrową nakładać bo to dobrze na bioderka robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silka z okolic Katowic
Silka...26.11......Aleksandra....3200....55....sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silka z okolic Katowic
....czemu mi nie wskoczyło do tabelki? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny:) Mój Filip na szczęście odróżnia noc od dnia i po kapieli smacznie śpi, budzi się na jedzonko co 3h i dalej śpiocha, w dzień to już róznie potrafi zaliczyć tylko jedną kilkuminutową drzemkę a tak to jest aktywny no oprócz spacerów na dworze bo wtedy też smacznie śpi:) Teraz już właściwie jest na bebilonie, miedzy posiłkami dostanie pierś jak się bardzo domaga, no i w dzień i w nocy z butelki zjada 120ml mojego pokarmu. Mieszanki zjada 60-120 ml zależy tylko jak zje 60 ml-80ml to nie wytrzyma 3h i jest płacz wniebogłosy bo jest głodny po godzinie, mieszanki chyba nie można tak często dawać?? więc oszukuje go piersią ale moje mleko działa na niego jak woda nic się nie najada no chyba że przyśnie przy piersi to jakoś przetrwamy te 3h miedzy karmieniami:) Kolki jako takiej na szczęście nie ma, troszkę go bączki męczą i wtedy jest maruda ale to lepsze niż płacz kolkowy- mam nadzieję że mojego szkraba to ominie. Co do kupek to robi jedną dziennie konsystencji jak musztarda i wtedy jest zadowolony niestety zdarza mu się nie robić 3 dni i wtedy już oboje musimy popracować by małemu ulżyć :/ aaaa i po tym jak jego waga stała w miejscu teraz przybiera 400g tyg teraz waży 3400:) mam nadzieję że szybko nadgoni zaległości , wczoraj skończył 5 tyg :) Serdecznie pozdrawiamy wszystkie mamusie i dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....NICK........TERMIN.....DZIECKO.........WAGA..... ... WZROST.....SN/CC Mama_bąbelków..12.10......Jakub/Jeremi....2160/183 0......48/47......SN Erka................21.10.......Lenka............2700... ............53......CC Julianna_Szcz.....21.10.......Aleksander.......2900. .............52........CC iza188............27.10... Hania/Zosia.....2200/2020 ..........50/48..... CC Nicol90.............27.10.......Filip...............2805 .....................SN Agatka87...........31.10.....Majka.............3180...... .. . ..........CC Miniaczek25........04.11.....Nikola.............3100..... .........49.......SN xdaisyx.............05.11......Michał..........3670..... 55........CC moonia .........10.11.11......Amelia.......2960.......53........SN< br /> agnieszkaj10......11.11.11....Julia.......3350g.....55... .....cc kasiuleczka99.....14.11.11...Mikołaj.....3500.....56.... ...SN kellyj...........15.11.......Szymon........3200......54.. .........SN Ania23 LB..........21.11......Alicja........3270......53........SN< br /> owca na manowcach.21.11....Agnieszka Joanna..3550..52....CC magslom.......20.11........Zosia..........2880......50... ....CC karolciaaa24....23.11....Borys....4130....56....SN Kasiek1989.....20.11.....Bartosz.....3250....54......CC scarlett...........25.11....Karolinka.......3900......... 60.......CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....NICK........TERMIN.....DZIECKO.........WAGA..... ... WZROST.....SN/CC Mama_bąbelków..12.10......Jakub/Jeremi....2160/183 0......48/47......SN Erka................21.10.......Lenka............2700... ............53......CC Julianna_Szcz.....21.10.......Aleksander.......2900. .............52........CC iza188............27.10... Hania/Zosia.....2200/2020 ..........50/48..... CC Nicol90.............27.10.......Filip...............2805 .....................SN Agatka87...........31.10.....Majka.............3180...... .. . ..........CC Miniaczek25........04.11.....Nikola.............3100..... .........49.......SN xdaisyx.............05.11......Michał..........3670..... 55........CC moonia .........10.11.11......Amelia.......2960.......53........SN< br /> agnieszkaj10......11.11.11....Julia.......3350g.....55... .....cc kasiuleczka99.....14.11.11...Mikołaj.....3500.....56.... ...SN kellyj...........15.11.......Szymon........3200......54.. .........SN Ania23 LB..........21.11......Alicja........3270......53........SN< br /> owca na manowcach.21.11....Agnieszka Joanna..3550..52....CC magslom.......20.11........Zosia..........2880......50... ....CC karolciaaa24....23.11....Borys....4130....56....SN Kasiek1989.....20.11.....Bartosz.....3250....54......CC justa83........24.11.......Martyna.....4300....58.........CC scarlett...........25.11....Karolinka.......3900......... 60.......CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mi dni mijaja bardzo szybko.juz dzisiaj 8 dzien mam mojego szkraba:):) mam do was pytanko.Podajecie swoim maluszkom wit D?? od ktorej doby jesli tak bo moja lekarka z polozna jak wparowaly do domu to wszystko tak na szybkiego robily i mowily ze polowa mi z glowy wyleciala,aha i czy tylko wit D czy D+K bo mi przypisala tylko D. pozdrawiam wszyskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Gratuluję rozpakowanym mamusiom :))) Moja Zośka przesypia całe dnie, zje i śpi, tak jakby jej nie było :))) Szkoda, że tak rewelacyjnie nie wygląda nocka. Je co 2,5, 3h. Ale między karmieniami śpi tylko po 1h, tak więc pozostałe 2h zwiedzamy, gadamy, płaczemy... jak kupki nie zrobi, to strasznie się napina. Generalnie to nerwusek z niej mały i wsztsko musi być natychmiast, bo inaczej płacz w niebo głosy. Nam pediatra powiedziała, że to napinanie się oznacza, że jest "kolkowa", a kolka głównie nocą się ujawnia. Więc trzeba przeczekać. Póki co każdy ją tłumaczy, że jeszcze jest bardzo malutka i na razie wszystko jej wolno :D justa83... my podajemy już wit. D od tygodnia, a mała ma 12 dni. Co do wit. K zaczyna się ja chyba podawać w 6 dobie, ale nie jestem pewna. My stosujemy karmienie mieszane i wczoraj położna mówiła, że nie trzeba podawać tej wit. gdyz jest w mleku modyfikowanym oraz również występuje w mleku matki, więc nadmiar nie jest wskazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas nocka wogóle nie przespana ja zasypiałam a mały na mnie patrzał sobie;) Bylismy na pierwszym dłuzszym spacerku,mały spał jak zabity,ale jak wrócilismy to wojował... Ja podaje witK plu D od 8 dobyu bo tak zalecił pediatra i to mam podawac do 3ms ... ale widze ze kazdy inaczej mówi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej widze że sporo mam juz jest, to też pomarudze. Byłam u kresu wytrzymałości moja mała od 5 doby krzyczała noc w noc myślałam że nie wyrobie o 3 koniec i spała z 7 godzin też żle bo się stresowałam że się nie najadła tak długo- karmie piersią-moja ciotka była pediatra jest juz na emerytuże ale wiele doradzi-powiedziała mi o cudownych kropelkach niemieckich, dziewczyny są super i przedewszystkim mała się nie męczy no i nocki w miare przespane. Lek nazywa się sab simplex naprawde warto. Kolki sie uspokoiły ale martwi mnie co innego mała od 4 dni kupy nie robi-prubowałam termometrem, lakcit, dziś nawet zrobiłam jej lewatywke z rumianku i też nic-bardzo mnie to martwi pytałam mojej lekarki i stwierdziła że tak może być na piersi teztak któraś miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki :) u nas dzisiaj nocka zleciała jakoś szybko aczkolwiek nie była przespana... małej odechciało się spać między 3 a 7 rano :D na spacerku Amelka pospała a teraz leży i ogląda swój pokój :) u nas mówią tak jeżeli dziecko karmione jest tylko piersią to wit. K+D od 8 doby codziennie do ukończenia 3 miesiąca życia jeżeli nie przejdziemy na mm bo w mm jest wit. K, a jak jest z samym mmm lub karmieniem mieszanym to nie wiem... my na razie mamy tylko mleko z piersi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski my tez mialysmy ciezka noc jak nigdy bo mała ładnie przesypia a dzisiaj od 23 do 3:30 nie spała oczy jak 5zł i jakas nerwowa była..zobaczymy jak bedzie dzisiaj..teraz wyjatkowo ladnie spi od godziny na naszym lozku...ale po 15 zaraz po amku był ryk w niebogłosy nie wiem dlaczego ani sie nie pręzyła ani nic jak moj m wziol ja na rece to przestawała płakać chyba juz sie nauczyła ze jak na rekach to jest w miare spokoj..ahh byle do 3 miesiaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honia 83 a powiedz mi po jakim czasie zaczely dzialac te kropelki??i czy dajesz 15 kropli przed posilkiem??na moja mala cos one nie dzialaja...chce kupic butelki antykolkowe dr browna bo teraz mam antykolkowe tt ale cos nie daja rady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamy :) My też byłyśmy dziś na pierwszym spacerze :) A co do nocy, to mała niestety wysypia się popołudniami i w nocy co godzinę się budzi żeby pomarudzić.. A jest tu jakaś mama, która karmi tylko mlekiem modyfikowanym? Jeśli tak, to ile naraz zjada dziecko i co ile je? Karolcia - moja córa też przesikuje się w nocy, dziś przebierałam ją 2 razy, nie wiem jakim cudem, ze starszą córcią tego nie przerabiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelki daje przed karmieniem 5 do 7 już po 1 razie widziałam różnice przedwczoraj zaczełam i ostatnia noc przespana od 11 do 4 więc niezle-karmie piersią. Czytałam że 15 kropli to od trzeciego tygodnia życia. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o kupki to Szymon robi na dobę tak ze 4.. w tym jedna zawsze taka porządna :) Karmię tylko piersią. Pocieszyłyście mnie z tymi nockami bo mój też woli spać w dzień niż nocą :) a już najlepiej to mu się śpi popołudniu :) a już myślałam że tylko z nim coś jest nie tak. My jeszcze na spacerku nie byliśmy... werandujemy się tylko. Ja podaję też witaminy K+D. Aplikujecie maluszkom sól fizjologiczną do noska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa, no i ciekawe że dziewuchy też potrafią się posikać! :) Myślałam że tylko chłopaki takie zdolne... Więc chyba dobrze te pieluchy zakładamy, widać tak bywa.. Może jak już zaczną siedzieć bedzie lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) u mnie ze spaniem to jest różnie raz śpi tak raz tak :) dzisiaj zaczynam poszerzać dietke zobaczymy jak mała przyjmie pizze margerite .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki dzieci boja sie rozbierania bo jeszcze dobrze nie widza i nie wiedza co sie dzieje tak mowi moja polozna i widze u moich chlopakow ze z kazdym tyg to sie zmienia teraz rozbieraniejuz nam nie straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sab simplex podaje tak na wszelki wypadek , bo one sa nieszkodliwe i i tak wydalane z moczem i podaje 10 kropli od 3 tyg. Slyszalam ze kolki tez moga byc z nietrawienia laktazy i sa tez do tego specjalne kropelki delicol- zawieraja enzym laktazy. A co do witaminek do ja rowniez od 8 doby podaje D+K ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś zważyć moje kruszynki :) Waga Hania 3500 (waga urodzeniowa 2200), Zosia 3320 (2020) - dodam wczoraj skończyły 5 tygodni. Jestem w szoku, ale ubranka,które mieliśmy na wyjście ze szpitala są już za małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×