Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Hej dziewczyny! Chętnie do Was dołączę. Jestem w 5 tygodniu ciąży. Termin mam na 24. 11 Mam nadzieję, ze tym razem będzie chłopiec, w domu mam już dwie dziewczynki: 4 latka, 2,5 roczku. Oczywiście ciąża nie planowana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgdfgfdgdf
Zapaszam na prywatne foum listopadówek :) www.listopad2011.mojeforum.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie:) miło, że dołączają nowe;))))))))))))) Wiecie co byłam dzisiaj na usg, coś wspaniałego, tak bardzo mocną biło to maleńkie serduszko!!!! Ciąża wskazuje na 8-9 tydzień:) no i najważniejsze, że wszystko jest w porządku! I wiecie co? moje wymioty jak ręką odjął!!!!!!! Aż się lekarz śmiał, że wystarczyło mnie nastraszyć pobytem w szpitalu i wszystko natychmiast minęło:) ale się cieszę, brzuch też mnie boli coraz mniej:) jedyna zmiana to to, że jem mniejsze porcje a częściej, ale to dobrze. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, czemu lekarz nie zaleca mi żadnych witamin tylko sam kwas foliowy, wy coś zażywacie? Słuchajcie mam jeszcze jeden pomysł, może stworzymy taką tabelkę, no wiecie z nickami, z terminem porodu, ilością dzieci,może wiekiem, jak uważacie? myslę, że to fajna sprawa, zwłaszcza, że jest nas coraz więcej i ciężko będzie spamiętać, a tak czytać wstecz to nie będzie się chciało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakręcona solniczka
erka - mi też pani doktor przepisała tylko kwas, jak masz wyniki ok, to nie ma co brać na zapas :) chojna82 - a liczysz tc od OM? bo jak masz termn na 24.11 to powinnaś byc teraz w ponad 7 tygodniu :) pomysł z tabelką bardzo fajny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erka chyba bede musiała powiedziec mojemu lekarzowi zeby mnie szpitalem postraszył moze wtedy tez mdłosci mi przejda:)...z ta tabelka swietny pomysł... a co witamin to ja jem falvit 1tabletke i do tego jedna kwasu foliowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi terminami porodu to tak róznie chyba jest bo j jestem w 8 tygodniu i mam termin na 15.11 a koleżanka jest w 6 i ma termin na 8 wiec dziwnie...co lekarz to inny termin chyba bo mój pierwszy powiedział ze na 9 hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi terminami porodu to tak róznie chyba jest bo j jestem w 8 tygodniu i mam termin na 15.11 a koleżanka jest w 6 i ma termin na 8 wiec dziwnie...co lekarz to inny termin chyba bo mój pierwszy powiedział ze na 9 hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakręcona solniczka- ja również nie biorę nic oprócz kwasu foliowego. W ciążę zaszłam 26 lutego, więc według moich wyliczeń jest to 6tc ale lekarz wyliczył mi 7tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zakręcona solniczka- faktycznie w mojej pierwszej wypowiedzi nastąpił błąd. Miał być 7 a nie 5 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakręcona solniczka
chojna82 - ja zaszłam ok 4marca, OM miałam 16 lutego i też mam termin na 24 :) ale to i tak jest orientacyjnie, każda z nas ma inaczej cykl, poza tym ja nie mam super regularnie okresów, więc zawsze jest te +/- kilka dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie próbuję tą tabelkę, jakby co to zmodyfikujemy;) z tego co widziałam na innych forach to chyba robi się to tak: nick...............wiek.........termin porodu........które dziecko....woj. Erka...............27...........12.11.2011................2.............małopolskie co Wy na to?????? (może z czasem dodamy płeć - ale to jeszcze nie tak prędko;) jak macie lepszy pomysł piszcie, no i kopiujcie i się dopisujcie;)))))) będziemy miały na bieżąco takie podsumowanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle to nawet nie wiecie jak się cieszę, że te dolegliwości minęły:) ja naprawdę bardzzzzzzzzzzzoooooooooo wymiotowałam, a dopiero teraz ( az wstyd się przyznać) zaczynam się cieszyć tą ciążą:) chociaż jeszcze zauważyłam, że męczę się szybciej niż przed ciążą, ale to chyba normalne i pewno tak będzie aż do końca;) to na razie ja zmykam, ale jeszcze dziś zaglądnę, sprawdzić co z tą tabelką;) tak sobie myślę, że może jeszcze by wpisać który to tydzień ciąży???? no nie wiem... czekam na Wasze propozycje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakręcona solniczka
To i ja się dopiszę: nick...............wiek.........termin porodu........które dziecko....woj. Erka...............27...........12.11.2011............... .2.............małopolskie Zakręcona solniczka.....25...........24.11.2011...................1.........małopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...............wiek.........termin porodu........które dziecko....woj. Erka...............27...........12.11.2011............... .2.............małopolskie Zakręcona solniczka.....25...........24.11.2011...................1... ......małopolskie chojna82.................29.............24.11.2011...................3.pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Erko, bardzo się cieszę, że Ci lepiej... a pomysł z tabelką jest bardzo dobry:) Jak tak czytam, co piszecie dziewczyny o terminach, to myślę sobie, że lekarze poprostu różnie podają, jedni sztywno trzymają sie terminu OM, a inni podają wg usg i chyba stąd ten bałagan;) Erko, co do witamin, to ja sama sobie kupiłam Femibion 1(czyli taki na 1 trymestr, z tym, ze biorę go od niedawna). W pierwszej ciąży lekarz mówił, że mogę brać lub nie brać, polecił witaminy bodajże dopiero w 15 tygodniu. Mam dobrą morfologię, ale obecnie lekarz mówi, ze nie zaszkodzą;), dodatkowo biorę dużo kwasu foliowego 5 mg, bo muszę też brać lek, który upośledza wchłanianie się kwasu foliowego... Tak w ogóle to witajcie dziewczyny wszystkie, ja też bardzo się cieszę, ze coraz więcej dziewczyn dołącza:) nick...............wiek.........termin porodu........które dziecko....woj. Erka...............27...........12.11.2011............... .2...........małopolskie Zakręcona solniczka.....25...........24.11.2011...................1... ......małopolskie ch*jna82.................29.............24.11.2011....... ............3.pomorskie Mama Urwisa.....28...........1.11.2011..................2..........małopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...............wiek.........termin porodu........które dziecko....woj. Erka...............27...........12.11.2011............... .2...........małopolskie Zakręcona solniczka.....25...........24.11.2011...................1... ......małopolskie ch*jna82.................29.............24.11.2011....... ............3.pomorskie Mama Urwisa.....28...........1.11.2011..................2........ ..małopolskie Karolciaaa24......24...........15.11.2011..........1...........wilekopolska Ja też sie dopisałam:))) Miłego Dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu dzisiaj tak cichutko???jak wam minął dzionek??? ja dzisiaj cały dzien przeleżałam... Jutro musze wstac wczesnie bo musze zrobic badania krwi itd, a Wy dostałyscie skierowania na jakies badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) I ja do Was dołączę :) Wg. ostatniej @ jestem w 9 tygodniu, a wg. USG to 7 tyg i dwa dni ;) Termin mam na 27 listopada :] Ciąża była planowana i bardzo się z niej cieszymy :) :) nick...............wiek.........termin porodu........które dziecko....woj. Erka...............27...........12.11.2011............... .2...........małopolskie Zakręcona solniczka.....25...........24.11.2011...................1... ......małopolskie ch*jna82.................29.............24.11.2011....... ............3.pomorskie Mama Urwisa.....28...........1.11.2011..................2........ ..małopolskie Karolciaaa24......24...........15.11.2011..........1..... ......wilekopolska skrzatunio.........24...........27.11.2011..........1............mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) widzę, że śpicie ostatnio;) ciesze się i witam wszystkie nowe mamusie, mam nadzieję, że uda nam się do końca razem dotrwać;) Karolciaa dobrze, że poruszyłaś ten temat badań, bo ja tez właśnie mam kilka wątpliwości, ja skierowania nie dostałam ani jednego, ale chodzę prywatnie, więc żadnego nie dostanę:/ muszę bulić za wszystko! ale czego się nie robi dla dobra dziziusia;) otóż mi lekarz kazał zrobić naoprawdę dużo badań, morfologia, badanie moczu, WR, HBs, toksoplazmoza i glukoza na czczo no i po dziesiątym tygodniu cytoligia!, Dużo, nie?!:( w pierwszej ciąży nie robiłąm toksoplazmozy, lekarz mówił, że teraz sa takie zalecienia;( no i to WR i Hbs, to nie wiem nawet co to! No ale mus to mus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgffgfgsf
WR - to odczyn Wassermana, czyli badanie na nosicielstwo kiły, a Hbs żółtaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź, aż wstyd, że nie wiedziałam. Miała już któraś z Was te badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostałam skierowanie na morfologie,grupe krwi,cukier,mocz i badanie wasermana...tez chodze prywatnie do lekarza,ale dostałam skierowania a badania od niego i moge zrobic sobie na nfz!juz dzisiaj miałam czesc badan reszta w czwartek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zreszta dziewczyny od 2004 roku jest ustawa ze dzieci do 18 r.życia i kobiety wciąży maja prawo do bezpłatnego korzystania z nfz nawet przy braku ubezpieczenia...ostatnio wyczytałam to w necie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Piszecie o badaniach. Ja w pierwszej ciąży miałam b. duża badań robionych, teraz nieco mniej. Jestem zaskoczona u Was WR. Ja mam jako badanie na kiłę oznaczenie OWA, tak samo było w pierwszej ciąży (4 lata temu). Teraz robiłam badania na ostatnią wizytę i były to: morfologia, mocz, glukoza na czczo, OWA, HIV, Hbs, Hcv, Toxo, Cytomegalia no i TSH, ale to ostatnie muszę kontrolować często, bo mam niedoczynność i zażywam lek na to... Na początku II trymestru czeka mnie też badanie glukozy po obciążeniu, bo niestety mam genetyczne skłonności do problemów tego typu i w pierwszej ciąży miałąm cukrzycę ciążową... Zatem może się okazać, ze już niedługo będę mogła normalnie jeść...ech.... Chętnie Was dziewczyny podczytuję, ale pisać też nie ma czasu za często... inaczej jest jak się siedzi w domku;) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olucha26stka
Witajcie, ja jednak wole pisac tu niz na prywatnym forum, jakos tak wygodniej. Jakie sa wedlug was plusy porodu w listopadzie? - dziecko dłuzej bedzie mialo rok mniej niz rowiesnicy;) -nie bedzie gorąco i duszno na sali po porodzie (jak rodzilam moja córę w lipcu to myslalam ze sie udusze, skwar, zaduch.koszmar. polozne niby wietrzyly ale nic to nie dawalo) podawajcie wasze plusiki porodu pod koniec roku ps jakie doledliwosci Wam doszly? ja ciagle mam nudnosci i tyle z dolegliwosci. Acha, jestem strrrrasznie nerwowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) rodząc w listopadzie mamy najpiękniejszy prezent na święta:) olucha ja tez jestem nerwowa,mdłosci jakby troche ustapiły,ale ciągle moge spać i spać...za tydzien mam kolejna wizyte u gin i mam nadzieje ze wszystko bedzie si:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olucha26stka
ja rowniez mysle, ze do Bozego Narodzenia sie ogarniemy, z wygladem i samopoczuciem itd, uwazam ze listopad jest o wiele lepszy niz np styczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to i ja sie dolacze. Jestem w 11tc, termin z om na padziernik ale owulka mi sie dwa tygodnie obsunela i termin z usg wstepnie na 8.11. Za tydziwen mam juz usg genetyczne. Badanka o ktorych pisalyscie mam juz zrobione i tylko czekam na cytomegalie. Ciesze sie ze tu piszecie bo z wczesniejszego topiku laski sie przeniosly na prywatne a ja wole tutaj siedziec. Mam propozycje zebysmy wszystkie mia;ly zaczernione nicki to wowczas nie bedzie podszywow i glupich wpisow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Tralala witaj:) Termin wynikający z usg mamy na ten sam dzień:), mnie też nieco przesunęła się owu, bo termin om mam na 1.11, z tym, ze gin stwierdził, ze na razie trzymamy się tego... Olucha, piszesz o plusach porodu pod koniec roku... Chyba jak zawsze są i minusy i plusy:) Ja się cieszę, bo już wiem, jak to z takim maluchem końcoworocznym jest, bo synka mam z grudnia. Zacznę od minusa - jest jeden. Dziecko mam dodany rok życia, co może być dla malucha jakąś trudnością przy pójściu np. do szkoły, ale to minie:) Sama jestem bardziej z końca niż początku roku i wcale jakoś nie ucierpiałam...:) Zdecydowane plusy to takie, ze kiedy na zewnątrz robi się naprawdę ciepło dziecko już jest dość "mobilne", potrafi przekręcić się np. na brzuszek, zaczyna siedzieć. Na spacerach przesiada się w spacerówkę w najfajniejszym okresie, kiedy nie marznie, nie trzeba go otulać, może upajać się nowymi widokami. Dużo też jest plusów w kolejnym roku, bo maluch wiosną będzie już chodził samodzielnie, a w lecie półtoraroczniak już nieźle pobiega:) Poza tym jest taka teoria, że tyle nasłonecznienia, w jakim okresie nasłonecznienia ktoś się rodzi, wystarcza mu do utrzymania dobrej kondycji psychicznej:). czyli, że Ci z jesieni i zimy są mniej wrażliwi na skracanie się dnia i obniżenie nastroju wiążące się z tym:) No i jeszcze jedna sprawa, nie ma rozterek, czy dawać dziecku witaminę D od 3 tygodnia. Dawać i już:), bo jest wóczas zima:) Plusów jest bardzo dużo:) Pozdrawiam bardzo serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×