Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

ja mam 29 tydz, termin na 6.12, na plusie 8,3 kg a moja niunia waży 1.3 kg, wiec tragedii nie ma :D, ale i tak dostałam rozstepy na pośladkach :):) Co do badań na glukoze, to moj lekarz nic takiego mi nie zalecił, wprawdzie w piatek mam isc na pobranie krwii, ale o żadnym piciu glukozy mi nie mowił hmm chyba sie go spytam przy nastepnej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka...w sumie robi sie je chyba do 32 tyg...ale moze zrób je na własny koszt-ja płaciłam 15 zł, bo i gin i badania pryw, na wynik czeka sie do 15 lub na drugi dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy zakupiłyście juz materacyk do łóżeczka jaki najbardziej polecacie i gdzie kupujecie???Czytałam wasze wpisy i troszku sie przeraziłam niektóre z was mają już prawie wszystko a ja prawie nic jakoś tak lightowo do tego podeszłam no w sumie prawie nic tzn. łóżeczko,wózek,kilka ciuszków ale gdzie tam reszta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julita, tak mikrofala robi to w mig...ale jakos nie ufam temu urzadzeniu, mimo,ze mamy nowa 2-letnia co do kg- na poczatku ciazy zwróciłam 6 kg, a teraz jestem 2 kg do przodu od wagi sprzed ciazy....ale te kg i tak nic nie znacza, ktos przytyje nawet 25 kg, a potem szybko gubi, a skóra sie napina, a ktos przytyje ciut i zostaje rozlazła skóra na brzuszku....rozstepy mam przedciazowe, ale na brzuchu chyba dostrzegam pionowe kreseczki...dwie wypatrzyłam ... a jak Wasze pępki? mój jeszcze w dziurce, ale smieje sie czy sie nie rozplacze:) wczoraj mój maz przeszedł samego siebie-od jakiegos czasu ogladam sie za firanką z kubusiem puchatkiem-to w internecie, to w sklepach, on rzuca na to okiem (jak to facet, nie bedzie sie rozczulał nad firaną)...kupił 5 m...szczeka mi opadła...no i zamówił czapeczke i buciki - bajer :) wysyłam na poczte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa i przestrzegam przed zakupem termometru takiego a'la pistoletu do czoła. Dostaliśmy w prezencie od brata i na początku byliśmy zachwyceni do czasu gdy nie zaczęliśmy go używać w sytuacji przeziębienia. Moja bratanica podzieliła się z nami jakimś wirusem który położył nas na 3 dni do łóżka z gorączką bólem gardła ect. Już jest ok ale wracając do termometru co chwilę pokazywał inną temperaturę. Ponad to zawyżał. Obserwując jego wskazania bym chyba zwariowała z niepokoju o dziecko. I generalnie jest to taka zabaweczka, ale za takie pieniądze (ponad 100zł) oczekiwałam bardzo dokładnych i wiarygodnych pomiarów. A może z tym egzemplarzem jest coś nie tak ... hmmmm Może macie lepsze doświadczenia z takim sprzętem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam przyszłe mamusie. Jestem z lutówek 2012 i obecnie oczekuję synka. Chcę zaproponować Wam moje aukcje allegro, na których sprzedaję ubranka po mojej córuni - może się spodobają - warto je kupić za takie pieniążki. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego! http://allegro.pl/ubranka-dla-malutkiej-damy-zobacz-bo-warto-i1825215692.html http://allegro.pl/ubranka-dla-malutkiej-damy-gratis-butki-puma-i1825216425.html http://allegro.pl/uroczy-spiworek-5-10-15-za-grosze-i1825216689.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu a dlaczego nie ufasz mikrofali? Jest udowodnione że nie powinno się podgrzewać dzieciom ? czy chodzi o samo urządzenie? Pytam bo może kilka razy nie będzie miało wpływu ale ciągłe korzystanie już tak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissia
hej mam termin na 12grudnia strasznie sie boje porodu a wy jak tam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julita, ja mikrofali nie posiadam i nie planuję kupna. Od dziecka słuchałam o jej szkodliwości, potem zajmując się dziećmi we Francji, w różnych różniastych rodzinach, było podobnie. Nawet jeśli jest to bujda na resorach i nijak ma się do rzeczywistości to zwyczajnie nie mam potrzeby kupowania mikrofali choćby dlatego, że ze względów smakowych wolę odgrzać jedzenie w piekarniku albo użyć kuchenki. Podgrzewacz aventu sobie zakupiłam :) Dwa razy wylądowałam na ostrym dyżurze w szpitalu św.Zofii i za każdym razem do mierzenia temperatury pielęgniarki używały termometru, który odradzasz. Dlatego myślałam, że kupię właśnie taki. A jaki Ty polecasz? Do noska mam gruszkę- tylko dlatego, że kupiłam ją na samym początku ciąży i nie przemyślałam zakupu. Ale frida majątku nie kosztuje więc pewnie się w nią też zaopatrzę- z tego co piszecie jest dużo bardziej skuteczna. Kasztanka ja kupiłam materacyk gryczano-kokosowy goo goo w Świecie dziecka :) Nie wiem czy jest dobry czy nie ale taki mi odpowiadał. Jeśli chodzi o pępek to mój raz jest na wierzchu raz się chowa. Narazie nie może się zdecydować :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze o porodzie nie mysle, jakoś, ale moje 2 koleżanki rodzily w tym roku i powiedzialy mi ze spodziewaly sie czegos gorszego, ze wcale az tak strasznie nie bylo, mowily ze nastawialy sie na nie wiadomo co, a tu taka mila niespodzianka bardziej od porodu, to sie boje pierwszych 2-3 tygodni po porodzie, czy sobie dam rade i jak to w ogole bedzie. musze przyznac dziewczyny ze zazdroszcze Wam meżów, chlopakow ktorzy razem z Wami czerpia radosc z zakupow czy z wybierania rzeczy dla dzidziusia, moj M niestety, powiedzial ze sie nie zna na tych rzeczach i zgadza sie na wszystko co tylko wymysle, w sumie powinnam byc zadowolona ze mam wolna reke ale wolalabym zeby jednak choć troszeczke ingerowal w to :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wpadłam ponownie do szmatexu na ul. Powstańców Śląskich (WAWA) i kupiłam kilka sympatycznych, mięciutkich ubranek. Jeśli któraś z mieszkanek Warszawy mieszka w okolicy bemowa to polecam już po raz kolejny wycieczkę do tego sklepu. Wybór jest ogromny. Kupiłam tam niedawno zimowy, ciepły śpiworek z rękawicami i bucikami za 25 zł. Większość ubranek nosi niewielkie ślady użytkowania, metki: Mothercare, Ladybird, Gap, Cherokee itepe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinka.............26.......Manchester.........28......CH. ...28.11.2011 Madzianietka.......27.......DolnyŚląsk..........18..... .........01.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska............30.....CH.....01.12. 2011 Szun.................25........Płock................29.. ....D......02.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin/Głogów.......18..... .........02.12.2011 Asia B!..............29.......k/Opole..............29.....D...... .02.12.2011 Mzelle83............28.......Warszawa..........29.....D. .......03.12.2011 Starbuck80.........31.......Warszawa...........29.....D.. ......04.12.2011 MLLO................29.......Kielce................18.... ..........05.12.2011 Nietoperek.........28.........Bielsko.............29....C H.......05.12.2011 agatka2305........24........Piotrków Tryb....28....D..........06.12.2011 tosieńka87.........24........Katowice...........28.....C H......06.12.2011 Dree.................27.......Poznań..............29.... .D........07.12.2011 barbera.............30.......Leszno..............29..... D........07.12.2011 olcik777.............28.......Kraków.............26..... .D.......09.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko.............23......D.......10.1 2.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań...............22.....D .......11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów................29.... .........12.12.2011 Asia1893...........28.......zachodniopomorskie..28....D.. ....12.12.2011 madziulinka........27.......uk....................23..... .........14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn...............16..... .........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań...............16.... ..........17.12.2011 Edith78.............33.......o/Warszawy.........27....CH. .....18.12.2011 MISIA ANULA.......28.......Kraków...............20.............18 .12.2011 anesska.............25.......Kraków..............20...D. ........18.12.2011 Ciężarówka 29....29.....KIELCE.................20....D.........18.12.20 11 Julita84............26....................Łódź........ ...........12 ..............19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn...............24....CH.. .....19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska...........26....C H......19.12.2011 Kasztanka1.........24.....Ruda Śląska..........27......D........23.12.2011 Millea...............34........Łódź.................22 ....D........24.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina.............22....C H?......24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce................27....D.. .......24.12.2011 Aska_G20..........23.......kujawskopomorskie..23..CH..... ..27.12.2011 Wiara_nadzieja..21.......Kędzierzynkoźle.....18........ ......28.12.2011 *aszja85...........26.......Kalisz..................26... .CH......28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz............26....D. .......28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin........ .....17..............29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa...........11........... ....29.12.2011 Tracja29...........29.......Lubin.................19..... ..........28.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny dawno już nie pisałam ale staram się Was czytać w wolnych chwilach :) na ostatnim usg pani doktor powiedziała że będzie na pewno córeczka :) Juleczka :) a więc druga córunia :) bardzo się cieszymy a najbardziej Amelka :) jeśli chodzi o kwestie butelek to z Amelka tez nakupowałam i dopiero się przydały od 5 miesiąca bo wtedy mój pediatra zalecił wprowadzanie pokarmów i płynów bo do 19 miesiąca karmiłam piersią z czego jestem bardzo dumna Amelka nam nie chorowała i myślę że mój pokarm miał na to wpływ :) polecam butelki LOVI mięciutki smoczek moja córka lubiła z niego pić :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale piszę na raty :) jeśli chodzi o poród to będę miała drugą cesarkę już jestem zapisana na 5.12 nie boje się w cale bo to nic strasznego :) do noska jak jest potrzeba to używam gruszki 9 :) jak Amelka miala 3 miesiące i miała katarem to pediatra polecił mi Katarek Aplikator do nosa do odkurzacze może to brzmi strasznie ale 2 dni i po katarze oczywiście woda morska do noska :) dla mnie osobiście najlepsza woda morska to disnemar i sterimar sprawdzone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, parę dni temu pisałam, że troszkę się zmartwiłam, bo moja ginka powiedziała (nie na podstawie usg), że dziecko rośnie, ale raczej jest/będzie małe. Dziś byłam na usg 3/4D i na początku lekarka też spojrzała na brzuch, podotykała i powiedziała, że wygląda na taki tydzień młodszy, ale stwierdziła "wszystko okaże się na usg" i co usg pokazało? Że dzidziuś ma główkę na 31t5d, brzuszek 29t5d, kość udowa 29t1d, a ja wg terminu OM mam dziś 28t2d. Szacowana waga 1479g, czyli ogólnie synuś na pewno nie jest za mały, a mój nieduży brzuch jest zmyłką:) Aha, Maleństwo ułożone jest główką w dół, mimo że mi często wydawało się, że jest w poprzek, w każdym razie te górki i grudki które czuję pod skórą, to jest dupka i/lub nóżki. Lekarka powiedziała, że jest małe szansa (i dobrze), żeby synuś zmienił pozycję, bo jest już za duży i ciężka głowa ciąży w dół. Aż się po wyjściu popłakałam z radości. Widzieliśmy jak Maleństwo pije wody, ziewa, pokazuje język, a ja nie mogłam się przestać śmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malii
Witam a jak u was z rozstepami drogie panie sa czy ich nie ma? w jakich miejcach ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozstępów na razie nie mam, może dlatego, że nie przytyłam gwałtownie, ani dużo, może dlatego, że taką mam "urodę", a może dlatego, że wcierany codziennie krem mi służy, a może dlatego, że mam szczęście, a może to mix wszystkich tych (lub części) czynników, a może po prostu jeszcze wszystko przede mną;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś z ciekawości poczytałam sobie o tych termometrach i jak się okazuje to może być kwestia firmy i modelu (my mamy baby ono i jest beznadziejny). Takie też opinie ma w internecie, szczerze nie znalazłam żadnego pozytywnego komentarza. Może te szpitalne są dokładniejsze? Czulsze? My mamy jeden elektroniczny ale taki zwykły pod pachę czas pomiaru około 30 sekund i zwykły rtęciowy. Osobiście najbardziej ufam rtęciowemu ale jakoś nie wyobrażam sobie mierzenia nim temperatury maluszkowi. Co do mikrofali to ja tak naprawdę nauczyłam się korzystać w USA bo wcześniej podobnie uważałam że lepsze i smaczniejsze jest przygotowywane w tradycyjny sposób. Ale tam żyło się na tyle szybko że szkoda czasu było na stanie przy garnkach i już tak mi zostało. Tam to nawet mleko na polski budyń zagotowywało się w mikrofali po czym przelewało się do garnka i dogotowywało na kuchence. Sama nie wiem ... Mam mieszane uczucia co do korzystania z dobrodziejstw 21 wieku, ale czy można przed nimi uciec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. a ja wróciłam od lekarza. lekarz spojrzał na moje wyniki które ledwo ledwo trzymają dolny pułap normy jeden nawet poniżej i stwierdził że nie ma się do czego przyczepić (i mnie zdziwko chwyciło) potem patrzy na wyniki moczu i mu mówię że mnie pęcherz boli i też mówi że póki co jest dobrze (????????????) mówię mu o tym swoim nieszczęsnym swędzeniu - pierwsze pytanie czy zmieniłam proszek - czy zmieniłam kosmetyki - czy może zjadłam coś innego niż zwykle mówię mu że nie to się trochę zmartwił po czym mówi że póki co mam się nie przejmować (a odchodzę od zmysłów) i że zobaczymy później :/ i jakby mi się nasiliły objawy to mam się zgłosić wcześniej a tak to nie moim przeziębieniem też się nie przejął - bo przecież nie mam temperatury czyli wyszło na to - CZŁOWIEKU LECZ SIĘ SAM gdyby nie to że od 4 roku życia jestem pod kontrolą nefrologa i że nie jedną rzecz na ten temat wiem i sobie radzę rzeczywiście sama z zapaleniami pęcherza to bym go chyba dziś zezwała na kaszel i katar też oczywiście swoje metody bo nic innego mi nie pozostało na braki w wynikach krwi też przyszło mi się samej ratować wprowadziłam ostrą dietę żelazową i zobaczymy czy to coś da oczywiście na swędzenie też póki co muszę sobie radzić sama nie dał mi skierowania na badania prób wątrobowych nawet nie wspomniał o nich żal mu było chyba wypisać skierowanie za 24zł więc zrobiłam sobie sama jutro wyniki - oby dobre i żeby to rzeczywiście było jakieś uczulenie a jak będą złe i jak mu je pokażę i oleje temat to zmieniam z miejsca lekarza dziś to normalnie dostał ode mnie taki minus że szkoda gadać!!!!!!!! wyszłam nieźle wkurzona z wizyty a do tej pory było wręcz idealnie (chyba za idealnie :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra wygadałam się już mi lepiej :) co do pępka to mój już od chyba 2 miesięcy jest jak Mount Everest mojego brzucha :P mąż się śmieje że przynajmniej nie mam problemów z myciem bułeczki (bo wygląda identycznie jak bułeczka kajzerka :P) rozstępy to niestety mam :/ mimo smarowania chyba taka moja uroda :) a dokładnie na piersiach - bo mi spoooooooooro urosły i to w szybkim czasie i na jednym pośladku :) drugi nie tknięty może to dlatego że śpię ciągle na lewym boku i źle krew tam krąży - hehehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny , ależ się rozpisałyście :) a ja się dzisiaj zapisałam do szkoły rodzenia :) rusza 12 października i teraz już na 100 % pójdę bo M mi obiecał, że wygospodaruje ten jeden dzień w tygodniu , żeby szybciej wrócić :) co do mokrofali też nie jestem za i nie mam jej i nie zamierzam kupować , a podgrzewacz i tak mi się przyda , bo jak wspominałam najbardziej zależało mi na podgrzewaniu w podróży , a w przyszłym roku trochę powakacjować z małą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aszja, no dziwne z tym lekarzem, ale może faktycznie on ma rację i nie ma się czym martwić? Może ewentualna cholestaza wyszłaby też w podstawowym badaniu moczu i krwi? Kurczę, mogłaś dopytać, ale wiadomo, jak to jest u lekarza, pewnie po pierwsze nie spodziewałaś się z jego strony takiej "olewki" i to Cię wybiło z rytmu, a po drugie stres robi swoje i największy pyskacz może zapomnieć języka w gębie:) Dobrze, że zrobiłaś te badania na własną rękę. Ja często w ciąży mam niektóre wyniki krwi na granicy lub trochę poza normą, ale zarówno lekarka jak i oglądająca je położna mówią, że jest OK i ja im wierzę, bo ponoć w ciąży są inne normy i pewnie odchylenia są w normalne, ale to oczywiście musi ocenić lekarz. Ale np. na wyniki mogące wskazywać na zagrożenie anemią moja lekarka zawsze reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aszja najważniejsze, że wszystko jest dobrze :) u mnie też przeważnie morfologia dziwnie wychodzi , albo czegoś jest za mało albo za dużo a lekarz zachwyca się jakie super wyniki , więc nie zawsze te przedziały odzwierciedlają to co powinno być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby tak było z tą morfologią dla mnie to ona jest kiepska bo zawsze to miałam taką jakbym w składzie z żelazem pracowała :) a tak apropo wejdę na temat witamin czy któraś z was używa Femibion Natal Classic??? bo obecnie używam pharmaton matruelle ale trochę mi po nich nie dobrze i muszę je przyjmować tuż przed snem i zastanawiam się czy je zmienić na femibion bo mają podobny skład a już nie dopytałam lekarza jakbym nie zrobiła sama tych badań to bym się nerwowo wykończyła ja tam wole mieć czarno na biały napisane że to nie to i odetchnąć z ulgą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie z tym wynikiem moczu to nie wiem czy tak pokazuje jakby co??? a nigdzie w prost tego nie napisali a im więcej czytałam tym bardziej się denerwowałam więc wolałam nie czytać za dużo i tak to co przeczytałam nie było zbyt fajne no a w wyniku moczu miałam wykazaną w niewielkiej ilości bilirubinę więc to mnie też zmartwiło bo ją się właśnie bada też ale z krwi do jutra wytrzymam dziś spacer wieczorny dla odprężenia i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbera dzięki chyba też się skuszę jak mi się te skończą niby czekoladowy smak i kwasy omega i w ogóle no ale fakt cena też może powalić a podczas śniadania na bank nie jestem w stanie ich brać bo mi pół dnia jakoś niedobrze może po femibionie bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×