Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Zuzka zapytaj o Mustelę proszę, oni mają właśnie takie fajne te rzeczy do kąpieli i skłaniam się ku nim w sumie, ale jakbyś miała okazję zapytać to byłabym wdzięczna - zresztą widzę, że jesteś w temacie zorientowana, może wejdź na stronę www.mustela.pl i poczytaj, co? Dałabyś znać co sądzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosienka87
Hej dziewczyny, czy konsultacje internistyczna i dentystyczna jest obowiązkowa? Mam założony pessar i nigdzie nie mogę chodzić, osttatnio zapomniałam spytać lekarza. Termin cesarki mam na 30 listopada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow jak wy dużo wiecie o kosmetykach i pielęgnacji dzidziusia. Ja staram się nie dać zwariować. Myślę że jak już będzie dzidziol z nami będę podejmować decyzję jakie kosmetyki mu są potrzebne. Bo skąd mam wiedzieć jaką będzie miał skórę i czy będzie mu cokolwiek potrzebne. Poza tym z własnego doświadczenia obawiam się kupowania dużych opakowań bo nie wiem czy dana rzecz nie będzie uczulać mojego maluszka.Sama jestem alergikiem i moja skóra poza żelem pod prysznic, szamponem i mydła innej chemii nie uznaje. Dlatego wybrałam się któregoś dnia w rajd po aptekach i pozbierałam różne próbki kosmetyków i może to nie jest wygodne przy użyciu ale wolę w ten sposób sprawdzić iż wydać fortunę na rzeczy których nie będę używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzkaa i tak mam miec cesarke bo mam już zmiany w dnie oka no i do tego ta dośc mocna wada... ale okulista powiedział że papiery mi wypisze jak bedzie miał komplet badań, jakieś pandoskopia, usg, pole widzenia itp. Może zrobi wyjątek i w sobote mi wypisze papiery jak bede z nim rozmawiac a na wizyte umówie się na tego 19 XI, zdążę to zdąże, nie to nie. Zresztą w piątek ide do lekarki to zobaczymy w jakim stanie mam szyjke. Odnośnie dentysty poleczyłam zęby ale mam kilka malutkich do leczenia między zebami na łączeniach, no i niestety 6 do kanałowego ale nikt mi tego w ciąży nie zrobi bo musze mieć prześwietlenie. O tyle ja mam problem że dentystką nasza jest ciocia mojego G która mieszka w Nowym Sączu i lekarka mi nie pozwoliła jechac już do niej. Także nawet po podpis nie da rady..:( ale chyba i bez podpisu i tak mi pozwolą urodzić, zresztą nikt nie mowił do tej pory że to jest obowiązkowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figazmakiem ja mam wadę -8D i to zaczeła mi się od 10rż wiec już długo. Ale sadzę że jak ktoś jakiekolwiek nosi okulary to powinien iść sprawdzić bo to nie tyle chodzi o wielkośc wady ale o ciśnienie w oku, o zmiany w dnie oka itp. U mnie okulista chce też sprawdzić np. pod kątem jaskry. Lepiej się do okulisty przejść bo problemy z oczami są jednym ze wskazań do cesarki, poniewaz poród jest zbyt dużym wysiłkiem. Nie chciałabym miec problemów przez poród, już trudno wolę się na tą cesarke zdecydowac niż potem płakać że czegos nie sprawdziłam. A jednak oczy to oczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka mi lekarz nic nie mówił, że mam iść do internisty, dentysty i okulisty.Nawet nie każe mi się kuć na każdą wizytę tylko co drugą. jeśli chodzi o kosmetyki to sama nie wiem jakich będę używała. Z początku myślałam o Oilatum ale jak tak czytam, że lekarze odradzają to już sama nie wiem. Z drugiej strony u mnie w szkole rodzenia położna mówiła, że jak kogoś cena nie przeraża to spokojnie można szkraba kąpać w Oilatum. Czy wam też mówiono, że noworodki powinno się kąpać tylko 3 razy w tygodniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W szkole rodzenia mówili żeby codziennie, ale koleżanka poleca co drugi dzień - czyli w sumie trzy razy w tygodniu. Mimo to w dni w których nie kąpie wyciera dziecko wilgotną pieluchą terową i naciera oliwką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szun, mnie się też kiedyś "podobała" ta seria z Mustella, ale jak spojrzałam na skład, to nie podoba mi się z nich te "PEG' i Propylene Glycol, nie wiem, czy to są "te" PEGi, którymi straszą na różnych stronach, czy inne. Może to nic groźnego. Ja się nie znam, a szkoda. Mogę zapytać o Mustelę, jak nie zapomnę. Myślę, że to nie jest też tak, że jak jakiś lekarz/położna poleci jakiś kosmetyk/środek, to jest to jedyny słuszny, przecież oni nie znają wszystkich kosmetyków i nie uczą się ich składów na pamięć, mają pewnie parę "faworytów" i parę na czarnej liście a o resztę trzeba pewnie pytać i samemu im pokazać. Julita ma też dobry sposób, te próbki, co jednemu zaszkodzi, innemu pomoże, choć na pewno są środki, które ewidentnie zawierają wątpliwe substancje i jak nawet żadnych skutków ubocznych nie widać, to nie znaczy, że ich nie ma, że skóra/organizm nie chłonie jakiś szkodliwych substancji, a wyjdzie to dopiero po czasie i nie bezpośrednio. Dziewczyny, nie mam pojęcia, czy te konsultacje są obowiązkowe, nie wiem też, dlaczego ja to mam na karcie, a Wy nie. Podejrzewam, że jakby to było aż tak bardzo ważne, to Wasi lekarze o tym by powiedzieli, poza tym przecież nie wyrzucą Was chyba z porodówki, bo nie macie jakiegoś wpisu:) Z resztą, czasem kobiety rodzą wcześniej i nawet jakby chciały mieć wpis, to mogą nie zdążyć, a dziecko urodzić trzeba:) Wydaje mi się, że takie wymagania, to jest taka dodatkowa troska o pacjentkę, niektórzy lekarze może bardziej się "martwią", a inni mniej. Na pewno jest to jakieś dodatkowe "zabezpieczenie", a nóż widelec ktoś coś ma z sercem np., a sam o tym nie wie, coś ciąża uaktywniła, ale pewnie takie przypadki są rzadko, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nietoperek33 - dzięki :) Mnie też ginekolog wysłała do internisty i do stomatologa, wpisali mi się z tyłu karty w rubryce uwagi, dali pieczątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam od lekarza, szyjka dalej zamkniętai nie skróciła się więcej więc spoko. Główka przestała napierać i powiedział że spokojnie donoszę. Jeszcze przez 2 tygodnie muszę leżeć a potem mogę sobie pozwolić na minimum ruchu. :) Mały waży 2246 g :) i nogi w dalszym ciągu długaśne i wyprzedzają resztę o 2 tygodnie :) Zakupy w rossmanie zrobiłam i ta seria babydream strasznie tania jest, aż się zdziwiłam. Co do kąpania maleństwa to ja jakoś tak sceptycznie podchodzę do tych nowinek typu kąpiel co 3 dni. Ja będę kąpać codziennie bo: - kąpiel odpręża i relaksuje - codzienna kąpiel to taki rytuał przed snem tworzy rutynę i maleństwu łatwiej złapać rytm dnia - jakbym się miała powycierać chusteczkami zamiast wykąpać to by mnie szlag trafił, zresztą woda dotrze wszędzie, we wszystkie fałdki, a takim wycieraniem coś można pominąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pączku, to super, że wszystko super:) Tak w ogóle to umknęło mi, że coś tam poza cukrzycą Ci się działo, za dużo osób tu pisze, za dużo tematów, czasem więc się gubię, więc jakby co, przepraszam za gafy:) Co do kąpania, to podpisuję się pod Twoją wypowiedzią, lepiej bym tego nie ujęła, ale oczywiście każdy robi, jak uważa. A kosmetyki z Rosmanna może dlatego takie tanie, że może mają prosty (a przez to może korzystny skład), poza tym może oszczędzają kasę na reklamie, marketingu, a inne firmy pompują kasę w budowanie wizerunku. To takie moje gdybanie, jak jest naprawdę, nie wiem. Dziewczyny, robicie coś takiego jak babyshower? Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzkaa tak to jest za dużo tu mamy dolegliwości na forum żeby wszystko spamiętać :) co do kosmetyków to na pewno reklamy i cełe te akcje marketingowe podwyższają cenę. a i zapomniałam napisać że gin wysnaczył mi termin cesarki. tzn jeszcze mogę sobie wybrać między 30.11 a 1.12 na wizucie przedporodowej już się muszę określić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak będę mogła wybrać to koniecznie chce grudzień a właśnie 1-go to najlepiej bym chciała. A w andrzejki nieee ;-) Super że szyjka się trzyma, ją się dowiem w piątek Złożyliśmy lóżeczko i masakra..nie będzie za bardzo miejsca w pokoju :-( musimy schować moja szafke nocną i dać w jej miejsce to będzie trochę lepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecie ze jak
sie kupuje kosmetyk dla dziecka typu oilatum to juz nie powinno sie dziecka oliwkowac, bo ten plyn zawiera parafine i to juz wystarczy, skora dziecka tez nie moze znosic bomby kosmetycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka pisalas o kosmetykach numisa-sa rewelacyjne dla dzieci i doroslych z problemami skórnymi (atopwe zapalenie, łuszczyca-wiem,ze te osoby stosują kosmetyki tej firmy, bo są tanie w porownaniu z podobnymi preparatami z np.vichy), ale dla noworodka mimo wszystko bym ich nie uzyła kąpiele - codzinnie...pupcie odświeżyć, a nie tylko przetrzec po kazdej zmianie pieluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietoperek, dzis bede pytrała swoja ja rodzimy i ewentualna cesarke tez bym chciala w grudniu...listopad mi sie źle kojarzy...a grudzien to juz swiateczny klimat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, ja o tym "Numisie" usłyszałam od lekarki pierwszy raz. Nie mam o tym zdania. Ja mam AZS i u mnie świetnie się np. sprawdza mydło Nivea Baby. Dziewczyny, pod pewnym względem trochę Wam zazdroszczę tej cesarki:) Macie kontrolę nad sytuacją, a poród siłami natury to wielka niewiadoma:) Pączku, gdzie będziesz mieć tę cesarkę? W Escu? A Ty Nietoperku? Umawiacie się z jakimś konkretnym lekarzem na tę cesarkę, czy po prostu na dzień i kto wtedy będzie, to będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka, u mnie stostują 2 znajome. jedna na sobie, druga na 7 letnim dziecku. Znikają wszelkie dolegliwości, ale skóra jak skóra- z czasem sie przyzwyczaja i robią przerwę od numisa...ale jesli np.szmpon kostuje 15 zł/200ml, a z innej firmy ok.40zł/200ml to robi różnice. Zawiera on duuuuuzo mocznika, dlatego bałabym sie stosowac go u noworodka. Poszukam jakies mydełko...ale dlla "starszaków" z kłopotami skórnymi numis jest rewelacyjny...i jest super maść na popękane pięty (nawet jak juz są głębokie bruzdy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzkaa cesarkę będę miała w esku. 14.11 mam wizytę przedporodową, to się dowiem wszystkich szczegółów. Zabieg zrobi mi mój lekarz prowadzący, no chyba że coś mnie wcześniej złapie i akurat ktoś inny będzie na dyżurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pewnie wyląduje w wojewódzkim - mam do niego tylko ok 1km :D Moja lekarka nie pracuje w żadnym szpitalu czy klinice wiec pod tym kątem nie moge wybierać. W esku jakoś dziwnie mi że tak szybko do domu wywalają, choć też przez pewien moment o nim myślałam :) Ja muszę załatwić tego okuliste, wtedy się wybiore do szpitala i wszystko dopiero mogę ustalać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ale Wam zazdroszcze ze wiecie juz konkretnie kiedy bedziecie miec porod tak konkretnie juz ja nadal niewiem czy bede miec cesarke bo cisnienie po tabletkach unormowalo mi sie i pani doktor chce abym uniklela tego niewiem jak Wy ale ja mam juz dosc tego czekania a tu jeszcze troszke czasu zostalo.mam pytanie a jak u Was z wizytami jak czesto teraz przy koncowce je macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wizyt to ja mam co trzy tygodnie, wiec mialam dzisiaj i 14 mam ostatnia wizyte. Ale własnie co do dzisiejszej mojej wizyty u gina to mam pytanie: czy ktoras z Was po badaniu ginekologicznym krwawilyscie troche? bo jak mi dzisiaj sprawdzal szyjke i poszlam pozniej do lazienki to wkladke mialam zakrwawiona i byl nawet taki duzy skrzep, musze przyznac ze mnie to zaniepokoilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinka.............26.......Manchester.........28...... CH. ...28.11.2011 Madzianietka.......27.......DolnyŚląsk..........18..... ... ......01.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska............34......CH.....01.12. 2011 Szun.................25........Płock................34.. .....D......02.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin/Głogów.......18..... .. .......02.12.2011 Asia B!..............29.......k/Opole..............33.....D...... ..02.12.2011 Mzelle83............28.......Warszawa..........32.....D.. .. ....03.12.2011 Starbuck80.........31.......Warszawa..........34.....D... .. ..04.12.2011 Nietoperek.........28.........Bielsko.............33....C H.......05.12.2011 agatka2305........24........Piotrków Tryb.....34....D..........06.12.2011 tosieńka87.........24........Katowice...........33.....C H.. ....06.12.2011 Dree.................27.......Poznań..............29.... .D. .......07.12.2011 barbera.............30.......Leszno..............29.....D ... .....07.12.2011 olcik777.............28.......Kraków.............26..... .D. ......09.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko.............23......D........10. 12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań...............22.....D ... ....11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów...............29..... ... ......12.12.2011 Asia1893...........28.......zachodniopomorskie..33....D.. ... .12.12.2011 madziulinka........27.......uk....................23..... ... .......14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn...............16..... .........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań...............16.... ..........17.12.2011 Edith78.............33.......o/Warszawy.........32....CH. .. ..18.12.2011 anesska.............25.......Kraków..............20...D. .........18.12.2011 Julita84............26........Łódź.................12. ..............19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn...............24....CH.. .....19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska........31....CH.. . ..12/19.12.2011 Kasztanka1.........24.....Ruda Śląska..........33......D........21.12.2011 Millea...............34........Łódź.................22 ....D........24.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina.............22....C H?......24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce........30....D...+1 0,5kg. ...24.12.2011 Aska_G20..........23.......kujawskopomorskie..30..CH..... ..27.12.2011 Wiara_nadzieja..21.......Kędzierzynkoźle.....18........ . ...28.12.2011 *aszja85...........26.......Kalisz..................30... ..CH......28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz............30...D ... .....28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin........ .....17..............29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa........30....CH.. .cc.19.12.2011 Tracja29...........29.......Lubin.................19..... .........28.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinka.............26.......Manchester.........28...... CH. ...28.11.2011 Madzianietka.......27.......DolnyŚląsk..........18..... ... ......01.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska............34......CH.....01.12. 2011 Szun.................25........Płock................34.. .....D......02.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin/Głogów.......18..... .. .......02.12.2011 Asia B!..............29.......k/Opole..............33.....D...... ..02.12.2011 Mzelle83............28.......Warszawa..........32.....D.. .. ....03.12.2011 Starbuck80.........31.......Warszawa..........34.....D... .. ..04.12.2011 Nietoperek.........28.........Bielsko.............34....C H.......05.12.2011 agatka2305........24........Piotrków Tryb.....34....D..........06.12.2011 tosieńka87.........24........Katowice...........33.....C H.. ....06.12.2011 Dree.................27.......Poznań..............29.... .D. .......07.12.2011 barbera.............30.......Leszno..............29.....D ... .....07.12.2011 olcik777.............28.......Kraków.............26..... .D. ......09.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko.............23......D........10. 12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań...............22.....D ... ....11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów...............29..... ... ......12.12.2011 Asia1893...........28.......zachodniopomorskie..33....D.. ... .12.12.2011 madziulinka........27.......uk....................23..... ... .......14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn...............16..... .........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań...............16.... ..........17.12.2011 Edith78.............33.......o/Warszawy.........32....CH. .. ..18.12.2011 anesska.............25.......Kraków..............20...D. .........18.12.2011 Julita84............26........Łódź.................12. ..............19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn...............24....CH.. .....19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska........31....CH.. . ..12/19.12.2011 Kasztanka1.........24.....Ruda Śląska..........33......D........21.12.2011 Millea...............34........Łódź.................22 ....D........24.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina.............22....C H?......24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce........30....D...+1 0,5kg. ...24.12.2011 Aska_G20..........23.......kujawskopomorskie..30..CH..... ..27.12.2011 Wiara_nadzieja..21.......Kędzierzynkoźle.....18........ . ...28.12.2011 *aszja85...........26.......Kalisz..................30... ..CH......28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz............30...D ... .....28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin........ .....17..............29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa........30....CH.. .cc.19.12.2011 Tracja29...........29.......Lubin.................19..... .........28.12.2011 Ja mam wizyte w piatek 28 a potem 18.11 i to chyba będzie ostatnia ;) Dziś pozamawiałam w końcu resztę kosmetyków, koszule dla mnie i podkłady.. Zostały w zasadzie same grubsze rzeczy: wózek, foltelik, przewijak, materacyk i pościel :) no i pranie i prasowanie ale cos się zabrac nie mogę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie pakuję torbę szpitalną dla mnie i jakiegoś mam doła:( Strasznie dużo miejsca to wszystko zajmuje, do tej torby nie zmieszczą mi się już rzeczy dla dziecka, a i tak biorę do niej np. tylko jedną paczkę tych wielkich podpasek, drugą potem dowiezie mi mąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzkaa a Ty gdzie w końcu bedziesz potomka na świat wydawać bo już się pogubiłam ;) Ja jeszcze o pakowaniu nie myslałam ale może rzeczywiście wyciagnę choć jakieś torbisko i powrzucam to co już mam ;) I tak nie mam co robić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzzka witaj w klubie bo ja też się za to wzięłam , ale na razie robię kupkę na półce tzn. podpachy , kosmetyki a jutro pomyślę nad ciuszkami dla małej , bo w sumie do szpitala nie muszę nic brać , ale na wyjście przygotuję bo M się pewnie zamota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinka.............26.......Manchester.........28...... CH. ...28.11.2011 Madzianietka.......27.......DolnyŚląsk..........18..... ... ......01.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska............34......CH.....01.12. 2011 Szun.................25........Płock................34.. .....D......02.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin/Głogów.......18..... .. .......02.12.2011 Asia B!..............29.......k/Opole..............33.....D...... ..02.12.2011 Mzelle83............28.......Warszawa..........32.....D.. .. ....03.12.2011 Starbuck80.........31.......Warszawa..........34.....D... .. ..04.12.2011 Nietoperek.........28.........Bielsko.............34....C H.......05.12.2011 agatka2305........24........Piotrków Tryb.....34....D..........06.12.2011 tosieńka87.........24........Katowice...........33.....C H.. ....06.12.2011 Dree.................27.......Poznań..............29.... .D. .......07.12.2011 barbera.............30.......Leszno..............34.....D ... .....07.12.2011 olcik777.............28.......Kraków.............26..... .D. ......09.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko.............23......D........10. 12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań...............22.....D ... ....11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów...............29..... ... ......12.12.2011 Asia1893...........28.......zachodniopomorskie..33....D.. ... .12.12.2011 madziulinka........27.......uk....................23..... ... .......14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn...............16..... .........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań...............16.... ..........17.12.2011 Edith78.............33.......o/Warszawy.........32....CH. .. ..18.12.2011 anesska.............25.......Kraków..............20...D. .........18.12.2011 Julita84............26........Łódź.................12. ..............19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn...............24....CH.. .....19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska........31....CH.. . ..12/19.12.2011 Kasztanka1.........24.....Ruda Śląska..........33......D........21.12.2011 Millea...............34........Łódź.................22 ....D........24.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina.............22....C H?......24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce........30....D...+1 0,5kg. ...24.12.2011 Aska_G20..........23.......kujawskopomorskie..30..CH..... ..27.12.2011 Wiara_nadzieja..21.......Kędzierzynkoźle.....18........ . ...28.12.2011 *aszja85...........26.......Kalisz..................30... ..CH......28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz............30...D ... .....28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin........ .....17..............29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa........30....CH.. .cc.19.12.2011 Tracja29...........29.......Lubin.................19..... .........28.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×