Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

u nas kupa żółta a też biorę żelazo Olcik jak mała ? ładnie przybiera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do koperku z kminkiem już się przyzwyczailam :-D rarytas to nie jest ale Kubuś tak dużo po tym purka że aż miło i przestał podplakiwac :-) Dokładnie Zuzkaa chodzi o jelenia :-P kilka kąpieli krochmal+mydlo do tego smarowanie kremem oilatum i wysypka prawie zeszła a skóra jest o wiele gladsza :-) Cebion pediatra kazala dawać dopiero jakby się pojawił katarek więc na razie nie dawalam. Wit D i K daje w 1 kapsulce i na razie nie mamy problemu z podawaniem :-) Pralka z rzeczami Kubusia idzie 1-2x na tydzień..jak coś mało ubrudzi to od razu przeplukuje i susze, kupka rzadko coś ubrudzi, najwięcej moje mleko i ulewanie. Wczoraj byliśmy na bioderkach (Zuzkaa :-* ) i z nimi wszystko ok ale Kubuś ma lekki przykurcz szyji, tzn częściej obraca główkę w prawo i wygina ciało w literę C. Spowodowane jest to pozycją w brzuchu. Musimy go tak układać żeby jak najwięcej patrzył w lewo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietoperek: Młoda tez częsciej odwraca głowe w jedna stronę, staram się ja odwracać na drugą stronę le_soleil : Mleko na buzkę nie slyszalam o takim sposobie, ale zaszkodzić przecież nie zaszkodzi, w sumie po karmieniu i tak połowę buzi ma w mleku :) kupiłam dziś kminek, średnio to smakuje ale jak ma pomóc to i olej mogę pic :) 6 doba bez kupy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki ma być ten kminek... taki w ziarnach jak do bigosu :) czy jakis mielony? :) Bo ja do herbaty koperkowej wrzucalam pół łyżeczki tych ziarenek... ale znowu gdzies czytałam ze do herbaty zmielony a jak w ziarnach to trzeba pogotowac... juz sama nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepie po 6 tyg. - szczepionką 5+1 tylko nie pamietam nazwy chyba na "i" się zaczyna (tak mi poradziła polozna). Co do dodatkowych to nie wiem jeszcze... opinie sa tak podzielone ze jestem rozarta... ehhh Pranko ok co 3 dni... ale pełna pralka... moja mała uwielbia robic kupy jak sie ja przebiera i lezy z golym tylkiem.. rozrzut jest niesamowity wtedy hehe :> Tez uzywamy odkładow jednorazowych hartmanna na łóżko... najlepiej sie sprawdzaja i chociaz tego prac nie trzeba... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nietoperku ja tez zauważyłam ze mała mi sie czesciej wygina w jedną strone i odchyla glowę do tyłu... hmm trzeba jakies masaże uskuteczniac czy tylko przekladac na drugą stronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nasz Mały też bardziej chyba obraca głowę w prawo i też trochę się wygina w C i też nam powiedziała położna, że to od pozycji w brzuchu i też się staramy go korygować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff czyli to praktycznie norma u każdego dzieciaka z tym ulozeniem i odchylaniem, a czlowiek juz sie czegoś dopatruje :) z kminkiem to nie wiem, kupilam i mielony i caly, nie wiem ktory lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja daję mielony kminek ..bo taki mam, niecałe pół łyżeczki na kubek :) Szczepimy w 6tyg i 6 dniu (w czwartek) ale dalej nie wiemy czy tymi bezpłatnymi czy płatnymi :( z dodatkowych bierzemy tylko pneumokoki. Odnośnie tego przekręcania to jeśli dziecko samo przekręca na tą drugą stronę to jest nieźle, to powinno samo przejść tylko trzeba mu tą "złą" stronę zastawiać. A jeśli samo nie przekręca a gdy ktoś to chce zrobić i go to boli to już jest gorzej i wymaga rehabiltacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbera, Mała do niedawna przybierała świetnie jak na wcześniaka, a ostatnio jakiś zastój. Teraz 3700 waży. A to żelazo to nie ja biorę, tylko Mała:) Dziewczyny, ja chodzę na rehabilitację i ogólnie dużo czytam i pytam o poprawną opiekę i pielęgnację maluszka, która nie dotyczy tylko dzieci rehabilitowanych, ale ogólnie wszystkich. Powinno się pilnować, aby dziecko leżało we wszystkich pozycjach- na pleckach, brzuszku, boczkach. Podchodzić do łóżeczka dziecka raz z prawej, raz z lewej strony. Nosić raz na jednej, raz na drugiej ręce itd. To są takie prozaiczne czynności, ale zapobiegają wielu złym nawykom dziecka. Nie powinno się również w pierwszych miesiącach nadużywać noszenia dziecka w zbyt spionizowanej pozycji. Nie chodzi tylko o główke, ale np o obciążenie bioderek. Takie male dziecko nie do końca tez radzi sobie z siłami grawitacji:) Są nawet techniki poprawnego przebierania malca, które sprzyjają harmonijnemu rozwojowi i sprawiają, że te czynności są dla dziecka przyjemniejsze:) Najważniejsze rzeczy są tu: http://chomikuj.pl/pianistka/Ksiazki/PAWE*c5*81+ZAWITKOWSKI+-+Poradnik+opieki+i+piel*c4*99gnacji+ma*c5*82ego+dziecka,99799101.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem, że dla dziecka wszystko, ale z kminkiem bym nie dała rady, mam naprawdę odruch wymiotny i mimo najszczerszych chęci nie mogę się przemóc:) Ale dziś u nas zima, niby fajnie i pięknie, ale boję się, że zostanę uwięziona w domu, bo nie dam rady z wózkiem po takim śniegu się przedzierać. Dziś zaliczyliśmy pierwszy spacer po śniegu i w trakcie sypania, ale jutro już chyba tego śniegu będzie za dużo:( W ogóle złości mnie czasem fakt, że jest zima, takie ubieranie Maluszka w ciepłe rzeczy jest męczące, ja spocona, dziecko spłakane a na zewnątrz i tak dłużej nie można pobyć, więcej ubierania i rozbierania niż samego spaceru:( Szkoda, że nie jest na tyle ciepło, że ubieramy pajacyka, bierzemy kocyk i wio na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzkaa ale za to w lato dzieci będą już większe, można z taki mbobaskiej już w ogrodzie na kocu posiedzieć, no i na czas wprowadzania nowych pokarmów, wszystko świeże jest, może nawet z własnego ogródka. A poza tym lepiej zimę spędzić w gondoli niż w spacerówce, bo mniej przewiewna i nie tak łatwo przeziębić malucha Po herbatce na lepsze trawienie kupy brak, za to jest wysypka na buźce :( Mój też ma ulubioną jedną stronę do spania Na szczepienia zdecydowałam się też na te 5 +1 do tego pneumo co do reszty jeszcze nie wiem. Poradzę się co na to nasza nowa pediatra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, w lato będą już siedziec, czy bawić się jakimis zabawkami kocyk i na dworek :) w ogole dlużej można będzie siedzieć na dworze w sumie to i tak mialysmy farta w tym roku z pogodą, bo tak długo utrzymuje się pogoda na plusie, i można wyjść równie dobrze od początku grudnia mogłoby dzień w dzień padac i być grubo na minusie a u nas: tydzien bez kupy, chyba pojdzie czopek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ostatnio robi kupę dokładnie co 3 dni i dokładnie o 3 w nocy :o wczoraj w końcu pojawił się jakiś normalny kolor, więc te probiotyki zaczęły działać. Dziś zaliczyłam pierwszy spacer w minusowej temperaturze. Mały grzecznie spał nie straszne mu było -4. No i wózek całkiem fajnie poradził sobie w śniegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebion multi stosuję, a raczej staram się bo podanie tego dziecku to jest koszmar :/ My też używamy takich podkładów jak w szpitalu, super sprawa, jak się zabrudzi to sru do kosza i nie ma problemu :) Pranie robimy srednio raz dziennie. Mała nie brudzi duzo wiec jest ok :) Ile dajecie tego kminku do herbaty? takiego w ziarenkach? A moge go zmielic czy taki mielony mozna gdzies kupic? U nas wysypka na policzkach przerodzila sie w takie placki troche suche, a wysypalo za uszami i na brodzie. Myje ja woda przegotowana i smaruje alantanem. Czasem daje mleczko do wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez daje od poniedzialku dicoflor i kupa wrocila do normy ale taz troche zmniejszylam jej dawke zelaza i w sumie nie wiem w czym zasluga tej ladniejszej kupki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po szczepieniach, zważona, zmierzona - wszystko ok waga 4820g co do kupki - to nic szczegolnego sie nie dowiedziałam, ze niektore dzieci tak maja, że moge sprobowac bio gaji, czy rumianku dostalismy skierowanie na usg brzuszka, w razie czego i tyle :( podpytam się następnym razem o te probiotyki a kminku dziewczyny pisaly ze daja pol lyzeczki mielonego i tyle tez ja dosypuje do herbaty z kopru mielony - jako przyprawa, wiec w kazdym super/hiper dostaniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
hej, ja mielony kminek (1/2 łyżeczki) popijam poprostu herbatą. Widzę, że dzidzi duż łatwiej się wypróżnić. Dobry też jest majeranek, oregano i bazylia. Te zioła można jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak u Was z rytmem dnia? Tyle sie slyszy i czyta o tym że powinny być stałe pory czynności, karmienia, spacerów, zabawy... tylko nie wiem czy już? U nas Kubus czasem je co 3h czasem co 1,5h i nie ma szans go zając tyle żeby wytrzymał dlużej bo jest wrzask..Spacer- czasem wyjde o 13 a czasem o 16, wszystko zależy kiedy zje, a moze czkawke dostanie, uleje mu sie itp A jak nie ma pogody i nie wychodzimy? Kąpiel - najchętniej kąpalibysmy go 19-20 ale jak go tak wykąpiemy to mu sie nie podoba ;) niby po karmieniu uśnie albo i nie :P co chwile sie budzi, wierci, marudzi, ulewanie, czkawka i suma sumarum twardo usypia ok 1-2, budzi sie na jedzenie co 3h i rano 6-7 po spaniu. A za to jak go wykąpiemy o 22 (wiem - za późno) to ładnie usypia w 10minut po jedzeniu, twardo śpi, budzi sie co 4-5h, wstaje zadowolony ok 11 :) Podejrzewam że to przeze mnie bo taki rytm spania miałam w ciązy ;) Jak u Was/ a moze jeszcze nasze dzieciaczki sa za małe na stały rytm godzin a chodzi tylko o powtarzanie czynności mniej wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas jest jeden wielki chaos. Raz śpi prawe całą noc z przerwami na jedzenie. Innym razem obudzi się o 1 i nie śpi do 4-5 Na spacery wychodzę między 12 a 15, kąpiel między 18 a 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas spacer w miare o stalej porze: 13-14ta kapiel: ok 19tej ale i tak to sie ma nijak do pory zasypiania :) niby je co 3 godziny albo rzadziej (w nocy) ale dochodzi do tego mnostwo placzu i stekania, wiec zapomnij o spaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My kapiemy kolo 21. Spacer kolo poludnia. U nas tez chaos bo mamy mnostwo lekarzy, rehabilitacje i to nam dezorganizuje dzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UAKTUALNIAM JUŻ JAKO MAMUSIA:) pablinka............26.......Manchester.........36..... CH....28.11.2011 Madzianietka.......27.......DolnyŚląsk..........18..... ......01.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin/Głogów.......18..... .....02.12.2011 agatka2305........24.......Piotrków Tryb.....40....D........06.12.2011 tosieńka87.........24.......Katowice.........36.....C H.. ....06.12.2011 Dree...............27.......Poznań............29.... .D. .......07.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko..........23......D........10. 12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań.............22.....D .. ....11.12.2011 Kaska09092......26........Olsztyn.........39......CH .......11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów..........29..... ... ......12.12.2011 madziulinka........27.......uk.................23... ... .......14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn............16..... .........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań.............16.... ..........17.12.2011 Millea..............34.......o/Łodzi..............34. ..D........19.12.2011 Julita84............26........Łódź............12. ... ...........19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn............34....CH.. .....19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska......31....CH.. . ..12/19.12.2011 Kasztanka1......24....Ruda Śląska......40......D...wg. USG .18.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina..........22....C H?......24.12.2011 Wiara_nadzieja..21......Kędzierzynkoźle.....18...... . ...28.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa.....35....CH......cc .19 .12.2011 Tracja29...........29.......Lubin..............19..... . .......28.12.2011 SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK______WIEK_______IMIĘ______DATA PORODU__SN/CC__TC Olcik...........26.............Antosia...... .12.09.2011...CC ...........28 Asia B..... ...29..............Pola..........01.11.2011...... CC...........36 barbera..........30.......Kamilka.........14.11.2011..... SN bez ZZO...36 Mzelle83........28..... Córeczka......30.11.2011....SN .bez ZZO......39 nadziewany p......29.......Rafał......01.12.2011......CC.............. 39 Nietoperek333....29....Kubuś...........02.12.2011....CC. ............39 Edith78...........33.....Marcelek........03.12.2011.....S N.............38 Asia1893.........28........Julia........03.12.2011.....SN bez ZZO.....39 Starbuck80......31......Olga...........03.12.2011.... SN bez ZZO.....40 anesska..........25......Maja..........06.12.2011.....SN. ...............38 szun..............25.....Antosia......07.12.2011......... SN bez ZZO....41 bellybaby..........28.....Marysia......25.12.2011.....CC..............40 Aska_G20........24 Aleksander....29.12.2011..........SN bez ZZO...41 mooniaaa123.....34.......Kaja.....01.01.2012.........SN bez ZZO...42 TuLipannek........24.....Marcelek....02.01.2012.....CC... ..........41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×