Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

ja karmię NAN PRO 1 przepajam koperkiem i podaje debridad ( u nas skuteczny) sprawe kolek poprawil koper młody dostaje go prawie ok 200 ml na dobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmię NANem dla wcześniaków, ale też niedługo przechodzę na NAN pro 1 albo Enfamil 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck -> dermatolog powiedziała mi ze to właśnie trądzik. Ale ja ciągle się boję ze to jest jakieś uczulenie, więc jutro idę do lekarza. Też przemywam solą i wodą przegotowaną dodatkowo smaruję alantanem plus,bo na polikach ta skóra zrobiła się strasznie sucha, przez kilka dni były bardzo czerwone, z daleka wyglądała jakby takie rumiane te poliki były :D Posłałam kilka fotek córy w "pełnej okazałości" :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Le_soleil Kubus miał identyczna wysypke, zaczęła sie jak miał 4 tyg i teraz praktycznie jej nie ma. To był trądzik. U nas pomogły kąpiele w krochmalu na przemian z oilatumem i smarowanie buźki po kąpieli kremem oilatum :) Co do wychodzenia...albo idziemy z małym albo tatuś zostaje w domu a ja mam 2-3h "wolnego". Karmie tylko i wyłącznie piersia, mały butelki w ustach jeszcze nie miał i póki nie przypili mnie na maxa tak zostanie ;) Nie chce dawać butli bo widze jak zareagował na kilkukrotne podanie smoczka :( nigdy nie łapał idealnie piersi ale teraz o juz w ogóle łapie jak chce, płytko, ciumka, cmoka... :P ale..ani mnie to nie boli ani on strasznie dużo powietrza nie łapie, pokarmu dalej mnóstwo a on przybiera na wadze aż ponad norme... jutro ma 7tygodni a dzis waży już 5kg :D :D wiec nic z tym nie robie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dokarmiam mm - Enfamil 1, ale tylko raz w nocy jak mi sie moje mleko skończy i nie chce mi sie sciągać :) U nas są kolki ale te łagodniejsze... stękające od ok 4,5 nad ranem do 6,8. Mała co kilkanascie minut pręży się i stęka przez sen. Ja pije wwywar z kminku i herbate koperkową... małą przepajam gdy ma czkawkę (czyli jakies 2 razy dziennie... ) herbatką hippa na lepsze trawienie lub koperkową... No i daję ten niemiecki Lefax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
le_soleil - mój Mały miał/ma podobne zmiany na buzi, o ile nie identyczne i dermatolog powiedziała, że to trądzik niemowlęcy. Zaleciła przemywanie naparem w czarnej herbaty i faktycznie to pomagało. Pocieszę Cię, że u mojego syna wyglądało to momentami o wiele gorzej niż u Twojej córki. Teraz ma dalej troszkę czerwone, ale bardziej suche i smaruję to tym: http://www.laroche-posay.pl/produkty-do-zabieg%C3%B3w-piel%C4%99gnacyjnych/Lipikar/Lipikar-Balsam-AP-p4107.aspx - jest lepiej. Na dodatek ma okropną ciemieniuchę, łuszczy się okropnie, główkę z tymi łuszczącymi się płatami myjemy tym http://www.laroche-posay.pl/produkty-do-zabieg%C3%B3w-piel%C4%99gnacyjnych/Lipikar/Lipikar-Syndet-p4055.aspx i smarujemy Clotrimazolem, bo ponoć te zmiany są na bazie grzyba. Co do wychodzenia, sama wychodzę tylko do rodziców za płot i raz wybyłam na około 45 minut do sklepu, zawsze to jest na tyle blisko domu, że jestem w stanie do 10 minut wrócić. Mam inny problem, bardzo bym chciała wyskoczyć gdzieś z mężem, np. do sklepu na godzinę i siostra albo mama chętnie by zostały z Małym, ale ja się boję i w ogóle jak pomyślę, że zostałaby na ten czas bez mamy i taty, nawet gdyby spał, to już mi się płakać chce. Z innej beczki: dziś synuś dostał matę edukacyjną i grającą ruchomą karuzelę nad łóżeczko. Położony na macie przez co najmniej 20 minut obserwował z zaciekawieniem zabawki, uśmiechał się, coś tam "gugał", a reakcja na karuzelę była jeszcze lepsza - w trakcie usypiania jak zwykłe mi się rozbudził, położyłam go więc w łóżeczku, włączyłam karuzelę i obserwowałam z boku, przez około 30 minut "gadał" do karuzeli, z wielką fascynacją obserwował i w ogóle robił wrażenie bardzo spokojnego i zadowolonego, w normalnych warunkach po 5 minutach zacząłby płakać, albo wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millea, to stekanie to kolka? Moja Mała od kilku dni tak robi. od 5 rano. Po kilku godzinach kończy się to kupą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubuś jest strasznie marudny po dzisiejszym szczepieniu :-( ciągle robi podkowke i płacze, tak nam go szkoda :-( a jeszcze miał rączki oblepione plastrem bo krew mu się sporo lała, musieliśmy je odmaczac w kąpieli. Ciekawe jak noc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Le Soleil, moja młoda ma taka sama wysypke. Pediatra powiedziala,ze to zadna alergia tylko potowki od przystawiania do piersi. Przemywam zwykla, przegotowana woda i schodzą :) Starbuck, ja juz zalatwilam becikowe w Ratuszu na bemowie. Zero kolejek, 3 minuty to zajmuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wychodzenia - zostawialam młodą i mleko odciągnięte babci jak jechalismy do sklepu. Teraz zabieramy Małą ze sobą, w nosidełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Mzelle wnioski z www.becikowe.com sa aktualne? czy cos sie zmienilo? Nietoperek nasza miała nakłuwane uda, po obu stron plasterki i tez dopiero po kapieli odeszly Zuzka to super z ta karuzela, zastanawialam sie czy warto kupic, czy to tylko taki gadzet, ale może jednak, masz zwykła tylko z muzyczką czy taka z projektorem czy tam światełkami na sufit? Millea a ile tej herbatki na lepsze trawienie podajesz? a fote zaraz jakąś wrzucę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wczoraj juz tak z usypianem dobrze nie bylo jak zaczęła płakać po karmieniu co ok 20-tej to ze 3 godziny z przerwami nie przestawala, ale za to jak po kolejnym karmieniu nam usnela to obudzila sie dopiero po 6tej - spala z 5 i pol godziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik - tak mi powiedział pediatra... ze gdy kilka dni po kolei o tych samych porach dziecko płacze bądz stęka to kolka... tylko ze u nas wersja light :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sturback - Robie takie porcje po 50 ml i pół łyżeczki herbatki a ile wypija to inna historia :) ale mysle zetak ok 60 ml dziennie łyknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia31
U nas druga noc z kolką ale w porównaniu do pierwszej - o niebo lepsza. Bez płaczu ale na rękach do 24.00. Troszkę córcia się pokrzywiła a jak stękała z bólu to wtulała się we mnie i jakoś razem to zniosłyśmy. Grymaszenia przy cycu też już było wczoraj bardzo malutko w stosunku do poprzednich dni. Myślę, że zadziałał Delicol - enzym polecony przez kilku pediatrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia a na ile to jedno opakowanie Sab SImplex starcza? zostanawiam sie ile kupic opakowań jesli juz się zdecyduję - masz kogoś w NIemczech czy przez neta kupiłaś? Mamcia oby ten Delicol Wam pomógł, ja jeszcze będę testować Bobotic a poźniej zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli daje sie tego tyle ile jest w ulotce napisane, to nie starcza na długo. Bo w sumie można to podawać co 4 godz po 15 kropli. Ale mnie pediatra kazał dawać mniej. Tyle, że u nas jakoś nie bardzo służył Tosi ten sab simplex bo jest na alkoholu chyba. I wróciłysmy do espumisanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny polecam na trawienie herbatke koperkowa z rumiankiem. Tylko ze nie zadnego hippa. Hippa przerabialam i okazalo sie ze to nie najlepszy wybor. pani w aptece zwrocila mi uwage na zawoartosc ziol w tej herbatce i co sie okazalo- ze jest ich tam zaledwie 4% :-) kupilam inna herbatke, dla dzieci od 1 miesiaca zycia i problemy z gazami sie skonczyly:-) u nas pomoglo. Ta herbatka nazywa sie Maly Brzuszek dr.Alez Sadlek Mio Bio Herbatka. Takie zielone opakowanie.Naprawde polecam. Kurcze mi sie wydaje ze jak dziecko sie prezy, nawet jesli zdarza sie to cyklicznie to nie jest zadna kolka tylko zwykle gazy. U nas wczoraj maly lekko zaszalal przy cycu (bo wlasnie caly dzien nie chcial pic tego koperku), ale dostal krople, popil w koncu tym koperkiem i puscil baka :-) Mysle ze czesto po prostu naduzywamy tego okreslenia- kolka. Ponoc tylko 10% dzieci u ktorych podejzewa sie kolke tak naprawde ja ma. Corcia mojej kolezanki ma kolki, i uwierzcie mi to nie jest stekanie. To jest taki krzyk, ze ciezko to opisac. Placz to tez nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłałam parę fotek :) Starbuck z Olgi taki sam kudłacz jak z mojego :) Mój jak ma kolki to też takie stękające, i pomaga mu Esputikon. Daję mu rano i wieczorem po 2- 3 korple. U nas karuzela też go bardzo zainteresowała, a właściwie to cienie które rzuca na ścianę, dziecka grzeczne jakby go nie było :) tylko baterie szybko padają :o Dzisiaj byłam z nim na bioderkach i wszystko ok, tylko się nadźwigałam bo ten mój kloc + nosidełko trochę ważą. Pierwszy raz sama z nim jehcałam, trochę się bałam, ale właściwie to fajnie było. Nikt mi przynajmniej za uchem nie marudził. Na początku to mój mąż o wszystko się pytał, taki niepewny był, a teraz cwaniak nawet mnie poucza :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękne te Wasze dzieci. Starbuck, my mamy taką karuzelę: http://cokupic.pl/produkt/Fisher-Price-Karuzela-Rainforest-Od-0-M-Ca (rusza się i gra), naprawdę jest fajna i przede wszystkim bardzo kolorowa, oczywiście do pokoju i mojego gustu pasowałaby mi bardziej pastelowa, ale dzieci muszę mieć mocne kolory. Matę mamy z tej samej serii. Olcik, ile dajesz tego Espumisanu? Pączek, u nas becikowe załatwia się w MOPSie na ul. 3 Maja, ogólnie są duże kolejki i na decyzję czeka się do miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pączek , teraz i tak juz ma mniej wlosków, troche się wytarły , ale mam nadzieję że łysa nie będzie :) To zdjęcie z kąpieli jest aktualne? bo wygląda na taką kruszynke a nie zaden klocus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas to tez ewidentnie sa gazy/wzdecia bo nie jest to regularne, raz mocniej raz prawie wcale , o roznej porze no i dochodzi brak kupek, caly czas jest slabo, raz na tydzien po czopku :/ to tez na pewno nie jest dla niej za fajne nawet na usg brzuszka dr powiedziala ze jest sporo gazów - cala reszta jest ok dzis zakupilam windi , zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam na allegro takie rurki antykolkowe... niby jednorazowe ale producent dopuszcza możliwosć gotowania... po 3,99 szt. i z dodatkowymi otworami bodajże po 5,99. Myślę ze to jest podobne do tego Windi oczywiście w dzialaniu. Stosuje jak widzę ze mała dlugo się męczy i nic z tego nie wychodzi... wtedy to jak spuszczenie powietrza z balonu i oczywiscie mega kupsko... dociskam nóżkami też jej brzuszek często i to też pomaga na gazy szczegolnie gdy robi kupę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie tych windi to gdzies na forum znalazlam wypowiedz ze pediatra komus powiedzial ze one wcale nie muszą być jednorazowego uzytku, to tylko producent tak pisze wiadomo, zeby kupowac nastepne termometry tez nie sa jednorazowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaska a ja jednak mysle ze to kolka... bo jest tak ze mała budzi się, ja ją przebieram i ona w trakcie :) robi kupsko... podusimy nóżkami brzuszek spuszczając powietrze :), karmimy, odbijamy i idzie spac po jakiś 15 min zaczyna sie stękanie... I tak jest codziennie nad ranem od jakis 2 tygodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdjęcie z kąpieli gdzieś z przed tygodnia, ale on od początku taki długas jest :) i przez to wygląda szczuplutko. 4600 g ! Toż to kawał chłopa :) Zuzkaa fajna ta karuzela. Mi się bardzo podoba ta seria z Rainforest. Chciałam leżaczek z niej kupić. Moja wioska się łapie pod Skoczów więc ja becikowe tam odbieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam też pediatra powiedział, że spokojnie można te rurki umyć i użyć jeszcze raz. Pączek, myślałam, że podlegasz pod BB. Kiedy idziemy z Nietoperkiem na ten spacer?:) Mały właśnie leży na macie edukacyjnej i zabawia go moja siostra, przedtem jak mi marudził po jedzeniu, to go położyłam na matę i uspokoił się i ... zaczął zamykać oczy, byłby zasnął, ale przez przypadek trącił rączką w jedną z grzechoczących zabawek i go to obudziło i niestety płacz, a było już tak dobrze. O, Mały już płacze... ech... O niczym innym nie marzę jak o tym, aby wyrósł z tego płakania, od rana jest przy mnie non stop, wręcz przyklejony do mnie, przerwę mam, jak na chwilę weźmie go mąż (pracuje teraz w domu), albo tak jak teraz siostra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mata ma szeleszczący środek i jak mały w niej zasypia to jest to samo. Jak się ruszy to się wystraszy i zaraz płacz. Dlatego chcę kupić leżaczek. Może w nim pośpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×