Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Hej. Ja już czuję ruchy, zresztą pisałam o tym, ale nikt nie zwrócił uwagi. To takie delikatne muskania, choć czasem zdarzy się kopniaczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi - Ty masz podwójnie, więc ruchy zaczynasz czuć szybciej. Ja tez czuję jak mi się przelewa i takie bulgoty, jakby odbicia maluszka od ściany do ściany, szczególnie przy zmianie pozycji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi wlasnie tak samo czuje ale nie caly czas jak leze i sie skupie to poczuje . kopniaki nie czuje ale takie delikatne cos . moj bąbelek kochany :* kurcze az sire boje jak moje malestwo przyjdzie na ten swiat zaklamany i brudny fałszywy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja lece na koncert, 3majcie kciuki proszę żebym nie zwrocila obiado-kolacji na publicznosc i nie zasnela w polowie :P buziaki, udanego wieczo i niebolących brzuchow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bylam na koncercie brodki o 22 miala wyjsc to mi juz bylo slabo tyle ludzi glodna sie robilam marudzilam az w koncu popsulam zabawe wszytskim i poszlismy do domu zanim zaczela spiewac. ale to nie bylo celowe meczylam sie strasznie.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczynki . Dziekuje za wsparcie. Przemyslałam temat i postanowiłam się nie zamartwiać bo z nerwów zaraz mnie brzuch zaczął bolec i nerki. Podchodze do zycia rozsądkowo i tak tez zamierzam zrobić tym razem. Jestem zdania, że to tylko ryzyko. Na szczęscie nie jest to 1:2 tylko 1:109 więc 1 dziecko na ponad 100 kobiet może mieć dziecko z wadą. Jesli Bóg pozwoli to będzie zdrowiutkie jak rybka. Poczekam do USG i zobaczę jak się maleństwo rozwija. Nie będe robiła ammiopunkcji bo mnie to przeraża, jest bolesne a ponadto istnieje ryzyko poronienia przy źle wykonanym zabiegu. Aż tak nie ufam lekarzom jeśli nie ma 100 procentowej pewności. Co ma byc to będzie. Wszystko co sie dzieje w naszym zyciu jest po coś Dlatego głowa do góry :) Będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej ty,,,.......
soniwoka sama pisalas ze wszystkie niby mialy zagrozaona ciaze a tylko ty musisz lezec.i ze tak ci ciezko...to co teraz zmienisz wersje?wcale nie mialas zagrozonej ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zrobiłam sobie spis rzeczy potrzebnych dla maleństwa. Teraz robię wycenę:) Fajna zabawa. Ale jak podliczyłam pierwszą część to kurczę blade... sporo kaski, no ale maluszek musi mieć:) Podzieliłam sobie na kilka części: dla dziecka, pielęgnacja, ubranka, dla mamy oraz do szpitala dla dziecka i dla mamy:) Mogę się podzielić listą jakby ktoś chciał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie lozeczka kupujecie i kiedy . ja jestem za drewnianymi i musi byc zielony :) nienawidze rozowego koloru ale te lozeczka rozowe sa takie sliczne :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co dziewczyny, ta pomarańczka jest zapewne jedną z nas. niestety, ale ja tak myślę. Bo gdyby to był ktoś podczytujący tylko forum, to nie pamiętałby takich rzeczy, co dokładnie, która pisała, czy nie pisała... Trochę to przykre, że ten ktoś nie umie napisać pod własnym nikiem. Ale właśnie to są wady forum - anonimowość sprawia, że ludzie robią się mocniejsi w gębie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmujcie się pomarańczami. A jeśli jest to jedna z nas to ma głupią zabawę i jest niedojrzała. Ale tak jak już wcześniej pisałam są ludzie i ludziska;) Dzielę się listą: Wyprawka dla Dziecka i Mamy Dla dziecka Łóżeczko Wózek Torba - jeżeli nie ma z wózkiem Przewijak na łóżeczko Wanienka Materacyk do łóżeczka - gryczano-kokosowy Ręczniki z kapturem 3 szt Grzechotki i inne zabawki Prześcieradła na gumce 3szt Rożek z usztywnieniem kokosowym Ceratki pod prześcieradło 2szt Zabawka na łóżeczko Kocyk cienki 70 x 100 Kocyk gruby 80 x 110 Pościel 2 elementy (poszwa, poszewka) 2 kpl Pościel 3 elementy (+ochraniacz 1 kpl) Pościel - wypełnienie Pieluchy flanelowe 10 szt Pieluchy tetrowe 10szt Fotelik samochodowy Laktator Mata edukacyjna Pościel do wózka 2 kpl Pielęgnacja Mokre chusteczki pielęgnacyjne Nożyczki do paznokci z okrągłymi końcami Szczoteczka z włosia Termometr do wody Termometr medyczny Dozownik do lekarstw Szczoteczka do masażu dziąseł Patyczki do uszu ? czyścimy tylko zewnętrzne części! Paracetamol dla malucha Oilatum do kąpieli Butelki 125 ml i większe Smoczki do butelek Szczotka do mycia butelek i smoczków Frida do noska Krem do buźki 70% spirytus do przemywania pępka lub octenisept (najnowsze tendencje pielęgnacyjne nie zalecają stosowania tych środków ? tylko woda, mydło i bardzo dokładne osuszanie) Pieluchy jednorazowe Gaziki do przemywania oczu Płatki kosmetyczne Proszek do prania Sól fizjologiczna w ampułkach (Natrium chloratum 0,9%) Sudocrem lub linomag Ubranka Czapeczka cienka 2 szt. Skarpetki - nie mogą uciskać, żeby krążenie przebiegało prawidłowo. Sweterek - 1-2 szt. Żeby założyć na śpioszki, jak będzie chłodno. Body z długim i krótkim rękawem - kilka, bo dziecku się ulewa itp. Śpioszki na noc 6szt Półśpiochy Kaftaniki Pajacyki 6 szt Rękawiczki niedrapki Dla Mamy Podkłady poporodowe Wkładki laktacyjne Tantum rosa Majtki jednorazowe Woda w spray'u do odświeżania twarzy przy porodzie Herbatki Hipp dla mamy (pobudzanie laktacji) Lanolina lub bepanthen na brodawki Mydło Biały Jeleń podobno najskuteczniejsze przy gojeniu krocza Co zabrać do szpitala (Listę należy porównać z wytycznymi szpitala) Mama dziecka: - wygodne koszule (rozpinane z przodu i t-shirt do porodu - do karmienia więcej, żeby były czyste!!) - biustonosz dobrze podtrzymujący piersi - szlafrok (cienki)- ciepłe skarpety- kapcie i klapki pod prysznic - dwa ręczniki mały i duży - miękkie ręczniki jednorazowe - przybory toaletowe (mydło, szampon, pasta do zębów, szczoteczka, szczotka, suszarka) - podkłady higieniczne zamiast podpasek - podkłady na łóżko - woda lub sok do picia (uwaga, niektóre soki z kartonów mogą powodować ból brzuszka u maluszka) - woda w areozolu (do odświeżania twarzy) - ładowarka do komórki - monety (drobne) do automatów - zapasowe naładowane baterie do aparatu ? dla zapominalskiego Taty - aparat fotograficzny, jeżeli chcemy uwiecznić pierwsze dni maluszka Dziecko: - dwie czapeczki- trzy pary spioszków zapinanych na ramionach - trzy kaftaniki bawełniane cienkie - trzy kaftaniki grube- ciepły kocyk- ręcznik dla dziecka - pieluchy tetrowe - 5 sztuk - pieluchy jednorazowe - 1 opakowanie - chusteczki higieniczne dla niemowląt - kocyk otulaczek Warto także pamiętać, by OSOBA TOWARZYSZĄCA w porodzie miała ze sobą: - wygodne obuwie - dres lub inne wygodne, elastyczne ubranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie sądze zeby to byl ktos z nas. nie wierze w to .. przestancie nie stwierdzajcie takich rzeczy jak nie jestescie pewne ... pozniej sie zaczynaja spory . nie zwracać uwagi i tyle - smiejmy sie z tego ... :) daze kazda na tym forum sympatią i naprawde nie wierze w to zeby to byla ktoraś z nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karrla. kiedyś też mi się tak zdawało, że jak ludzie gadają na forum, to nie robią sobie świństw pod pomarańczowym nikiem. Ale doświadczenie z kilku innych topików zweryfikowało wszystko. Ja tylko napisałam co myślę, do samej pomarańczy nie mam zamiaru pisać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Jezu. No właśnie. Ćwiczyłam i zapomniałam teraz. :/ Dzięki za przypomnienie. Chciałabym uniknąć nacinania :// A ćwiczyłam w ten sposób, że na 10 sekund napinam, potem powoli spuszczam i znów i tak chyba 5 razy. A jak mi się nudzi na zajęciach, to częściej :p Ale słyszałam, że jak będą chcieli, to i tak natną, bo im nie udowodnię, że nie trzeba było :/ No nic, jak będę już wybierać szpital, będę pytać o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie to znalazłam przed chwilą i już obejrzałam:) Ja chyba nieświadomie ćwiczę kegla od bardzo dawna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×