Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Asia1983 lekarze zalecają stosowanie kwasu foliowego do okolo 12 tyg ciąży ale np mój gin nie kazał mi przerywać brania ponieważ podobno jest już udowodnione naukowo że kwas foliowy zapobiega również porodom przedwczesnym ale jest jeszcze mało rozpowszechnione :) więc sprawdź sobie czy masz go w witaminkach a jeśli nie to na pewno łykanie go dalej tej dawki 0.4 mg nie zaszkodzi :) Ja mam kwas w składzie witamin które biorę :) a co do pracy do końca ciąży to w Polsce uznajecie te kobiety za maniaczki a tutaj w Anglii tak się pracuje i nie ma zwolnień lekarskich w ciąży chyba że ciąża zagrożona mocno i właśnie można odejśc wcześniej na macierzyński ale tylko kilka tyg i wtedy wiadomo po porodzie jest krótszy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale w Anglii jest dużo dłuższy niż w Polsce i całkiem inne świadczenia i już się nasłuchałam od koleżanek , które rodziły w Anglii i starały się o in vitro jaki olew tam mają lekarze jak to się mówi co kraj to obyczaj :) nie ma co ,każdy robi jak chce ja się tym nie przejmuję bo mam zagrożenie i tak muszę leżeć , ale akurat ten przykład co podałam to była maniaczka bo nie raz źle się czuła i w szpitalu nawet wylądowała a i tak nie przystopowała :) a która normalna mama wraca po dwóch tygodniach do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia...najważniejsze,że czujesz się dobrze i z dzidziusiem wszystko dobrze :) ja siedze w domku, bo po prostu nie mam wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablinak ...no i lipa kupiłam prenatal dha a tam dha, epa i wit e i koniec...czyli nie mam witaminek...trzeba zlecic męzowi wizyte w aptece. i samemu sie drepnąć po pietruszkę na ogród. biorę natkę, tnę w drobnicę i łykam zapijając wodą (łyżeczka natki-łyk wody-natka-woda i tak szklaneczka) ...no jakoś sie witaminki z tego produkuja w żoładku. dość sporo mi jej (natki)wtedy wchodzi. kolezanka z pracy je ją jak królik, ale mi nie smakuje za specjalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łaaa robie zdjecia sobie (ciezka sporawa tak samej sobie ;/) chcialam wam na poczte dac ale mi ta morda wychodzi taka naswietlona ;D i nie umie sie calej uchwycic samej grrrr;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kufa nawet bym wypiela cyc i jak małolaty dziubek w lustrze szczelila ale tez mi nie wychodzi.... kurcze w swoim aparacie mam fukcje rozne i by mi twarzy nie robilo takiej ;/ a w tym od mamy to wygladam normlanie jakby mnie boska poswiata dorwała ;D ew wam wysle te ze swiecaca twarza;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny padam na ryj 30 sloikow zagotowalam czeresni az mnie brzuch zaczal bolec ide sie polozyc a pozniej poczytam .. :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaa123
Asia ja bym chętnie sama posiedziała w domu, ale u nas jest taki wyścig szczurków, że skoro wszystkie pracowały, to mi bez jakichś problemów trochę głupio. Ale postaram się jak najwięcej urywać. A co, raz się żyje. Nie dość, że płaci się kupę kasy na Zus i NFZ a wszystko i tak płatne, bo opieka darmowa pożal się Boże. Chociaz sobie trochę człowiek odpocznie. Dziewczyny, u mnie 13,5 tyg i od 3 dni mam takie jakby skurcze, rozciągania. Do tego taki wodnisty biały śluz. Też tak miałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj odebrałam paczkę z piłką do cwiczeń, którą sobie zamówiłam i mam teraz ubaw siedzac na wielkiej srebrnej kuli:) Naprawdę Wam polecam, śmieszne ćwiczonka można na tym robić:) Jestem tak padnięta przez sesję, że nie wiem jak ja to przetrwam:( Wytrzymuję góra 3 godziny i musę się połozyć na krótką drzemkę, bo inaczej już nic nie kojarzę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaa123
Asia ja bym chętnie sama posiedziała w domu, ale u nas jest taki wyścig szczurków, że skoro wszystkie pracowały, to mi bez jakichś problemów trochę głupio. Ale postaram się jak najwięcej urywać. A co, raz się żyje. Nie dość, że płaci się kupę kasy na Zus i NFZ a wszystko i tak płatne, bo opieka darmowa pożal się Boże. Chociaz sobie trochę człowiek odpocznie. Dziewczyny, u mnie 13,5 tyg i od 3 dni mam takie jakby skurcze, rozciągania. Do tego taki wodnisty biały śluz. Też tak miałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do świadczeń to fakt są o wiele dłuższe bo macierzyńskiego będę miała 39 tyg pod warunkiem ze miałam przepracowane 26 tyg przed porodem w ciągłości, a co do opieki to fakt kobiety narzekają bo ta opieka jest zupelnie inna niz w polsce a wiadomo przyzwyczajenie robi swoje ja nie narzekam choc ciezko bylo mi sie przestawić na ich system ale nie uważam żeby mnie olewali. A co do pwrotu do pracy po 2 tyg to dla mnie chore bo przecież pominowszy to że jak można już dzidzie zostawić to przecież jeszcze trwa połóg jak organizm ma sie zregenerować i w ogóle ludzie mają nasrane w głowach ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia ten śluz to ja mam cały czas aż czasami mnie to wkurza ale wiecie co przez całe życie nie naoglądałam się tyle razy moich majtek co w ciąży :D:D:D:D asia za pietruszkę podziwiam ja na samą myśl mam bleeeeeeeee :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinak...mama mnie przekonała..jak zaczęłam miec dosyc botwinki...nie takie rzeczy piłaś (wszelki okazjonalny alkohol) a pietruszki nie zapijesz?! no i jakoś idzie na składni odciągaja jakieś nieco ponad 1/3 zarobionych pieniedzy...a i tak prywatny gin, prywatne badania, prywatny dentysta, drmatolog...rece opadaja a te wodniste....ech...ja to sie czasem zastanawiam czy wody gdzis nie przeciekaja...i to od 12 tyg tak sie zaczelo. po szpiatalu...myslalam ze to sprawka lutki, ale w sumie nie wiem. sluchajcie podpowiedźcie mi - jak któraś brała duphaston to jak i kiedy go odstawiła. ja miałam 2 po 2 i kazała z dnia na dzien odstawic od jutra ...troche mi sie to nie podoba i ysle czy nie dojesc 10 tab po 1 dziennie, zeby zmniejszyc dawke a nie odciac sie od niej, za tydzien mam brac juz po 1 lutce co 12 godz. a czy czujecie dól brzusia , taki uśmiech od pachwiny do pachwiny? zeby to bólem nazwac to przesada, ale cos podobne do przepelnionego pecherza, ale slabsze (nie mam pelnego)...a wogole to chyba znowu czesciej siusiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia ja tez mam skurcze i czuje takie rozciaganie no i ewidentnie rosne, tzn brzuch mi rosnie bo nagle z dnia na dzien rachu ciachu wyskoczył ciazowy typowo. a jeszcze 2 tygodnie temu wygladał jakbym sie zwyczajnie spasła.... naszczescie tylko brzuch mi rosnie a reszta chudnie co mi sie coraz bardziej podoba. a co do sluzu to to normalne tyle ze ja u siebie nie wnikam co jest co bo tak czy siak jeszcze biore luteine i mam odstawic jak sie skonczy opakowanie wiec tak czy siak sciekam ale lutkom ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia tam gdzie czujesz przepełniony pecherz to ja czuje tak samo tylko. no i tam wlasnie tak niziutko dzidzia mieszka :) juz wiem ze o ona.. czuje jak sie budzi i rozciaga :) ale musiaalm sie mocno skupic, wyciszyc, zrelaksowac i wsluchac w swoje cialo i wtedy czuje czasem, tak raz dziennie jak zmienia pozycje... to nic wielkiego, porpstu czuje jak dotknie sciany macicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie czuje bólu w pachwinach za to dól pleców czasem boli nie miłosiernie mam tylko nadzieję że to nie wróży bóli krzyżowych przy porodzie ;/ ale mnie wkurzają z tym naszym nowym domem, przyznali nam go pod koniec maja i po 13 czerwca mieliśmy obejrzeć je w środku zdecydować ostatecznie, i ciągle cisza widać że w domu już remont robią i wymieniają nam okna i drzwi ale zero odzewu kiedy mamy go zobaczyć i kiedy dostaniemy klucze a kurde musimy wyprowadzić się z tego domu do końca czerwca i weź się babo nie denerwuj ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze tak nie czuje...czasem kiedys może coś. u mnie dzidzia jest na przedniej scianie macicy fajnie ,że juz wiesz kto tam jest,że dziewczynka :) ja mysle,że u mnie chłopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieee! ;P juz wiem ze o ona to mialo znaczy ze juz weim ze tgo ona ze to uczucie to ruszajaca sie dzidzia... nie wiem wlasnie czy dziewczynka ale chcialabym :))) baaaaardzo ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaa nawet spojrzalam w tabelke ktory tydz jestes:) (tydz.starsza jestes) byłam w kuchni i zanurkowałam w sloiku z małosolnymi....zjadłam 2 całe i idę po 2 kolejne...tylko zjem ostatni kawalek czekolady z duuuuymi orzechami, bo zaraz wpadają kumple meza i mi zjedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaha asia to dalas czadu z czekooadowym ogorkiem ;D a mi przeszedl smak na ogorki ;D lody wodniste i cois z maca za mna chodiz wiecznie. ale zadko jem w macu.. takich zachcianek to ja zaspokajac nie bede ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może zjedz cos malego...albo w domu zrób sobie tortille ja od swieta zjem chipsy, bo przed ciaza je lubilam, ale teraz powoduja bol zoladka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra jestes o tak ;D mama mojej chrzesnicy zagryzała w ciazy kebaba zelkami haribo i mieso na obiad czekolada ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia odkad jestem w ciazy mdli mnie na sama mysl o kebabie czy tortili... jedyne co mi z fasfooda echodzi to jedzenie z maca ;D no i czasem sobie zjem a pozatym to nic z takich rzeczy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...o dobry pomysł z tym kebabem...ale bez miesa...a te zelki osobno ale banana i chwile potem koreczki śledziowe to juz mialam za soba na poczatku ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze inaczej-usmaz nalesnika duzego, daj salate,kukurydze , koperek, pomidora, ogórka, sos czosnkowy i troche wedliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wlasnie zawsze tak robilam.. albo mam nawet w domki takie gotowe placki do tortili bardzo dobre i piers z kurczaczka sosik warzywka .. a i tak odrazu mnie mdli. nie wiem czemu mnie tak odpycha .... haha tak smiesznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×