Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Szun mi moja kiedys powiedziała przy usg,ze szyjka jest ok, wiec na usg gin oglada szyjke, a tak "przez dziurke od klucza" to nie na każdej wizycie, ostatnio miałam i zrobila mi wpis w karte,ze ok my tez dzis mamy wizyte :) po 18. połówkowe mielismy tydz. temu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka u tej poprzedniej nieudanej pani dr miałam za kazdym razem badanie palpacyjne, ona nie miala usg w gabinecie - u tego nowego fajnego pana doktora :) tylko usg ale na usg to chyba wszystko dobrze widac, ile ma szyjka itd dziewczyny czy Wy czujecie maluchów z roznych stron - bo u mnie zawsze z lewego boku (czyli jakbym miala główke z prawej strony) na tym etapie to one sie jeszcze obracaja czy juz maja za mało miejsca na takie figle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck:) moje tez lubi lewą stronę :) a zobacz czy nie czujesz główki wyzej/nizej w pionie na tym etapie robia fikołki , i główka może byc wszedzie :) nawet w poprzek, czyli głową chce przebic mur, a kopie w kręgosłup lub nereczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Starbuck, Ja moją czuję z obu stron brzucha a ostatnio nawet w tym samym momencie po prawej i lewej. Jeśli chodzi o badanie ginekologiczne to ja mam na każdej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck ja też bardziej po lewej stronie czuję :) Ogólnie mam schizę trochę na tym punkcie, bo ruchy czuję nadal tylko jak siedzę lub leżę i nie wiem czy to dobrze. Czasem kopie bardzo, że brzuch podskakuje, a czasem tylko malutko. Zobaczymy co gin powie o tym. No i nie wiem co mam mu powiedzieć jak się zapyta kiedy pierwsze ruchy poczułam - opowiem mu jak było po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No powolutku przyzwyczajamy się do myśli o różowym ;) Najgorzej to ma mój mąż bo on w zupełności uwierzył w wmawianego nam chłopca i jest troszkę w szoku. Ale śmieje się, że jak prawie 4,5 miesiąca miał czas na przyzwyczajenie się do siusiaka tak teraz ma kolejne 4,5 na dziurawca ;) I tak pewnie to ja będę tym złym policjantem w tym domu bo przecież córusie są zazwyczaj tatusiowe ;) Ja tam już jakiś czas temu wyluzowałam i na wieść o dziewczynce nawet poczułam pewną ulgę bo o wychowaniu chłopca kompletnie nie miałam pojęcia a bab u mnie w rodzinie nie brakuje :) Szun ja na każdej wizycie mam sprawdzaną szyjkę. Trwa to zupełnie chwilkę. Usg miałam robione 4 razy na 5 wizyt. Teraz jesteśmy zupełnie w kropce bo jak dla chłopca imię było od ręki tak dla dziewczynki mamy problem.. :) P.S. Dziękuję za gratulacje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężarówko jakbym siebie czytała - dokładnie identyczna sytuacja. Też Nam wmówili, że będzie chłopak i ja w to uwierzyłam - byłam w ciężkim szoku jak lekarz powiedział, że to dziewczynka :) Tyle, że Mężowi było wszystko jedno o to on mnie przekonywał, że super sprawa, że będzie dziewuszka :) Jednak do różowego nie zamierzam się przyzwyczajać ;) jest tyle pięknych kolorków. Dla chłopca też mieliśmy imię, a dla dziewczynki wcale... Nadal nie wiemy jak będzie miała na imię, ale może Antosia - jak na razie najbardziej do Nas przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szun mi również podoba się Antosia bo przecież miał być Antek. Ale do mojego męża nie bardzo to przemawia a to on miał wybrać imię dla dziewczynki. Mamy jeszcze troszkę czasu ;) Może nas oświeci w najmniej spodziewanym momencie ;) Którym terminem porodu się sugerujecie ? Mi znowu z usg wyszedł inny, ale doktorka kazała brać pod uwagę ten liczony od miesiączki - hehe czyli 24.12. Skoro dziadek mojej Gwiazdki(mój tata ) i moja prababcia ( ze strony mamy ) są z wigilii to widzę, że tradycja nie odpuszcza ;) Ja moją Gwiazdkę zazwyczaj czuję tak po prawej stronie i po środku. Bardzo rzadko zaatakuje mnie z lewej ;) Na badaniu ewidentnie jej pasowało ułożenie główką od lewej i buźką od brzuszka - tym razem chyba chciała się z nami zapoznać ;) Albo luknąć jakiego fajnego ma tatę ;) Oczywiście tym razem również jej waga jest znacznie wyższa niż przewidywana - 417 g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężarówko dobre pytanie - ja też nie wiem którym terminem się sugerować. A z miesiączki jaki Ci wychodzi? Duża jest różnica między tym z miesiączki a tym z USG? U mnie duża - z miesiączki - 1.12, z USG 12.12. No ale jakoś tak mi się wydaje, że ten z USG jest jednak bardziej wiarygodny tym bardziej, że nieregularnie miesiączkowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szun u mnie miesiączki były bardzo regularne, ale żeby zajść w ciążę poddałam się badaniu HSG po którym zaszłam zaraz po ukończeniu pierwszej miesiączki (ok. 24.03) Lekarka mówi, że te daty z usg są wyliczane na podstawie wagi dziecka, a oni sugerują się i tak datą ostatniej miesiączki ( miałam 17.03 , termin na 24.12 ) Z usg : I term.-brak II-19.12 III-18.12 IV-19.12. wydaje mi się, że musisz pogadać ze swoim lekarzem jak on to widzi, skoro u Ciebie występowały nieregularne m. A tak w ogóle to szczęściara jesteś z tą Antosią :D olcik777 jakiś pomysł na przeforsowanie naszych imiennych typów ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szun u mnie tez jest to spokojne szturchanie - ale przynajmniej juz kilka razy dziennie malucha czuje ale tez jak leze lub siedze - tacie tez udalo sie juz zlapac moment :) a dzis kupilismy pierwszego ciuszka :) imie - 2 typy: Olga lub Marta - ale bez przekonania jeszcze czekam na olsnienie jak to pisala Cięzarowka ja zdjecia brzucha robie co tydzien od 18tyg w tym tygodniu byl widoczny skok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh, mojemu nawet nie o Antoninę czy Antosię chodzi, tylko o to, że często do Antoniny mówią Tośka i to mu się nie podoba. Żeby wszyscy byli zadowoleni - wypisalismy imiona, które nam obojgu się podobają: Alicja, Amelia, Magdalena, Maja, Hanna i Julia. Z Juli raczej zrezygnujemy, bo chyba jednak zbyt popularne jest. No, ale to jeszcze czas pokaże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toska - to jak dla mnie jedno z ladniejszych zdrobnien :) u mnie glownie ze wzgledu na antonine to imie odpadlo - ale Tośka, Tosia super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też czuję swoją małą z reguły z lewej strony. Z mężem umówiliśmy się, że jeżeli będzie chłopak to ja wybieram imię a jak dziewczynka to on :) U gina za każdym razem mam badanie szyjki, usg, ciśnienie, wagę i raz na jakiś czas usg wewnętrzne szyjki jeżeli mojej gin coś tam się nie podoba :) U mnie tez jest duża rozbieżnoć między usg a miesiączką ostatnią miałam 7.03 a termin na 24.12, ale wszystko to przez to że miesiączki są nieregularne. W pierwszej ciąży też mi się nie pokrywaly terminy :) Powiedzcie mi czy warto robić usg 4d słyszalam że niektóre dziewczyny żalują bo dzieciątka bardzo brzydko wyglądają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaa123
moje typy na dziewuszkę (jeszcze nie wiem, co) to Kamila (Milka) lub Nina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millea, rozmawialam w 21 tyg.z lekarzem , do którego chcemy isc na 3/4D i on powiedział,że on osobiście wolałby robic je blizej 25 tyg., bo wtedy Maluszek jest bardziej tłuściutki i twarzyczka wyraźniejsza. Ale robia tez i wczesniej. My jestesmy umowieni na 25 tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millea na brzuszek.net dla poszczególnych tygodni mozna znalezc zdjecia usg 2D i 3/4D . moze znajdziesz zdjecie pasujace do tygodni, w ktorym były dziewczyny, ktore były troche rozczarowane kurcze...jak mozna byc niezadowolonym z podejrzenia swojego Dzieciątka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, kochane jestem już po usg 4d i radość nie do opisania maluszek w 100% zdrowy!!!!!!!!!!!!!!!!!widzieliśmy jego buźkę, taką cudną, przytuloną do mnie-radość nie do opisania-jest cudowny i piękny-jak to lekarz określił okaz zdrowia ten nasz chłop,bo dziś powiedział,że ma być synuś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-waży 420g i termin porodu pokrywa się z usg,czyli 21 tc ale na tym radości koniec, bo okazało się,że mam łożyslo przodujące i znowu stres:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinka............26.......Manchester........19......D. .......28.11.2011 Czarna56565.......25.......Brzesko.............18........... ...01.12.2011 madzianietka.......27.......DolnyŚląsk...........18.... ... .....01.12.2011 domi1906...........27.......Jaworzno............18....... ... ....01.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin /Głogów......18..............02.12.2011 Asia B!..............29.......k/Opole...............23.....D..... ..02.12.2011 Margaretka-21....21.......o/Wrocławia........23.... CH.....02.12.2011 Mzelle83.............27.......Warszawa...........22.....D ... ...03.12.2011 Starbuck80.........31.......Warszawa..........22.....D... ... .04.12.2011 MLLO................29.......Kielce...............18..... ... .......05.12.2011 Nietoperek.........28.........Bielsko............23...... CH. ....05.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska............22.....CH....07.12. 2011 Dree.................27.......Poznań..............16.... ... D......07.12.2011 barbera.............29.......Leszno..............22.... ..D......07.12.2011 nikita................29.......Opole...............18.. ... ........07.12.2011 tosieńka87.........24.......Katowice.............9.... .........08.12.2011 olcik777.............26.......Kraków.............23.. ....D......09.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko..............23.......D......10. 12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań...............22.... .D......11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów................21... .........12.12.2011 Asia1893...........28.......zachodniopomorskie..22....... ...12.12.2011 Szun.................25.......Płock.................21 .....D......12.12.2011 madziulinka........26.......uk.....................14.. ...........14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn...............16... ..........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań...............16.. ...........17.12.2011 skorpion_j.........36.......Katowice.............11...... ... .....17.12.2011 Edith78.............33.......o/Warszawy........21........CH ... ...18.12.2011 MISIA ANULA.......28.......Kraków...............20............. 18.12.2011 anesska.............25.......Kraków..............20.. ..D.......18.12.2011 Ciężarówka 29....29..... KIELCE.................20....D.......18.12.2011 Julita84............26.......Łódź................... 12.............19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn...............18.....CH. ... .19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska...........19..... ..........19.12.2011 Majkowa...........30.......Gliwice.................9..... ... .....21.12.2011 Mama Oliwki.......26.......Płock..................8............. ..23.12.2011 Millea...............34........Łódź..................2 0.......D......23.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina.............18..... ... .......24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce.................21...... ... ....24.12.2011 Aska_G20..........23.......kujawskopomorskie..17......... ..2 7.12.2011 Wiara_nadzieja..21.......Kędzierzynkoźle.....18... .........28.12.2011 *aszja85...........26.......Kalisz..................20... ..C H.....28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz............19...... ... ....28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin.............17....... ... ...29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa...........11........... ... 29.12.2011 Fizyczka...........22.......Łódź..................13 ..............31.12.2011 Tracja29...........29.......Lubin.................19..... ..........28.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc pytałam lekarza, który termin mam brać pod uwagę i powiedział, że ten z miesiączki, a według tego z miesiączki będę rodzić 01.12 - czyli muszę zaktualizować tabelkę :) Szczerze mówiąc chciałabym urodzić w okolicach tego terminu - żeby do świąt się już trochę pozbierać :) Ja jeszcze nic nie kupiłam malutkiej.. Wiem, że ciocie już kupują więc chyba ja ubranek nie będę za specjalnie kupować wcześniej. One na pewno kupią te najmniesiejsze najsłodsze rozmiarki, więc ja kupię te nieco większe najwyżej :) Mój gin zbadał mnie dziś palpacyjnie i nie był przekonany co do długości mojej szyjki. Powiedział, że szyjka trzyma, ale że jakaś taka krótka. Potem trzy razy mierzył na USG i stwierdził, że jednak jest w porządku.. Dobrze, że mu ufam, bo już bym chodziła po ścianach, że rodzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcik poród przez cc to najmniejszy problem-boję się konsekwencji tego łóżyska:(wiecie coś może na ten temat, ma któraś tak?wszystko co najgorsze to ja:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomniałam napisać, że mimo, że dość słabo czuję ruchy i podczas wizyty nie czułam ich wcale to na ekranie dziecko cuda wyczyniało, aż lekarz powiedział, że bardzo żywotne to dziecko :) No i powiedział, że nie ma stresu, że jeszcze nie powinnam ich wcale tak mocno czuć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millea a jak Ci się nie pokrywały te terminy to bliżej którego urodziłaś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×