Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Dzieciak "wyciągnie" z mamuśki i dobrze bo ONO najważniejsze :) ale pozniej to może odbić się na naszym zdrowiu, zwlaszcza że w okresie karmienia mogą być problemy z jedzeniem wielu rzeczy, mam kilka koleżanek, ktore przez pierwsze pol roku nie mogly jesc praktycznie wszystkiego - na wszytko maly byl uczulony zero owoców (procz gotowanego jablka), zero warzyw, mlecznych produktow więc wtedy tez za zdrowo dla organizmu nie jest gotowany kurczak i suche bułki... więc przynajmniej teraz trzeba o siebie dbac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, dziewczyny, a ja mam jakąś infekcję. Mam dużo leukocytów moczu. Mam nadzieję, ż eto nic poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bardzo one odbiegaja od norm? poszukaj moze w necie wiecej informacji - moze okaze sie ze w ciazy ten stan to "norma"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie..już czytałam. To jest jakiś stan zapalny dróg moczowych/ewentualnie rodnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszędzie piszą , ze jesliw polu widzenia ejst ich 10 i wiecej to stan zapalny. a ja mam 10-20 w polu widzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edith...dasz radę, czego sie nie zrobi dla dziecka?...a jak trafisz na oddzial jak Maleństwo bedzie większe i cięższe, to przynajmniej będziesz spokojniejsza , bo będziecie pod stałą opieką. na szczęście do grudnia niedługo , pogoda coraz bardziej o tm przypomina... Monia, no tak jakos wczoraj rzuciło mi sie w oczy,ze urósl brzusio :) zazwyczaj ubieram zwykłą koszulkę, luźną, i jakieś spodenki, a na wizyte ubrałam sie w czerwoną bluzeczkę i się zdziwiłam, bo w ciązowych spodniach musialam popuścić 2 dziurki w gumce,żeby było ok :) bluzki noszę te co miałam, ale spodnie są schowane:) w czasie wymiotów schudłam 6 kg, a nadrobilam juz 5,5-ale może być, zadowolona jestem :) moja gin powiedzial ,że jak dla mnie to +2kg na miesiąc będzie dobrze co jemy? różnie. raczej wszystko...a przepisowo codziennie miska płatków kukurydzianych z mlekiem i soczek buraczkowo-jabłkowy+1,5l wody mineralnej (nałęćzowianka) Szun...w pokoju dla maluszka-wszystko. pokój nie ruszany 30 lat-tylko tyle co malowany...okno, ściany (gładź+farba), podłoga (starą wykładzinę wyrzucić i położyć nową, bo u dziecka nie chcemy paneli i dywanu), lampa, segment (duuuża 3-4 drzwiowa szafa+komoda), łóżko dla mnie, jakieś pierdoły w stylu firanka Kubus Puchatek, naklejki na ścianę, drzwi ...na szczęście ja palcem tam nie kiwnę-chyba,że chodzi o wybór:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu to jest najlepsze, że się palcem nie rusza :D Chociaż czasem to aż mi żal mojego faceta i chciałabym go w czymś wyręczyć ;) np w koszeniu trawy, bo to bardzo lubię, ale nie mamy napędu w kosiarce i ciężko się pcha więc tego nie robię. Mój brzuch teraz dużo wolniej przyrasta, ale niedługo mi pępek wypadnie :) Mój powiedział, że jak mi wypadnie i się rozwiąże to on nie będzie 12 metrów flaków z podłogi zbierał i upychał z powrotem :D Tak się zaczęłam z tego śmiać, że aż mnie brzuch bolał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajne z tymi flakami :) mój też pępek wybija i linia juz jest nad pępkiem wogóle to wydaje mi sie ,że mam teraz jakieś "futerkowo" na brzuszku - włoski są dłuższe? przed ciążą prawie ich nie dostrzegalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck80 Mam twoim zdanie zacząć się przejadać? :) po to by tylko przytyć odpowiednio do jakiś skal? Moim zdaniem odżywiam się bardzo dobrze jem o wiele więcej witamin i minerałów niż przed ciążą. Nie głodzę się ani nie odchudzam... :) Jem dużo warzyw i owoców. Większość moich koleżanek przytyła w ciąży do 6 - 8 kg i urodziły zdrowe dzieci. Tylko moja siostra przytyła jakieś 25 kg nabawiła się rozstępów na brzuchu, udach, ramionach i piersiach i od 5 lat nie nałożyła bluzki z krótkim rękawkiem ani spodenek :( i do tej pory walczy z hemoroidami. Oczywiście że trzeba o siebie dbać ale skoro moja ginekolog nie widzi problemu to uważam że go nie ma :) Tym bardziej ze tak samo przechodziłam pierwszą ciążę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy zastanawiałyście się już nad wózkami? Jest taki wybór że dostaję oczopląsu :) Macie jakieś typy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak z tymi włoskami!!! Ja się przeraziłam jak zaczęły mi rosnąć i już chciałam je wyrywać albo Bóg wie co z nimi robić, ale wyczytałam w necie, że to normalne, że rosną dla dodatkowej ochrony i że podobno same wypadną po rozwiązaniu :) Można je wodą utlenioną przemywać żeby zjaśniały - rada z neta :) Wózki... Masakra. Nie miałam odwagi wejść wczoraj do sklepu z tym asortymentem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fakt też mam więcej włosków :) nie zwróciłam na to uwagi hehe :) Zastanawiałam się nad wielofunkcyjnym, ale bez fotelika samochodowego... (koleżanka ma mi pożyczyć na te kilka miesięcy taki z mocowanym na stałe stelażem) Teraz panuje jakaś mania wożenia dzieci po centrach handlowych w tych fotelikach... porażka dziecko wywinięte w paragraf, a mamusia kilka godzin paraduje po sklepach... czasami mam ochotę podejść i się spytać czy zdaje sobie sprawę jaki wpływ taka pozycja ma na kręgosłup takiego maleństwa... ręce opadają... co do wózka... z dobrych rad moich psiapsiółek wiem że ma mieć pompowane kółka i dość duże żeby nie grzązł w piachu... obracane z przodu żeby można było podjechać pod krawężnik, duży kosz na zakupy, składaną rączkę do windy, regulowany podnóżek w spacerówce, usztywnianą gondolę :) i ma być w miarę lekki żeby można go było upchnąć w aucie :) a wy macie jakie dobre rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milea Ty najlepiej wiesz co i ile jesz, dbasz o siebie i malenstwo i o to chodzi :) kazdy organizm jest inny i innaczej reaguje na ciążę ale 25 kg to przesada i to juz nie lekka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie same wymagania, ale kupuję z fotelikiem. I dobrze zabudowana gondola na zimę:) ten chcę w sklepie zobaczyc: http://www.implast.com.pl/ X-Landera XA jeszcze biorę pod uwagę. Mam zamiar też zobaczyć u producenta Coneco Kangoo, baby design Espiro. Z Maxi cosi zrezygnowałam ze względu na słabo zabudowaną gondolę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. co do włosków na brzuchu też mam masakryczne :p ja na razie przytyłam tylko 2-3 kg ale wyglądam jakby mi 6 przybyło Edith nie jesteś sama ja mam Łożysko brzeżnie przodujące To jest takie które już do ujścia dochodzi ale powiedziano mi że póki co mam się nie przejmować dopiero po 30 tygodniu jak się sytuacja nie zmieni to będziemy się martwić najgorsze jest właśnie przodujące centralnie inne u większości kobiet podnoszą się do 30 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak jak moje :P a robicie z nimi coś? jejku jak wy się zdecydowałyście na wózek? dużo schodziłyście sklepów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam okazyjnie używany miał być inny ale stwierdziłam że jak ten mi nie podejdzie to go sprzedam i kupie inny mi najbardziej o gondolę chodziło żeby była w miarę obszerna i żeby koła były pompowane i żeby nie były skrętne bo przynajmniej ja dostawałam potwornej nerwicy jak miałam jeździć wózkiem ze skrętnymi kołami wolę takie stabilne lepiej mi się takimi jeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Wczoraj miałam masakrę w pracy i nawet nie miałam kiedy na neta wejść a po pracy zaraz odlecialam i spalam do rana z krótką przerwą na kolację ;-) Z dzidzia wszystko ok, ruchliwe strasznie jest, kopie po calutkim brzuchu ale najbardziej w okolicy pepka. Ma ok 30cm z nozkami i 550g ale to były b.szybkie pomiary bo u lekarki bylam o 23 :-/ Dostałam żelazo 1 tabl dziennie, na bakterie w moczu mam jeść kiszonki, a szczawiany wapnia miałam po białym serze. Też mam więcej wloskow na brzuchu ale ją je wyskubałam :-P przytylam 4,5kg, przy starcie 167cm i 63kg. I poszło mi tylko w brzuszek i piersi więc jestem zadowolona ;-) Co do wózków ją już prawie jestem zdecydowana na Emmaljunga. Poleciła nam je kuzynka, duuuza gondola, fajne bajery poprawiające komfort dziecka, możliwość montażu fotelika maxi-cosi i suuuper opinie. No i z cenami też nie źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dree
My - za radą kilku mam - kupiliśmy osobno wózek z gondolą i spacerówkę. Wózek z gondolą kupiliśmy z ogłoszenia za bezcen (poniżej 100zł). Zwracaliśmy uwagę na to, żeby był terenowy i miał dobre kółka i zawieszenie (na zimę) a spacerówkę kupiliśmy droższą - też z ogłoszenia za 400zł. Wszyscy mówią, że gondolę można osobno kupić, bo dziecko szybko się na spacerówkę przesiada i lepiej w nią zainwestować. A wózki 3w1 albo 4w1 to więcej kasy za bajer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szun...ja z włoskami robię jedno-raz je zaobsrwowałam i wole nie zaglądac :D mam nadzieje ze so wiosny zrzuce je :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dree
Mamy też fotelik samochodowy 9-18kg - dostaliśmy od znajomych. Podobno nie ma co inwestować w nowy bo dzieciak i tak go szybko podniszczy i opłaca się kupić/dostać taki po jednym dziecku. Fotelik/nosidełko chcemy od znajomej kupić za 100zł. Ona dała za niego rok temu 350zł. Przestrzegła mnie przed kupowaniem w szale zakupów wszystkiego w sklepach, bo to masa pieniędzy a i tak za chwile te rzeczy wyglądają jak używane i ona - mimo, że było ją stać - żałuje, bo wolałaby pieniądze przeznaczyć na inne rzeczy po urodzeniu dziecka. Mamy już praktycznie całą wyprawkę dla córki (mam nadzieję, że nie zmieni płci :P ). Brakuje nam łóżeczka. Po wielu konsultacjach zdecydowaliśmy się nie kupować drewnianego łóżeczka, tylko porządne turystyczne. Mamy upatrzone łóżeczko firmy GRACO. Podobno nie warto kupować przewijaków, budek, gniazdek dla niemowlaka. Warto natomiast zainwestować w dobry leżak/bujak, najlepiej z całą masą elektroniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×