Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Gloom wg mnie mialas właśnie genetyczne bo z Nio właśnie wyliczają prawdopodobieństwo wystąpienia wad :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi własnie o zespół Downa a raczej o wykluczenie takiej ewentualności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz inne pytanie, skoro mam płacić i to sporo, lepiej iść teraz na to pierwsze czy poczekać do 20 tygodnia na to drugie kiedy wszystko będzie widać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietoperek- koniecznie idz na to pierwsze, bo wlasnie najwiecej, wbrew pozorom, widac na tym usg robionym pomiedzy 11-13 tygodniem i pozniej juz wielu rzeczy nie da sie okreslic Na usg w 20 tyg, z tego, co mi wiadomo, okreslaja to czy wszystkie struktury anatomiczne maja prawidlowe wymiary itd, ale ewentualne wady znajduja wlasnie na usg genetycznym No, czyli wyglada na to, ze u nas robia po prostu to usg genetyczne standardowo i juz W sumie tyle dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, a propo USG: pierwsze badanie USG wykrywające wady genetyczne płodu takie jak: zespół Downa, Edwards'a robi się pomiędzy 11-14 tygodniem ciąży - jest to badanie wykonywane od 35 roku życia za darmo - na skierowanie, a bez skierowania kosztuje 250 zł + nagranie płytki - jakieś 25 zł. Kolejne badanie USG wykonuje sie pomiędzy 18-21 tygodniem ciąży - badanie połówkowe, wykrywa wówczas głównie wady serduszka u maleństwa. Jest to badanie bardzo ważne. Od 35 roku życia jest również refundowane, bez skierowania kosztuje jakieś 300 zł. Nie wiem, skąd Wam się dziewczynki wzięły ceny 450 zł za badanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, pierwsze i drugie badanie USG są badaniami różniącymi się od siebie, pierwsze badanie jest równie ważne jak drugie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniałam sobie jeszcze lekarza, który przyjmuje w genomie właśnie. To jest dr Cnota i z tego co wiem bierze 250 zł. Rewelacyjny człowiek i bardzo dobry specjalista:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na stronie provity jest cennik: Bad prenatalne 11-14tydz 200zł / 20-24t 220zl Badanie prenatalne z echo 11-14 tydz 300zł / 20-24t 300zł Usg 4d z dopłatą 100zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pojechalam do domu rodzinnego nic nie mowilam rodzicom ze mam rpoblemy poprostu powiedzialam ze mąż ma duzo na glowie i tyle ... zobaczymy co dalej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiek- dzieki, czyli jednak u nas robia usg genetyczne w ramach tego 11-13 tyg, w dodatku niezaleznie od wieku Karrla- bardzo dobrze zrobilas, moze dzieki temu maz oprzytomnieje, a jaka w ogole byla jego reakcja jak powiedzialas, ze jedziesz do rodzicow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karrla odpoczywaj ile możesz i nie denerwuj się . Co do ceny 450 - jak dzwoniłam do angeliusa pani z recepcji poinformowała mnie o "szeregu" badań, łacznie kwocie ok 450 złotych. Chciałam iśc do Pani Włoch, ale ona tylko prywatnie wykonuje badania. No więc stwierdziłam, że nie będe płacic takiej kasy i zapisałam się na bezpłatne u innego lekarza. Tyle z moich wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cudownie Karla! Oby tak dalej i tylko trzymaj sie i tak jak dziewczyny pisza nie dzwon pierwsza do niego. Teraz jest jego ruch! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mowil zebym nie jechala przepraszal i mowil ze sie z mieni ale ja juz to slyszalam wiele razy... i na koncu powiedzial jeszcze ze nie mam tak robić scen .. nie wiem za bardzo co to mialo znaczyc . juz zdazyl zadzwonic spytal czy zajechalam wiec nie jest najgorzej wiecie co jest w tym najgorsze strasznie go kocham i juz o malo nie wymieklam i bym zostala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrrla, musisz być silna, nie wracaj, zostań u rodziców. Tak jak mówisz, słyszałaś to już wiele razy i już Ci to pewnie obrzydło. Teraz Ty chcesz mieć spokój i już. A takie rozstanie może Was tylko umocnić, jeśli Cię kocha, poczeka i zrozumie swoje błędy. Ale nie możesz odpuszczać i dawać nabierać się na piękne słówka. Trzymam mocno kciuki, bądź silna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja widze ze on cie niezle traktuje. tu przepraszam i sie zmienie a tu nie rob scen? To te przepraszam bylo tylko tak zebys zostala ale nie szczere ;/ ehhnie fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karrla badz silna i wytrzymaj, jemu dobrze zrobi, jesli sie troche przestraszy, wydaje mi sie, ze on bierze za absolutny pewnik to, ze ciebie ma i ze nigdzie mu nie uciekniesz, a jednak widmo tego, ze moze zdarzyc sie inaczej byc moze pomoze mu ustawic priorytety we wlasciwym porzadku (koledzy, ktorzy sie smieja, ze zona do niego dzwoni czy moze jednak ta ciezarna zona? Kto jest wazniejszy?) Ja jestem strasznie cieta na facetow, ktorzy nie szanuja swoich zon, bo patrzylam przez 30 lat na to jak moj ojciec traktowal moja mame- niby na zewnatrz wszystko bylo ok, ale tak naprawde to on byl panem i wladca a ona, nie dosc, ze cale zycie aktywna zawodowo, to tez musiala wszystko dla niego robic, za co on nie okazywal grama wdziecznosci Obiecalam sobie, ze ja nigdy na cos takiego nie pozwole, nigdy, zaden facet nie bedzie mnie traktowal zle I powiem ci, ze jak ustepujesz o krok, to chlop idzie o ten krok do przodu, to jest jak nieustajaca walka o terytorium, wiec nie odpuszczaj, walcz o swoje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gloom mądrze prawi! Polać jej ! mleka karrrla333 - Trzymaj się! Korzystaj ze spokoju, ciesz sie brzuszkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla nie daj się! Jak widzę nie tylko ja po przejściach jestem. Też z drugim facetem ale takim który mnie szanuje a moje dziecko kocha. ale pamiętam pierwszą ciążę przeryczaną. Mój były traktował mnie jak popychadło i grubasa. Wrzeszczeć potrafił na mnie w sklepie przy wszystkich. Bo go nadepnęłam a wiadomo, że kobieta w ciąży na zaburzone uczucie równowagi i środek ciężkości. Taczałam się na końcu ciąży jak pijana ale mojej winy w tym nie było bo co zrobić kochane? Trzymaj się i nie daj dziewczyno! Masz prawo nawet przeleżeć cały tydzień z brzuchem do góry. Nawet nie jeden jak będziesz potrzebować. Pozdrawiam ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ciepło kobietki :) pierwszy raz tu u Was piszę, choć na stronę zaglądam prawie od początku. Mam 24 ata, pochodzę z Katowic i spodziewam się Maluszka, to mój 9 tydzień ciąży :) Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu, gdyż od zawsze miałam problemy z hormonami, cykle 60 dniowe, PCOS więc dla mnie to Mały Cud w brzuszku :) Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego grona :) Pozdrawiam i życzę miłego dnia P.S W Katowicach piękne słońce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny. Pierwsza sprawa to Wszystkim gratuluję małych Fasoleczek ;-) Ja jestem styczniówka 2012. Ale Wiecie zawsze moze być tak że któraś z planowanych Grudniówek2011 stanie się Styczniówką2012 albo na odwrót, więc do Was też będę zaglądać jeśli można. >>ESSKA271 Ja też jestem z okolic Bielska a pracuję w Bielsku. Jeszcze nie byłam u lekarza.Może polecisz jakiegoś? 5 lat temu rodziłam w wojewódzkim i tam chodziłam do poradni K. A Ty gdzie będziesz rodzić? To twoja pierwsza ciąża? Będę wdzięczna za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Ciezaróweczki :) Jak moge wma coś doradzić na temat usg genetycznego to podarujcie sobie drogie 3-4D . Nie ma sensu .lekarz i tak robiąc pomiar przełącza na zwykłe. szkoda kasiory na to 4d . I tak na wydruku pewnie bedziecie miały jedno lub wiecej zdjec 4d . Lepiej zatrzymajcie kase na usg4d w ok 21 tyg . Mi tak polecił lekarz dlatego że w tym okresie wszystko fajniutko jest już rozwiniete i dokładniej widać :) co do testu Pappa to ja osobiście zrezygnowałam bo doszłam do wniosku ze to jest dodatkowy koszt , a wyniki i tak nic nie zmienia chyba ze któraś jest zdecydowana na usunięcie w razie wystąpienia wad . Mi wystarczyło usg . Robiłam w 13 tyg i wyniki wyszły ok . A po drugie złe wyniki nie zawsze oznaczają że dziecko urodzi sie chore . Złe info sprawia tylko ze bedziecie stresować sie cała ciaze a to raczej nie wskazane . Ja wiem laseczki ze przeżywacie :) Sama tak miałam :0 teraz mogę wam doradzić . acha genetyczne nie jest robione ze wzgledu na wiek kobiety :) Zycze powodzonka :) Trzymajcie sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie można zrobić dodatkowe badania, ale darmowo, albo za relatywnie niską cenę? Już do lekarza chodzę prywatnie więc rozumiecie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna56565
Do tosieńka87:) witaj, ja jestem w 11t.c, tak samo jak Ty a odkąd pamiętam miałam problem z hormonami, leczyłam się na pcos. cykle miałam jeszcze dłuższe bo ok 70,75 dniowe. A udało się w 1 cyklu starań. Ja odbieram moją ciążę jako istny cud, od 5 tyg biorę duphaston na podtrzymanie. Ostatnio przyplątała się infekcja dróg moczowych;/ oraz infekcjja grzybicza.mam nadzieje ze bedzie lepiej. W piątek byłam u lekarza:) widziałam moją fasolkę i bijące serduszko. Jestem najszczęśliwsza pod słońcem:DDDDDDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamuśki i stare mamuśki:P Wczoraj nie mogłam zasnąć, miałam takie potworne wzdęcia, że skończyło się na espumisanie...Dopiero w połowie nocy mi przeszło. Teraz jest OK, czuję się bardzo dobrze na razie:) W Katowicach piękne słoneczko i cieplusieńko:) Dziewczynki pewnie jeszcze słodko śpią;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna56565 Cześć :) Nam udało się po pół roku :) nie biorę nic na podtrzymanie ciąży, mam nadzieję wielką, że wszystko będzie okej. :) Mamy jużpierwsze zdjęcie Fasoleczki z 4 tygodnia, jutro idę znów do lekarza, chciałabym usłyszeć serduszko i że wszystko jest dobrze z Maleństwem. Strasznie się boję. Czasami myślę, że może Naszej Fasolki tam nie ma. Chcę już jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna56565
Ja też miałam takie obawy przed ostatnią wizytą, strasznie się bałam. Ledwo co weszłam do gabinetu poprosiłam lekarza żeby najpierw zrobił badanie a później wywiad. Ale jak już zobaczyłam maleństwo i serduszko to miałam ochotę skakać z radości. Zobaczysz że wszystko bedzie dobrze, tylko sie nie denerwuj bo to dzidzia to wyczuje. a jak znosisz wogole ciąże? wymioy, mdłości?? Ja mam silne mdłości, wymiotuje głównie wieczorem, cały czas mogłabym spać:) no i moja cera nie wygląda najlepiej.. ale wszystko wytrzymam dla mojego małego Skarba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam okropne mdłości, staram się nie wymiotować. Raczej nie mam apetytu, ale staram się jeść dla Maleństwa :) Czasami mam smaki na coś szczególnego, konkretnego. Do zeszłego tygodnia ciągle spałam i nie miałam na nic siły, teraz mam więcej energii, ale to chyba dlatego, że postanowiliśy się przenieść do większego mieszkania z Moim P. A to jakoś nakręca do działania,nowe miejsce, nowe meble :) No i niestety sesja na uczelni, która się niefortunnie zbliża, bo ja właśnie kończe studiować :) Do tego mam powiększone ciągle piersi (z czego mężczyzna jest baaardzo zadowolony :)) a także bolesne. Czy Ty może zdecydowałaś się na jakieś dodatkowe badania? Jedziecie gdzieś dziewczyny na wakacje ? Bo ja właśnie myślę, że to ostatnie wakacje we dwójkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×