Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Jak to jest z tym głaskaniem brzucha? Słyszałam/czytałam, że niekoniecznie jest to dobre... takie namiętne głaskanie brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wprawdzie nie spedzam dnia na glaskaniu brzucha ale jak bede miala ochote to bede to robic . kurcze to nie jest jakis przesad? jaka krzywda sie moze stac jak czasem matka poglaska sie po brzuchu? ojoj ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no właśnie. Czyli jednak miałam rację. Poczytałam sobie trochę i aż się zdziwiłam a propos tego głaskania, ale fakt to fakt. Chociaż nie obiecam sobie, że w ogóle nie dotknę brzucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIA_26
Witam wszystkie przyszłe mamy. Dołączam do was z terminem na grudzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIA_26
Może napiszę coś o sobie. Jestem w 7 tygodniu :) Nie planowaliśmy z mężem ciązy, a tu taka niespozianka. Jutro idę na 1 usg, bo już chcę wiedzieć czy wszystko z dzieckiem w porządku. Objawy mnie trochę męczą czyli mdłości, nadwrażliwe piersi i duuuuża wrażliwość na zapachy, oczywiście jeszcze senność, ale na szczęście mogę się spokojnie wysypiać :) I to tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja wam chyba troszkę zazdroszczę. Może nie tych mdłości, ale wrażliwość na zapachy, objadanie się. Ja tego nie mam. Tylko wieczne zmęczenie i senność. Mogłabym spać, spać i spać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczyny. To, że będzie nas ponad 30 osób nie przyszło mi do głowy. Cudownie :) Co do głaskania brzucha w pierwszej ciaży często rozmawiałam z maluszkiem zwłaszcza jak brykał za bardzo, głaskanie go uspokajało. Tym co nie rodziły jeszcze moge powiedziec, że ruchy dziecka to jest najpiekniejsza rzecz na świecie. Czasami cały brzuchfaluje, czasami czuć mocne kopnięcia a czasami mały tak wybija nózka w bok brzucha że o mało co widac nogę :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nas duuuzo....jak fajnie :-D Ganesh ja mogłabym mieć identyczną stopke odnośnie szwagierki. Ja buty - ona takie same, ja paznokcie - ona też, już nawet auto chce kupić takie jaj ja mam bo dość specyficzne jest - ford puma. Że mieszkamy jeszcze razem, to strasznie wnerwia. Ale jak się dowie o dzidzi to już chyba nie odgapi bo mają już 3....choć kto wie :-P :-P Madzianetka na hali mamy 18 st co by się czekolada nie rozpuscila :-P. Ale mi jest zawsze zimno. Dlatego w majstrowce pod biureczkiem kaloryfer mam, dbam o siebie... A co...:-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A będzie nas jeszcze więcej:) Dopisujcie się do tabelki:) Później ją przerobimy na: SZCZĘŚLIWE MAMUSIE:) i będziemy rozmawiać o pieluszkach i wymieniać się doświadczeniami:) Fajnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak ja w te artukuly nie wierze tzn.. przyjmuje do wiadomosci ale czytalam juz ze kochanie powoduje rzedwczesne skurcze, glaskanie brzucha tez, czytalam tez ze mam byc aktywna i cwiczyc, czytalam takze ze mam tylko odpoczywac, czytalam ze mam jesc owoce i ze mam je jesc ale z wielkim umiarem, ze mam pic herbate i jej nie pic... dlkatego do tego wsyztskiego podchodze sceptycznie :) dopkoki nie pije, nie pale i sie nie forsuje wszystko jest wporzadku ;)) a wy kobietki mam nadzieje ze czujecie sie dobrze ;) ;* witam nowe mamuski :) dopisujcie sie do tabelki zeby bylo wiadome kogo my tu mamy ;D ale nas duzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soniówka - 100% racji:) Buziaki, szykuję się do spanka. Spokojnej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc :) PS.Bylam dzis na USG (10t 5d). BAJKA ! Życzę wam żebyście również szybko zobaczyly wasze cuda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Nie odzywalam sie wczoraj bo chorobsko mnie dalej trzyma...nie chce jakos odpuscic Okropnie sie boje czy to nie zaszkodzi dzidziusiowi:( Ewa jestes z Pulaw? Mieszkalam tam jako dziecko, do tej pory mam ogromny sentyment do tego miasta i jak jestem w Polsce to staram sie odwiedzac Nie dopielam sie w spodnie! No masakra, niby nawet schudlam przez to chorowanie a brzuch mam taki jakbym sie okropnie przejadla. Mam nadzieje, ze jednak sie chwile jeszcze obede bez ciazowych ciuchow:) Witam nowe mamusie! Pokoik dla dziecka szczerze polecam- moj synek zostal przeniesiony do swojego pokoju jak mial osiem miesiecy i od tamtej pory przestal sie budzic w nocy- przesypia mi calutenka noc, a wczesniej chyba go budzilismy nawet tym jak sie przekladalismy z mezem na lozku na drugi bok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gloom zdrowiej nam szybciutko ;* i spokojnych snow ;* milego poranka laski bo pewnie bede kimac do 9 ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki w ten smutny dla mnie czas :( jest coś takiego, że kobieta czuje, że coś jest nie tak i w moim przypadku się sprawdziło :( wczoraj byłam w klinice (fakt, że mają kiepski sprzęt bo ciąż nie prowadzą tylko in vitro) i na gołe oko widać, że jeden maluch zatrzymał się od ostatniego usg i serca brak :( to jest chyba jakiś koszmar :( pojawia się i znika. Kazali mi się dzisiaj umówić na jakieś lepsze usg i potwierdzić bo po jednym badaniu nie chcą przesądzać , ale stwierdziłam, że dzisiaj zadzwonię do mojego prowadzącego lekarza i porozmawiam z nim czy to ma sens robić codziennie usg jak za półtora tygodnia mam badania prenatalne a o lepsze usg trudno . Bardzo dobra wiadomość to taka, że numer jeden rośnie jak na drożdżach i ma już 35 mm HURA HURA HURA :D i nie chciałabym go męczyć tym ciągłym grzebaniem w jego legowisku :D oby rozwijał się piękny i zdrowy :D powiem Wam, że nawet ryczeć już nie mam siły :( witam nowe grudniówki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej gloom, a miodzikiem się ratujesz? polecam stronę M.Kijaka, opisuje dzialanie poszczegolnych rodzajów miodu: http://www.apiterapia.biz Nie warto kupować jednak miodow z etykietą ""mieszanka miodów z krajów UE i z poza UE".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, od środy, nie mogę dojść do siebie. Jak sobie pomyślę,że mam w brzuchu dwie ludzkie istoty to normalnie szoking! Kosmos, niesamowite! Jak to się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbera stasznie mi przykro, może jeszcze okaże się to fałszywy alarm. Życzę Ci aby drugi dzidziuś rósł ładnie i zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Domi Tobie również życzę no i gratuluję podwójnego szczęścia :D no zobaczymy, ale pani doktor powiedziała, że jak nie było jeszcze usg to ile kobiet nawet nie wiedziało, że miało bliźniaki , na szczęście są dwu owodniowe i dwu kosmówkowe i jeden drugiemu nie zagraża .Jednak stwierdzam też, że nie na darmo mówią, że najgorsze są pierwsze trzy miesiace i organizm odrzuca zarodki z wadami i teraz dopóki nie skończę pierwszego trymestru, co nastąpi za póltora tygodnia , to na pewno spokojna nie będę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbera, popatrz, na pierwszym USG 1 zarodek, a pzedwczoraj ide na luzie na wizytę, a tu bach! dwa wielkie 3,5 centymetrowe boboki, no szok!! Z drugiej strony dobrze,że dowiedziałm się dopiero teraz, bo bym sie martwiła bardzo, a takto konczy sie 1 semestr i już jest większa ulga. Ale dolegliwości ciażowe to rzeczywiście miałam za dwoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz to super, bo u mnie było tak, że na pierwszym usg były dwa pęcherzyki, na drugim był tylko jeden na tym samym sprzęcie , kolejne usg miałam pięć dni póżniej bo dostałam plamień przez święta i się okazało, że są dwa piękne serduszka i ten drugi jest tylko trzy mm mniejszy, kolejne usg miałam znowu po tygodniu bo dostałam cholerne zapalenie i pojechałam do szpitala i znowu na super sprzęcie było widać dwa ładnie rosnące i bijace serduszka. wczoraj tj. półtora tygodnia później znowu na kiepskim sprzęcie nie dosyć, że ledwo go było widać to brak serduszka i sama nie wiem co mam o tym mysleć . Wyluzowałam trochę bo tak sobie myślę, że w najgłebszych snach nie marzyłam, że w ogóle będę w ciąży a bliźniaki to juz był nawet więcej niż cud i cieszę się z tego co jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobitki:) Barbera, trzymam kciuki za Ciebie i maluchy, mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie!!!:) Ja wczoraj pierwszy raz słyszałam najpiękniejsze puk - puk - puk na świecie:) Cudowne uczucie:) Bąbelek ma 8mm i termin z powrotem na grudzień - 31.12.2011. Ciekawe ile jeszcze razy będzie sobie skakał między 1.01, a 31.12:) Mój lekarz powiedział mi:"terminu porodu na pewno nie przeoczysz, jak urodzisz, to znaczy, że był termmin" :) Ale na wydruk USG oczywiście wypatrzyłam 31.12:) Nie planowaliśmy Dzidzi, głównie ze względu na moje studia (jeszcze ciut ponad rok), a co wiecej - brałam tableki, więc to było ogromne zaskoczenie dla wszystkich. Ale z każdym dniem coraz bardziej chcę już mieć ją/go przy sobie i wiem, że damy sobie radę:) Ale sie rozpisałam z samego rana:) To chyba słowotok szczęścia:) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbera, Również trzymam kciuki aby wszystko bylo dobrze. Dzwoniłaś już do swojego lekarza po poradę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie dzwoniłam, troszkę chyba za wczesna pora :D ale jeszcze z godzinkę i zadzwonię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) barbera - poczekaj do kolejnego USG, może jeszcze wszystko będzie OK. A jeśli nie, to i tak będziesz miałam cudownego malucha:) I udało Ci się za I-wszym razem! Jesteś szczęściarą! :) Bardzo często niestety się zdarza, że jedno z bliźniąt obumiera... tak to już jest. Ale oczywiście życzę Ci, żeby w Twoim przypadku były 2 serduszka. Fizyczka - super, że wszystko jest w porządku:) Dzisiaj za oknem pochmurno, chyba będzie padał deszcz niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizuję tabelkę. To już 10 tydzień:) Gosiek_76..........35........Katowice.............10..... ... 17.12.2011 TuLipannek.........23.......Szczecin...............5..... ....29.12.2011 barbera.............29.......Leszno.................11.. ......08.12.2011 Magda...............29.......Olsztyn.................8... ......22.12.2011 Myszka281.........24........FR.......................8... ......24.12.2011 Asia1983............27.......Słupsk...................7. .........13.12.2011 Wiara_nadzieja...21........Kędzierzyn-koźle.....8...... ....28.12.2011 Esska271...........36........Bielsko-Biała..........12.. ........03.12.2011 olcik777............26.........Kraków................10. ........11.12.2011 mooniaaa123......34........Siedlce..................8.... . ....26.12.2011 Ewa1311...........31.........Puławy.................10.. . .....07.12.2011 *aszja85...........26.........Kalisz...................7. . .......28.12.2011 Fizyczka...........22.........Łódź...................6 ..........29.12.2011 Nietoperek .......28...........Bielsko...............11.........08. 12.2011 MISIA ANULA......27...........Kraków...............8...........23 .12.2011 doooorka11......19...........Bielsko Biała..........6..........24.12.2011 skorpion_j........36...........Katowice.............8.... ......17.12.2011 karrrla333........24............Opole................12.. . ......01.12.2011 domi1906..........27...........Jaworzno............12.... .....02.12.2011 Mama Oliwki.......26...........Płock.................8.......... 23.12.2011 Soniówka89.......22..........Mysłowice.............10. .......14.12.2011 MLLO...............29..........Kielce..................10 .........05.12.2011 madzianietka.....27..........Dolny Śląsk............11.........01.12.2011 mamazuzki76....34...........Świecie................9.... .......15.12.2011 Mzelle83..........27..........Warszawa.............11.... ......05.12.2011 tosieńka87.......24..........Katowice...............9... ........08.12.2011 Czarna56565.....25..........Brzesko...............11..... .....01.12.2011 Niunia855.........26..........Tarnów...............9.... ........12.12.2011 Dree................27...........Poznań.............10.. .........07.12.2011 Julita84...........26...........Łódź.................. 9............19.12.2011 marchewka81....29..........Warszawa............8......... ...30.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fizyczka- Ty to już jesteś chyba w dalszym tygodniu:) Zaktualizuj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie przyszłe mamy:) BARBERA - głowa do góry będzie dobrze. poczekaj na następne USG. Ja dziś zostałam obudzona przez G. o 5 rano!!!! Stwierdził, że wyzna mi jeszcze raz miłość:) Co prawda jak mnie zbudził to od razu poszłam do kuchni bo kiszki marsza mi grały i nie miałam wyjścia.:) Dziś wyjeżdżam do Łodzi na weekend do cioteczki niewiele starszej ode mnie:) A Wy jakie macie plany na weekend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×