Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość smyku83
Ja łykam kwas foliowy i magnez z wit.B6 i olej z wiesiołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smyku83
Ja łykam kwas foliowy i magnez z wit.B6 i olej z wiesiołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biorę witaminę a+e pomagają na zapłodnienie i do tego witaminę c wcześniej brałam koenzym q10, kwas foliowy od czasu do czasu bo ponoć szkodzi na wątrobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gunia10
ja biorę tylko zwykły kwas foliowy. planuje jeszcze kupić macę i będę brała razem z mężem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze słyszę, ze kwas foliowy szkodzi na wątrobę... może w jakichś bardzo dużych dawkach, ale co nie szkodzi w nadmiarze? Kwas foliowy to jest mus, jeśli chce się urodzić zdrowe dziecko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko że tak mi lekarz mówil jak leżałam w szpitalu chyba że ty masz większą wiedzę niż lekarz.jedną tabletke dziennie więc to nie duża dawka. Ale co jakiś czas brać a nie cały czas bo tak jak i inne tabletki się łyka więc szkodzi na wątrobe tak mi tłumaczył lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kwas foliowy to żadne uzdrowienie mam koleżanki które w ogóle nie brały kwasu foliowego bo nie chciały a urodziły piękne i zdrowe dzieci i one też mi mówią że ten kwas foliowy to nie żaden mus. jak ktoś chce to bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam koleżanki które w ogóle nie brały kwasu foliowego a urodziły zdrowe i piękne dzieci one są tego samego zdania że nie jest żadnym uzdrowieniem nie chciały brać i tak samo mówią że to nie żaden mus jak ktoś chce to bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podwójnie wysyła mi wiadomości;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako fizjoterapeutka mam pełną świadomość tego co piszę oraz wiem jak dużo rodzi się dzieci z wrodzonymi wadami układu nerwowego. Jest to przykra prawda, ale większość takich przypadków bierze się z ignorancji oraz niewiedzy matek. To, że wasze znajome urodziły zdrowe dzieci nie jest wyznacznikiem tego iż kwas foliowy nie jest musem. To raczej coś bardziej zbliżonego do rachunku prawdopodobieństwa połączonego ze zdrowym w czasie całej ciąży... Masakra jak się takie herezje widzi u przyszłych mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja koleżanka rodzi w styczniu i też nie bierze kwasu foliowego bo nie chce czasami brała i mówi że ginekolg jej mówił że to nie mus także idź się najpierw popytaj ginekologa później się wymsdrzaj bo fizjoterapeuta to nie ginekolog. No widzisz moje koleżanki rodziły bez kwasu foliowego i nic nie było nic dzieciom więc to nie jest przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki takim odpowiedzialnym mamusiom mamy tyle pacjentów. Szkoda tylko że tymi pacjentami są to niczemu winne dziec****** nie wiem w czym moja wiedza jest mniejsza w tej akurat dziedzinie od ginekologa. Śmiem nawet twierdzić, że na temat wad cewy nerwowej i ich przyczyn wiem o wiele więcej. Ale za to Ty wiesz więcej bo masz koleżanki i ginekologa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nie rozumiem stwierdzenie winne dzieci jak się urodziły zdrowe bez kwasu foliowego to o co chodzi? No wiedza fizjoterapeuty a ginekologa jest na pewno mniejsza nie ma porównania. Więc ty wiesz wszystko lepiej.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz ochotę to się faszeruj ale niech to do ciebie dojdzie że to nie MUS!!! XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam koleżanki, , ginekologa i mame pielęgniarke która jest tego samego zdania co ja. Nas 6 urodziła bez kwasu foliowego i wszyscy jesteśmy zdrowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedna moja "koleżanka" wiedziała że jest w ciąży ja o tym nie wiedziałam trula się narkotykami bo nie chciała dziecka bo jak jej chłopak się dowiedział to ją zostawił wpadli i wszystkim sie trula co najgorsze nie pochwalam tego!! Namowilam ją żeby urodziła i jej pomogę i urodziła ślicznego, ,zdrowego synka teraz razem ze swoją mamą go wychowują i nie brała kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę że to jak grochem o ścianę. Glupia jesteś dziewczyno, ale życzę Ci mądrzejszego dziecka, oby urodziło się zdrowe. Uciekam stąd bo na sensowną dyskusję nie ma tu szans :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mądra się odezwała głupia jak but!! tobie też życzę mądrego dziecka bo ty za mądra nie jesteś może twój facet do nadrobi fizjoterapeutko za dyche. To idz gdzieś indziej popisz kim jesteś i o kwasie foliowym bo to już jest nudne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej drogie Panie spokojnie... bez nerwów, każda powiedziała swoje zdanie i niech tak zostanie, nie psujcie tego forum jakimiś obelgami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smyku83
Dziewczyny spokojnie!!!...kto chce brać kwas foliowy to bierze kto nie chce brać to nie bierze.Jest to wybór świadomy kazdej z nas.Nie ma się co się sprzeczać i wylewać nie potrzebnie jadu ba forum.Kazdy z nas jest kowlem swojego losu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, ale się porobiło :) Smyku ma rację co do tego, że nie ma się co sprzeczać, ale nie zgodzę się z tym, że każdy jest kowalem własnego losu, bo w tym przypadku jesteśmy odpowiedzialne za zdrowie i życie naszego przyszłego dziecka! Ja osobiście nie wyobrażam sobie, żebym przez wzgląd przez wątrobę naraziła zdrowie dziecka. Też sporo czytałam na ten temat, o wątrobie nic nie wiem, ale wiem za to jakie szkody potrafi narobić brak kwasu foliowego w rozwijającym się organizmie. Fajnie jak uzupełnia się kwas odpowiednim odżywianiem, ale ogólnie jest go bardzo malutko we wszystkim - dlatego zażywam dawkę europejską (amerykańska czy jakaś jest o 1/3 wyższa). Tak samo mój ginekolog nie chce nawet słyszeć u pacjentek że tego nie chcą zażywać - co ginekolog to obyczaj hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanko, czy któraś z was zna może doktora Milewicza? Przyjmuje w Krakowie i jest ginekologiem endokrynologiem. Szukam kogoś dobrego w tej dziedzinie. A może znacie jakiegoś dobrego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANILOVE zgadzam się z Tobą w 100%. Pięknie to ujęłaś. To się nazywa świadome macierzyństwo. Pozdrawiam. I nie kłócić się na naszym forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny a mi ginekolog też mówił że dopiero jak się zajdzie w ciążę można brać kwas foliowy mnie osobiście boli brzuch po kwasie foliowym i mam zaparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny nie ma się co złościć i sprzeczać co do suplementów i kwasu foliowego. każdego indywidualna sprawa ja osobiście łykam olimp witamin plus mama już 2 miesiąc a wcześniej ciągle kwas foliowy od początku starań. A poza tym u mnie nie wiem co jest ziółka odstawiłam bo w terminie spodziewanego okresu przez kilka dni ostro bolał mnie brzuch. dziś 41 dzień cyklu okresu nadal brak a test negatywny. nie mam żadnych dodatkowych objawów. kiedy najlepiej powtórzyć test ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny staram się już mega długo i już wątpię że kiedyś się uda.. Obecnie mam dostać @ we wtorek Mam wzdecia bóle brzucha ale lekkie, klucia w pachwinach i zsparcia, lekko swedza mnie piersi i bolą sutki. .. Boję się zrobić test nie dam rady z następny!m rozczarowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smyku83
Ewpcoo,powtórz test najlepiej tydzień po spodziewanej@. Gość zrób test....życzę dwóch kreseczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak można czuć kłócie w pachwinach ja nigdy nie czułam,mnie też bolały sutki i piersi i myślałam że się udało a za 2 dni okres przyszedł mi się wydaję że się doszukujesz przyczyn i okres przyjdzie.ewpcoo a pijesz zioła? mi miesiączka przyszła po 54 dniach jak test niegaytywny jest tak długo to może masz problemy hormonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Opowiem Wam moją historię - może komuś pomoże :) Mam stwierdzone PCO. Odkąd pamietam jestem na hormonach, bo PCO dopiero stwierodzne mam 3 lata - 3 lata również jeździłam do klikniki leczenia niepłodności... Monitoring, wywoyłwanie, zastrzyki, laparoskopia i tak w kółko... w tamtym roku dostałam fajną prace i postanowiłam na jakis czas odłożyć "staranie o dzidziusia" by zaklimatyzowac sie w firmie.. z lekarzem na ponowne leczenie umówiłam się na czerwiec. Wtedy też trafiłam na wasze forum i na zioła Ojca Sroki nr 3.... 3 miesiące mi zajeło zanim sie zdecydowałam je kupic.. odstawiłam wszystkie tablekti hormonale od lekarza, i zaczełam pić od połowy wrzesnia... W pierwszym cylku nie było owulacji, ale za to przyszła po pierwszym cylku samoistnie miesiączka - co nigdy mi sie wcześniej nie zdarzyło.. w drugim cyklu pojwaiła się też owulacja (mierzyłam dziennie paskami do owulacji)... Kochane!!! jestem w 3 tygodniu ciąży!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nadal nie możemy w to z mężem uwierzyć!!! robilam test hormonu BetaHCG, poźniej z moczu - wszystko pozytywne!!! :) jutro jade do mojego lekarza - odradzał mi te zioła - ale go zaskocze!! dziewczyny pijcie zioła - naprawde działaja cuda!!! teraz tylko muszę się modlić by wszystko było ok i wyczekujemy nasze maleństwo... :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Talia_85 moje gratulacje!!!! Super super ciesze się z Tobą i jesteś najlepszym dowodem na to, ze warto pić ziółka... i że wszystko jest możliwe ;) Dbaj o siebie i fasolkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×