Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

guess82

Niemcy- ciazy, porod, macierzynstwo

Polecane posty

Dziewczyny żeby dostać tą wyprawkę z Familien in not jaki jest limit zarobkowy? Czy osoby które nie korzystają z socjalu, i żadnych innych dofinansowań z miasta czy taką wyprawkę też dostaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o prosze jak super temacik hula:) Te wszystkie info co mowicie sa bezcenne. Tak wiem , ze sie tak szybko nie rodzi napewno zdarze dojechac na miejsce.. podjelam juz decyzje, ze jednak bede rodzila w szpitalu a z tego hebammenpraxis wezme tylko polozna , gdyz ta jest z mojego miasteczka no i Polka.. Dziewczyny a mam pytanko, jakie wlasciwie dostaje sie pieniadze za urodzenie dziecka w Niemczech? I wszystko sa to tylko jednorazowe wyplaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sie odczuwa pierwsze ruchy dziecka? czy jest to takie jakby "burczenie". Co jakis czas mam takie cos a glodna raczej nie jestem:) W sumie jestem w 16 tyg wiec moze to i za wczesnie na ruchy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gues ja zaczęłam czuc ruchy w 21 tyg.jak sie mała rozkręciła to dawała czadu na całego.Nawet lekarka mówiła,że bardzo żywe dziecko bedzie i sie sprawdziło.Mał nie zatrzymuje sie nawet na sekundę,bez przerwy gada,piszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.s niektóre kobiety pierwsze ruchy odczuwaja jak łaskotanie,U siebie czułam od razu mocne uderzenia i tak zostało do końca ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość si si
Sorry ze sie wtrace, Gues-przejrzalam ta stronke i to jest faktycznie hebammenpraxis, ale te babki normalnie pracuje tez w tym franziskus krankenhaus, czyli nie rodzi sie w praxis tylko normalnie w szpitalu. Masz po prostu mozliwosc wybrac sobie hebamme z tej praxis- z doswiadczenia wiem ze lepiej, bo wtedy ona sie zajmuje toba na zmiane z lekarzem pod koniec ciazy-robi ktg, bada szyjke itd., a przy odrobinie szczescia lub jak doplacisz to bedzie to twoja polozna przy porodzie. Jesli chcesz koniecznie swoja przy porodzie musisz doplacic, wtedy przyjedzie do szpitala nawet jak nie bedzie to jej dyzur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość si si
co do pieniazkow: nie ma czegos takiego jak becikowe-jednorazowe, chyba ze jakas socjalhilfe, ale sie nie znam, bo maz zarabia wiec nie potrzebowalam nigdy :) Dostajesz przez rok elterngeld- jesli pracowalas to 65% zarobkow(plus przed porodem Mutterschutz) a jesli nie pracowalas to tylko 300 euro miesiecznie-to minimum Oprocz tego kindergeld-184 euro do ukonczenia 18 roku zycia dziecka co miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy swojego prawnika i on nas tak poinformował,że teraz nie ma takiej zapomogi.Może kiedys była,ale teraz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
321Mysza, dziekuje za stronke, jakis czas temu wpadlam na nia i tez mi sie spodobala. mamanatalki - no mi sie wlasnie wydaje, ze to pierwsze ruchy mojego malenstwa, choc sa bardzo delikatne i przez to moge miec watpliwosci. na pewno niedlugo dostane solidnego kopniaka , ktory rozwieje mmoje przypuszczenia:) szczegolnie, ze ponoc nosze synka..:) si si - dzieki za podejscie do tematu:) to elterngeld dostaje sie tylko jak sie pracowalo a jesli, tylko maz pracuje tzn ma firme, to czy tez nalezy sie calosc, czy polowe? kiedy w ogole trzeba zlozyc wnioski o te dodatki? mozna wszystko po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gues tez dostaniesz tylko ta najnizsza stawke 300 e .pzrez rok.Ja tez nie pracowam i dostałam.Pózniej mozna sie wystarac o dodatkowy zasiłek ,który dostaje się pzrez 1/2 roku w wysokości 150e.Poza tym możecie sie strac ,jak dzidzia sie urodzi o dopłate do mieszkanie ze socjalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoras z was miala problemy z tarczyyca? w ogole mialyscie robione badania na hormony w ciazy? Ile razy w ciazy pobierana jest krew? Mam jeszcze takie pytanko, jezeli w rodzinie jest nowotworowe obciazenie genetyczne, to czy nalezy zrobic jakies badania bedac w ciazy? ja sobie zdaje sprawe , ze te pytania nalepiej kierowac do lekarza ale moja nastepna wizyta dopiero 5 maja wiec pytam sie Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatalki- wyzej kolezanka napisala ze jak sie pracuje to 65% zarobkow sie otrzymuje . ja nie pracuje ale maz tak wiec on moze sie o to starac, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale w sumie ja wole byc w domu z dzieckiem i tak zamierzam tylko do 3 latek a potem chce wrocic do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj rozmawialam ze znajoma , ktora tez rodzila w Niemczech itakze wypowiadala sie w samych superlatywach co do jedzenia w szpitalu:) Pierwszy raz sie spotykam z takim czyms , zeby komus tak smkaowalo szpitalne jedzonko. Tu tez kilka dziewczyn wspominalo , ze menu bylo pierwsza liga:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasz rade siedziec w domu 3 lata?Moja mąła ma 11 m-cy a juz chetnie wróciłabym do pracy.Oderwac sie od kupek i pieluch,co nie znaczy,żę nie kocham mojego skarba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwa Bochum
Hej przylaczam sie do was mam 2 dziewczynki 4 lata a druga ma prawie rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalnie jak w restauracji.hi,hi dostajesz kartke i zaznaczasz co chcesz jeść na następny dzień.Tylko obiad jest w małych porcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guess82............... Lohne............16 tydzien ciazy.....syn Fabian madziaatg.............Hannover.......David,2latka 321Mysza..............Gtersloh........Philip, 26 tydzien ciazy mamanatalki...........Muenchen......Natalka,11m-cy mum to come...........Nrnberg......Julia, 23 tydzien ciazy Mgielkusia...............Bochum........Paulinka, 32 tydzień ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwa Bochum - widze ze bedziesz miala tutaj kolezanke z Twojej miejscowosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatalki - wiesz po takim wysilku jak porod przynajmniej wiesz ze dobrze zjesz, no choc pewnie te porcje sa zminimalizowane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwa Bochum
Jestem z Bochum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gues mnie mąż dowoził jedzenie,bo wytwarzałam duzo pokarmu i byłam cały czas głodna,szkoda tylko,że mała nie chciała ciągnąć piersi i musiałam pompowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwa Bochum
Musze powiedziec ze opieka w szpitalu jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×